Divisionsturneringen 2016

Vinder: Philidor
Sted:

Download pgn - 360 partier

Divisionsturneringen: 2018 2017 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 1996

Klik på nedenstående resultater for at gennemspille partier

1234567890PoMP
1Philidor 1*643554715
2Nordkalotten 1*446440½13
3Bronshoj 124*53645639½12
4Aarhus/Skolerne 143*345388
5Jetsmark 145*5537½13
6Team Nordea Skanderborg 15253*4543610
7SK 68 1324*534½7
8Nordre 1344*734½4
9Hillerod 143333*431½6
10K41 1½½23414*212

123456789PoMP
1Philidor 154½  58 44 3626½ 3 7½1095½  574715
2Nordkalotten 1 4½69 7½1084½  1½1 4537 4½440½13
3Bronshoj 110 549 4½75 21 426 4839½12
4Aarhus/Skolerne 1 473193½  5106 5½8 6½523½ 388
5Jetsmark 1 3½16 4½8104½  53274½ 41½  5937½13
6Team Nordea Skanderborg 123½  35 4½71 48 549 23103610
7SK 68 14 5½1063½ 33½  5984½  3½5 22134½7
8Nordre 1 3½9153½  3½26 3½742½  710334½4
9Hillerod 184½  42 33 4½4710 36 2½1531½6
10K41 1 2372½ 2½  3½54 491½ 8 46212

Philidor 1123456789Po
Nils Grandelius26421½ ½½ 111
Jakob Vang Glud251701½½1½1 1
Simon Bekker Jensen2466½½11½11½17
Helgi Ziska254811       2
Nikolaj Mikkelsen246311½0½1½1½6
Jacob Aagaard2484     1   1
Jasmin Bejtovic0½10  11½04
Peter Nicolai Skovgaard2302  00111115
Kristian Hovmoller2289  ½01½1  3
David Bekker Jensen2183   ½1  10
Jacob Abildlund Brorsen2144½0½½1 10½4
Marie Frank Nielsen197300       0
Jan Andersen2222  1  0 ½ 
 5436547

 

Nordkalotten 1123456789Po
Jonny Hector2513½½10½0½1½
Christian Jepson2430½1     ½13
Stellan Brynell24500½1½0½01½4
Jacob Sylvan2371½½11½½11½
Kaare Hove Kristensen2383  1½½½010
Esben Kjems Hove22671½110111½7
Daniel Vesterbaek Pedersen22450½½  ½0  
Lars Aaes Nielsen22391  10 1  3
Peter Jakobsen2201 01½0½½0½3
Esben Ejsing22031½100½ ½1
 444640½

 

Bronshoj 1123456789Po
Tiger Hillarp Persson25131½11½½½1½
Jacob Carstensen23801½0½001½½4
Jakob Aabling Thomsen23800½½1000013
Carsten Hoi2382½0 0001½ 2
Kim Pilgaard2384 1 11  1½
Nikolaj Palm23211½½½½ 11½
Thorbjorn Bromann24211  0½001 
Roland Reinhard Greger2307111 ½00  
Nikolai Skousen2275½1½½ ½½1½5
Steen Brustrup Petersen2139        00
Niels Norskov Laursen2279  ½  1   
Christian Furrer2221  1      1
Peter Brondt Pedersen2157        ½½
 6553246439½

 

Aarhus/Skolerne 1123456789Po
Bjorn Moller Ochsner2428  ½½1 ½½½
Jan Sorensen2423½½0  01103
Rasmus Skytte2398½½½½1011½
Karsten Rasmussen24471½ ½0111½
Tobias Bent Christensen234301111½½117
Thomas Ochsner2309001½1½½½½
John Rendboe21601½½½½0½½½
Michael Tettinek2024   0½    ½
Jesper Mygind1974     1   1
Kresten Skytte Hagen2158½0     10
Jacob Bjerre Jensen2155  ½   ½  1
Vagn Jensen2183½0       ½
Steven Erik Qvistorff0  0      0
Jan Han Petersen1933   000   0
 4345338

 

