TurneringStedVinderPartier
Chess House GM Dec 2020 Aarhus Spartak Grigorian 45
Ungdoms-DM U19 2020 Odense Nicolai Kistrup 10
Ungdoms-DM U16 2020 Odense Paulius Meskenas 15
Ungdoms-DM U14 2020 Odense Kristian Gade Burgaard 50
Divisionsturneringen 2020  (Turneringen afbrudt pga Corona-nedlukning) 80
Kandidatklassen 2020 Svendborg Poul Rewitz 84
Danmarksmesterskabet 2020 Svendborg Mads Andersen 45
Københavnsmesterskabet 2020 Taastrup Martin Haubro 15
Taastrup Quick Weekend M1 2020 Taastrup Peter Birk Petersen, Philipp Bergner 15
Taastrup Quick Weekend M2 2020 Taastrup John Laurids Hansen, Jan Mose Nielsen 15
Aarhus Festuge 2020 Århus Jens Albert Ramsdal 30
Aarhus Festuge Grp 2 2020 Aarhus Christian Ringsmose, Mikkel Vinh Løftgaard, Phong van Nguyen, Alf Andries 7 af 35
Sponsorskak med Landsholdet - Jøker Holding 2020 Fredericia Allan Stig Rasmussen 7
Chess House Sommer Weekend 2020 Aarhus Martin Matthiesen 15
Copenhagen Chess Challenge - GM 2020 Ballerup Nils Grandelius 45
Copenhagen Chess Challenge - IM 2020 Ballerup Hilmir Freyr Heimisson 45
Køge Lang Sommer-Weekend 2020 Køge Max Wahlund 173
Kvindelandsholdet mod Øbro 2020 Øbro, København Kvindelandsholdet 32
Århusmesterskabet 2020 Århus Bjørn Møller Ochsner 68 af 147
Nordisk Mesterskab for Ungdom - U20 2020 Fredericia Hilmir Freyr Heimisson 36
Nordisk Mesterskab for Ungdom - U17 2020 Fredericia Vignir Vatnar Stefansson 36
Nordisk Mesterskab for Ungdom - U15 2020 Fredericia Elias Keso 32
Nordisk Mesterskab for Ungdom - U13 2020 Fredericia Sergey Eliseev 36
Nordisk Mesterskab for Ungdom - U11 2020 Fredericia Vitus Bondo Medhus 36
Senior DM 50+ 2020 Løgumkloster Poul Rewitz 34 af 49
Senior DM 65+ 2020 Løgumkloster Per Holst 147 af 188
Hillerød 100 års jubilæum - WIM 2020 HIllerød Magdalena Miturova 45
Hillerød 100 års jubilæum - Open 2020 HIllerød Dommaraju Gukesh 99 af 189
Pige-DM P16 P20 2020 Skanderborg Signe Sofie Bøss Sørensen (P20), Andrea Kongskov (P16) 15
Pige-DM P13 2020 Skanderborg Caroline Lindegaard Bruntse 35
Pige-DM P10 2020 Skanderborg Leia Andries 15 af 49
Xtracon Invite 2020 Gilleleje Ferenc Berkes 45
Nordsjællands Weekend EMT Grp. 1 2020 Allerød Paulius Meskenas 14 af 15
Nordsjællands Weekend EMT 2020 Allerød Mikkel Manosri Jacobsen, Jonny Hector 36
Øbro Nytår 2019 København Michael Vesterli, Martin Haubro, Jens Kristiansen 70 af 245
Chess House GM Dec 2019 Århus Jesper Thybo 45
Københavnsmesterskabet 2019 København Martin Haubro 15
Øbro Weekend Grp 1 2019 København Mogens Thuesen, Bjarke Gregor 15
Divisionsturneringen 2019  Køge 360
GoAudit Open 2019 København Jonny Hector 80 af 204
EM Hold 2019 Batumi Rusland 36
Esbjerg Efterår 2019 Esbjerg Jens Kristiansen 84 af 126
Odensemesterskabet IM Grp 1 2019 Odense Jesper Søndergaard Thybo 15
Odensemesterskabet IM Grp 2 2019 Odense Aref Vasli 15
Odensemesterskabet Mester1 2019 Odense Nicolai Kvist Brondt Pedersen 15
Odensemesterskabet Mester2 2019 Odense Thomas Stausholm Jepsen 12 af 15
Smuk Skak Weekend 2019 Skanderborg Bjørn Møller Ochsner 15
Smuk Skak Weekend - Mester 2 2019 Skanderborg Nicolai Kvist Brondt Pedersen 15
41. Copenhagen Open - Xtracon Open 2019 Helsingør R Praggnanandhaa 1797
Chess House Summer IM 2019 Aarhus Jonethan Carlstedt 45
Fredericia Kandidatklassen 2019 Fredericia Peter Thorsbro 20 af 25
Fredericia IM 2019 Fredericia Hampus Sørensen 45
Fredericia WIM 2019 Fredericia Anna Kubicka 45
Champions Battle Rapid Match Carlsen-Bjerre 2019 København Magnus Carlsen 2
World Champion Magnus Carlsen Simul 2019 København  24
Copenhagen Chess Challenge 2019 Ballerup Boris Chatalbashev 267
Pige-NM U20 2019 Køge Ellen Frediricia Nilssen 15
Pige-NM U16 2019 Køge Sarabella Norlamo 19
Pige-NM U13 2019 Køge Sara-Olivia Sippola 60
DM-Omkamp 2019 Svendborg Allan Stig Rasmussen 5
Lyn-DM Finalegruppe 1 2019 Svendborg Allan Stig Rasmussen 28
Lyn-DM Finalegruppe 2 2019 Svendborg Lars Schandorff 28
Lyn-DM Semifinale 1 2019 Svendborg Allan Stig Rasmussen 2
Lyn-DM Semifinale 2 2019 Svendborg Jackie Andersen 2
Lyn-DM Finalen 2019 Svendborg Allan Stig Rasmussen 3
G5-2 2019 Svendborg Peter Willer Svendsen 45
Kandidatklassen 2019 Svendborg Nicolai Kvist Brondt Pedersen 84
G7-1 2019 Svendborg Janus Christensen 56
G7-2 2019 Svendborg Bjarke Gregor 56
Danmarksmesterskabet 2019 Svendborg Allan Stig Rasmussen 45
G5-1 2019 Svendborg Lars Foldager Pedersen 20
Kort Påske 1-1 2019 Svendborg Nils Ragnar Grotnes 45
Kort Påske 1-2 2019 Svendborg Jeppe Hald Falkesgaard 45
Kort Påske 1-3 2019 Svendborg Philip Uhre Knudsen 45
Jyske Bank Open 2019 Hvidovre Aref Vasli 49 af 110
Århusmesterskabet 2019 Århus Uffe Vinther-Schou 38 af 102
Senior DM 50+ 2019 Århus Poul Rewitz 56
Senior DM 65+ 2019 Århus Jens Kølbæk 98
Chess House GM Feb 2019 Aarhus Jesper Thyboe, Jonas Bjerre, Dmitrij Kollars 45
Brønshøj Lang Weekend 2019 Brønshøj Aref Vasli 30 af 151
Nordsjællands Weekend EMT 2019 Allerød Mikkel Antonsen 36
Øbro Nytår 2018 København Jonny Hector 70 af 221
Københavnsmesterskabet 2018 Taastrup Tobias Valentin Rostgaard 15
Divisionsturneringen 2018  Køge 360
1. Esbjerg Efterår 2018 Esbjerg Mikkel Antonsen 45
Larsen Nordjyske Mindeturnering 2018 Aalborg Evgeny Sveshnikov 84
OL 2018 Batumi Kina 44
OL Kvinder 2018 Batumi Kina 44
Chess House Jubilæums GM 2018 Århus Martin Zumsande 45
40. Copenhagen Open - Xtracon Open 2018 Helsingør Jon Ludvig Hammer 1934
Fredericia Chess M1 2018 Fredericia Mikkel Manosri Jacobsen 15
Fredericia Chess M2 2018 Fredericia Jacob Foged Christensen 15
Fredericia Chess IM 2018 Fredericia David Miedema, Nagy Gabor 45
Copenhagen Chess Challenge 2018 Ballerup Jesper Thybo 281
DanPump GM/IM 2018 Kolding Jonas Bjerre 15
Danpump Mester 1 2018 Kolding Viktor Haarmark Nielsen/ Marco Ferrante 15 af 25
DanPump Mester 2 2018 Kolding Mikkel Manosri Jacobsen 15
G5 2 2018 Svendborg Lars Raahauge 55
Kandidatklassen 2018 Svendborg Jakob Aabling-Thomsen 95
G7 gruppe 1 2018 Svendborg Michael Nord 63
Danmarksmesterskabet 2018 Svendborg Bjørn Møller Ochsner 45
Kort Påske 1, gruppe 1 2018 Svendborg Peter Risgaard Poulsen 50
Kort Påske 1, gruppe 2 2018 Svendborg Bo Beier Thorup 50
G5 1 2018 Svendborg Jens Mott 25
Århusmesterskabet 2018 Århus Jens Ove Fries Nielsen 15
Århusmesterskabet Undergrupper 2018 Århus  14
Senior DM 50+ 2018 Hvidovre Torsten Lindestrøm 56
Senior DM 65+ 2018 Hvidovre Peter Birk Petersen 28 af 109
Chess House GM 2018 Århus Dmitrij Kollars 40
Øbro Nytår 2017 København Jonny Hector 69
Divisionsturneringen 2017  Skanderborg 360
EM Hold 2017 Heraklion Rusland 36
39. Copenhagen Open - Xtracon Open 2017 Helsingør Baadur Jobava 2117
Horsens Lang Weekend 2017 Horsens Poul Rewitz 98 af 518
Køge Jubilæumsturnering 2017 Køge Yuri Solodovnichenko 45
Nybolig Erhverv Chess Kandidat 2017 Fredericia Peter Grove / Bjarne Light 30
Nybolig Erhverv IM Chess 2017 Fredericia Tommy Andersson 45
Copenhagen Chess Challenge 2017 Ballerup Boris Chatalbashev 327
Varde Weekend - Mester 2017 Varde Poul Grydholt Jensen 14 af 15
Varde Weekend - Grp1 2017 Varde Adesh Easwaralingam 13 af 15
Sondex Cup IM-Gruppe 1 2017 Kolding Jesper Søndergaard Thybo 15
Sondex Cup IM-Gruppe 2 2017 Kolding Jonas Bjerre 15
Sondex Cup Mester 1 2017 Kolding Nicolai Kvist Brondt Pedersen 15
Veteranklassen 2017 Skørping Thomas Haugaard 50
G5-2, gruppe 2 2017 Skørping Ricardo De La Calle Aramburu 30
Kort Påske 2, gruppe 1 2017 Skørping Jens Bo Hansen 35
Kort Påske 2, gruppe 2 2017 Skørping Mikael Horslund 30
G5-2, gruppe 1 2017 Skørping Jens Jørgen Christiansen 35
Kandidatklassen 2017 Skørping Poul Rewitz 91
G7, gruppe 1 2017 Skørping Jacob Abildlund Brorsen 49
G7, gruppe 2 2017 Skørping Peter Risgaard Poulsen 49
G7, gruppe 3 2017 Skørping Henri Tolba 49
Kort Påske 1, gruppe 1 2017 Skørping Lars Schøning 35
Kort Påske 1, gruppe 2 2017 Skørping Filip Martin Kierulf Hou Holm 30
Kort Påske 1, gruppe 3 2017 Skørping Daniel Jhaf Madsen 40
G5-1 2017 Skørping Hans Endrup Jacobsen 20
Danmarksmesterskabet 2017 Skørping Mads Andersen 45
Faxe Dags EMT 2017 Faxe Anders Arnkilde 98
Løgumkloster Basis 1 2017 Øster Højst Ejvind Østerby Ambøg 15
Løgumkloster Basis 2 2017 Øster Højst Scot Wolfgang Jensen 20
Århusmesterskabet - Skønhedspræmien 2017 Aarhus Rasmus Emil Ryder Tønnesen 1
Århusmesterskabet 2017 Aarhus Jesper Mørch Lauridsen 15
Århusmesterskabet Gruppe 2 2017 Aarhus Rasmus Thøgersen 15
Senior DM 50+ 2017 Løgumkloster Per Stentebjerg-Hansen 49
Senior DM 65+ 2017 Løgumkloster Thorbjørn Rosenlund 132 af 133
Brønshøj Lang Weekend 2017 Brønshøj Tobias Rostgaard, Martin Haubro, Ritvars Reimanis, Dara Akdag 150
Chess House IM 2017 Aarhus Jakob Pfreundt 45
Århusmesterskabet Gruppe 3 2017 Aarhus Giampiero Amato 8 af 15
Århus mesterskab Under grupper 2017 Århus  22
Brønshøj Sensommer 2017 Brønshøj Michael Tandrup 28
Hillerød Klubmesterskab Mesterklassen 2017 Hillerød Ib Hother Andersen 45
Hillerød Klubmesterskab B-rækken 2017 Hillerød Søren Nygaard/ Bernhard W. Sørensen 45
Hillerød Klubmesterskab C-rækken 2017 Hillerød Thue Rabjerg 45
Brønshøj Mesterskabet 2017 Brønshøj Steen Brustrup Petersen 45
Hillerød By turnering Mesterklassen 2017 Hillerød Flemming Stald 28
Hillerød By-turnering Basis 1 2017 Hillerød Steen Kopperberg 28
Hillerød By turnering Basis 2 2017 Hillerød Birger Jarulf 28
Hillerød By turnering Basis 3 2017 Hillerød  41
Festuge 2017 Aarhus Karsten Rasmussen, Bjarne Light, Martin Mathiesen 56
Chess House Sommer Open 2017 Aarhus Henrik Svane 39
Øbro Nytår 2016 København Jonny Hector 70 af 238
Divisionsturneringen 2016  Philidor 360
Odensemesterskabet IM-gruppen 2016 Odense Jesper Søndergaard Thybo 15
Odensemesterskabet Mester 1 2016 Odense Claus Rossen / Marco Ferrante 15
Odensemesterskabet Mester 2 2016 Odense Janus Christensen 15
Hurtigskak-DM 2016 Fredericia Allan Stig Rasmussen 56 af 140
Hurtigskak-DM under 1900 2016 Fredericia Peter Riis 28 af 176
OL 2016 Baku USA 44
OL Kvinder 2016 Baku Kina 44
Amagermesterskabet Mester 2016 Sundbyøster Carsten Høi 28
Amagermesterskabet Gruppe 1 2016 Sundbyøster Nils Petersen / John Holm Nielsen 28
Amagermesterskabet Gruppe 2 2016 Sundbyøster Daniel Andersen 28
Amagermesterskabet Gruppe 3 2016 Sundbyøster Søren Friis Larsen 28
Amagermesterskabet Gruppe 4 2016 Sundbyøster Allan Ankjær / Jakob Lundborg 10 af 28
Amagermesterskabet Gruppe 5 2016 Sundbyøster John Michael Svensson / Ole Sørensen / Rasmus Hvidberg 11 af 28
Amagermesterskabet Gruppe 6 2016 Sundbyøster Michael Kim Dupont 11 af 28
38. Copenhagen Open - Xtracon Open 2016 Helsingør Mathias Bluebaum 1966
Fredericia Chess Kandidat 2016 Erritsø Simon Pil Wilbrandt 30
Fredericia Chess IM 2016 Erritsø Nikolas Lubbe 45
Varde Weekend Mesterklassen 2016 Varde Bjarne Meldgaard Rasmussen / Poul Grydholt Jensen / Anders Christensen 15
Varde Weekend Gruppe 1 2016 Varde Børge Schrøder / Guido Heinemann 15
Varde Weekend Gruppe 2 2016 Varde Albert Emil Lyng Petersen 20
Amager Forårsturnering Gruppe 1 2016 Sundbyøster Georgios Poulos 15
Amager Forårsturnering Gruppe 2 2016 Sundbyøster Troels Barington 5
Amager Forårsturnering Gruppe 3 2016 Sundbyøster Søren Friis Larsen 6
Amager Forårsturnering Gruppe 4 2016 Sundbyøster Erik Elmer Rasmussen 15
Copenhagen Chess Challenge 2016 Ballerup Jonny Hector 277
Løgumkloster Byturnering Gruppe 1 2016 Øster Højst Benny Christensen 15
Løgumkloster Byturnering Gruppe 2 2016 Øster Højst Morten Jessen / Hans Christian Baagøe 15
Løgumkloster Byturnering Gruppe 3 2016 Øster Højst Martin Møller 20
Sondex Cup 2016 GM/IM Grp 1 2016 Kolding Nikolas Lubbe 15
Sondex Cup 2016 GM/IM Grp 2 2016 Kolding Jens Ove Fries Nielsen, Jacob Carstensen, John Arni Nilssen 15
Sondex Cup 2016 Mester 1 2016 Kolding Mikkel Strange 15
Faxe Dags EMT 2016 Faxe Henrik Dahl Pedersen 101
DM-Omkamp 2016 Svendborg Mads Andersen 2
Lynskak-DM Finalegruppe 1 2016 Svendborg Allan Stig Rasmussen 28
Lynskak-DM Finalegruppe 2 2016 Svendborg Jacob Carstensen / Thorbjørn Bromann 28
Lynskak-DM Finaler 2016 Svendborg Allan Stig Rasmussen 6
G5-2 2016 Svendborg Thomas Tange Jepsen 45
Kandidatklassen 2016 Svendborg Jesper Søndergård Thybo 98
Kvinde-DM 2016 Svendborg Ellen Fredericia Nilssen 28
G7 2016 Svendborg Steen Brustrup Petersen 70
Tidlig Kort Påske 1 2016 Svendborg Jan Brønnum 35
Tidlig Kort Påske 2 2016 Svendborg Jann Nettelbeck 35
G5-1 2016 Svendborg Per Oehlerich 25
Danmarksmesterskabet 2016 Svendborg Mads Andersen 45
