Divisionsturneringen 2010

Vinder: Jetsmark
Sted:

Download pgn - 360 partier

Divisionsturneringen: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 1996

Klik på nedenstående resultater for at gennemspille partier

1234567890PoMP
1Jetsmark*44555745½16
2K414*3557645½15
3Sydostfyn4*55445½14
4Bronshoj353*25739½10
5Nordkalotten336*443710
6Aarhus/Skolerne3*54377
7BMS443*434½9
8SK196831344*327½4
9Nordre324*426½2
10Norresundby11½54*21½3

123456789PoMP
1Jetsmark65½  59 54 5874½  7102 4355½ 45½16
2K4175½  78105½  34534½  419 5645½15
3Sydostfyn4 475106½  5½6 3½2 5½81 6½945½14
4Bronshoj 33512 6½9 3½7 71064½  5839½10
5Nordkalotten8 64 3394½  32 4½67105½  2½13710
6Aarhus/Skolerne 2½1107½  5½8 5732½ 53½ 9 3½42377
7BMS 2½23 4½96 3½144½  458 4½1034½9
8SK1968 45262½ 1 310 4½932½  47427½4
9Nordre 410173½  3½541½ 83½  46 2231½ 26½2
10Norresundby9 ½6 2½2 1½3814 2½573½ 21½3

Jetsmark123456789Po
Allan Stig Rasmussen25381½011½½½16
Christian Kyndel Pedersen2435½½½0½100½
Jakob Vang Glud24741½11½11½1
Stefan Christensen2262½½0  1½1½4
Andreas Wiwe22551½11½1½00
Martin Baekgaard226311½½½1½1½
Bjarke Jensen2258½11111½0 6
Anders Helledie2220   ½0   1
Jakob Rathlev22580½10½½½115
 55574445½

 

K41123456789Po
Sebastian Nilsson23440½1 ½½   
Jasmin Bejtovic240501½   ½  2
John Arni Nilssen23641  ½0 1  
Roland Greger2389½110000½14
Jacob Ost Hansen2381   ½ 1 ½½
Casper Dahl Rasmussen2357 ½00½0½½02
Andreas Skytte Hagen229011001½½116
Bo Garner Christensen2254111½11½107
Kresten Schmidt2280111111½  
Flovin Tor Naes2231111½1½½½17
Joan Hendrik Andreasen2237       112
Niels Norskov Laursen2211       1½
 73546545½

 

Sydostfyn123456789Po
Jacob Aagaard25341½1½1½½½½6
Lars Schandorff2488½½½½111117
Sabino Brunello254411 1½  ½15
John Shaw24390½1110101
Steffen Pedersen24171½11½111½
Lars Borbjerggaard2338½011½½½116
Torben N Sorensen24030½     0½1
Jan Nordenbaek22711½0½½0½014
Finn Nohr2102  0  ½½  1
Jesper Morch Lauridsen2298   1½0   
Niels-Peter Nielsen2152  ½   ½  1
 545445½

 

Bronshoj123456789Po
Tiger Hillarp Persson2528  1½  1  
Simon Bekker Jensen2397  ½1½011½
Carsten Hoi2413000½½1½½½
Kim Pilgaard2431½½ 1½  ½14
Thorbjorn Bromann24330½1  ½1½½4
Jakob Aabling Thomsen233010½11 10½5
Nikolaj Palm2275100½1½½1½5
David Bekker Jensen2335  0    1½
Jacob Carstensen233200 01 1  2
Steen Petersen2164     1 012
Kenneth Varberg2170     ½   ½
Klaus Yssing2091     0   0
Morten Lund Ligaard2235½½  1 1  3
Peter Brondt Pedersen21470½0½1    2
Trine Treppendahl2007     0   0
 32357539½

 

Nordkalotten123456789Po
Jonny Hector25761101½1010
Stellan Brynell2492½½½ 111  
Daniel V Pedersen2296½½0   00½
Lars Aaes Nielsen22760100  0102
Bjorn Ahlander2419    1½   
Esben Kjems Hove2258½100½½11½5
Kaare Kristensen2260 1110½1½16
Peter Jakobsen22301½11000½½
Esben Ejsing21180½ ½001½0
Soren A Koch2178½ ½½01 10
Peter Vestergaard Andersen0   ½     ½
 4633437

 

Aarhus/Skolerne123456789Po
Karsten Rasmussen245101010 1003
Tobias Christensen2366½10½000  2
Rasmus Skytte2409½½100 ½½½
Erik Jelling2369     0   0
Jan Sorensen24110111½ 1½16
Mads Boe2343 11½½½1 0
John Rendboe22800111½½0½1
Finn Pedersen230301   ½½002
Bo Jacobsen2317  10½  10
Poul Rewitz2296½1½1½100½5
Bjorn Moller Ochsner2195     1   1
Kresten Skytte Hagen21691    0 1 2
 54337

 