Jetsmark 1123456789Po
Henrik Danielsen24800½  ½   ½
Allan Stig Rasmussen25131½½0111½1
Jesper Sondergaard Thybo235801111½101
Bjarke Jensen2320½½0 1½001
Andreas Wiwe22880½ ½½½½  
Rasmus Thogersen2122½½10001003
Simon Pil Wilbrandt2171½½10½½0003
Stefan Christensen226911 1 ½   
Jakob Rathlev2231  01  ½½13
Alexander Rosenkilde2240   1½½½½½
Christian Grubert2166  0      0
Henning Lau Rasmussen2154  1      1
Hilmir Freyr Heimisson2174       0 0
 554537½

 

Team Nordea Skanderborg 1123456789Po
Mads Andersen2542½½ ½½11  4
Daniel Semcesen2469  1½½1½01
Jackie Andersen2382½½½10½ ½1
Mads Hansen2452   0100  1
Nicolai Vesterbaek Pedersen23711011½½1117
Steffen Pedersen2375½½ 1½1½  4
Jonas Bjerre2357  ½  01½13
Peter Wheadon1844        00
Jan Rode Pedersen21971½0    0 
Mads Boe23240½  ½ ½  
Christian Emil Frambol1772        00
Peter Grove2171 ½½½½  0 2
Poul Norgaard18410        0
Niels Chr Christensen1870        00
Kai S Munk2039  0½     ½
Tavs Bjerre2085     1½0 
Allan Erik Schmidt Andersen16250        0
Anders Haarup1666 0       0
Claus Qvist Jessen1952  1      1
Colin Watson1934       0 0
Kim Lund Larsen1779        00
 354552436

 

SK 68 1123456789Po
Jan Pedersen2398    ½ 0  ½
Arne Matthiesen2325  00½0 00½
Klaus Berg2358 ½  ½    1
Martin Matthiesen2317½½½½½10½04
Lars Hansen2270½0001½1003
Magnus Lindfeldt22660½½  ½½0½
Pelle Rodkjaer Bank225611111½001
Poul Rewitz221511½111100
Jens Albert Ramsdal220101 001½11
Niels Bindzus2225½  ½     1
Thomas K Christensen2225½11½  ½  
Gunnar Pedersen2222  0     ½½
Torben Kyhl Sorensen2164     0   0
Tobias Dreisler2118       ½ ½
 452334½

 

Nordre 1123456789Po
Igor Teplyi2431½½½1½1½1½6
Tom Petri Petersen2341000½½001½
Martin Baekgaard2313  100½010
Jorn Sloth2300½0 ½1½0½½
Filip Boe Olsen2241½½00½  ½½
Thomas Klitgaard Andersen22170000½½½  
Nina Hoiberg2218101½½0½1½5
Jan Schleicher Christensen21790111½0½116
Per Holst2085110  1 1½
Leif Moller2093      ½  ½
 347434½

 

Hillerod 1123456789Po
Lars Schandorff2511½½0½½100½
Nikolaj Borge2386101½½1½½05
John Rodgaard2320      1001
Sandi Stojanovski2292½½½½½00½03
Tim Jaksland2230½½½0½0½01
Jens Ostergaard22391½0½0½½014
Jan Nordenbaek Pedersen21700 ½½0101½
Martin Rosenkilde Pedersen21211½½10½½½0
Ib Hother Andersen2152010110   3
Niels Peter Nielsen2068 ½       ½
 43343331½

 

K41 1123456789Po
Brian Jorgensen2274   1 00  1
Henrik Andreasen22150½0000 00½
Kristen Schmidt22150½0½010002
Peter Larsen2251110111   5
Steen Clausen2188½½010½0  
Bo Garner Christensen213700½000000½
Flemming Bo Larsen2178  0   ½  ½
Niels Kristian Kragh21340000½½0½0
Flemming Petri Petersen20830000½10½13
Jan Bauner1972½0  1 001
Daniel Kokholm1870       011
Peter Sebastian Stuhr1887       011
 2½34½1421

 

