2022

TurneringStedVinderPartier
Århusmesterskabet 2022 Århus Filip Boe Olsen 15
Århusmesterskabet Grp2 2022 Århus Mads Boe 15
Brønshøj Lang Weekend / KM 2022 Brønshøj Carsten Høi 56 af 140
Københavnsmesterskabet 2022 Brønshøj Carsten Høi 
Senior DM 65+ 2022 Aalborg Per Næsby Andreasen 131
Senior DM 50+ 2022 Aalborg Sandi Stojanovski 35
Danmarksmesterskabet 2022 Svendborg Martin Haubro 45
DM G5 1 2022 Svendborg Benjamin Østergreen-Johansen 25
DM Kort Paaske 1 Grp1 2022 Svendborg Karsten Eivind Nielsen 45
DM Kort Paaske 1 Grp2 2022 Svendborg Ture Jungberg Nielsen, Mads Emanuel Nielsen 48
DM Kandidatklassen 2022 Svendborg Viktor Haarmark Nielsen 106
DM G7 Grp1 2022 Svendborg Rune Egede Andersen 77
DM G7 Grp2 2022 Svendborg Simon Bjørk Haarh 24 af 77
DM G5 2 2022 Svendborg Lars Munk Jensen 15
DM Kort Paaske 2 Grp1 2022 Svendborg Niels Chr. Schjødt, Kim Nyvang Andersen 35
Lynskak-DM Finaler 2022 Svendborg Allan Stig Rasmussen 9
Lynskak-DM Finalegrp 1 2022 Svendborg Allan Stig Rasmussen 28
Lynskak-DM Finalegrp 2 2022 Svendborg Nikolaj Borge 28
SonFlow Cup 2022 Kolding Uffe Vinther-Schou 15
SonFlow Cup Mester2 2022 Kolding Jens Albert Ramsdal 15
Køge Weekend Jubilæum 2022 Køge Vladimir Okhotnik, Caser Yukun Liu 47

Vis alle spillere

+20202020 2021 2022
+20102010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
+20002000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
+19901990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999
+19801980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989
+19701970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979
+19601960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969
+19501950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959
+19401940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949
+19301930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939
+19201920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929
+19101910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919
+19001900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909
+18901890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899

Turneringer
Danmarksmesterskaber
Divisionsturneringen
Nordiske Mesterskaber
OL
EM for Landshold
Landskampe
Københavnsmesterskaber
Århusmesterskaber
Odensemesterskaber
Copenhagen Open
Copenhagen Chess Challenge
Vesterhavsturneringer
Seniorturneringer og mesterskaber
Ungdomsturneringer og mesterskaber
Kvindeturneringer

Danske GM
Mads Andersen
Jonas Buhl Bjerre
Henrik Danielsen
Jakob Vang Glud
Curt Hansen
Lars Bo Hansen
Sune Berg Hansen
Carsten Hoi
Jens Kristiansen
Bent Larsen
Peter Heine Nielsen
Davor Palo
Allan Stig Rasmussen
Lars Schandorff
Jesper Sondergaard Thybo
Jacob Aagaard

Danske IM
Borge Andersen
Mikkel Antonsen
Simon Bekker Jensen
Klaus Berg
Kai Bjerring
Filip Boe Olsen
Lars Borbjerggaard
Nikolaj Borge
Bjorn Brinck Claussen
Thorbjorn Bromann
Jacob Carstensen
Tobias Christensen
Jens Enevoldsen
Steen Fedder
Andreas Skytte Hagen
Svend Hamann
Mads Hansen
Martin Haubro
Tomas Hutters
Gert Iskov
Ole Jakobsen
Erik Jelling
Jens Kjeldsen
Kassa Korley
Kaare Hove Kristensen
Leif Sogaard Kristensen
Silas Lund
Nikolaj Mikkelsen
Erling Mortensen
Bjorn Moller Ochsner
Christian Kyndel Pedersen
Jan Pedersen
Nicolai Vesterbaek Pedersen
Steffen Pedersen
Kim Pilgaard
Karsten Rasmussen
Rasmus Skytte
Jan Sorensen
Jacob Sylvan
Igor Teplyi
Jakob Aabling Thomsen
Martin Percivaldi
Bent Sorensen
Erik Pedersen
Torben N Sorensen
Bjarke Sahl
Uffe Vinter Schou

Danske Topspillere
Erik Andersen
Poul Hage
Holger Norman Hansen
Sejer Holm
Bent Kolvig
Eigil Pedersen
Christian Poulsen
Ulrik Rath
Palle Ravn

Spilleres egne partisamlinger
Julius Nielsen

Download Danbase inkl. partisamlinger