Senior DM 50+ 2016 Køge Peter Larsen 25 af 70
Senior DM 65+ 2016 Køge Bent Sørensen 39 af 164
Grenzturnering 2016-17 2016 Flensburg / Tønder / Øster Højst Michael Langner 57
Københavnsmesterskabet 1925 København Svend Kinch 2 af 56
Århusmesterskabet 2016 Århus Kristian Seegert 14 af 30
Chess House GM 2016 Århus Sergei Ovsejevitsch 45
Brønshøj Lang Weekend 2016 København Jakob Aabling Thomsen / John Arni Nilsen 159
Københavnsmesterskabet 1924 København Johannes Giersing 1 af 28
Amager Åbne Klubmesterskab 2016 Sundbyøster Jacob Abildlund / John Holm Nielsen 58
DM-Omkamp 2 1936 København Erik Andersen 1 af 3
Københavnsmesterskabet 2016 København Kassa Korley 0
Øbro Nytår 2015 København Jonny Hector/John Arni Nilssen 69 af 235
EM Hold 2015 Reykjavik Rusland 36
Divisionsturneringen 2015  Philidor 360
Grenzturnering Mesterskabsgruppe 2015-16 2015 Øster Højst / Tønder / Flensburg / Leck Stephan Millgramm 54
Grenzturnering Basisgruppe 2015-16 2015 Øster Højst / Tønder / Flensburg / Leck Helge Sörensen 45
Xtracon Grandmaster 2015 Køge Boris Chatalbashev 307
Odensemesterskabet IM-gruppen 2015 Odense Mikkel Antonsen / Igor Teplyi / Mads Smith Hansen 15
Odensemesterskabet Mester 1 2015 Odense Jakob Aabling-Thomsen 15
Odensemesterskabet Mester 2 2015 Odense Thomas Schou-Moldt 15
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 1 2015 Faxe Henrik Dahl Pedersen 15
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 2 2015 Faxe Kurt Søgaard Nielsen / Aage Hansen / Ohran Alic 15
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 3 2015 Faxe Michael Adrian 15
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 4 2015 Faxe Paul M. Larsen 15
Amagermesterskabet 2015 Sundbyøster Nils Petersen 126
37. Copenhagen Open 2015 Helsingør Markus Ragger, Liviu Dieter Nisipeanu, Jon Ludvig Hammer 1983
Præstø og Venner mod Talenter 2015 Præstø Præstø og Venner 16 af 21
Kemp & Lauritzen Chess Kandidat 2015 Fredericia Kristian Seegert 30
Kemp & Lauritzen Chess IM 2015 Fredericia Sergio Adan Bermudez 45
Amager Forårsturnering Gruppe 1 2015 Sundbyøster Peter Lunding / Peter Wieth-Klitgaard 15
Amager Forårsturnering Gruppe 2 2015 Sundbyøster Hans Haagen Larsen 15
Amager Forårsturnering Gruppe 3 2015 Sundbyøster Angelo Nielsen / Bjarne Mathiesen 15
Amager Forårsturnering Gruppe 4 2015 Sundbyøster Niels Møller Kjemtrup 15
Sønderjysk EMT Mesterklassen 2015 Vojens Allan Hye 28
Sønderjysk EMT Basis 1 2015 Vojens Claus G. Mogensen 28
Sønderjysk EMT Basis 2 2015 Vojens Tobias Simon Lindgaard 28
Sønderjysk EMT Basis 3 2015 Vojens Ole Harbo 21
Varde Weekend Mesterklassen 2015 Varde Niels Jørgen Fries Nielsen / Ole Bønnelykke 15
Varde Weekend Gruppe 2 2015 Varde Benny Falck Damborg 15
Varde Weekend Gruppe 3 2015 Varde Niels Peter Nissen 15
Sondex Cup GM/IM 2015 Kolding Jakob Vang Glud 15
Sondex Cup Mester 1 2015 Kolding Igor Teplyi / Attila Gergacz 15
Sondex Cup Mester 2 2015 Kolding Lars René Andersen 15
Løgumkloster Byturnering Gruppe 1 2015 Øster Højst Børge Schrøder 15
Løgumkloster Byturnering Gruppe 2 2015 Øster Højst Jesper Kallesen / Holger Schmidt / Scot Wolfgang Jensen 15
Løgumkloster Byturnering Gruppe 3 2015 Øster Højst Karl Martin Kristensen / Gagik Sahakian 25
Faxe Dags EMT 2015 Faxe Anders Arnkilde 112
Kandidatklassen 2015 Svendborg Bjørn Møller Ochsner 91
Kvinde-DM 2015 Svendborg Sandra de Blecourt Dalsberg 42
Danmarksmesterskabet 2015 Svendborg Sune Berg Hansen 45
Chess House IM 2015 Århus Jens Ove Fries Nielsen 45
Chess House GM 2015 Århus Alexander Donchenko 45
Brønshøj Lang Weekend 2015 København Nikolaj Mikkelsen 161
Amager Åbne Klubmesterskab Gruppe 1 2015 Sundbyøster Jacob Abildlund 28
Amager Åbne Klubmesterskab Gruppe 2 2015 Sundbyøster Thorben Landstrøm Pedersen 28
Amager Åbne Klubmesterskab Gruppe 3 2015 Sundbyøster Bjarne Mathiesen / Mark Philip Trønning 28
Amager Åbne Klubmesterskab Gruppe 4 2015 Sundbyøster Michael Leerberg Madsen 28
Copenhagen Chess Challenge 2015 Ballerup Henrik Danielsen 364 af 365
Københavnsmesterskabet 2015 København Nikolaj Mikkelsen 0
Divisionsturneringen 2014  Skanderborg 358 af 360
Larsens Nordjydske Memoriel 2014 Aalborg Valdimir Okhotnik / Jens Kristiansen 70
Xtracon Grand Master 2014 Køge Alexandr Fier / Peter Prohaszka 239
Lady Chess 2014 Køge Karina Ambatsumova 45
Odensemesterskabet IM-gruppen 2014 Odense Jonathan Carlstedt / Igor Teplyi / Jens Ove Fries Nielsen 15
Odensemesterskabet Mester 1 2014 Odense Ellen Hagesæther / Jakob Aabling-Thomsen 15
Odensemesterskabet Mester 2 2014 Odense Rasmus Thøgersen 15
Grenzturnering Gruppe 2 2014-15 2014 Øster Højst / Tønder / Leck Harald Eis 49
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 1 2014 Faxe Søren Sørensen 15
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 2 2014 Faxe Flemming Nielsen 15
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 3 2014 Faxe Kaj Refsgaard 15
Skovbo 2014 Borup Simon Bekker Jensen 223
Amagermesterskabet Gruppe 1 2014 Sundbyøster Jacob Abildlund 28
Amagermesterskabet Gruppe 2 2014 Sundbyøster Christian Skibsted Petersen 28
Amagermesterskabet Gruppe 3 2014 Sundbyøster Peder Kinch 28
Amagermesterskabet Gruppe 4 2014 Sundbyøster Michael Leerberg Madsen 28
OL 2014 Tromsø, Norge Kina 44
OL Kvinder 2014 Tromsø, Norge Rusland 44
36. Copenhagen Open 2014 Helsingør Bu Xiangzhi 1531
Whitsun Grandmasters Masters A 2014 Copenhagen Martin Haubro 15
Whitsun Grandmasters Masters B 2014 Copenhagen Rasmus Jørgensen 15
Whitsun Grandmasters Masters C 2014 Copenhagen Thore Nyboe Jensen 15
Whitsun Grandmasters Masters D 2014 Copenhagen Finn Bonnez 15
Whitsun Grandmasters GM 2014 Copenhagen Krasimir Rusev 45
Whitsun Grandmasters IM 2014 Copenhagen Silas Lund / Nikolay Milchev 45
Glenco Chess Kandidat 2014 Fredericia Johnni Veng 25
Glenco Chess IM 2014 Fredericia Nikolas Lubbe 45
Copenhagen Chess Challenge 2014 Ballerup Jens Ove Fries Nielsen 299
Fredericia Forår Mesterklassen 2014 Fredericia Jens Chr. Hansen 15
Sondex Cup IM 1 2014 Kolding Daniel Semcesen / Jakob Vang Glud / Nikolaj Mikkelsen 15
Sondex Cup IM 2 2014 Kolding Kassa Korley 15
Sondex Cup Mester 1 2014 Kolding Pelle Bank 15
Amager Forårsturnering Gruppe 1 2014 Sundbyøster Oksana Vovk 15
Amager Forårsturnering Gruppe 2 2014 Sundbyøster Hans Haagen Larsen 15
Amager Forårsturnering Gruppe 3 2014 Sundbyøster Kristian Brorsen 15
Kort Påske Gruppe 1 2014 Skørping Lars Ekholm / Svend Kjems Hove 44
Kort Påske Gruppe 2 2014 Skørping Lasse Emil Petersen / Uffe Balslev / Per Madsen 24
Veteranklassen 2014 Skørping Bjørn Laursen 28 af 55
G5-1 2014 Skørping Jacob Würtz / Morten Fredsgaard Rasmussen 21 af 35
G5-2 2014 Skørping Allan Toftegaard Christensen 13 af 30
Kandidatklassen 2014 Skørping Kassa Korley 84
G7-1 2014 Skørping Torben Kyhl Sørensen 105
G7-2 2014 Skørping Peter Kristensen 75 af 105
Danmarksmesterskabet 2014 Skørping Allan Stig Rasmussen 45
Tidlig Kort Påske 2014 Skørping Peter Jørgen Dam Mikkelsen 43
BSF Weekend Gruppe 1 2014 Brønshøj Dan Andersen 15
BSF Weekend Gruppe 2 2014 Brønshøj Michael R. W. Olsen / Esben Christensen 15
BSF Weekend Gruppe 3 2014 Brønshøj Dick Sørensen / Daniel Kokholm 15
Copenhagen GM 2014 Brønshøj Rasmus Svane 45
Faxe Dags EMT 2014 Faxe Hans Dahl Pedersen 105
Løgumkloster Byturnering Gruppe 1 2014 Øster Højst Børge Schrøder 15
Løgumkloster Byturnering Gruppe 2 2014 Øster Højst Morten Jessen / Holger Schmidt 15
Chess House 2014 Århus Davor Palo 45
Brønshøj Lang Weekend 2014 Brønshøj Daniel Semcesen 154
Amager Åbne Klubmesterskab 2014 Sundbyøster Jan Mose Nielsen 81
Grenzturnering Gruppe 1 2014-15 2014 Øster Højst / Tønder / Leck Bjarne Light 28
Københavnsmesterskabet 2014 København Helgi Dam Ziska 0
Brønshøj Efterår 2014 Brønshøj Rune Egede Andersen 30
Øbro Nytår 2013 København Jonny Hector 70 af 242
Taastrup Quick Weekend XVIII M1 2013 Taastrup David Lundberg 15
Taastrup Quick Weekend XVIII B1 2013 Taastrup Arne Møller / Roland Johansson 15
Taastrup Quick Weekend XVIII B2 2013 Taastrup Sven Johansson 15
Taastrup Quick Weekend XVIII B3 2013 Taastrup Simon Stibolt Jensen 15
Taastrup Quick Weekend XVIII B4 2013 Taastrup Mark Kirkebække 15
Taastrup Quick Weekend XVIII B5 2013 Taastrup Jan Nielsen 15
Taastrup Quick Weekend XVIII B6 2013 Taastrup Johan Hallbeck 15
EM Hold 2013 Warzawa Azerbaijan 36
Divisionsturneringen 2013  Brønshøj 360
Xtracon Grandmaster 2013 Køge Yuri Solodovnichenko 353
Odensemesterskabet IM-gruppen 2013 Odense Jens Ove Fries Nielsen 15
Odensemesterskabet Mester 2 2013 Odense Iver Poulsen / Rasmus Thøgersen 15
Odensemesterskabet Mester 1 2013 Odense Thorbjørn Bromann 15
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 1 2013 Faxe Hans Dahl Pedersen / Lars Christensen 15
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 2 2013 Faxe Aage Hansen 15
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 3 2013 Faxe Ib Christoffersen / Kaj Refsgaard 15
Grenzturnering 2013-14 2013 Løgumkloster / Leck / Tønder Kim Homuth 62
Nordisk Senior Mesterskab 2013 Allinge Jens Kristiansen 144
K41 Efterårs EMT Gruppe 1 2013 Valby Niels Nørskov Laursen / Sandi Stojanovski 6 af 15
K41 Efterårs EMT Gruppe 2 2013 Valby Rune Egede Andersen 9 af 15
K41 Efterårs EMT Gruppe 3 2013 Valby Jesper Karup / Rasmus Agertoft Hansen / Magnus Gustafsson 5 af 15
K41 Efterårs EMT Gruppe 4 2013 Valby Anton Mehmet Yildiz Marthedal 5 af 15
K41 Efterårs EMT Gruppe 5 2013 Valby Ole Gjelstrup 7 af 25
Damhusmesterskabet Gruppe A 2013 Rødovre Niels Edoo 28
Damhusmesterskabet Gruppe B 2013 Rødovre Jørgen Holmstrøm Nielsen 42
Fredericia Byturnering Mester 2013 Fredericia Carsten Bank Friis 15
Fredericia Byturnering Basis 1 2013 Fredericia John Erling Nielsen 15
Amagermesterskabet Mester 2013 Sundbyøster Jacob Abildlund 45
Amagermesterskabet Gruppe 2 2013 Sundbyøster Ulrik Jejlskov Larsen 81
35. Copenhagen Open 2013 Helsingør Parimarjan Negi 1513
Bornholm WIM 2013 Rønne Ioana-Smaranda Padurariu / Anna Gasik 45
Præstø og Venner mod Talenter 2013 Præstø Præstø og Venner 20
Løgumkloster Byturnering Gruppe 3 2014 Øster Højst Karl Martin Kristensen / Ole Harbo / Martin Møller 15
H.C. Andersen Open 2013 Odense Eduardas Rozentalis 240
Glenco Chess Basis 1 2013 Fredericia Anders J. Munch 15
Glenco Chess IM 2013 Fredericia Milos Pavlovic 45
Hillerød Byturnering Mesterklassen 2013 Hillerød Martin Percivaldi 28
Hillerød Byturnering Basis 1 2013 Hillerød Frode B. Nielsen 28
Hillerød Byturnering Basis 2 2013 Hillerød Morten Kühn 28
Hillerød Byturnering Basis 3 2013 Hillerød Viggo Sørensen 28
Hillerød Byturnering Basis 4 2013 Hillerød Jan Pedersen 35
Fredericia Forår Mesterklassen 2013 Fredericia Carsten Bank Friis 15
Fredericia Forår Basis 1 2013 Fredericia Johnni A. Marcussen 15
Sønderjysk EMT Mesterklassen 2013 Haderslev Søren Brautsch 19 af 28
Sønderjysk EMT 1. klasse 2013 Haderslev Hansjørgen Clausen 21 af 28
Sønderjysk EMT 2. klasse 2013 Haderslev Lars H. Jørgensen 25 af 42
Admiral Niels Juel Cup 2013 Køge Ivan Sokolov / Mikhail Ulibin / Yuri Solodovnichenko 200
Sondex Cup IM 1 2013 Kolding Daniel Semcesen / Jakob Vang Glud 15
Sondex Cup IM 2 2013 Kolding Jasmin Bejtovic 15
Sondex Cup Mester 1 2013 Kolding Lars Hansen 15
Løgumkloster Byturnering Gruppe 1 2013 Øster Højst Vagn Lauritzen 15
Løgumkloster Byturnering Gruppe 2 2013 Øster Højst Nis H. Madsen 25
Faxe Dags EMT 2013 Faxe Hans Dahl Pedersen 91
Veteranklassen 2013 Helsingør Erik Jarlnæs 35
Kort Påske 2-Gruppe 1 2013 Helsingør Jesper Schultz Pedersen / Patrick Nilsson 40
G5-Gruppe 2 2013 Helsingør Jan Kaargaard Jensen 30
G5-Gruppe 3 2013 Helsingør Vagn Larsen / Jonas Bjerre 25
Kort Påske 2-Gruppe 2 2013 Helsingør Morten Renneberg 40
G5-Gruppe 1 2013 Helsingør Morten Rasmussen / Tavs Bjerre / Morten Andersen / Michael J. Olesen 30
Kandidatklassen 2013 Helsingør Jakob Aabling-Thomsen 97
G7-Gruppe 1 2013 Helsingør Kurt Klifoth / Michael Vesterli 68
G7-Gruppe 2 2013 Helsingør Arne Øland 74
Danmarksmesterskabet 2013 Helsingør Davor Palo 45
Kort Påske 1 - Gruppe 2 2013 Helsingør Bjarne Eiholt 30
Kort Påske 1 - Gruppe 1 2013 Helsingør Malik Lindholt 35
Brønshøjmesterskabet Gruppe 1 2013 Brønshøj Jacob Carstensen 45
Køge 3+ EMT 2013 Køge Hans Dahl Pedersen 28
Brønshøj Lang Weekend 2013 Brønshøj Daniel Semcesen 129 af 147
NSU Open Mesterklassen 2013 Hillerød Mikkel Strange / Kåre Hove Kristensen 35
Copenhagen Chess Challenge 2013 Ballerup Jonny Hector 360 af 361