Runde 1

K41 126Bronshoj 1
Henrik Andreasen01Tiger Hillarp Persson
Kristen Schmidt01Jacob Carstensen
Peter Larsen10Jakob Aabling Thomsen
Steen Clausen½½Carsten Hoi
Bo Garner Christensen01Thorbjorn Bromann
Niels Kristian Kragh01Nikolaj Palm
Flemming Petri Petersen01Roland Reinhard Greger
Jan Bauner½½Nikolai Skousen
 
Aarhus/Skolerne 144SK 68 1
Jan Sorensen½½Martin Matthiesen
Rasmus Skytte½½Lars Hansen
Karsten Rasmussen10Magnus Lindfeldt
Tobias Bent Christensen01Pelle Rodkjaer Bank
Thomas Ochsner01Poul Rewitz
John Rendboe10Jens Albert Ramsdal
Kresten Skytte Hagen½½Niels Bindzus
Vagn Jensen½½Thomas K Christensen
 
Nordkalotten 1Team Nordea Skanderborg 1
Jonny Hector½½Mads Andersen
Christian Jepson½½Jackie Andersen
Stellan Brynell01Nicolai Vesterbaek Pedersen
Jacob Sylvan½½Steffen Pedersen
Esben Kjems Hove10Mads Boe
Daniel Vesterbaek Pedersen01Jan Rode Pedersen
Lars Aaes Nielsen10Poul Norgaard
Esben Ejsing10Allan Erik Schmidt Andersen
 
Nordre 1Hillerod 1
Igor Teplyi½½Lars Schandorff
Tom Petri Petersen01Nikolaj Borge
Jorn Sloth½½Sandi Stojanovski
Filip Boe Olsen½½Tim Jaksland
Thomas Klitgaard Andersen01Jens Ostergaard
Nina Hoiberg10Jan Nordenbaek Pedersen
Jan Schleicher Christensen01Martin Rosenkilde Pedersen
Per Holst10Ib Hother Andersen
 
Jetsmark 1Philidor 1
Henrik Danielsen01Nils Grandelius
Allan Stig Rasmussen10Jakob Vang Glud
Jesper Sondergaard Thybo01Helgi Ziska
Bjarke Jensen½½Simon Bekker Jensen
Andreas Wiwe01Nikolaj Mikkelsen
Rasmus Thogersen½½Jasmin Bejtovic
Simon Pil Wilbrandt½½Jacob Abildlund Brorsen
Stefan Christensen10Marie Frank Nielsen
 

Runde 2

Bronshoj 153Aarhus/Skolerne 1
Tiger Hillarp Persson½½Jan Sorensen
Jacob Carstensen½½Rasmus Skytte
Jakob Aabling Thomsen½½Karsten Rasmussen
Carsten Hoi01Tobias Bent Christensen
Kim Pilgaard10Thomas Ochsner
Nikolaj Palm½½John Rendboe
Roland Reinhard Greger10Kresten Skytte Hagen
Nikolai Skousen10Vagn Jensen
 
SK 68 1K41 1
Klaus Berg½½Henrik Andreasen
Martin Matthiesen½½Kristen Schmidt
Lars Hansen01Peter Larsen
Magnus Lindfeldt½½Steen Clausen
Pelle Rodkjaer Bank10Bo Garner Christensen
Poul Rewitz10Niels Kristian Kragh
Jens Albert Ramsdal10Flemming Petri Petersen
Thomas K Christensen10Jan Bauner
 
Hillerod 144Nordkalotten 1
Lars Schandorff½½Jonny Hector
Nikolaj Borge01Christian Jepson
Sandi Stojanovski½½Stellan Brynell
Tim Jaksland½½Jacob Sylvan
Jens Ostergaard½½Esben Kjems Hove
Martin Rosenkilde Pedersen½½Daniel Vesterbaek Pedersen
Ib Hother Andersen10Peter Jakobsen
Niels Peter Nielsen½½Esben Ejsing
 
Team Nordea Skanderborg 135Jetsmark 1
Mads Andersen½½Henrik Danielsen
Jackie Andersen½½Allan Stig Rasmussen
Nicolai Vesterbaek Pedersen01Jesper Sondergaard Thybo
Steffen Pedersen½½Bjarke Jensen
Mads Boe½½Andreas Wiwe
Jan Rode Pedersen½½Rasmus Thogersen
Peter Grove½½Simon Pil Wilbrandt
Anders Haarup01Stefan Christensen
 
