Nicolai Vesterbaek Pedersen

TurneringStedVinderPartier
Chess House GM 2016 Århus Sergei Ovsejevitsch 45
Divisionsturneringen 2016  Philidor 360
Divisionsturneringen 2015  Philidor 360
Chess House 2014 Århus Davor Palo 45
Divisionsturneringen 2014  Skanderborg 358 af 360
Admiral Niels Juel Cup 2013 Køge Ivan Sokolov / Mikhail Ulibin / Yuri Solodovnichenko 200
Brønshøj Lang Weekend 2013 Brønshøj Daniel Semcesen 129 af 147
Divisionsturneringen 2013  Brønshøj 360
Sondex Cup IM 1 2013 Kolding Daniel Semcesen / Jakob Vang Glud 15
Chess House 2012 Århus David Eggleston 45
Copenhagen Chess Challenge 2012 Ballerup Stellan Brynell 291 af 293
Divisionsturneringen 2012  Skanderborg 360
DM Hurtigskak 2012 Middelfart Jakob Vang Glud 57 af 126
Divisionsturneringen 2011  Jetsmark 360
Copenhagen Chess Challenge 2010 Ballerup Stellan Brynell 298 af 301
Skanderborg 2010 Skanderborg Kamil Milton 45
Copenhagen Chess Challenge 2009 Ballerup Daniel Semcesen/Stellan Brynell 335 af 337
Divisionsturneringen 2008  Helsinge 360
Roskilde 100 års Jubilæum 2008 Roskilde Nicolai Vesterbæk Pedersen 170 af 171
Danmarksmesterskabet 2007 Aalborg Sune Berg Hansen 108
Divisionsturneringen 2007  Helsinge 352 af 360
Danmarksmesterskabet 2006 Aalborg Sune Berg Hansen 45
Divisionsturneringen 2006  Helsinge 348 af 360
Fibertex Blindfold 2006 Aalborg Peter Heine Nielsen 12
Danmarksmesterskabet 2005 Køge Sune Berg Hansen 36
Divisionsturneringen 2005  Helsinge 320
Danmarksmesterskabet 2004 Køge Steffen Pedersen 30
OL 2004 Calvia Ukraine 56
Danmarksmesterskabet 2003 Horsens Peter Heine Nielsen 45
Danmarksmesterskabet 2002 Greve Sune Berg Hansen 45
OL 2002 Bled Rusland 56
Kandidatklassen 2001 Nyborg Jan Pedersen 84
Divisionsturneringen 2000  Helsinge 224
Kandidatklassen 2000 Aalborg Jan Magnus Lindfeldt 61 af 63
Kandidatklassen 1999 Århus Jacob Aagaard / Steffen Pedersen 89
Nordre Efterår 1998 Århus Daniel V. Pedersen / Allan Holst 81
Kandidatklassen 1997 Esbjerg Allan Holst 49
Skolerne Open 1997 Århus Alexander Volzhin 231 af 234
18. Copenhagen Open 1996 Brøndby Viktor Kortschnoj 990
Junior DM 1996 Lyngby Jonathan Rowson 108
Kandidatklassen 1996 Randers Thomas Ochsner 98
Århus A 1996 Århus Jan Sørensen / Daniel Vesterbæk Pedersen / Jens Ove Fries-Nielsen 28
Århus International 1996 Århus Mads Boe Olsen 45
Århusmesterskabet 1996 Århus Uffe V Nielsen / Jan Pedersen / Nicolai Vesterbæk Pedersen 28
Århusmesterskabet 1995 Århus Vagn Jensen / Poul Rewitz 28
Kandidatklassen 1994 Aalborg Jens Kjeldsen 105
Århus A 1994 Århus Jan Nielsen / Jan Pedersen 28
Århus Open 1994 Århus Poul Rewiz 81
Farum Open 1993 Farum Lars Bo Hansen / Henrik Danielsen / Raj Tischierek / Miron N Sher / Nick De Firmian / Ralf Åkesson 203
Junior DM 1993 Århus Roland Berzinsh / Pawel Jaracz 78 af 81
Kandidatklassen 1993 Tønder Steffen Pedersen 17 af 77
Århus A 1993 Århus Poul Rewitz 28
Århus Open 1993 Århus Daniel Vesterbæk Pedersen 106 af 108
Århus Festuge Open 1992 Århus Bogdan Borsos 107 af 108
International Open 1991 Århus Igor A Novikov 204
Århus Open 1990 Århus Atle Grønn 196

Download spillers Danbase-partier

Vis alle spillere

2017

+20102010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
+20002000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
+19901990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999
+19801980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989
+19701970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979
+19601960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969
+19501950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959
+19401940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949
+19301930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939
+19201920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929
+19101910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919
+19001900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909
+18901890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899

Turneringer
Danmarksmesterskaber
Divisionsturneringen
Nordiske Mesterskaber
OL
EM for Landshold
Landskampe
Københavnsmesterskaber
Århusmesterskaber
Copenhagen Open
Copenhagen Chess Challenge
Vesterhavsturneringer
Seniorturneringer og mesterskaber
Ungdomsturneringer og mesterskaber
Kvindeturneringer

Danske GM
Jacob Aagaard
Mads Andersen
Jakob Vang Glud
Curt Hansen
Lars Bo Hansen
Sune Berg Hansen
Carsten Hoi
Jens Kristiansen
Bent Larsen
Peter Heine Nielsen
Davor Palo
Allan Stig Rasmussen
Lars Schandorff

Danske IM
Borge Andersen
Mikkel Antonsen
Simon Bekker Jensen
Klaus Berg
Kai Bjerring
Lars Borbjerggaard
Nikolaj Borge
Bjorn Brinck Claussen
Thorbjorn Bromann
Jacob Carstensen
Tobias Christensen
Jens Enevoldsen
Steen Fedder
Andreas Skytte Hagen
Svend Hamann
Mads Hansen
Martin Haubro
Tomas Hutters
Ole Jakobsen
Erik Jelling
Jens Kjeldsen
Kassa Korley
Leif Sogaard Kristensen
Silas Lund
Nikolaj Mikkelsen
Erling Mortensen
Bjorn Moller Ochsner
Christian Kyndel Pedersen
Jan Pedersen
Nicolai Vesterbaek Pedersen
Steffen Pedersen
Kim Pilgaard
Karsten Rasmussen
Rasmus Skytte
Jan Sorensen
Igor Teplyi
Jakob Aabling Thomsen
Jesper Sondergaard Thybo
Martin Percivaldi

Danske Topspillere
Erik Andersen
Poul Hage
Holger Norman Hansen
Bent Kolvig
Eigil Pedersen
Sejer Holm Petersen
Christian Poulsen
Ulrik Rath
Palle Ravn

Spilleres egne partisamlinger
Julius Nielsen
Jacob Pallesen

Download Danbase inkl. partisamlinger