Københavnsmesterskabet 2013 København Jacob Abildlund Brorson 0
Øbro Nytår 2012 København Jonny Hector 112 af 238
Divisionsturneringen 2012  Skanderborg 360
Copenhagen Cup Gruppe A 2012 Brønshøj Henrik Danielsen 45
Copenhagen Cup Gruppe B 2012 Brønshøj Nikolai Ninov 45
Larsens Nordjydske Memoriel 2012 Aalborg Jens Kristiansen 54
BSF Cup GM 2012 Brønshøj Mads Andersen 45
BSF Cup IM 2012 Brønshøj Daniel Semcessen 45
Brønshøj Efterår 2012 Brønshøj Thomas Kirknel 15
DM Hurtigskak 2012 Middelfart Jakob Vang Glud 57 af 126
DM Hurtigskak Kvinder 2012 Middelfart Sietske Greeuw 42
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 1 2012 Faxe Bjarne Andersen 15
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 2 2012 Faxe Kaj Refsgaard 15
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 3 2012 Faxe Lindved Sørensen 15
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 4 2012 Faxe Ib Christoffersen 20
Skovbo GM 2012 Borup Henrik Danielsen 309
Hillerød Open 2012 Hillerød Martin Percivaldi 27 af 94
Fredericia Byturnering Mester 2012 Fredericia Carsten Bank Friis 15
Fredericia Byturnering Basis 1 2012 Fredericia Lars Uffe Petersen / Claus Marcussen 15
OL 2012 Istanbul Armenien 44
OL Kvinder 2012 Istanbul Rusland 44
Brønshøj Sensommer 2012 Brønshøj Thomas Kirknel / Dick Sørensen / Michael Tandrup 28
34. Copenhagen Open 2012 Helsingør Ivan Cheparinov, Ivan Sokolov, Jonny Hector 1438
Chess House Women 2012 Århus Evgeniya Doluhanova 45
Chess House 2012 Århus David Eggleston 45
BSF GM 2012 Brønshøj Nikolaj Mikkelsen 45
BSF IM 2012 Brønshøj Nikolai Ninov 45
K41 Sommer Gruppe A 2012 Valby Thore Nyboe Jensen / Morten Møller Hansen 15
K41 Sommer Gruppe B 2012 Valby Hasan Yildiz 15
K41 Sommer Gruppe C 2012 Valby Thomas Varming 15
K41 Sommer Gruppe D 2012 Valby Palle Madsen 15
K41 Sommer Gruppe E 2012 Valby Johan Ibsen / Mikkel Jørgensen 15
K41 Sommer Gruppe F 2012 Valby Magnus Gustafsson / Thomas Haugaard 15
K41 Sommer Gruppe G 2012 Valby Mikkel Manosri Jacobsen 20
H.C. Andersen Open 2012 Odense Henrik Danielsen / Vladimir Georgiev 249
Hillerød Byturnering Mesterklassen 2012 Hillerød Thomas Schou-Moldt 28
Fredericia Forår Mesterklassen 2012 Fredericia Carsten Bank Friis 15
Fredericia Forår Basis 1 2012 Fredericia Henning Brøgger Jensen 15
G5-1 2012 Helsingør Peter Willer Svendsen 35
Kort Påske 1 2012 Helsingør Thore Nyboe Jensen 50
Kandidatklassen 2012 Helsingør Dara Akdag 91
G7-1 2012 Helsingør Jacob Høyer 77
Danmarksmesterskabet 2012 Helsingør Sune Berg Hansen 45
Faxe Dags EMT 2012 Faxe Lars Christensen 105
Løgumkloster Byturnering Gruppe 1 2012 Løgumkloster Christian Karstensen 15
Løgumkloster Byturnering Gruppe 2 2012 Løgumkloster Nis H. Madsen 20
Senior DM 2012 Randers Poul Erik Nielsen 84
Brønshøj Lang Weekend 2012 Brønshøj Nikolaj Mikkelsen 154
Sønderjysk EMT Mesterklassen 2012 Sønderborg Jens Nording 28
Sønderjysk EMT Basis 1 2012 Sønderborg Jesper Kallesen 28
Sønderjysk EMT Basis 2 2012 Sønderborg Scot Wolfgang Jensen 28
Amager Åbne Klubmesterskab 2012 Sundbyøster Ole Bo Andersen 93
Copenhagen Chess Challenge 2012 Ballerup Stellan Brynell 291 af 293
Københavnsmesterskabet 2012 København Helgi Dam Ziska 0
EM Hold 2011 Porto Carras Tyskland 36
Divisionsturneringen 2011  Jetsmark 360
Øbro 75 års Jubilæumsturnering 2011 København Nikolaj Mikkelsen 63 af 153
Taastrup Quick Weekend XIV M1 2011 Taastrup Louise Winther Fredericia 15
Taastrup Quick Weekend XIV B1 2011 Taastrup Ambjörn Jönsson 15
Taastrup Quick Weekend XIV B2 2011 Taastrup John Laurids Hansen 15
Taastrup Quick Weekend XIV B3 2011 Taastrup Jan Nielsen / Jonas Odgård Andersen / Kurt Søgaard Nielsen 15
Taastrup Quick Weekend XIV B4 2011 Taastrup Flemming Wadtland 20
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 1 2011 Faxe Bent Petersen 15
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 2 2011 Faxe Uffe Frederiksen / Per Christoffersen 15
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 3 2011 Faxe Kaj Refsgaard 15
Faxe EfTerMiddags EMT Monrad 2011 Faxe Ib Christoffersen 20
Damhusmesterskabet Gruppe A 2011 Rødovre Bent Kølvig 28
Damhusmesterskabet Gruppe B 2011 Rødovre Flemming Dyremose 28
Damhusmesterskabet Gruppe C 2011 Rødovre Kurt Søgaard Nielsen 28
Damhusmesterskabet Gruppe D 2011 Rødovre Søren Hansen 35
Amagermesterskabet 2011 Sundbyøster Jacob Abildlund 101
Køge Bugt Sommer 2011 Solrød Milenko Zivkovic 70
33. Copenhagen Open 2011 Helsingør Igor Kurnosov 1538
Bornholms Sommer Skak Mester 1 2011 Rønne Rune Andersen 15
Bornholms Sommer Skak Mester 2 2011 Rønne Janus Christensen 15
Bornholms Sommer Skak Basis 1 2011 Rønne Rolf Stig Hansen 15
Bornholms Sommer Skak Basis 2 2011 Rønne Simon Seirup 15
Bornholms Sommer Skak Basis 3 2011 Rønne Jan Robert Ambirk 15
Bornholms Sommer Skak Basis 4 2011 Rønne Christian Jelstrup 8 af 20
Fynsmesterskabet 2011 Odense Hans Tikkanen 239
Copenhagen Chess Challenge 2011 Ballerup Andreas Skytte Hagen 346 af 349
Amager Forårsturnering Mester 2011 Sundbyøster Nils Petersen / Peter Wieth-Klitgaard / Thore N. Jensen 15
Amager Forårsturnering Basis 2011 Sundbyøster John Michael Svensson 15
Sønderjysk EMT Mesterklassen 2011 Vojens Søren Brautsch / Allan S. Hermannsen 28
Sønderjysk EMT Basis 1 2011 Vojens Jørgen Clausen / Børge Schrøder / Senaid Zahirovic 28
Sønderjysk EMT Basis 2 2011 Vojens Uwe Hansen 56
G5 Gruppe 1 2011 Odense Morten Andersen / Thomas Tange Jepsen 30
Kandidatklassen 2011 Odense Jacob Carstensen 70
G7 Gruppe 1 2011 Odense Martin Strandby Hansen / Asger Paaske 84
Danmarksmesterskabet 2011 Odense Allan Stig Rasmussen 45
Pige NM Gruppe A 2011 Jetsmark Hallgerdur Thorsteinsdottir 20
Pige NM Gruppe B 2011 Jetsmark Jessica Bengtsson 25
Pige NM Gruppe C 2011 Jetsmark Freja Vangsgaard 25
Løgumkloster Byturnering Gruppe 1 2011 Løgumkloster Jacob Buris Andersen 15
Løgumkloster Byturnering Gruppe 2 2011 Løgumkloster Rolf Pedersen 15
Løgumkloster Byturnering Gruppe 3 2011 Løgumkloster Uwe Hansen 25
Taastrup Quick Weekend XIII M1 2011 Taastrup Alexander Rosenkilde 15
Taastrup Quick Weekend XIII M2 2011 Taastrup Lars Kjøller Nilsson 15
Taastrup Quick Weekend XIII B1 2011 Taastrup Rasmus Agertoft Hansen 15
Taastrup Quick Weekend XIII B2 2011 Taastrup Slobodan Radovic / Steen G. Nielsen 15
Taastrup Quick Weekend XIII B3 2011 Taastrup Søren Otto Hansen 15
Taastrup Quick Weekend XIII B4 2011 Taastrup Mikkel Drygaard 25
Faxe Dags EMT 2011 Faxe Leif Jensen 107
Køge Bugt Forår 2011 Solrød Kai Gylling Nielsen 58
K41 Forårs EMT Gruppe A 2011 Valby Sandi Stojanovski 28
K41 Forårs EMT Gruppe B 2011 Valby Niels Skou 28
K41 Forårs EMT Gruppe C 2011 Valby Thomas Mørkøre / Jakob Hansen 28
K41 Forårs EMT Gruppe D 2011 Valby Ted Sandbech / Jesper Karup 28
Køge Bugt Vinter 2011 Solrød Jan Mose Nielsen 85
NSU Open Mesterklassen 2011 Hillerød Kåre Hove Kristensen 35
Københavnsmesterskabet 2011 København Nikolaj Mikkelsen 0
Divisionsturneringen 2010  Jetsmark 360
21. Nato Chess Tournament 2010 Køge Lorenz Drabke / Fabrice Wantiez 287
Skanderborg 2010 Skanderborg Kamil Milton 45
Taastrup Quick Weekend XII M1 2010 Taastrup Martin Lee Lauritsen 15
Taastrup Quick Weekend XII B1 2010 Taastrup Jonathan Braüner 15
Taastrup Quick Weekend XII B2 2010 Taastrup Petruli Petrovski 15
Taastrup Quick Weekend XII B3 2010 Taastrup Steen Dahlgård Jensen / Martin Mosgaard Knudsen 15
Taastrup Quick Weekend XII B4 2010 Taastrup Benjamin Braüner 15
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 1 2010 Faxe Bjarne Andersen 15
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 2 2010 Faxe Aage Hansen 15
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 3 2010 Faxe Hans E. Andersen 15
Faxe EfTerMiddags EMT Gruppe 4 2010 Faxe Arne Mandrup 20
OL 2010 Khanty-Mansiysk Ukraine 44
Ol Kvinder 2010 Khanty-mansiysk Rusland 44
Nordic School Team Championship 2010 Jetsmark Norge 60
K41 Efterårs EMT Mesterklassen 2010 Valby Uffe Rasmussen 28
K41 Efterårs EMT Basis 1 2010 Valby Dick Sørensen 28
K41 Efterårs EMT Basis 2 2010 Valby Erik Wehl 28
Damhusmesterskabet Gruppe A 2010 Rødovre Dara Akdag 28
Damhusmesterskabet Gruppe B 2010 Rødovre Ole Lergren / Sten Bauers 28
Damhusmesterskabet Gruppe C 2010 Rødovre Mathias Lærkegård Gram / Bjørn Gemzøe 35
Xtracon GM 2010 Borup Yuri Droxdobskij, Normunds Miezis 347
Amagermesterskabet 2010 Sundbyøster Jacob Abildlund Brorsen 84
32. Copenhagen Open 2010 Helsingør Pavel Eljanov 1445
Århus Sommer 2010 Århus Karsten Rasmussen 43 af 45
Amager Forårsturnering Mester 2010 Sundbyøster Poul Henrik Madsen 15
Amager Forårsturnering Basis 1 2010 Sundbyøster Bjarne Mielow / Johnny Smidt 15
Amager Forårsturnering Basis 2 2010 Sundbyøster Martin Justesen 15
Amager Forårsturnering Basis 3 2010 Sundbyøster Mark Philip Trønning 20
Taastrup Quick Weekend XI M1 2010 Taastrup Alexander Rosenkilde 15
Taastrup Quick Weekend XI M2 2010 Taastrup Jan Mose Nielsen 15
Taastrup Quick Weekend XI B1 2010 Taastrup Niels Georg Larsen 15
Løgumkloster Byturnering Basis 1 2010 Løgumkloster Hans Valdemar Hansen 15
Løgumkloster Byturnering Basis 2 2010 Løgumkloster Hans Ole Hansen / Jesper Kallesen 25
Kandidatklassen 2010 Hillerød Kristian Seegert 103
Danmarksmesterskabet 2010 Hillerød Allan Stig Rasmussen 45
Taastrup Spil Når Du Vil V 2010 Taastrup Per Ertbjerg 57
Faxe EMT 2010 Faxe Gustav Arendal 113
K41 Åbent Mesterskab 2010-11 2010 Valby Jeppe Nicolaisen 150
K41 Forårs EMT Gruppe A 2010 Valby Henrik Porte 28
K41 Forårs EMT Gruppe B 2010 Valby Kenneth Abildgaard 28
K41 Forårs EMT Gruppe C 2010 Valby Orla Eilegaard Jørgensen 35
BSF 75 år Jubilæum 2010 Brønshøj Jonny Hector 162
Amager Klubmesterskab 2010 Sundbyøster Poul Henrik Madsen 70
Fynsmesterskabet 2010 Odense Carsten Bank Friis 185
Copenhagen Chess Challenge 2010 Ballerup Stellan Brynell 298 af 301
Københavnsmesterskabet 2010 København Tiger Hillarp-Persson 0
Divisionsturneringen 2009  Aarhus/Skolerne 360
K41 Åbent Mesterskab 2009-10 2009 Valby Roland Greger 186
EM Hold 2009 Novi Saad Azerbaijan 36
Taastrup Quick Weekend X M1 2009 Taastrup Rune Andersen 15
Taastrup Quick Weekend X B1 2009 Taastrup Per Ertbjerg 15
Taastrup Quick Weekend X B2 2009 Taastrup John Laurids Hansen 15
Taastrup Quick Weekend X B3 2009 Taastrup Frederik Nielsen Zmylon 15
Taastrup Quick Weekend X B4 2009 Taastrup Leif Haugaard Jensen / Flemming Wadtland / Erik Friberg Hansen / Magnus Mejlvang 20
K41 Efterårs EMT Mesterklassen 2009 Valby Thomas Gjedde 28
K41 Efterårs EMT Basisklassen 2009 Valby Jimmy O. Nielsen 61
Xtracon GM 2009 Borup Sarunas Sulskis / Kaido Kulaots 299
Amagermesterskabet 2009 Sundbyøster Thore N. Jensen 91
Rødovremesterskabet Gruppe A 2009 Rødovre Helge Hjort 28
Rødovremesterskabet Gruppe B 2009 Rødovre Jan Ingvardsen 28
Rødovremesterskabet Gruppe C 2009 Rødovre Henry Lund Jørgensen 28
31. Copenhagen Open 2009 Helsingør Parimarjan Negi, Boris Avrukh 1520
Århus Sommer A 2009 Århus Eva Repkova 45
Århus Sommer B 2009 Århus Poul Rewitz 45
Amager Forårsturnering 2009 Sundbyøster Thomas Varming 20
Løgumkloster Byturnering Mesterklassen 2009 Løgumkloster Christian Karstensen 15
Løgumkloster Byturnering Basis 1 2009 Løgumkloster Hansjørgen Clausen / Eivind Ambøg 15
Løgumkloster Byturnering Basis 2 2009 Løgumkloster Jens Peter Jensen 15
Løgumkloster Byturnering Basis 3 2009 Løgumkloster Bobby Christiansen 15
Scandinavian Open 2009 Valby Yuri Drozdovskij / Thorsten Michael Haub 110
Odysseus Forårs EMT Mesterklasse 2009 Søborg Casper Olsen / Søren Klausen 15
Odysseus Forårs EMT Basis 1 2009 Søborg Steffen Michael Kristensen / Steffen Petersen 14 af 15
Danmarksmesterskabet 2009 Silkeborg Sune Berg Hansen 153
Taastrup Spil Når Du Vil IV 2009 Taastrup Mehdi Ghavamabadi / Jan Mose Nielsen / Kasper Foslund 51
Faxe EMT 2009 Faxe Lars Christensen 98
K41 Forårs EMT Basis 1 2009 Valby John Weber 28
K41 Forårs EMT Basis 2 2009 Valby Mads Hou / Erik Møllmann / Ole Gjelstrup 42
K41 Forårs EMT Mesterklassen 2009 Valby Thomas Gjedde 28
Københavnsmesterskabet 2008 København Silas Lund 237
Amager Klubmesterskab 2009 Sundbyøster John Holm Nielsen 84
NSU Open Mesterklassen 2009 Hillerød Jakob Kjær Jensen 40
Copenhagen Chess Challenge 2009 Ballerup Daniel Semcesen/Stellan Brynell 335 af 337
Københavnsmesterskabet 2009 København Daniel Semcesen 0
OL 2008 Dresden Armenien 44
OL Kvinder 2008 Dresden Gerorgien 44