Philidor 153Nordre 1
Nils Grandelius½½Igor Teplyi
Jakob Vang Glud10Tom Petri Petersen
Helgi Ziska10Jorn Sloth
Simon Bekker Jensen½½Filip Boe Olsen
Nikolaj Mikkelsen10Thomas Klitgaard Andersen
Jasmin Bejtovic10Nina Hoiberg
Jacob Abildlund Brorsen01Jan Schleicher Christensen
Marie Frank Nielsen01Per Holst
 

Runde 3

Hillerod 135Bronshoj 1
Lars Schandorff01Tiger Hillarp Persson
Nikolaj Borge10Jacob Carstensen
Sandi Stojanovski½½Jakob Aabling Thomsen
Tim Jaksland½½Nikolaj Palm
Jens Ostergaard01Roland Reinhard Greger
Jan Nordenbaek Pedersen½½Nikolai Skousen
Martin Rosenkilde Pedersen½½Niels Norskov Laursen
Ib Hother Andersen01Christian Furrer
 
Team Nordea Skanderborg 1SK 68 1
Daniel Semcesen10Arne Matthiesen
Jackie Andersen½½Martin Matthiesen
Nicolai Vesterbaek Pedersen10Lars Hansen
Jonas Bjerre½½Magnus Lindfeldt
Jan Rode Pedersen01Pelle Rodkjaer Bank
Peter Grove½½Poul Rewitz
Kai S Munk01Thomas K Christensen
Claus Qvist Jessen10Gunnar Pedersen
 
Jetsmark 1Nordre 1
Allan Stig Rasmussen½½Igor Teplyi
Jesper Sondergaard Thybo10Tom Petri Petersen
Bjarke Jensen01Martin Baekgaard
Rasmus Thogersen10Filip Boe Olsen
Simon Pil Wilbrandt10Thomas Klitgaard Andersen
Jakob Rathlev01Nina Hoiberg
Christian Grubert01Jan Schleicher Christensen
Henning Lau Rasmussen10Per Holst
 
Nordkalotten 1½K41 1
Jonny Hector10Henrik Andreasen
Stellan Brynell10Kristen Schmidt
Jacob Sylvan10Peter Larsen
Kaare Hove Kristensen10Steen Clausen
Esben Kjems Hove10Flemming Bo Larsen
Daniel Vesterbaek Pedersen½½Bo Garner Christensen
Peter Jakobsen10Niels Kristian Kragh
Esben Ejsing10Flemming Petri Petersen
 
Philidor 144Aarhus/Skolerne 1
Jakob Vang Glud½½Bjorn Moller Ochsner
Simon Bekker Jensen10Jan Sorensen
Nikolaj Mikkelsen½½Rasmus Skytte
Jasmin Bejtovic01Tobias Bent Christensen
Peter Nicolai Skovgaard01Thomas Ochsner
Kristian Hovmoller½½John Rendboe
Jacob Abildlund Brorsen½½Jacob Bjerre Jensen
Jan Andersen10Steven Erik Qvistorff
 

Runde 4

Bronshoj 1SK 68 1
Tiger Hillarp Persson10Arne Matthiesen
Jacob Carstensen½½Martin Matthiesen
Jakob Aabling Thomsen10Lars Hansen
Carsten Hoi01Pelle Rodkjaer Bank
Thorbjorn Bromann01Poul Rewitz
Kim Pilgaard10Jens Albert Ramsdal
Nikolaj Palm½½Niels Bindzus
Nikolai Skousen½½Thomas K Christensen
 
Philidor 135Team Nordea Skanderborg 1
Nils Grandelius½½Mads Andersen
Jakob Vang Glud½½Daniel Semcesen
Simon Bekker Jensen10Mads Hansen
Nikolaj Mikkelsen01Jackie Andersen
Peter Nicolai Skovgaard01Nicolai Vesterbaek Pedersen
Kristian Hovmoller01Steffen Pedersen
David Bekker Jensen½½Peter Grove
Jacob Abildlund Brorsen½½Kai S Munk
 
Nordre 1Nordkalotten 1
Igor Teplyi10Jonny Hector
Tom Petri Petersen½½Stellan Brynell
Martin Baekgaard01Jacob Sylvan
Jorn Sloth½½Kaare Hove Kristensen
Filip Boe Olsen01Esben Kjems Hove
Thomas Klitgaard Andersen01Lars Aaes Nielsen
Nina Hoiberg½½Peter Jakobsen
Jan Schleicher Christensen10Esben Ejsing
 
Hillerod 1Aarhus/Skolerne 1
Lars Schandorff½½Bjorn Moller Ochsner
Nikolaj Borge½½Rasmus Skytte
Sandi Stojanovski½½Karsten Rasmussen
Tim Jaksland01Tobias Bent Christensen
Jens Ostergaard½½Thomas Ochsner
Jan Nordenbaek Pedersen½½John Rendboe
Martin Rosenkilde Pedersen10Michael Tettinek
Ib Hother Andersen10Jan Han Petersen
 
K41 1Jetsmark 1
Brian Jorgensen10Allan Stig Rasmussen
Henrik Andreasen01Jesper Sondergaard Thybo
Kristen Schmidt½½Andreas Wiwe
Peter Larsen10Rasmus Thogersen
Steen Clausen10Simon Pil Wilbrandt
Bo Garner Christensen01Stefan Christensen
Niels Kristian Kragh01Alexander Rosenkilde
Flemming Petri Petersen01Jakob Rathlev
 

Runde 5

Jetsmark 153Bronshoj 1
Henrik Danielsen½½Tiger Hillarp Persson
Allan Stig Rasmussen10Jacob Carstensen
Jesper Sondergaard Thybo10Jakob Aabling Thomsen
Bjarke Jensen10Carsten Hoi
Andreas Wiwe½½Thorbjorn Bromann
Rasmus Thogersen01Kim Pilgaard
Simon Pil Wilbrandt½½Nikolaj Palm
Alexander Rosenkilde½½Roland Reinhard Greger
 
Team Nordea Skanderborg 144Nordre 1
Mads Andersen½½Igor Teplyi
Daniel Semcesen½½Tom Petri Petersen
Mads Hansen10Martin Baekgaard
Jackie Andersen01Jorn Sloth
Nicolai Vesterbaek Pedersen½½Filip Boe Olsen
Steffen Pedersen½½Thomas Klitgaard Andersen
Mads Boe½½Nina Hoiberg
Peter Grove½½Jan Schleicher Christensen
 
SK 68 153Hillerod 1
Jan Pedersen½½Lars Schandorff
Arne Matthiesen½½Nikolaj Borge
Klaus Berg½½Sandi Stojanovski
Martin Matthiesen½½Tim Jaksland
Lars Hansen10Jens Ostergaard
Pelle Rodkjaer Bank10Jan Nordenbaek Pedersen
Poul Rewitz10Martin Rosenkilde Pedersen
Jens Albert Ramsdal01Ib Hother Andersen
 
Nordkalotten 1Philidor 1
Jonny Hector½½Nils Grandelius
Stellan Brynell01Jakob Vang Glud
Jacob Sylvan½½Simon Bekker Jensen
Kaare Hove Kristensen½½Nikolaj Mikkelsen
Esben Kjems Hove01Peter Nicolai Skovgaard
Lars Aaes Nielsen01Kristian Hovmoller
Peter Jakobsen01David Bekker Jensen
Esben Ejsing01Jacob Abildlund Brorsen
 
Aarhus/Skolerne 153K41 1
Bjorn Moller Ochsner10Henrik Andreasen
Rasmus Skytte10Kristen Schmidt
Karsten Rasmussen01Peter Larsen
Tobias Bent Christensen10Steen Clausen
Thomas Ochsner10Bo Garner Christensen
John Rendboe½½Niels Kristian Kragh
Michael Tettinek½½Flemming Petri Petersen
Jan Han Petersen01Jan Bauner
 