K41 Åbent Mesterskab 2008-09 2008 Valby Rasmus Jørgensen 175
Divisionsturneringen 2008  Helsinge 360
Taastrup Quick Weekend VIII M1 2008 Taastrup Rune Andersen / Max Nielsen 15
Taastrup Quick Weekend VIII B1 2008 Taastrup Jes West Knudsen 15
Taastrup Quick Weekend VIII B2 2008 Taastrup Martin Haubro / Søren Nygaard 15
Taastrup Quick Weekend VIII B3 2008 Taastrup Kim Alex Olsen 15
Taastrup Quick Weekend VIII B4 2008 Taastrup Henrik Lindballe 25
Roskilde 100 års Jubilæum 2008 Roskilde Nicolai Vesterbæk Pedersen 170 af 171
K41 Efterårs EMT Mesterklassen 2008 Valby Lars Aaes Nielsen 42
K41 Efterårs EMT Basis 1 2008 Valby Kenneth Abildgaard 28
K41 Efterårs EMT Basis 2 2008 Valby Jais Nørgaard Nielsen 28
Xtracon GM 2008 Borup Kaido Kulaots / Jon Ludvig Hammer 190
Baltic Sea Cup 2008 Rønne Nikita Vitiugov / Boris Savchenko 329
30. Copenhagen Open 2008 Helsingør Vladimir Malakhov, Sergei Tiviakov, Yuri Kuzubov,  1386
Vesterhavsturneringen 2008 Esbjerg Vadim Malakhatko 426
Amager Forårsturnering 2008 Sundbyøster Kim Larsen 15
GSF 75 års jubilæum Mester 1 2008 Bagsværd Thomas Struch 28
GSF 75 års jubilæum Mester 2 2008 Bagsværd Carsten Lodahl 28
GSF 75 års jubilæum Basis 1 2008 Bagsværd Bent Bolvinkel Fischer 28
GSF 75 års jubilæum Basis 2 2008 Bagsværd Jacob Hein 29
Løgumkloster Byturnering Basis 1 2008 Løgumkloster Vagn Lynge Jakobsen 15
Løgumkloster Byturnering Basis 2 2008 Løgumkloster Erik Asmund 15
Løgumkloster Byturnering Basis 3 2008 Løgumkloster Henrik Feldborg 25
Taastrup Quick Weekend VII M1 2008 Taastrup Christian Eriksson 15
Taastrup Quick Weekend VII M2 2008 Taastrup Rasmus Agertoft Hansen 15
Scandinavian Open 2008 Valby Nikolaj Mikkelsen / Lars Schandorff / Stellan Brynell / Henrik Danielsen 77
K41 Forårs EMT Mesterklassen 2008 Valby Louise Winther Fredericia 28
K41 Forårs EMT Basisklassen 2008 Valby Kenneth Abildgaard 42
Danmarksmesterskabet 2008 Silkeborg Peter Heine Nielsen 90
Østsjællands EMT 2008 Faxe Lars Christensen 98
Amager Klubmesterskab Mester 2008 Sundbyøster Olaf Martin Hansen 30
Amager Klubmesterskab Basis 2008 Sundbyøster Peter Christiansen 45
Fynsmesterskabet 2008 Odense Carsten Bank Friis 165
Copenhagen Chess Challenge 2008 Ballerup Allan Stig Rasmussen 170
K41 Åbent Mesterskab 2007-08 2007 Valby Rasmus Jørgensen 169
Divisionsturneringen 2007  Helsinge 352 af 360
EM Hold 2007 Heraklion Rusland 36
Taastrup Quick Weekend VI M1 2007 Taastrup Bo Garner Christensen 15
Taastrup Quick Weekend VI M2 2007 Taastrup Alexander Rosenkilde / Dara Akdag 15
Amager Guld Gruppe 1 2007 Sundbyøster Mogens Bach Nielsen / Daniel Kokholm / Johnny Smidt 15
Amager Guld Gruppe 2 2007 Sundbyøster Ulrik Jejlskov Larsen / Charni Herup / Jens Gade 25
21. Løvfalds EMT Alle grupper 2007 Ringsted  15 af 60
K41 Efterårs EMT Mesterklassen 2007 Valby Peter Jakobsen 28
K41 Efterårs EMT Basis 1 2007 Valby Kasper Møller Jørgensen 28
K41 Efterårs EMT Basis 2 2007 Valby Rasmus Jørgensen / Bjarne Eiholt 42
Sønderjysk EMT Gruppe 1 2007 Agerskov Godtfred Sloth Jensen 28
Rødovremesterskabet Gruppe A 2007 Rødovre Rasmus Agertoft Hansen 28
Rødovremesterskabet Gruppe B 2007 Rødovre Ernst M. Hansen 28
Rødovremesterskabet Gruppe C 2007 Rødovre Bjørn Eriksen 28
Baltic Sea Cup 2007 Rønne Allan Stig Rasmussen, Reynaldo Vere Gonzalez Quevedo 512
29. Copenhagen Open 2007 Helsingør Michael Krasenkow, Gabriel Sargisian, Emanuel Berg 1370
Nordisk Mesterskab for Kvinder 2007 Helsingør Lenka Placnikova 55
Nordisk Mesterskab for Seniorer 2007 Helsingør Heikki Westerinnen 63
Vesterhavsturneringen 2007 Esbjerg Karsten Rasmussen 550
Amager Forårsturnering 2007 Sundbyøster Carsten W. Henriksen 27
Taastrup Quick Weekend V M1 2007 Taastrup Jan Mose Nielsen 15
Taastrup Quick Weekend V B1 2007 Taastrup John Laurids Hansen 15
Taastrup Quick Weekend V B2 2007 Taastrup Mads-Holger Bang Jacobsen 20
Kandidatklassen 2007 Aalborg Igor Teplyi 16
Danmarksmesterskabet 2007 Aalborg Sune Berg Hansen 108
Østsjællands EMT 2007 Faxe Søren Sørensen 70
K41 Forårs EMT Mester 1 2007 Valby Roland Greger 28
K41 Forårs EMT Mester 2 2007 Valby Eric Brøndum / Christian Eriksson 28
K41 Forårs EMT Basis 1 2007 Valby Thomas Gjedde 28
K41 Forårs EMT Basis 2 2007 Valby Jan Mouritsen / Søren S. Nielsen 28
K41 Forårs EMT Basis 3 2007 Valby Teddy Hansen 42
Amager 5 runders EMT 2007 Sundbyøster Jens Gade / Mark Hartsteen 15
NSU Open Mesterklassen 2007 Hillerød Kåre Hove Kristensen 35
Copenhagen Chess Challenge 2007 Ballerup Simon Bekker-Jensen/Mikhail Ivanov 117
Københavnsmesterskabet 2007 Ballerup Peter Skovgaard 85
K41 Åbent Mesterskab 2006-07 2006 Valby Flovin Tor Næs 198
Divisionsturneringen 2006  Helsinge 348 af 360
Taastrup Quick Weekend IV M1 2006 Taastrup Martin Lee Lauritsen 15
Taastrup Quick Weekend IV B1 2006 Taastrup Aqil Raad Waali / Jan Kargaard Jensen 15
Taastrup Quick Weekend IV B2 2006 Taastrup Jonathan Braüner 20
Øbro´s 70 års Jubilæumsturnering 2006 København Emil Hermansson 162
20. Løvfalds EMT Mester 1 2006 Ringsted Jacob Carstensen 15
20. Løvfalds EMT Mester 2 2006 Ringsted Jan Montgomery / Anil Surender 15
20. Løvfalds EMT Basis 1 2006 Ringsted Morten Madsen / Torben Autzen 15
20. Løvfalds EMT Basis 2 2006 Ringsted Mads Tudvad 10
20. Løvfalds EMT Basis 3 2006 Ringsted Mikkel Hasbo 20
K41 Efterårs EMT Mesterklassen 2006 Valby Poul Henrik Madsen 42
K41 Efterårs EMT Basis 1 2006 Valby William Hørup Philipsen / Alan Frederiksen 21
K41 Efterårs EMT Basis 2 2006 Valby Mads Hou 28
Nordic School Team Championship 2006 Jetsmark Sweden 60
Rødovremesterskabet Gruppe A 2006 Rødovre Rasmus Agertoft Hansen 28
Rødovremesterskabet Gruppe B 2006 Rødovre Kurt Søgaard Nielsen 28
Rødovremesterskabet Gruppe C 2006 Rødovre Niels Peter Krogh Nielsen 49
28. Copenhagen Open 2006 Høje Taastrup Vadim Malakhatko, Nigel Short, Jonny Hector 1146
Vesterhavsturneringen 2006 Esbjerg Aloyzas Kveinys / Stefan Djuric / Igors Rausis / G 450
OL 2006 Torino Armenien 52
OL Kvinder 2006 Torino Ukraine 39
CorpSoft Nordic 2006 Valby Emil Hermansson 45
Ribe EMT IM 2006 Ribe Jakob Vang Glud 15
Ribe EMT Mester 2 2006 Ribe Gunnar Pedersen 15
Kandidatklassen 2006 Aalborg Søren Brautsch 126
Danmarksmesterskabet 2006 Aalborg Sune Berg Hansen 45
Taastrup Quick Weekend III M1 2006 Taastrup Jens Erik Hald 15
Taastrup Quick Weekend III B1 2006 Taastrup Jonas G. Nilsson 15
Taastrup Quick Weekend III B2 2006 Taastrup Henrik Autzen 15
Taastrup Quick Weekend III B3 2006 Taastrup Bjarne G. W. Pedersen / Henrik Lindballe 15
Taastrup Spil Når Du Vil I 2006 Taastrup Jacob Kaaber / Klaus Hestehauge 85
Østsjællands EMT 2006 Faxe Søren Sørensen 75
K41 1. Weekendturnering 2006 København Michael Nielsen / Niels Kristian Kragh 15
Fibertex Blindfold 2006 Aalborg Peter Heine Nielsen 12
Amager Skakforening Klubmesterskab 2006 Sundbyøster Kenneth Ankjær Pedersen 57
Copenhagen Chess Challenge 2006 Skovlunde Mikhail Ivanov 90
Københavnsmesterskabet 2006 København Peter Skovgaard 0
K41 Åbent Mesterskab 2005-06 2005 København Poul Henrik Madsen 159
Taastrup Quick Weekend II M1 2005 Taastrup Jakob Aabling-Thomsen 10
Taastrup Quick Weekend II B1 2005 Taastrup Rasmus Agertoft Hansen 15
Taastrup Quick Weekend II B2 2005 Taastrup Sune Skydsgaard 15
Taastrup Quick Weekend II B3 2005 Taastrup Denis Ryberg / Peter Meldal 15
Divisionsturneringen 2005  Helsinge 320
8. HK Mesterskab 2005 Farum Peter Thorsbro / Kasper Wilken Damm 70
2. Samba Cup 2005 Skanderborg Baadur Jobava 45
2. Samba Cup B-gruppen 2005 Skanderborg Emil Hermansson 45
Københavnsmesterskabet 2005 København Eric Brøndum 54
Sønderjysk EMT Gruppe 2 2007 Agerskov Vagn Lauritzen 28
19. Løvfalds EMT Mester 1 2005 Ringsted Thorbjørn Bromann / Max Nielsen 15
19. Løvfalds EMT Mester 2 2005 Ringsted Thomas Rohde 15
19. Løvfalds EMT Basis 1 2005 Ringsted Morten H. Olsen / Thomas Kjær 15
19. Løvfalds EMT Basis 2 2005 Ringsted Sune Skydsgaard 15
19. Løvfalds EMT Basis 3 2005 Ringsted Henning Jakobsen / Mads Tudvad 15
Rødovremesterskabet Gruppe A 2005 Rødovre Henrik Mortensen 28
Rødovremesterskabet Gruppe C 2005 Rødovre Claus Petersen 35
Rødovremesterskabet Gruppe B 2005 Rødovre Jens Thrane 28
Grundfos Young Masters 2005 Århus Kamil Milton 45
EM Hold 2005 Gøteborg Holland 36
Barkhuus Memorial Mesterklassen 2005 Vanløse Kasper Wilken Damm 55 af 56
27. Copenhagen Open 2005 Høje Taastrup Konstantiv Sakaev 1067
Vesterhavsturneringen 2005 Esbjerg Valdimir Belov 576
IM Århus 2005 Århus Christian Kyndel Pedersen 45
Århus B 2005 Århus Per Pedersen / Jacob Bjerre Jensen 37 af 45
Copenhagen Chess Challenge 2005 Tåstrup Nick de Firmian 90
Sigeman 2005 Malmo / Copenhagen Krishnan Sasikiran, Jan Timman 45
Taastrup Quick Weekend I M1 2005 Taastrup Jakob Aabling-Thomsen 15
Taastrup Quick Weekend I B1 2005 Taastrup Claes Scherwin 15
Taastrup Quick Weekend I B2 2005 Taastrup Ivan Lessel 30
Østsjællands EMT 2005 Faxe Leif Jensen 70
Kandidatklassen 2005 Køge Thorbjørn Bromann 63
MA7 Gruppe 1 2005 Køge Bo Garner Christensen 28
MA7 Gruppe 2 2005 Køge Bo Rasmussen / Børge Hjerrild Nielsen / Leif Jensen 28
MA7 Gruppe 3 2005 Køge Anders Bering 28
Danmarksmesterskabet 2005 Køge Sune Berg Hansen 36
Nordea Cup 2005 Dianalund Normunds Miezis 45
NSU Open Mesterklassen 2005 Hillerød Peter Jakobsen 25
MA5-Gruppe 1 2005 Køge Søren Peschardt 20
MA5 Gruppe 2 2005 Køge Torben Kyhl Sørensen 25
OL 2004 Calvia Ukraine 56
OL Kvinder 2004 Calvia Kina 42
8. HK 61 års Jubilæumsturnering 2004 Farum Jens Ove Fries Nielsen / Esben Kjems Hove 70
Københavnsmesterskabet 2004 København Jakob Aabling-Thomsen 108
2. Frederikssund Weekend EMT Gruppe 1 2004 Frederikssund Arne Møller 15
2. Frederikssund Weekend EMT Gruppe 2 2004 Frederikssund Bjarne Eiholt 15
2. Frederikssund Weekend EMT Gruppe 3 2004 Frederikssund Tina Vehl 15
18. Løvfalds EMT Mester 1 2004 Ringsted Brian Jørgen Jørgensen 15
18. Løvfalds EMT Mester 2 2004 Ringsted Stefan Wiecker / Thomas Rohde 15
18. Løvfalds EMT Basis 1 2004 Ringsted Kai Gylling Nielsen 15
18. Løvfalds EMT Basis 2 2004 Ringsted Kjell Suadicani 20
18. Løvfalds EMT Basis 3 2004 Ringsted Henning Jakobsen 35
Botvinnik EMT Gruppe 1 2004 Skovlunde Nikolaj Mikkelsen / Morten Møller Hansen 28
Odysseus Efterårs EMT Mesterklassen 2004 Søborg Nicholas Roland Nielsen 14 af 15
Rødovremesterskabet Gruppe A 2004 Rødovre Henrik Mortensen 28
Rødovremesterskabet Gruppe B 2004 Rødovre Henning Christensen 28
Rødovremesterskabet Gruppe C 2004 Rødovre Jens Thrane / Knud Erik Helleshøj 28
Rødovremesterskabet Gruppe D 2004 Rødovre Dara Akdag / Jens Carl Hviid 28
26. Copenhagen Open 2004 Høje Taastrup Darmen Sadvakasov, Leif Erland Johannesen, Nick E 1214
Vesterhavsturneringen 2004 Esbjerg Nikola Sedlak 522
Gladsaxemesterskabet Mesterklassen 2004 Gladsaxe Jan Brønnum 23 af 30
Sigeman 2004 Malmo / Copenhagen Peter Heine Nielsen, Curt Hansen 45
Hillerød Byturnering Mesterklassen 2004 Hillerød Bo Rasmussen 28
Hillerød Byturnering Basis 1 2004 Hillerød Niels Leth Svendsen 28
Hillerød Byturnering Basis 2 2004 Hillerød Sven Dahl 28
Hillerød Byturnering Basis 3 2004 Hillerød Sofus Christiansen 25 af 42
Kandidatklassen 2004 Køge Christian Kyndel Pedersen / Kasper Wilken Damm 63 af 64
MA7-Gruppe 1 2004 Køge Max Nielsen 28
MA7 Gruppe 2 2004 Køge Hanus Brekka 28
MA7 Gruppe 3 2004 Køge Svend Stenstrup / Torben Ronsted 28
Danmarksmesterskabet 2004 Køge Steffen Pedersen 30
Østsjællands EMT 2004 Faxe Leif Jensen 63
AS04 100 års jubilæum 2004 København Jonny Hector 455 af 461
Divisionsturneringen 2004  Helsinge 224
M7 2004 Køge Poul Henrik Madsen / Per Auchenberg 47 af 42
M5 2004 Køge Thomas Christensen / Jesper Maul Madsen 40
B7 Gruppe 1 2004 Køge Peder Lehmann Larsen 77
B5 Gruppe 1 2004 Køge Gert Werner 40
B5 Gruppe 2 2004 Køge Janech Jensen 40
Divisionsturneringen 2003  Helsinge 224
8. HK 60 års Jubilæumsturnering 2003 Farum Thorbjørn Bromann 126
1. Samba Cup 2003 Skanderborg Peter Heine Nielsen / Darmen Sadvakasov / Nigel D. Short / Curt Hansen 45
17. Løvfalds EMT Mester 1 2003 Ringsted Thorbjørn Bromann 15
17. Løvfalds EMT Mester 2 2003 Ringsted Rasmus Østergaard 15
17. Løvfalds EMT Mester 3 2003 Ringsted Morten Lyck Hansen 15
17. Løvfalds EMT Basis 1 2003 Ringsted Alain Koch 15
17. Løvfalds EMT Basis 2 2003 Ringsted Torben W. Petersen 25
Odysseus Efterårs EMT Gruppe 1 2003 Søborg Søren Klausen / Jan N. Christensen / Peter Tjørnsted 15
Odysseus Efterårs EMT Gruppe 2 2003 Søborg Niels Oddershede 15