Runde 6

Bronshoj 126Philidor 1
Tiger Hillarp Persson½½Jakob Vang Glud
Jacob Carstensen01Simon Bekker Jensen
Jakob Aabling Thomsen01Nikolaj Mikkelsen
Carsten Hoi01Jacob Aagaard
Thorbjorn Bromann01Jasmin Bejtovic
Roland Reinhard Greger01Peter Nicolai Skovgaard
Nikolai Skousen½½Kristian Hovmoller
Niels Norskov Laursen10Jan Andersen
 
Nordre 1SK 68 1
Igor Teplyi10Arne Matthiesen
Tom Petri Petersen01Martin Matthiesen
Martin Baekgaard½½Lars Hansen
Jorn Sloth½½Magnus Lindfeldt
Thomas Klitgaard Andersen½½Pelle Rodkjaer Bank
Nina Hoiberg01Poul Rewitz
Jan Schleicher Christensen01Jens Albert Ramsdal
Per Holst10Torben Kyhl Sorensen
 
Team Nordea Skanderborg 153Aarhus/Skolerne 1
Mads Andersen10Jan Sorensen
Daniel Semcesen10Rasmus Skytte
Mads Hansen01Karsten Rasmussen
Jackie Andersen½½Tobias Bent Christensen
Nicolai Vesterbaek Pedersen½½Thomas Ochsner
Steffen Pedersen10John Rendboe
Jonas Bjerre01Jesper Mygind
Tavs Bjerre10Jan Han Petersen
 
Nordkalotten 144Jetsmark 1
Jonny Hector01Allan Stig Rasmussen
Stellan Brynell½½Jesper Sondergaard Thybo
Jacob Sylvan½½Bjarke Jensen
Kaare Hove Kristensen½½Andreas Wiwe
Esben Kjems Hove10Rasmus Thogersen
Daniel Vesterbaek Pedersen½½Simon Pil Wilbrandt
Peter Jakobsen½½Stefan Christensen
Esben Ejsing½½Alexander Rosenkilde
 
K41 144Hillerod 1
Brian Jorgensen01Lars Schandorff
Henrik Andreasen01Nikolaj Borge
Kristen Schmidt10Sandi Stojanovski
Peter Larsen10Tim Jaksland
Steen Clausen½½Jens Ostergaard
Bo Garner Christensen01Jan Nordenbaek Pedersen
Niels Kristian Kragh½½Martin Rosenkilde Pedersen
Flemming Petri Petersen10Ib Hother Andersen
 

Runde 7

Bronshoj 144Nordkalotten 1
Tiger Hillarp Persson½½Jonny Hector
Jacob Carstensen10Stellan Brynell
Jakob Aabling Thomsen01Jacob Sylvan
Carsten Hoi10Kaare Hove Kristensen
Thorbjorn Bromann01Esben Kjems Hove
Nikolaj Palm10Daniel Vesterbaek Pedersen
Roland Reinhard Greger01Lars Aaes Nielsen
Nikolai Skousen½½Peter Jakobsen
 
SK 68 1Jetsmark 1
Jan Pedersen01Allan Stig Rasmussen
Martin Matthiesen01Jesper Sondergaard Thybo
Lars Hansen10Bjarke Jensen
Magnus Lindfeldt½½Andreas Wiwe
Pelle Rodkjaer Bank01Rasmus Thogersen
Poul Rewitz10Simon Pil Wilbrandt
Jens Albert Ramsdal½½Alexander Rosenkilde
Thomas K Christensen½½Jakob Rathlev
 
Hillerod 135Team Nordea Skanderborg 1
Lars Schandorff01Mads Andersen
Nikolaj Borge½½Daniel Semcesen
John Rodgaard10Mads Hansen
Sandi Stojanovski01Nicolai Vesterbaek Pedersen
Tim Jaksland½½Steffen Pedersen
Jens Ostergaard½½Mads Boe
Jan Nordenbaek Pedersen01Jonas Bjerre
Martin Rosenkilde Pedersen½½Tavs Bjerre
 
Aarhus/Skolerne 1Nordre 1
Bjorn Moller Ochsner½½Igor Teplyi
Jan Sorensen10Tom Petri Petersen
Rasmus Skytte10Martin Baekgaard
Karsten Rasmussen10Jorn Sloth
Tobias Bent Christensen½½Thomas Klitgaard Andersen
Thomas Ochsner½½Nina Hoiberg
John Rendboe½½Jan Schleicher Christensen
Jacob Bjerre Jensen½½Leif Moller
 
Philidor 1½K41 1
Nils Grandelius10Brian Jorgensen
Jakob Vang Glud10Kristen Schmidt
Simon Bekker Jensen10Steen Clausen
Nikolaj Mikkelsen½½Flemming Bo Larsen
Jasmin Bejtovic10Bo Garner Christensen
Peter Nicolai Skovgaard10Niels Kristian Kragh
Kristian Hovmoller10Flemming Petri Petersen
Jacob Abildlund Brorsen10Jan Bauner
 

Runde 8

Team Nordea Skanderborg 126Bronshoj 1
Daniel Semcesen01Tiger Hillarp Persson
Jackie Andersen½½Jacob Carstensen
Nicolai Vesterbaek Pedersen10Jakob Aabling Thomsen
Jonas Bjerre½½Carsten Hoi
Jan Rode Pedersen01Thorbjorn Bromann
Peter Grove01Kim Pilgaard
Tavs Bjerre01Nikolaj Palm
Colin Watson01Nikolai Skousen
 
SK 68 126Nordkalotten 1
Arne Matthiesen01Jonny Hector
Martin Matthiesen½½Christian Jepson
Lars Hansen01Stellan Brynell
Magnus Lindfeldt01Jacob Sylvan
Pelle Rodkjaer Bank01Kaare Hove Kristensen
Poul Rewitz01Esben Kjems Hove
Jens Albert Ramsdal10Peter Jakobsen
Tobias Dreisler½½Esben Ejsing
 
Hillerod 1Philidor 1
Lars Schandorff01Nils Grandelius
Nikolaj Borge½½Simon Bekker Jensen
John Rodgaard01Nikolaj Mikkelsen
Sandi Stojanovski½½Jasmin Bejtovic
Tim Jaksland01Peter Nicolai Skovgaard
Jens Ostergaard01David Bekker Jensen
Jan Nordenbaek Pedersen10Jacob Abildlund Brorsen
Martin Rosenkilde Pedersen½½Jan Andersen
 
Aarhus/Skolerne 1Jetsmark 1
Bjorn Moller Ochsner½½Allan Stig Rasmussen
Jan Sorensen10Jesper Sondergaard Thybo
Rasmus Skytte10Bjarke Jensen
Karsten Rasmussen10Rasmus Thogersen
Tobias Bent Christensen10Simon Pil Wilbrandt
Thomas Ochsner½½Alexander Rosenkilde
John Rendboe½½Jakob Rathlev
Kresten Skytte Hagen10Hilmir Freyr Heimisson
 
Nordre 171K41 1
Igor Teplyi10Henrik Andreasen
Tom Petri Petersen10Kristen Schmidt
Martin Baekgaard10Bo Garner Christensen
Jorn Sloth½½Niels Kristian Kragh
Filip Boe Olsen½½Flemming Petri Petersen
Nina Hoiberg10Jan Bauner
Jan Schleicher Christensen10Daniel Kokholm
Per Holst10Peter Sebastian Stuhr
 

Runde 9

Bronshoj 144Nordre 1
Tiger Hillarp Persson½½Igor Teplyi
Jacob Carstensen½½Tom Petri Petersen
Jakob Aabling Thomsen10Martin Baekgaard
Kim Pilgaard½½Jorn Sloth
Nikolaj Palm½½Filip Boe Olsen
Nikolai Skousen½½Nina Hoiberg
Steen Brustrup Petersen01Jan Schleicher Christensen
Peter Brondt Pedersen½½Per Holst
 
Philidor 153SK 68 1
Nils Grandelius10Arne Matthiesen
Jakob Vang Glud10Martin Matthiesen
Simon Bekker Jensen10Lars Hansen
Nikolaj Mikkelsen½½Magnus Lindfeldt
Jasmin Bejtovic01Pelle Rodkjaer Bank
Peter Nicolai Skovgaard10Poul Rewitz
David Bekker Jensen01Jens Albert Ramsdal
Jacob Abildlund Brorsen½½Gunnar Pedersen
 