Odysseus Efterårs EMT Gruppe 3 2003 Søborg Jacob Aude / Jerry Møller Jensen 13 af 15
Nordisk Mesterskab 2003 Århus Evgenij Agrest 66
Århus CC 100 år 2003 Århus Karsten Rasmussen / Steffen Pedersen / Emil Hermansson 73 af 77
Capablanca EMT Gruppe 1 2003 Skovlunde Stig Theander / Sixten Thestrup 15
Capablanca EMT Gruppe 2 2003 Skovlunde Bo Rasmussen 15
Capablanca EMT Gruppe 3 2003 Skovlunde Alvin Moustgaard 15
Køge Bugt EMT Gruppe 1 2003 Solrød Jens Askgaard / P. O. Krogh 21
Århus IM 2003 Århus Emil Hermansson 45
GM Århus 2003 Århus Hannes Stefansson 45
Århus Candidat 2003 Århus Martin Matthiesen 36
25. Copenhagen Open 2003 København Krishan Sasikiran 1342
Vesterhavsturneringen 2003 Esbjerg Alexy Dreev / Luke McShane / Krishan Sasikiran 45
Vesterhavsturneringen B-Gruppe 2003 Esbjerg Sergey Kasparov / Adam Hunt 45
Aktiv-Alliancen 2003 Taastrup Per Auchenberg 88
Køge Forårs EMT Gruppe 1 2003 Køge Klaus Hestehauge 15
Sigeman 2003 Malmo / Copenhagen Vassily Ivanchuk 45
Ribe EMT IM 2003 Ribe Jens Ove Fries Nielsen / Klaus Berg / Ole Jakobsen 15
Kandidatklassen 2003 Horsens Allan Stig Rasmussen 63
Danmarksmesterskabet 2003 Horsens Peter Heine Nielsen 45
Birkerød Weekend EMT XIII Mesterklassen 2003 Birkerød Carl Eli Samuelsen 15
Birkerød Weekend EMT XIII Basis 1 2003 Birkerød Per Hallberg 15
Faxe EMT 2003 Faxe Kaj Refsgaard 77
Københavnsmesterskabet 2003 København Kim Pilgaard 198
DSU 100 års Jubilæum 8.HK Mester 2003 Frederikssund Tommy B. Schmidt / Nicholas Roland Nielsen 15
DSU 100 års Jubilæum 8.HK Basis 1 2003 Frederikssund Henrik Stockflet / Flemming Borg 15
DSU 100 års Jubilæum 8.HK Basis 2 2003 Frederikssund Kurt Thomsen 15
DSU 100 års Jubilæum 8.HK Basis 3 2003 Frederikssund Morten Madsen 15
DSU 100 års Jubilæum 8.HK Basis 4 2003 Frederikssund Palle Nielsen / Peter Sebastian Stuhr 15
DSU 100 års Jubilæum 8.HK Basis 5 2003 Frederikssund Steve Haagensen 15
DSU 100 års Jubilæum 8.HK Basis 6 2003 Frederikssund Christopher Pedersen / Jacob A. Brorsen / Jacob Hein 15
NSU Open Mesterklassen 2003 Hillerød Tommy B. Schmidt / Nicholas Nielsen / Jakob Rathlev 40
SIS-MH Masters 2003 Middelfart Viswanathan Anand 12
Taastrup 30 års jubilæumsturnering 2002 Taastrup Alexander Raetsky / Emil Hermansson 99
Divisionsturneringen 2002  Helsinge 213 af 224
OL 2002 Bled Rusland 56
OL Kvinder 2002 Bled Kina 42
Københavnsmesterskabet 2002 København Jacob Carstensen 90
16. Løvfalds EMT Mester 1 2002 Ringsted Thorbjørn Bromann 15
16. Løvfalds EMT Mester 2 2002 Ringsted Jørn B. Andersen / Thomas Flindt / Obert Frederiksen 15
16. Løvfalds EMT Mester 3 2002 Ringsted Morten H. Olsen 15
16. Løvfalds EMT Basis 1 2002 Ringsted Jonas Gøsta Nilsson 15
16. Løvfalds EMT Basis 2 2002 Ringsted Jon Pedersen 15
16. Løvfalds EMT Basis 3 2002 Ringsted Henning Jakobsen 15
Odysseus Efterårs EMT Gruppe 1 2002 Søborg Per Ertbjerg 14 af 15
NM Juniorlandshold 2002 Viby Sverige 60
Vanløse 2002 Vanløse Jan Adamski 70
24. Copenhagen Open 2002 København Sergei Tiviakov, Alexander G Beliavsky, Ruben Felg 1034
Vesterhavsturneringen 2002 Esbjerg Lazaro Bruzon / Lenier Dominguez 45
Sommer IM 2002 Århus Ruben Felgar 45
Sommer Candidat 2002 Århus Pelle Rødkjær Bank 45
Ribe EMT Mester 1 2002 Ribe Jacob Aagaard 15
Kandidatklassen 2002 Greve Davor Palo 63
DM Diverse partier 2002 Greve  20
Danmarksmesterskabet 2002 Greve Sune Berg Hansen 45
13. Løvsprings EMT Mesterklassen 2002 Ringsted Bo Garner Christensen 49
13. Løvsprings EMT Basis 1 2002 Ringsted Jesper Pondal 42
13. Løvsprings EMT Basis 2 2002 Ringsted Jonas Nilsson 42
13. Løvsprings EMT Basis 3 2002 Ringsted Lasse Holst 28
Birkerød Weekend EMT XII Mester 1 2002 Birkerød Kasper Wilken Damm 15
NM Junior Gruppe A 2002 Tjele Davíd Kjartansson 36
NM Junior Gruppe B 2002 Tjele Hans Tikkanen 36
NM Junior Gruppe C 2002 Tjele Dagur Arngrímsson 30
NM Junior Gruppe D 2002 Tjele Magnus Carlsen 36
NM Junior Gruppe E 2002 Tjele Alexei Hansen 30
KSU's 75 års jubilæum 2002 København Chris Ward, Nick de Firmian 45
Morsø Invitational 2002 Morsø David Navara, Alexander Rustemov 45
Aktiv-Alliancen Mesterklassen 2002 Taastrup John Arni Nilssen 15
Aktiv-Alliancen Basis 1 2002 Taastrup Morten Lyck Hansen 15
Aktiv-Alliancen Basis 2 2002 Taastrup Alexei Cherstiouk / Peter Foslund 15
Aktiv-Alliancen Basis 3 2002 Taastrup Ali Ghani 15
Aktiv-Alliancen Basis 4 2002 Taastrup Slobodan Radovic 25
Divisionsturneringen 2001  Helsinge 224
15. Løvfalds EMT Mester 1 2001 Ringsted Kristian Hovmøller 15
15. Løvfalds EMT Mester 2 2001 Ringsted Hans Dahl Pedersen 15
15. Løvfalds EMT Basis 1 2001 Ringsted Lars Orio 15
15. Løvfalds EMT Basis 2 2001 Ringsted Klaus Brandt 15
15. Løvfalds EMT Basis 3 2001 Ringsted Johannes Vestergaard 15
15. Løvfalds EMT Basis 4 2001 Ringsted Farhad Abdi / Jon Pedersen 25
Taastrup Weekend EMT Mesterklassen 2001 Taastrup Per Auchenberg 15
Taastrup Weekend EMT Basis 1 2001 Taastrup Nikolaj Korolev 15
Taastrup Weekend EMT Basis 2 2001 Taastrup Ted Sandbech 15
Taastrup Weekend EMT Basis 3 2001 Taastrup Alexei Cherstiouk 25
Festuge 2001 Århus Jakob Bjerre Jensen 28
Køge Bugt EMT Gruppe A 2001 Solrød Horst Hubert Schmidt 28
23. Copenhagen Open 2001 København Alexander Rustemov, Peter Heine Nielsen, Lev Psakh 826
Vesterhavsturneringen 2001 Esbjerg Peter Heine Nielsen / Emil Sutovsky 45
Rønne Jubilæumsturnering 2001 Rønne Tiger Hillarp Persson 312
Tage Sørensen Memorial 2001 Holbæk Emil Hermansson 144
Kandidatklassen 2001 Nyborg Jan Pedersen 84
Danmarksmesterskabet 2001 Nyborg Peter Heine Nielsen 45
Birkerød Weekend EMT XI Mester 1 2001 Birkerød Rasmus Østergaard 15
Birkerød Weekend EMT XI Mester 2 2001 Birkerød Dimitri Bogdanov 15
Faxe EMT 2001 Faxe Leif Jensen 75
12. Løvsprings EMT Mesterklassen 2001 Ringsted Kristian Hovmøller 35
12. Løvsprings EMT Basis 1 2001 Ringsted Henning Rasmussen / Peter Holst 35
12. Løvsprings EMT Basis 2 2001 Ringsted Svend Eckert 42
12. Løvsprings EMT Basis 3 2001 Ringsted Steen J. Hansen / Farhad Abdi 42
Dansk Jernbanemesterskab 2001 Kruså Jens Hartung Nielsen 28
Amager Klubmesterskab 2011 Sundbyøster Jacob Carstensen / Jacob Abildlund 108
Århusmesterskabet 2001 Århus Jens Ove Fries Nielsen 15
Københavnsmesterskabet 2001 København Bjørn Brinck-Clausen 27
Aktiv-Alliancen 2001 Taastrup Silas Lund 187
NSU Open Mesterklassen 2001 Hillerød Jesper Mørch Lauridsen 30
Odysseus Efteraar Gruppe 1 2001 Søborg Lars Aaes Nielsen 15
Odysseus Efteraar Gruppe 2 2001 Søborg Carsten Straarup 15
Odysseus Forår Gruppe 3 2001 Søborg Jacob Aude 15
Odysseus efterår Gruppe 3 2001 Søborg Poul Steen Nielsen / Klaus Bjerre Hansen 13 af 15
Odysseus Forår Gruppe 1 2001 Søborg Rune Hvalsø 13 af 15
Odysseus Forår Gruppe 2 2001 Søborg Simon Reusch 12 af 15
Divisionsturneringen 2000  Helsinge 224
OL 2000 Istanbul Rusland 56
OL Kvinder 2000 Istanbul Kina 42
Roskilde Domkirketurnering Mesterklassen 2000 Roskilde Aage Sinkbæk 14 af 15
Erik Pedersens Mindeturnering 2000 Nørresundby Uffe V. Nielsen, Jens Ove Fries Nielsen 28
14. Løvfalds EMT Mester 1 2000 Ringsted Thorbjørn Bromann 15
14. Løvfalds EMT Mester 2 2000 Ringsted Bjarne Haar 15
14. Løvfalds EMT Basis 1 2000 Ringsted Erling Christiansen 15
14. Løvfalds EMT Basis 2 2000 Ringsted Fadmal Zyde 15
14. Løvfalds EMT Basis 3 2000 Ringsted Tonny Carlsen 15
14. Løvfalds EMT Basis 4 2000 Ringsted Søren Mogensen 15
22. Copenhagen Open 2000 København Boris F. Gulko, Lars Bo Hansen, Jonny Hector 907
Vesterhavsturneringen 2000 Esbjerg Mikhail Gurevich / Peter Svidler 45
Skovlunde Pinse EMT Mester 1 2000 Skovlunde Esben Kjems Hove / Eydun Nolsøe 15
Skovlunde Pinse EMT Mester 2 2000 Skovlunde Per Auchenberg / Jan Mose Nielsen 15
Skovlunde Pinse EMT Basis 4 2000 Skovlunde Jens Thrane 25
Skovlunde Pinse EMT Basis 1-3 2000 Skovlunde  19 af 45
Hillerød Byturnering Mesterklassen 2000 Hillerød Esben Lauge Sørensen 28
Danmarksmesterskabet 2000 Aalborg Curt Hansen 36
Birkerød Weekend EMT X Mesterklassen 2000 Birkerød Niels Nørskov Laursen 15
11. Løvsprings EMT Mesterklassen 2000 Ringsted Michael Jørgensen 70
11. Løvsprings EMT Basis 1 2000 Ringsted Morten Madsen / Kasper Henriksen / Morten Frank Jensen 63
11. Løvsprings EMT Basis 2 2000 Ringsted Søren Jensen / Kaj Vinding Pedersen 49
11. Løvsprings EMT Basis 3 2000 Ringsted Jon Pedersen / Henrik Dinesen 52
Faxe EMT 2000 Faxe Svend Eckert 56
Dansk Jernbanemesterskab 2000 Kruså Jens Hartung Nielsen 28
Holberg 2000 Dianalund Max Nielsen / Jens Askgaard / Rogvi Rasmussen / Kristian Hovmøller 28
Dianalund 2000 Dianalund Normund Miezis 45
Tjele WIM 2000 Tjele Gabirela Hitzgerova 45
Københavnsmesterskabet 2000 København Torben N. Sørensen 42 af 45
Aktiv-Alliancen 2000 Taastrup Bo Garner Christensen 220
Kandidatklassen 2000 Aalborg Jan Magnus Lindfeldt 61 af 63
Århusmesterskabet 2000 Århus Erik Søbjerg 21 af 28
Odysseus EMT 2000 Søborg Jesper Arwid Nielsen 30
Albertslund Gruppe 1 1999 Albertslund Torben Rønsted 15
Albertslund Gruppe 2 1999 Albertslund Michael Tandrup / Morten Spoer 15
Divisionsturneringen 1999  Nykøbing Falster 224
Sydkysten Mester 1 1999 Greve Brian Kristensen 15
Sydkysten Mester 2 1999 Greve Tom Skovgaard 15
Sydkysten Basis 1 1999 Greve Wiliam Feely 15
Sydkysten Basis 2 1999 Greve Erol Taskiran / Nikolaj Korolev 15
Sydkysten Basis 3 1999 Greve Nick Brix Andersen 15
Sydkysten Basis 4 1999 Greve Allan Christiansen 15
Helsingør Jubilæum 1999 Helsingør Curt Hansen 12
DM-Omkamp 1999 Rønne Peter Heine Nielsen 4
13. Løvfalds EMT Mester 1 1999 Ringsted Jacob Carstensen / Leif Jensen / Max Nielsen 15
13. Løvfalds EMT Mester 2 1999 Ringsted Henrik Dahl Pedersen 15
13. Løvfalds EMT Mester 3 1999 Ringsted Henrik Emil Bruun 15
13. Løvfalds EMT Basis 1 1999 Ringsted Kristian Hovmøller 15
13. Løvfalds EMT Basis 2 1999 Ringsted Stig Theander 15
13. Løvfalds EMT Basis 3 1999 Ringsted Jimmy Petersen 20
Køge Bugt Mesterklassen 1999 Solrød Henrik Dahl Pedersen 28
Køge Bugt Basis 1 1999 Solrød Bjørn Rasmussen 28
Køge Bugt Basis 2 1999 Solrød Heinrich Kirch Thomsen 28
21. Copenhagen Open 1999 København Alexander Baburin, Tiger Hillarp Persson 891
Skovlunde Pinse EMT Mesterklassen 1999 Skovlunde John Arni Nilssen / Henrik K. Frederiksen 15
Skovlunde Pinse EMT 1. klasse 1999 Skovlunde Bob Andersen 15
Greve Store Bededags EMT Mester 1 1999 Greve Carsten Høi 15
Greve Store Bededags EMT Mester 2 1999 Greve Per Würtz Jacobsen 15
Divisionsturneringen omkamp 1998  Brønshøj 8
Chessprint EMT Gruppe 1 1999 Solrød Thomas Grotkjær 15
Kandidatklassen 1999 Århus Jacob Aagaard / Steffen Pedersen 89
Danmarksmesterskabet 1999 Århus Peter Heine Nielsen 45
Aktiv-Alliancen 1999 Taastrup Jan Nordenbæk Pedersen / Peter Larsen 76
Dansk Jernbanemesterskab 1999 København Jens Hartung Nielsen 28
Aalborg 1999 Aalborg Lars Veno Jakobsen 27 af 28
Århusmesterskabet 1999 Århus Martin Matthiesen / Jackie Andersen 42
Divisionsturneringen 1998  Nykøbing Falster 224
Nordre Efterår 1998 Århus Daniel V. Pedersen / Allan Holst 81
12. Løvfalds EMT Mester 1 1998 Ringsted Thomas Bach Nielsen 15
12. Løvfalds EMT Mester 2 1998 Ringsted Thomas Flindt / Hans-Henrik Madsen 15
12. Løvfalds EMT Basis 1 1998 Ringsted Kasper Kristensen 15
12. Løvfalds EMT Basis 2 1998 Ringsted Rasmus Agertoft Hansen / Martin Andersson 15
12. Løvfalds EMT Basis 3 1998 Ringsted Otto Sparre / Svend Hansen 15
12. Løvfalds EMT Basis 4 1998 Ringsted Bo Heine Larsen 20
Zoneturnering 1998 Munkebo Tom Wedberg 81
Festuge Mester 1 1998 Århus Rasmus Skytte 27 af 28
Sommerskak 1998 Århus Poul Rewitz 23 af 28
20. Copénhagen Open 1998 København Hannes Stefansson, Daniel Gormally, Tiger Hillarp  767
Landskamp Sverige - Danmark 1998 Skaenninge Sverige 16
Danmarksmesterskabet 1998 Taastrup Curt Hansen 45
10. Løvsprings EMT Jubilæumsklassen 1998 Ringsted Hans Dahl Pedersen 28
10. Løvsprings EMT Mesterklassen 1998 Ringsted Michael Jørgensen 56
10. Løvsprings EMT Basis 1 1998 Ringsted Henning Rasmussen 49
10. Løvsprings EMT Basis 2 1998 Ringsted Stefan M. Krøyer 63
10. Løvsprings EMT Basis 3 1998 Ringsted Abdullahi M. Karie / Morten Rytter 63
Københavnsmesterskabet 1999 København Ole Jakobsen 45
Festuge Mester 2 1998 Århus Jacob Bjerre Jensen 27 af 28
Københavnsmesterskabet 1998 København Bjørn Brinck-Clausen 45
Kandidatklassen 1998 Taastrup Henrik El-Kher 63
Roskilde Open 1998 Roskilde Jonathan S. Speelman / Jonny Hector 270
Århus Masters Open 1998 Århus Poul Erik Nielsen 63
Divisionsturneringen 1997  Gistrup 224
Roskilde Domkirketurnering Mesterklassen 1997 Roskilde Jan Nordenbæk 28
11. Løvfalds EMT Mester 1 1997 Ringsted Thorbjørn Bromann / Jacob Carstensen 15
11. Løvfalds EMT Mester 2 1997 Ringsted Morten Madsen / Michael Lynge / Leif Jensen / Jacob Kronow 15
11. Løvfalds EMT Basis 1 1997 Ringsted Jesper Petersen 15
11. Løvfalds EMT Basis 2 1997 Ringsted Henrik Bæk Christensen 25
Køge Super-GM 1997 Køge Lembit Oll/Jan Timman 243
19. Copenhagen Open 1997 København Helgi Ass Gretarsson, Carsten Høi, Erling Mortense 617
Skolerne Skakklub GM 1997 Århus Alexander Khalifman 45
Aruna 1997 Valby Johan Hjartarsson 45
Kandidatklassen 1997 Esbjerg Allan Holst 49
Danmarksmesterskabet 1997 Esbjerg Lars Bo Hansen 45
9. Løvsprings EMT Mesterklassen 1997 Ringsted Thorbjørn Bromann / Jens Askgaard 56
9. Løvsprings EMT Basis 1 1997 Ringsted Bjarke Aage 49
9. Løvsprings EMT Basis 2 1997 Ringsted Michael Olsen 56
9. Løvsprings EMT Basis 3 1997 Ringsted Stefan M. Krøyer 49
9. Løvsprings EMT Basis 4 1997 Ringsted Jan Nielsen / Martin Nikolajsen 49
Københavnsmesterskabet 1997 København Sejer Holm 45
Taastrup 25 Jubilæumsturnering 1997 Taastrup Kim Pilgaard 90
Kronborg 1997 Helsingør Tobias Christensen / David Bekker Jensen 28
Herlev 1997 Herlev Torben Sørensen / Ole Jakobsen / Peter Larsen 99
Skolerne Open 1997 Århus Alexander Volzhin 231 af 234
Århus 1997 Århus Nina Høiberg 28
Divisionsturneringen 1996  Espergærde 224
Roskilde Domkirketurnering Mesterklassen 1996 Roskilde Lasse Christensen / Jan Nordenbæk / Henrik Mølvig 28
DM-Omkamp 1996 Græsted Peter Heine Nielsen 6
Unichess Gruppe 1 1996 Næstved Lars Christensen 20
Unichess Gruppe 2 1996 Næstved Benny Ulstrup 20
UniChess Gruppe 3 1996 Næstved Svend Richard Hansen / Peter Haugaard Jensen 20
10. Løvfalds EMT Mesterklassen 1996 Ringsted Per Arnt Rasmussen 25
10. Løvfalds EMT Basis 1 1996 Ringsted Mikkel Jørgensen / Thomas Sørensen 15
10. Løvfalds EMT Basis 2 1996 Ringsted Kristian Hovmøller 14 af 15
10. Løvfalds EMT Basis 3 1996 Ringsted Torben William Petersen 15
OL 1996 Jerevan Rusland 56
Junior DM 1996 Lyngby Jonathan Rowson 108
Kvinder mod veteraner 1996 Lyngby Esmat Guindy / Nils Specht Nilsson 49
Kandidatklassen 1996 Randers Thomas Ochsner 98
8. Løvsprings EMT Mesterklassen 1996 Ringsted Thorbjørn Bromann / Kim Pedersen 77
8. Løvsprings EMT Basis 1 1996 Ringsted Lars Jørgensen 49
8. Løvsprings EMT Basis 2 1996 Ringsted Carl Otto Nielsen 49
8. Løvsprings EMT Basis 3 1996 Ringsted Benjamin Lassur / Brian Olsen 56
8. Løvsprings EMT Basis 4 1996 Ringsted Martin Nikolajsen 49
Danmarksmesterskabet 1996 Randers Peter Heine Nielsen 45
Københavnsmesterskabet 1996 København Bjørn Brinck-Clausen 45
Vesterhavsturneringen 1996 Esbjerg John Emms 45
18. Copenhagen Open 1996 Brøndby Viktor Kortschnoj 990
Århus International 1996 Århus Mads Boe Olsen 45
Århus A 1996 Århus Jan Sørensen / Daniel Vesterbæk Pedersen / Jens Ove Fries-Nielsen 28
Århusmesterskabet 1996 Århus Uffe V Nielsen / Jan Pedersen / Nicolai Vesterbæk Pedersen 28
Randers 46 Jubilæumsturnering 1996 Randers Jens Kjeldsen 45
OL Kvinder 1996 Jerevan Georgien 42
Roskilde Domkirketurnering Mesterklassen 1995 Roskilde Bjørn Brinck-Claussen 30 af 35
Espergærde 1995 Espergærde Ole Jakobsen 28
9. Løvfalds EMT Mesterklassen 1995 Ringsted Anders Arnkilde / Ole Knudsen / Poul Buhl 15
9. Løvfalds EMT Basis 1 1995 Ringsted Jens Hjort Hansen 15
9. Løvfalds EMT Basis 2 1995 Ringsted Martin Andersson 13 af 15
9. Løvfalds EMT Basis 3 1995 Ringsted Jonas Gøsta Nilsson 11
Divisionsturneringen 1995  K41 0 af 224
Køge Forårs EMT Gruppe 1 1995 Køge Johnny Thylin 28
Kandidatklassen 1995 Ringsted Per Andreasen / Ove Weiss Hartvig 108
Birkerød Weekend EMT V Basis 6 1995 Birkerød Kim Thøgersen 1
7. Løvsprings EMT Mesterklassen 1995 Ringsted Hans-Henrik Madsen 49
7. Løvsprings EMT Basis 1 1995 Ringsted Jens Askgaard 63
7. Løvsprings EMT Basis 2-4 1995 Ringsted  128
Danmarksmesterskabet 1995 Ringsted Jens Kristiansen 45
Københavnsmesterskabet 1995 København Jens Kristiansen 45
17. Copenhagen Open 1995 Brøndby Lars Bo Hansen 409
Politiken 1995 Hillerød Lars Schandorff / Henrik Danielsen / Sune Berg Hansen / John Emms 81
Aalborg 1995 Aalborg Andrei Maksimenko 45
Århus Sommer 1995 Århus Jens Kjeldsen / Kai Bjerring 116 af 117
Århus A 1995 Århus Casper Rasmussen 25 af 28
Århus B 1995 Århus Jes Harholm / Erik Knudsen / Tom Petri Petersen 19 af 21
Århus C 1995 Århus Gunnar Søndergaard 21 af 28
Århusmesterskabet 1995 Århus Vagn Jensen / Poul Rewitz 28
Statoil Cup 1995 Kalundborg Ari Ziegler 45
Landskamp Danmark - Sverige 1995 Hinnerup Danmark 16
Aars 1995 Aars Einar Gausel 45
OL 1994 Moskva Rusland 56
Roskilde Domkirketurnering Mesterklassen 1994 Roskilde Bjørn Brinck-Claussen 42
8. Løvfalds EMT Mesterklassen 1994 Ringsted Hans Dahl Pedersen 15
8. Løvfalds EMT Basis 1 1994 Ringsted Steen H. Rasmussen 15
8. Løvfalds EMT Basis 2 1994 Ringsted Morten Madsen 15
8. Løvfalds EMT Basis 3 1994 Ringsted Ib Højlund 15
8. Løvfalds EMT Basis 4 1994 Ringsted Samuel Eddy 15
8. Løvfalds EMT Basis 5 1994 Ringsted Ole Hansen 15
8. Løvfalds EMT Basis 6 1994 Ringsted Peter Christoffersen 25
Divisionsturneringen 1994  Aarhus 0 af 224
Kandidatklassen 1994 Aalborg Jens Kjeldsen 105
6. Løvsprings EMT Mesterklassen 1994 Ringsted Max Nielsen / Kim Pedersen 56
6. Løvsprings EMT Basis 1 1994 Ringsted Gert Jørgensen 63
6. Løvsprings EMT Basis 2 1994 Ringsted Svend Eckert 63
6. Løvsprings EMT Basis 3 1994 Ringsted Carl Otto Nielsen / Tino Madsen / Jens Peter Fischer Pedersen 58
6. Løvsprings EMT Basis 4 1994 Ringsted Kim Riise 63
6. Løvsprings EMT Basis 5 1994 Ringsted Knud Astrup 70
Danmarksmesterskabet 1994 Aalborg Curt Hansen 45
DM-Omkamp 1994 Gladsaxe Curt Hansen 4
Københavnsmesterskabet 1994 København Svend Hamann 45
16. Copenhagen Open 1994 Rødovre Vakery Neverov / Mikail Brodsky 418
Vejle 1994 Vejle Curt Hansen / Lars Bo Hansen 45
Valby 1994 Valby Margeir Petursson 45
Hedehusene Mesterklassen 1994 Hedehusene Lasse Christensen 45
Hedehusene 1 1994 Hedehusene Hans Henrik Madsen 14 af 15
Hedehusene 2 1994 Hedehusene Allan Larsen 15
Hedehusene 3 1994 Hedehusene Erik Rune Egede Andersen 14 af 15
Århus B 1994 Århus Rasmus Skytte / Thorstein Carlskov 41 af 42
Århus A 1994 Århus Jan Nielsen / Jan Pedersen 28
Århus C 1994 Århus Vagn Jensen 22 af 28
Århus Open 1994 Århus Poul Rewiz 81
OL Kvinder 1994 Moskva Georgien 42
7. Løvfalds EMT Basis 2-4 1993 Ringsted  14 af 95
Divisionsturneringen 1993  Skolerne 0 af 224
7. Løvfalds EMT Mesterklassen 1993 Ringsted Michael Lynge / Rasmus Østergaard / Leif Jensen 30
7. Løvfalds EMT Basis 1 1993 Ringsted Henrik Dahl Pedersen 20
Køge Forår Gruppe 1 1993 Køge Brian Elgaard / Henrik Dahl Pedersen 28
DM Diverse partier 1993 Tønder  15
Kandidatklassen 1993 Tønder Steffen Pedersen 17 af 77
5. Løvsprings EMT Mesterklassen 1993 Ringsted Hans Dahl Pedersen 63
5. Løvsprings EMT Basisgrupper 1993 Ringsted  54
Danmarksmesterskabet 1993 Tønder Lars Bo Hansen 45
DM-Omkamp 1993 Tønder Lars Bo Hansen 4
Københavnsmesterskabet 1993 København Lars Schandorff 9 af 45
15. Copenhagen Open 1993 Rødovre Henrik Danielsen / John Emms / Igor Khenkin 374
EM U 18 1993 Vejen Vladislav Borovikov 231
Hedehusene Mesterklassen 1993 Hedehusene Mikkel Strange 33 af 35
Hedehusene 1.klasse 1993 Hedehusene Erik Rune Egede Andersen 15
Farum Open 1993 Farum Lars Bo Hansen / Henrik Danielsen / Raj Tischierek / Miron N Sher / Nick De Firmian / Ralf Åkesson 203
Farum Open Women 1993 Farum Eliska Richtrova / Rita Kas Fromm 63
Århus 1993 Århus Margeir Petursson 45
Århus International 1993 Århus Chris Ward 45
Århus Open 1993 Århus Daniel Vesterbæk Pedersen 106 af 108
Junior DM 1993 Århus Roland Berzinsh / Pawel Jaracz 78 af 81
Århus A 1993 Århus Poul Rewitz 28
Århus B 1993 Århus Nina Høiberg 28
Århus C 1993 Århus Bo Jacobsen 28
Landskamp Sverige - Danmark 1993 Halmstad Sverige 16
14. Copenhagen Open 1992 Rødovre Avigdor Bykhovsky / Sergey Smagin / Mathew D Sadle 400
OL 1992 Manila Rusland 56
4. Løvsprings EMT Mesterklassen 1992 Ringsted Max Nielsen / Jens Erik Hald 35
4. Løvsprings EMT Basis 1 1992 Ringsted Torben Autzen 14 af 49
Danmarksmesterskabet 1992 Århus Carsten Høi 45
Københavnsmesterskabet 1992 København Henrik Danielsen 0
Taastrup 1992 Taastrup Curt Hansen 45
Taastrup B-Gruppe 1992 Taastrup Nikolaj Borge 45
Taastrup Open 1992 Taastrup Søren Bech Hansen 29 af 49
Hedehusene Open 1992 Hedehusene Bjørn Larsen 68
Århusmesterskabet 1992 Århus Uffe V. Nielsen/Jørgen Juul Kristensen 28
Aalborg International 1992 Aalborg Ruban/Kupreichik 320
Århus Festuge IM 1992 Århus Leif Kristensen 45
Århus Festuge Open 1992 Århus Bogdan Borsos 107 af 108
2. Ingrid Larsen Memorial 1992 Snekkersten WIM Grinfeld 26 af 37
Politiken Cup 1992 Espergærde Vladimir Malaniuk 45
Kandidatklassen 1992 Århus Jacob Aagaard 109 af 112
Gistrup 1992 Gistrup Sune Berg Hansen, Robert Bator & Vladimir Poley 45
Århus International 1992 Århus Leif Kristensen 45
Århus A 1992 Århus Uffe V Nielsen 28
Århus B 1992 Århus Bogi Ziska 24 af 28
EM Hold 1992 Debrecen Rusland 36
Landskamp Danmark - Sverige 1991 Lemvig Sverige 16
3. Løvsprings EMT Mesterklassen 1991 Ringsted Hans Dahl Pedersen 63
Kandidatklassen 1991 Lyngby Sune Berg Hansen / Mogens Thuesen 112
DM Diverse partier 1991 Lyngby  39
Danmarksmesterskabet 1991 Lyngby Erling Mortensen 66
DM-Omkamp 1991 Tjele Erling Mortensen 6
Københavnsmesterskabet 1991 København Henrik Danielsen 42 af 45
13. Copenhagen Open 1991 Rødovre Yuri Piskov / Yuri Dokhoian 399
Valby 1991 Valby Jonny Hector, Bent Larsen, Lothar Vogt, Sergey Smagin 45
Kronborg 1991 Helsingør Steen Clausen 23 af 28
Herning 1991 Herning Alexander Fishbein / William N Watson 45
Næstved Unibank 1991 Næstved Lars Bo Hansen 45
Copenhagen Unibank 1991 København Lars Schandorff / Gerado F Barbero 180
Ingrid Larsen Memoriel 1991 Farum Eliska Richtrova / Rita Hennigan 77 af 81
Junior DM 1991 Aalborg Aleksander Delchev 162
Århus A 1991 Århus Esben Kjems Hove 28
Århus B 1991 Århus Erik Pedersen 28
Århus D 1991 Århus Uffe Leth 23 af 28
Festuge IM-turnering 1991 Århus Jonny Hector, Zoltan Almasy, Erling Mortensen 45
International Open 1991 Århus Igor A Novikov 204
Kandidatklassen Omkamp 1991 Helsingør Sune Berg Hansen 4
OL 1990 Novi Sad Sovjetunionen 56
Divisionsturneringen 1990  Aarhus 0 af 224
12. Copenhagen Open 1990 København Konstantin Lerner 294
K41 International 1990 København Bjørn Brinck-Claussen, Trostur Thorhallsson, Milos Pavlovic 98 af 99
Kandidatklassen 1990 Randers Allan Holst 76 af 77
DM Mester 1 1990 Randers Per Stentebjerg-Hansen 28
Danmarksmesterskabet 1990 Randers Erik Pedersen / Ove Kroll 66
2. Løvsprings EMT Mesterklassen 1990 Ringsted Mikkel Antonsen / Brian Jørgensen / Hans-Henrik Madsen 34 af 35
Silvan Cup 1990 Græsted Jevgenij Vasiukov 45
Københavnsmesterskabet 1990 København Svend Hamann 0 af 45
Taastrup 1990 Taastrup Lars Bo Hansen / Lothar Vogt 45
Taastrup B-gruppe 1990 Taastrup Zbiegniew Jasnikowski, Ivar Bern, Tomas Hutters, Mariusz Bus, 45
Match Garry Kasparov - Curt Hansen 1990 Svendborg Garry Kasparov 2
Århus Women 1990 Århus Brigitte Burchardt 45
Århusmesterskabet 1990 Århus Peter Heine Nielsen, Ove Kroll 24 af 28
Landskamp Sverige - Danmark 1990 Helsingborg Danmark 16
DM-Omkamp 1990 Randers Erik Pedersen 3
Øbro International 1990 København Raj Tischbierek 45
Øbro International (b) 1990 København Ivan Manolov, Bjørn Brinck-Claussen, Andreas Bang 45
Lyngby Open 1990 Lyngby Leonid Yurtaev, Josef Petkevich, Loek Van Wely 304 af 305
Scandic Cup 1990 Gistrup Lars Bo Hansen, Christian Mann 64 af 66
Århus Festuge 1990 Århus Andrew Muir 45
Århus Festuge M1 1990 Århus Peter Jakobsen, Jens Kjeldsen 45
Eigil Johansen 75 År 1990 København Vladislav Vorotnikov 41 af 45
Århus Open 1990 Århus Atle Grønn 196
Århus Internatonal A 1990 Århus Zbiegniew Jasnikowski 45
Århus International B 1990 Århus Andrew J Muir 45
Århus A 1990 Århus Peter Jakobsen / Jens Kjeldsen 28
Århus B 1990 Århus Ove Kroll 28
OL Kvinder 1990 Novi Saad Ungarn 42
Divisionsturneringen 1989  Skolerne 0 af 224
11. Copenhagen Open 1989 København Lars Karlsson / Jens Kristiansen / Aleksander Szna 362
DM-Omkamp 1989 Aalborg Erling Mortensen 6
1. Løvsprings EMT Mesterklassen 1989 Ringsted Jørgen Bredahl Hansen 35