K41 144Team Nordea Skanderborg 1
Henrik Andreasen01Daniel Semcesen
Kristen Schmidt01Jackie Andersen
Bo Garner Christensen01Nicolai Vesterbaek Pedersen
Niels Kristian Kragh01Jonas Bjerre
Flemming Petri Petersen10Peter Wheadon
Jan Bauner10Christian Emil Frambol
Daniel Kokholm10Niels Chr Christensen
Peter Sebastian Stuhr10Kim Lund Larsen
 
Nordkalotten 1Aarhus/Skolerne 1
Jonny Hector½½Bjorn Moller Ochsner
Christian Jepson10Jan Sorensen
Stellan Brynell½½Rasmus Skytte
Jacob Sylvan½½Karsten Rasmussen
Kaare Hove Kristensen01Tobias Bent Christensen
Esben Kjems Hove½½Thomas Ochsner
Peter Jakobsen½½John Rendboe
Esben Ejsing10Kresten Skytte Hagen
 
Jetsmark 153Hillerod 1
Henrik Danielsen½½Lars Schandorff
Allan Stig Rasmussen10Nikolaj Borge
Jesper Sondergaard Thybo10John Rodgaard
Bjarke Jensen10Sandi Stojanovski
Rasmus Thogersen01Tim Jaksland
Simon Pil Wilbrandt01Jens Ostergaard
Alexander Rosenkilde½½Jan Nordenbaek Pedersen
Jakob Rathlev10Martin Rosenkilde Pedersen
 

 

Vis alle spillere

+20102010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
+20002000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
+19901990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999
+19801980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989
+19701970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979
+19601960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969
+19501950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959
+19401940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949
+19301930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939
+19201920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929
+19101910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919
+19001900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909
+18901890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899

Turneringer
Danmarksmesterskaber
Divisionsturneringen
Nordiske Mesterskaber
OL
EM for Landshold
Landskampe
Københavnsmesterskaber
Århusmesterskaber
Copenhagen Open
Copenhagen Chess Challenge
Vesterhavsturneringer
Seniorturneringer og mesterskaber
Ungdomsturneringer og mesterskaber
Kvindeturneringer

Danske GM
Bent Larsen
Jacob Aagaard
Mads Andersen
Henrik Danielsen
Jakob Vang Glud
Curt Hansen
Lars Bo Hansen
Sune Berg Hansen
Carsten Hoi
Jens Kristiansen
Peter Heine Nielsen
Davor Palo
Allan Stig Rasmussen
Lars Schandorff

Danske IM
Borge Andersen
Mikkel Antonsen
Simon Bekker Jensen
Klaus Berg
Kai Bjerring
Lars Borbjerggaard
Nikolaj Borge
Bjorn Brinck Claussen
Thorbjorn Bromann
Jacob Carstensen
Tobias Christensen
Jens Enevoldsen
Steen Fedder
Andreas Skytte Hagen
Svend Hamann
Mads Hansen
Martin Haubro
Tomas Hutters
Ole Jakobsen
Erik Jelling
Jens Kjeldsen
Kassa Korley
Leif Sogaard Kristensen
Silas Lund
Nikolaj Mikkelsen
Erling Mortensen
Bjorn Moller Ochsner
Christian Kyndel Pedersen
Jan Pedersen
Nicolai Vesterbaek Pedersen
Steffen Pedersen
Kim Pilgaard
Karsten Rasmussen
Rasmus Skytte
Jan Sorensen
Igor Teplyi
Jakob Aabling Thomsen
Jesper Sondergaard Thybo
Martin Percivaldi
Jonas Bjerre
Bent Sorensen
Erik Pedersen
Torben N Sorensen
Bjarke Sahl
Uffe Vinter Schou

Danske Topspillere
Erik Andersen
Poul Hage
Holger Norman Hansen
Bent Kolvig
Eigil Pedersen
Sejer Holm Petersen
Christian Poulsen
Ulrik Rath
Palle Ravn

Spilleres egne partisamlinger
Julius Nielsen
Jacob Pallesen

Download Danbase inkl. partisamlinger