1. Løvspring EMT Basisgrupper 1989 Ringsted  22
Kandidatklassen 1989 Aalborg Finn Pedersen 105
Danmarksmesterskabet 1989 Aalborg Erling Mortensen 66
Åbenrå Hurtigskak - Polgar mod DK 1989 Åbenrå Danmark 18
Vejstrup 1989 Vejstrup Curt Hansen 45
Århus Festuge IM 1989 Århus John Rødgaard 45
Århus Festuge M1 1989 Århus Jørgen Juul Kristensen 28
Lyngby Open 1989 Lyngby P Stempin 184
Århus Sommer 1989 Århus Petter Haugli 97 af 99
Århus Sommer M2 1989 Århus Tomas Hutters 28
12. Nordic Cup 1989 Aabybro Danmark 42
OL 1988 Thessaloniki Sovjetunionen 56
Divisionsturneringen 1988  Skolerne 0 af 224
Vesterhavsturneringen 1988 Esbjerg Rafael Vaganian 66
Landskamp Danmark - Sverige 1988 Næstved Danmark 16
Kandidatklassen 1988 Odense Bo Jacobsen 10 af 84
DM Diverse partier 1988 Odense  26
Politiken Cup - Kvinde GM 1988 Græsted Eliska Klimova 45
Danmarksmesterskabet 1988 Odense Lars Schandorff 66
Københavnsmesterskabet 1988 København Kaj Bjerring 0
KM-Omkamp 1988 København Kai Bjerring 1 af 0
Vesterhavsturneringen B-gruppe 1988 Esbjerg Zbigniew Jasnikowski 66
10. Copenhagen Open 1988 København Rafael A. Vaganian 300
Silkeborg 1988 Silkeborg Ivan Farago 45
Århus Festuge 1988 Århus Klaus Berg og Poul Rewitz 28
AS04 International 1988 København Lars Karlsson 45
Lyngby Open 1988 Lyngby Toni Yim 224
Match Bent Larsen - Curt Hansen 1988 Odense Bent Larsen 6
OL Kvinder 1988 Thessaloniki Sovjetunionen 42
Divisionsturneringen 1987  K41 0 af 224
Danmarksmesterskabet 1987 Holstebro Erling Mortensen 66
Københavnsmesterskabet 1987 København Henrik Danielsen 1 af 45
9. Copenhagen Open Politiken Cup 1987 København Bjørn Brinck-Claussen 240
NATO Championsship 1987 Ålborg Simen Agdestein 168
Århus Festuge 1987 Århus Erik Jelling og Ove Kroll 28
Espergærde International 1987 Espegærde Carsten Høi mfl. 45
Nordisk Mesterskab 1987 Torshavn Margeir Petursson 66
Divisionsturneringen 1986  Kampklubben/SK41 0 af 224
Danmarksmesterskabet 1986 Århus Carsten Høi 66
DM-Omkamp 1986  Carsten Hoi 3
Københavnsmesterskabet 1986 København Kristen Schmidt 0
8. Copenhagen Open Politiken Cup 1986 Brøndby Alexander Chernin / Vasily Smyslov / Laszlo Cserna 230
Århus Festuge 1986 Århus Erik Jelling, Thorbjørn Rosenlund og Lars Schandorff 28
Århus Festuge M2 1986 Århus Vagn Jensen 27 af 1
Nimzowitsch Memorial 1985 Næstved Bent Larsen, Walter Browne, Rafael Vaganian 66
Divisionsturneringen 1985  Skolerne 0 af 224
Danmarksmesterskabet 1985 Næstved Curt Hansen 66
Time Manager Cup 1985 Hillerød Steen Fedder 28
Københavnsmesterskabet 1985 København Carsten Høi 4 af 45
DM-Omkamp 1985 Næstved Curt Hansen 3
Vesterhavsturneringen 1985 Esbjerg Andras Adorjan 66
7. Copenhagen Open Politiken Cup 1985 Brøndby Karel Mokry 300
Århus Festuge 1985 Århus Thorbjørn Rosenlund 27 af 1
Århus Festuge M2 1985 Århus Bent Sørensen 28
Ballerup 1985 Ballerup Jens Kristiansen 45
Brønshøj Jubilæum 1985 Brønshøj Jozsef Pinter 66
10. Nordic Cup 1985 Pohja Sverige 42
OL 1984 Thessaloniki Sovjetunionen 56
OL Kvinder 1984 Thesaloniki Sovjetunionen 42
Divisionsturneringen 1984  Frederiksberg 0 af 224
Finlux Ladies Cup 1984 Helsinge Nina Høiberg 45
Danmarksmesterskabet 1984 Aalborg Curt Hansen 66
DM-Omkamp 1984 Nørre Sundby Curt Hansen 3
Københavnsmesterskabet 1984 København Bjarke Kristensen (Sahl) 0
Vesterhavsturneringen 1984 Esbjerg Nigel Short 66
6. Copenhagen Open Politiken Cup 1984 Brøndby Nick De Firmian / Alexander Sznapik 290
Århusmesterskabet 1984 Århus Kristen Schmidt 28
Århus Festuge 1984 Århus Per Knuden 45
Allerød 50 års Jubilæum 1984 Allerød Henrik Danielsen 28
AS04 & BSF 1984 København Alexander Chernin 45
Divisionsturneringen 1983  Nordre 0 af 224
Nordisk Mesterskab 1983 Esbjerg Curt Hansen 66
NM Mesterklassen 1983 Esbjerg Carsten Høi, Mikael Johansson 13 af 500
Valby 1983 Valby Allan Poulsen 45
SK41 International 1983 Valby Allan Poulsen 45
Lux Time Cup 1983 Århus John van der Wiel 66
Danmarksmesterskabet 1983 København Curt Hansen 66
Københavnsmesterskabet 1983 København Sejer Holm 0
Vesterhavsturneringen 1983 Esbjerg Curt Hansen 0
5. Copenhagen Open Politiken Cup 1983 Hvidovre Sergey Kudrin / Istvan Csom 45
5. Copenhagen Open IM-turneringen 1983 Hvidovre Dan Cramling 117
Silkeborg 1983 Silkeborg Mark Hebden 66
EU-Cup Solingen-Nordre 1983 Solingen Solingen 12
Århusmesterskabet 1983 Århus Kristen Schmidt 28
Multitabs 1983 Gladsaxe/Farum Curt Hansen og Andreas Adorjan 45
Århus Festuge 1983 Århus Jørgen Hvenekilde 28
AS04 80 års Jubilæum 1983 København Carsten Høi 45
EM Hold 1983 Plovdiv Sovjetunionen 56
9. Nordic Cup 1983 Oslo Polen 42
Divisionsturneringen 1982  Nordre 0 af 224
OL 1982 Lucerne Sovjetunionen 54 af 56
Københavnsmesterskabet 1982 København Kevin Wicker 40
Danmarksmesterskabet 1982 Vejle Jens Kristiansen 66
DM-Omkamp 1 1982 Kerteminde Jens Kristiansen 4
DM-Omkamp 2 1982 Silkeborg Jens Kristiansen 2
Vesterhavsturneringen B-gruppe 1982 Esbjerg Jimm Plaskett 66
Vesterhavsturneringen 1982 Esbjerg Lubomir Ftacnik 66
4. Copenhagen Open Politiken Cup 1982 Brøndby Tom Wedberg 320
DM for Juniorer 1982 Sorø Jesper Nørgaard 225
VM for Juniorer 1982 København Andrej Sokolov 338
Zoneturnering (grp. a) 1982 Randers Eric Lobron 55
Zoneturnering (grp. b) 1982 Randers Jacov Murey 55
Zoneturnering (finale) 1982 Randers Lars Karlsson 28
EM Kvalifikation 2. runde 1982 Helsingør Danmark 16
Divisionsturneringen 1981  Nordre 0 af 224
EM Kvalifikation 1. runde 1981 Oslo Danmark 16
Danmarksmesterskabet 1981 Århus Erling Mortensen 66
DM-Omkamp 1981 København Erling Mortensen 4
Københavnsmesterskabet 1981 København Gert Iskov 45
Vesterhavsturneringen 1981 Esbjerg Lars Karlsson 66
Vesterhavsturneringen B-Gruppe 1981 Esbjerg Bjarke Sahl 66
3. Copenhagen Open Politiken Cup 1981 Brøndby Shaun Talbut / Petar Velikov / Tom Wedberg 320
Svendborg 1981 Svendborg Ivan Farago 45
Kronborg 1981 Helsingør Jesper Nørgaard / Esben Ejsing 28
Kandidatklassen 1981 Århus Esben Ejsing / Jesper Nørgaard 28
DM for Juniorer 1981 Haderselv Erik Prie 135
Kronborg Mester 2 1981 Helsingør Ib Andersen / Ole Bøgh Larsen 21
OL Kvinder 1980 La Valletta Sovjetunionen 11 af 42
Divisionsturneringen 1980  Nordre 0 af 224
1. Internationale turnering på Fyn 1980 Odense Jacek Bednarski 45
Vesterhavsturneringen 1980 Esbjerg Artur Jussupow 82
DM Diverse partier 1980 Odense  16
Kandidatklassen 1980 Odense Curt Hansen 15 af 66
Danmarksmesterskabet 1980 Odense Ole Jakobsen 66
Københavnsmesterskabet 1980 København Carsten Høi 45
Vesterhavsturneringen B-Gruppen 1980 Esbjerg John Nicholson 91
2. Copenhagen Open Politiken Cup 1980 Brøndby Vasily Smyslov / Adrian Mikhalchishin 250
Hillerød Jubilæumsturnering 1980 Hillerød Steen Fedder 28
Silkeborg 1980 Silkeborg Lars Karlsson 66
EU-Cup Nordre-Volmac 1980 Århus Nordre 12
DM for Juniorer 1980 Vordingborg Christer Hartman og Curt Hansen 145 af 153
OL 1980 La Valletta Sovjetunionen 56
Divisionsturneringen 1979  Nordre 0 af 224
23. Clare Benedict 1979 Cleveland England 24
Vesterhavsturneringen B-Gruppen 1979 Esbjerg Max Fuller 66
Vesterhavsturneringen 1979 Esbjerg Laszlo Vadasz / Jonathan Mestel 91
Danmarksmesterskabet 1979 Aalborg Jens Kristiansen 66
Københavnsmesterskabet 1979 København Allan Poulsen 28
1. Copenhagen Open 1979 Brøndby Carsten Høi 110
AS04 75 års Jubilæumsturnering 1979 København Bent Larsen 66
Multitabs 1979 Gladsaxe Lars Åke Schneider 45
Kronborg 1979 Helsingør Bjørn Brinck-Claussen 28
Junior DM 1979 Hinnerup Klaus Berg 240 af 3
Junior VM Udtagelse 1979 Odense Jesper Nørgaard 54
Landskamp Danmark - England 1979 Ribe Danmark 16
Vesterhav Undergrupper 1979 Esbjerg  6
OL 1978 Buenos Aires Ungarn 56
Ole Holmsgaard Mindeturnering 1978 Nørresundby Jens Ove Fries Nielsen/Jens Kristiansen 28
Divisionsturneringen 1978  Nordre 0 af 224
1. division 1977-78 Omkamp 1977  Øbro 4 af 8
Danmarksmesterskabet 1978 Horsens Carsten Hoi 66
Københavnsmesterskabet 1978 København Svend Hamann 0 af 45
Vesterhavsturneringen 1978 Esbjerg Bent Larsen 91
Roskilde International 1978 Roskilde Lars Åke Schneider/ Heikki Westerinnen 66
Kronborg 1978 Helsingør Ole Larsen 28
Junior DM 1978 Ribe Erik Pedersen, David Cummings 153
OL Kvinder Finalegruppe C 1978 Buenos Aires Danmark 21
OL Kvinder Indledende Gruppe 2 1978 Buenos Aires Ungarn 21
Divisionsturneringen 1977  Nordre 0 af 224
KS træningsturnering 1977 København Jacob Øst Hansen 28
Kronborg 1977 Espergærde Nils Nilsson 28
Kandidat-Klassen 1977 København Jørgen Hvenekilde 66
Københavnsmesterskabet 1977 København Allan Poulsen 22 af 45
Danmarksmesterskabet 1977 København Bjørn Brinck-Clausen 45 af 66
Vesterhavsturneringen 1977 Esbjerg Jens Kristiansen 64 af 66
Espergærde Jubilæum 1977 Espegærde Mogens Moe 72 af 77
22. Clare Benedict Cup 1977 Brøndby Danmark 102
8. Nordic Cup 1977 Glücksburg Sverige 30
OL 1976 Haifa USA 52
Divisionsturneringen 1976  Kampklubben 11 af 224
7. Nordic Cup 1976 Bremen Norge 30
DM Diverse partier 1976 Århus  24
EM Kvalifikation 1976 Crans Montana Ungarn 32
Danmarksmesterskabet 1976 Århus Bo Jacobsen 100
Københavnsmesterskabet 1976 København Eric Brøndum 0 af 45
KM-Omkamp 1976 København Eric Brøndum 0 af 3
Vesterhavsturneringen 1976 Esbjerg Ulrik Rath, Uwe Kunsztowicz 45
VRS 3. Solskinsturnering 1976 Vejlby-Risskov Ulrik Rath 66
3. Solskinsturnering 1976 Århus Ulrik Rath 66
OL Kvinder Finale Gruppe A 1976 Haifa Israel 21
OL Kvinder indledende Gruppe 2 1976 Haifa Holland 15
Divisionsturneringen 1975  Vejlby-Risskov 0 af 224
6. Nordic Cup 1975 Hindås Vesttyskland 30
KS 110 års Jubilæumsturnering 1975 København Svend Hamann 45
VRS 2. Solskinsturnering 1975 Vejlby-Risskov Bo Jacobsen 45
Danmarksmesterskabet 1975 Odense Gert Iskov 57 af 80
Københavnsmesterskabet 1975 København Jacob Øst Hansen 0 af 45
Nordre Birk 1975 Lyngby Kai Bjerring 28
Matchen Larsen-Iskov 1975 Gellerup Bent Larsen 6
Divisionsturneringen 1974  Vejlby-Risskov 0 af 224
OL 1974 Nice Sovjetunionen 60
Ol Kvalifikationsgruppe 2 1974 Nice USA 32
21. Clare Benedict 1974 Cala Galdena England 28
Danmarksmesterskabet 1974 Vejle Ulrik Rath 170
Københavnsmesterskabet 1974 København Gert Iskov 45
Nordre Birk 1974 Lyngby Jens Kristiansen 28
Landskamp Danmark - Sverige 1974 København Danmark 24
5. Nordic Cup 1974 Eckernförde Vesttyskland 30
Gentofte Vinter 1973 Gentofte Jacob Øst Hansen 45
2. Lauritz Rasmussen Memorial 1973 Randers Jacob Øst Hansen 105
Divisionsturneringen 1973  Frederiksberg 0 af 224
4. Nordic Cup 1973 Ribe Danmark 90
Nordisk Mesterskab 1973 Grenaa Bent Larsen 115 af 597
Danmarksmesterskabet 1973 København Børge Andersen 42 af 140
Københavnsmesterskabet 1973 København Ole jakobsen / Svend Hamann 12 af 45
20 Clare Benedict 1973 Gstaad Vesttyskland 28
Divisionsturneringen 1972  Nordre 22 af 224
OL 1972 Skopje Sovjetunionen 60
Ol Kvalifikationsgruppe 1 1972 Skopje Sovjetunionen 24
3. Nordic Cup 1972 Grossenbrode Sverige 24
Danmarksmesterskabet 1972 Esbjerg Svend Hamann 137
Københavnsmesterskabet 1972 København Svend Hamann, Ole Jakobsen 45
KM-Omkamp 1972 København Svend Hamann 6
Enevoldsens 1. fødselsdagsturnering 1972 København Troels Bjerre;Steen Fedder 45
Århusmesterskabet 1972 Århus Erik Bang 48 af 49
Landskamp Vesttyskland - Danmark 1971 Berleburg, Tyskland Vesttyskland 20
Divisionsturneringen 1971  Studenterforeningen 0 af 224
EM Kvalifikation 1971 Århus Polen 96
Danmarksmesterskabet 1971 Hjørring Ole Jakobsen 66
Københavnsmesterskabet 1971 København Ole Jakobsen 14 af 45
2. Nordic Cup 1971 Grossenbrode Sverige 30
Divisionsturneringen 1970  Nordre 0 af 224
OL 1970 Siegen Sovjetunionen 40
OL Kvalifikations gruppe 4 1970 Siegen Rumænien 36
EM Hold 1970 Kapfenberg Sovjetunionen 70
Danmarksmesterskabet 1970 Flensborg Bjørn Brinck-Clausen 15 af 66
DM-Omkamp 1970 København Bjørn Brinck-Clausen 0 af 12
Københavnsmesterskabet 1970 København Svend Hamann 4 af 45
Lauritz Rasmussen Memorial 1970 Randers Sejer Holm 84
Divisionsturneringen 1969  Nordre 0 af 224
OL Kvinder 1969 Lublin Sovjetunionen 28
Danmarksmesterskabet 1969 Odense Ole Jakobsen 7 af 66
DM-Omkamp 1969  Ole Jacobsen 6
Københavnsmesterskabet 1969 København Ole Jakobsen 10 af 45
KM-Omkamp 1969 København Ole Jakobsen 3 af 6
OL 1968 Lugano Sovjetunionen 48
Ol Kvalifikationsgruppe 2 1968 Lugano Danmark 24
Divisionsturneringen 1968  Studenterforeningen 0 af 224
Danmarksmesterskabet 1968 København Børge Andersen 66
Københavnsmesterskabet 1968 København Finn Petersen 0 af 36
EM Kvalifikationsstævne 1967 København Danmark 60
Divisionsturneringen 1967  Nordre 0 af 224
Danmarksmesterskabet 1967 Vejle Børge Andersen 66
Københavnsmesterskabet 1967 København Jørn Sloth 0 af 45
KM-Omkamp 1967 København Jørn Sloth 0 af 7
Divisionsturneringen 1966  Frederiksberg 0 af 224
Radioskakturnering 1966 København Efim Geller 4
Match Geller - Larsen 1966 København Bent Larsen 9
Danmarksmesterskabet 1966 Århus Bjørn Brinck-Clausen 66
Københavnsmesterskabet 1966 København Finn Petersen 1 af 36
Studenter OL 1966 Örebro Sovjetunionen 56
OL 1966 Havanna Sovjet Unionen 52
Kvalifikationsgruppe 4 1966 Havanna Argentina 24
OL Kvinder 1966 Oberhausen Sovjetunionen 26
KS 100 År 1965 København Svetozar Gligoric, Alexey Suetin, Mark Taimanov 120
Divisionsturneringen 1965  Kampklubben 10 af 224
Danmarksmesterskabet 1965 Ålborg Sejer Holm Petersen 66
Københavnsmesterskabet 1965 København Jørgen Hvenekilde 0 af 45
Radioskakturnering 1965 København Fridrik Olafsson 3
OL 1964 Tel Aviv Sovjetunionen 52
OL Indledende Gruppe 7 1964 Tel Aviv Bulgarien 28
Divisionsturneringen 1964  Nordre 25 af 224
Danmarksmesterskabet 1964 Holstebro Bent Larsen 66
Københavnsmesterskabet 1964 København Børge Andersen 8 af 45
Divisionsturneringen 1963  Nordre 31 af 224
Danmarksmesterskabet 1963 Odense Bent Larsen 66
Københavnsmesterskabet 1963 København Ole Jakobsen 9 af 45
Divisionsturneringen 1962  Kampklubben 26 af 224
OL 1962 Varna Sovjetunionen 44
OL Indledende Gruppe 4 1962 Varna Argentina 36
KM-Omkamp 1962 København Bent Kølvig 6
Fischer Simultan i København 1962 København  9 af 41
TV-parti Larsen - Fischer 1962 København Fischer 1
Danmarksmesterskabet 1962 København Bent Kølvig 66
Københavnsmesterskabet 1962 København Bent Kølvig 0 af 45
KM-Omkamp 1961 København Bent Kølvig 3
Danmarksmesterskabet 1961 Nykøbing Falster Eigil Pedersen 66
Københavnsmesterskabet 1961 København Bent Kølvig 6 af 45
OL 1960 Leipzig Sovjetunionen 44
Ol Indledende Gruppe C 1960 Leipzig England 36
Københavnsmesterskabet 1960 København Børge Andersen 8 af 45
Danmarksmesterskabet 1960 Ålborg Jens Enevoldsen 66
KM-Omkamp 1960 København Børge Andersen 4
Nimzowitch Memorial 1960 København Tigran Petrosian 91
Københavnsmesterskabet 1959 København Bent Kølvig 8 af 45
Danmarksmesterskabet 1959 Århus Bent Larsen 66
OL 1958 München Sovjetunionen 44
Ol Indledende gruppe 1 1958 Munchen Sovjetunionen 32
Danmarksmesterskabet 1958 Herning Børge Andersen 11 af 66
Københavnsmesterskabet 1958 København Harald Enevoldsen 0 af 45
KM-Omkamp 1958 København Harald Enevoldsen 0 af 3
OL Kvinder 1957 Emmen Sovjetunionen 10
OL Kvalifikationsgruppe 3 1957 Emmen Yugoslavien 12
Danmarksmesterskabet 1957 Odense Palle Ravn 9 af 66
Københavnsmesterskabet 1957 København Børge Andersen 0 af 45
Viborg Jubilæumsturnering 1957 Viborg Ludwig Sr Rellstab 28
OL 1956 Moskva Sovjetunionen 44
OL Indledende Gruppe 2 1956 Moskva Yugoslavien 28
KM-Omkamp 1956 København Bent Kølvig 2
Danmarksmesterskabet 1956 København Bent Larsen 30 af 66
Københavnsmesterskabet 1956 København Bent Kølvig 9 af 45
Ekstrabladets træningsturnering 1956 København Bent Larsen 45
Danmarksmesterskabet 1955 Ålborg Bent Larsen 19 af 66
Københavnsmesterskabet 1955 København Bent Larsen / Palle Ravn 9 af 45
OL 1954 Amsterdam Sovjetunionen 52
OL Indledende gruppe C 1954 Amsterdam Israel 24
Danmarksmesterskabet 1954 Århus Bent Larsen 15 af 66
Københavnsmesterskabet 1954 København Bent Larsen 9 af 45
Danmarksmesterskabet 1953 Horsens Eigil Pedersen 18 af 66
Københavnsmesterskabet 1953 København Hjalmer Mortensen 9 af 45
Bent Larsen - Jens Enevoldsen 1953 København Bent Larsen / Jens Enevoldsen 6
Junior VM Finalegruppe A 1953 København Oscar Panno, Klaus Darga 28
Junior VM Finalegruppe B 1953 København Francesco Scarfarelli, Heikki Heikkila, Miguel Far 42
Junior VM Kvalifikation Gruppe A 1953 København Borislav Ivkov 45
Junior VM Kvalifikation Gruppe B 1953 København Klaus Darga 45
OL 1952 Helsinki Sovjetunionen 32
OL Indledende Gruppe 1 1952 Helsinki Argentina 32
Danmarksmesterskabet 1952 Herning Christian Poulsen 11 af 66
Københavnsmesterskabet 1952 København Hartvig Nielsen 1 af 45
Træningsmatch Bent Larsen - Eigil Pedersen 1952 Aabybro/ Aalborg Eigil Pedersen 4
DM-Omkamp 1951 Århus Egil Pedersen 6
Danmarksmesterskabet 1951 Odense Egil Pedersen 36
Københavnsmesterskabet 1951 København Jens Enevoldsen 0 af 45
KM-Omkamp 1951 København Jens Enevoldsen 0 af 4
Danmarksmesterskabet 1950 Ålborg Poul Hage 13 af 45
Københavnsmesterskabet 1950 København Jens Enevoldsen 0 af 45
OL 1950 Dubrovnik Jugoslavien 60
Danmarksmesterskabet 1949 København Poul Hage 13 af 55
Københavnsmesterskabet 1949 København MA Kupferstich 0 af 45
Landskamp Danmark - Finland 1948 Saltsjöbaden Uafgjort 10
Danmarksmesterskabet 1948 Århus Jens Enevoldsen 11 af 36
Københavnsmesterskabet 1948 København Jens Enevoldsen 0 af 45
Enevoldsen - Tartakower 1948 København Jens Enevoldsen 6
Landskamp Sverige - Danmark 1948 Saltsjöbaden Sverige 20
Danmarksmesterskabet 1947 Esbjerg Jens Enevoldsen 16 af 45
DM-Omkamp 1947 Herning Jens Enevoldsen 4
Københavnsmesterskabet 1947 København Jens Enevoldsen 0
Aalborg 1947 Aalborg Theo Van Scheltinga / Christian Poulsen 45
Landskamp Norge - Danmark 1947 Oslo Norge 20
Danmarksmesterskabet 1946 Nykøbing Falster Bjørn Nielsen 18 af 45
Københavnsmesterskabet 1946 København Jens Enevoldsen 0 af 91
Danmarksmesterskabet 1945 Odense Christian Poulsen 20 af 55
Danmarksmesterskabet 1944 Odense Bjørn Nielsen 17 af 36
Københavnsmesterskabet 1944 København Jens Enevoldsen 1 af 91
Danmarksmesterskabet 1943 Helsingør Jens Enevoldsen 11 af 28
Københavnsmesterskabet 1943 København Julius Nielsen/Axel Crusberg 0 af 12
Danmarksmesterskabet 1942 Nørre Sundby Bjørn Nielsen 18 af 30
Københavnsmesterskabet 1942 København Julius Nielsen 3 af 36
KM-Omkamp 1942 København Julius Nielsen 0 af 2
Danmarksmesterskabet 1941 København Bjørn Nielsen 18 af 45
Københavnsmesterskabet 1941 København Jens Enevoldsen 2 af 91
Danmarksmesterskabet 1940 Randers Jens Enevoldsen 8 af 12
DM-Omkamp 1940 København Jens Enevoldsen 3
Københavnsmesterskabet 1940 København Viggo Klausen 0 af 66
KS 75 års Jubilæumsturnering 1940 København Viggo Klausen 42
OL 1939 Buenos Aires Tyskland 56
OL indledende Gruppe C 1939 Buenos Aires Argentina 24
DM-Omkamp 1939 København Holger Norman-Hansen 2 af 6
Danmarksmesterskabet 1939 Næstved Holger Norman-Hansen 14 af 45
Københavnsmesterskabet 1939 København Jens Enevoldsen 1 af 12
Københavnsmesterskabet 1938 København Arno Desler 3 af 55
Danmarksmesterskabet 1938 Ålborg Poul Hage 17 af 28
KM-Omkamp 1938 København Arno Desler 1 af 2
OL 1937 Stockholm USA 72
Nordisk Mesterskabsmatch 1937 København Erik Lundin 6
Københavnsmesterskabet 1937 København Axel Crusberg 2 af 42
Danmarksmesterskabet 1937 Odense Poul Hage 18 af 70
Danmarksmesterskabet 1936 Herning Erik Andersen 91
DM-Omkamp 1 1936 København Erik Andersen 4 af 6
Københavnsmesterskabet 1936 København Julius Nielsen 2 af 28
Københavnsmesterskabet 1935 København Erik Andersen 28
OL 1935 Warsaw USA 76
Danmarksmesterskabet 1935 København Erik Andersen 70
KM-Omkamp 1935 København Erik Andersen 1 af 6
Nordisk Turnering 1934 København Aaron Nimzowitsch 19 af 72
Danmarksmesterskabet 1934 Vejle Erik Andersen 28
Københavnsmesterskabet 1934 København Erik Andersen 36
Nordisk Mesterskabsmatch 1934 København Erik Andersen / Gideon Stahlberg 6
OL 1933 Folkstone USA 56
Politikens træningsturnering 1933 København Aron Nimzowithch 28
Danmarksmesterskabet 1933 Nakskov Erik Andersen 49
Københavnsmesterskabet 1933 København Erik Andersen 45
DM-Omkamp 1932 København Erik Andersen 2
Danmarksmesterskabet 1932 Esbjerg Erik Andersen 4 af 35
Københavnsmesterskabet 1932 København Erik Andersen 1 af 36
OL 1931 Prag USA 72
Københavnsmesterskabet 1931 København Axel Crusberg 1 af 39
Danmarksmesterskabet 1931 Frederikshavn Erik Andersen 10 af 63
Match om NM Gøsta Stoltz - Erik Andersen 1931 København Gøsta Stoltz 6
OL 1930 Hamburg Polen 68
Danmarksmesterskabet 1930 Svendborg Erik Andersen 3 af 49
Københavnsmesterskabet 1930 København Erik Andersen 1 af 42
Københavnsmesterskabet 1929 København Karl Ruben 1 af 56
Danmarksmesterskabet 1929 København Erik Andersen 3 af 49
KM-Omkamp 1929 København Karl Ruben 0 af 3
OL 1928 Haag Ungarn 64
KM-Omkamp 1928 København Erik Andersen 1 af 3
Københavnsmesterskabet 1928 København Erik Andersen 4 af 56
Danmarksmesterskabet 1928 Horsens Jacob Erhard Germzøe 1 af 63
OL 1927 London Ungarn 60
Danmarksmesterskabet 1927 Vordingborg Erik Andersen 2 af 35
Københavnsmesterskabet 1927 København Holger Norman-Hansen 3 af 42
DM-Omkamp 1926 København Erik Andersen 1 af 2
Danmarksmesterskabet 1926 Sønderborg Erik Andersen 0 af 28
Københavnsmesterskabet 1926 København Erik Andersen 5 af 56
Nordisk telegrafmatch 1926  København 6
Danmarksmesterskabet 1925 Århus Erik Andersen 2 af 49
KM-Omkamp 1925 København Svend Kinch 0 af 3
Danmarksmesterskabet 1924 Randers Aage Kier 3 af 28
KM-Omkamp 1924 København Johannes Giersing 0 af 3
Danmarksmesterskabet 1923 København Erik Andersen 2 af 28
Match Nimzowitsch-Brinckmann 1923 Kolding Aaron Nimzowitsch 4
Københavnsmesterskabet 1923 København Eberhard Skifter 0 af 28
København 1923 København Aaron Nimzowitsch 30
Danmarksmesterskabet 1922 København Egil Jacobsen 5 af 28
Københavnsmesterskabet 1921 København Svend Kinch 0
Københavnsmesterskabet 1919 København Victor Kahn 2 af 45
KM-Omkamp 1919 København Victor Kahn 0 af 2
Københavnsmesterskabet 1918 København Johannes Giersing 5 af 66
Københavnsmesterskabet 1917 København Jørgen Møller 2 af 28
Nordisk Turnering 1916 København Paul Johner 28
Nordisk Turnering 1. klasse 1916 København Karl Berndtsson 91
4. Nordiske Skakkongres 1907 København Poul Leonhardt 20 af 40
Nordisk Turnering 1899 København Jørgen Møller 55

Vis alle spillere

+20202020 2021
+20102010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
+20002000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
+19901990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999
+19801980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989
+19701970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979
+19601960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969
+19501950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959
+19401940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949
+19301930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939
+19201920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929
+19101910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919
+19001900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909
+18901890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899

Turneringer
Danmarksmesterskaber
Divisionsturneringen
Nordiske Mesterskaber
OL
EM for Landshold
Landskampe
Københavnsmesterskaber
Århusmesterskaber
Copenhagen Open
Copenhagen Chess Challenge
Vesterhavsturneringer
Seniorturneringer og mesterskaber
Ungdomsturneringer og mesterskaber
Kvindeturneringer

Danske GM
Mads Andersen
Jonas Buhl Bjerre
Henrik Danielsen
Jakob Vang Glud
Curt Hansen
Lars Bo Hansen
Sune Berg Hansen
Carsten Hoi
Jens Kristiansen
Bent Larsen
Peter Heine Nielsen
Davor Palo
Allan Stig Rasmussen
Lars Schandorff
Jesper Sondergaard Thybo
Jacob Aagaard

Danske IM
Borge Andersen
Mikkel Antonsen
Simon Bekker Jensen
Klaus Berg
Kai Bjerring
Filip Boe Olsen
Lars Borbjerggaard
Nikolaj Borge
Bjorn Brinck Claussen
Thorbjorn Bromann
Jacob Carstensen
Tobias Christensen
Jens Enevoldsen
Steen Fedder
Andreas Skytte Hagen
Svend Hamann
Mads Hansen
Martin Haubro
Tomas Hutters
Gert Iskov
Ole Jakobsen
Erik Jelling
Jens Kjeldsen
Kassa Korley
Kaare Hove Kristensen
Leif Sogaard Kristensen
Silas Lund
Nikolaj Mikkelsen
Erling Mortensen
Bjorn Moller Ochsner
Christian Kyndel Pedersen
Jan Pedersen
Nicolai Vesterbaek Pedersen
Steffen Pedersen
Kim Pilgaard
Karsten Rasmussen
Rasmus Skytte
Jan Sorensen
Jacob Sylvan
Igor Teplyi
Jakob Aabling Thomsen
Martin Percivaldi
Bent Sorensen
Erik Pedersen
Torben N Sorensen
Bjarke Sahl
Uffe Vinter Schou

Danske Topspillere
Erik Andersen
Poul Hage
Holger Norman Hansen
Sejer Holm
Bent Kolvig
Eigil Pedersen
Christian Poulsen
Ulrik Rath
Palle Ravn

Spilleres egne partisamlinger
Julius Nielsen

Download Danbase inkl. partisamlinger