BMS123456789Po
Henrik Danielsen25161½   11  
Nikolaj Mikkelsen24161½000001½3
Jens Kristiansen242100½1½½111
Bjorn Brinck Claussen2262½½½  ½ 0½
Thomas Bach Nielsen22270½10½01003
Sigfred Haubro2190   ½½½ ½½
Nicolai Kvist Brondt Pedersen21610½0½½ 0½13
Benjamin Skjoldan2179      0  0
Dara Sevkan Akdag2174011001 014
Tobias Valentin Rostgaard21260½½1111106
Sven Pedersen2116  10½    
Jacob Abildlund Brorsen2033      0  0
 434434½

 

SK1968123456789Po
Arne Matthiesen23150½10½0½0½3
Martin Matthiesen2271½0010000½2
Lars Hansen2252½0 0½½010
Pelle Rodkjaer Bank2245  000101½
Jan Magnus Lindfeldt2225  1 1½½½½4
Lars Ren Andersen21321½0½0 ½½½
Bjarne Hansen2238½00011½1½
Kristine Thornvig Sorensen211300 1 ½   
Torben Steffensen2174   ½     ½
Thomas Christensen2260      ½  ½
Pelle O Larsen214410   1 002
Soren Holst Nielsen2213  0 0    0
Niels Danstrup2142½0½      1
 41334327½

 

Nordre123456789Po
Igor Teplyi2394½½1  10½½4
Johny Veng2297½½½0½1½½04
Jorn Sloth2302   1½    
Tom Petri Petersen23011½½1½½0½0
Poul Erik Nielsen22430½0  0100
Jan Christensen22290½100½00½
Nina Hoiberg2198½000001½½
Per Holst2129½0½½0½½00
Karl Pedersen22541½0½001003
Martin Koch Clausen2020   ½0    ½
 434226½

 

Norresundby123456789Po
Per Naesby Andreasen2239½00½½ 00½2
Bent Sorensen2282½½½½1½010
Jens Kolbaek22950000½0½0½
Jorgen Jorgensen2276 010100013
Henrik Willumsen21731010000½½3
Svend Pedersen22141    00  1
John Bauneborg Nielsen2148½00010½  2
Poul Erik Norgaard Olesen2106  0½000½01
Henrik Kaysfeld2189½        ½
Jens Jorgen Christiansen213600001½ ½02
Ulrik Flinta0 0     011
 4½51121½

 

Runde 1

SK196844Nordkalotten
Arne Matthiesen01Jonny Hector
Martin Matthiesen½½Stellan Brynell
Lars Hansen½½Daniel V Pedersen
Lars Ren Andersen10Lars Aaes Nielsen
Bjarne Hansen½½Esben Kjems Hove
Kristine Thornvig Sorensen01Peter Jakobsen
Pelle O Larsen10Esben Ejsing
Niels Danstrup½½Soren A Koch
 
Nordre44Norresundby
Igor Teplyi½½Per Naesby Andreasen
Johny Veng½½Bent Sorensen
Tom Petri Petersen10Jens Kolbaek
Poul Erik Nielsen01Henrik Willumsen
Jan Christensen01Svend Pedersen
Nina Hoiberg½½John Bauneborg Nielsen
Per Holst½½Henrik Kaysfeld
Karl Pedersen10Jens Jorgen Christiansen
 
BMSK41
Henrik Danielsen10Sebastian Nilsson
Nikolaj Mikkelsen10Jasmin Bejtovic
Jens Kristiansen01John Arni Nilssen
Bjorn Brinck Claussen½½Roland Greger
Thomas Bach Nielsen01Andreas Skytte Hagen
Nicolai Kvist Brondt Pedersen01Kresten Schmidt
Dara Sevkan Akdag01Bo Garner Christensen
Tobias Valentin Rostgaard01Flovin Tor Naes
 
Bronshoj35Sydostfyn
Carsten Hoi01Jacob Aagaard
Kim Pilgaard½½Lars Schandorff
Thorbjorn Bromann01Sabino Brunello
Jakob Aabling Thomsen10John Shaw
Jacob Carstensen01Steffen Pedersen
Nikolaj Palm10Torben N Sorensen
Morten Lund Ligaard½½Lars Borbjerggaard
Peter Brondt Pedersen01Jan Nordenbaek
 
Aarhus/SkolerneJetsmark
Karsten Rasmussen01Allan Stig Rasmussen
Rasmus Skytte½½Christian Kyndel Pedersen
Jan Sorensen01Jakob Vang Glud
Tobias Christensen½½Stefan Christensen
John Rendboe01Andreas Wiwe
Finn Pedersen01Martin Baekgaard
Poul Rewitz½½Bjarke Jensen
Kresten Skytte Hagen10Jakob Rathlev
 

Runde 2

K4171SK1968
Sebastian Nilsson½½Arne Matthiesen
Jasmin Bejtovic10Martin Matthiesen
Roland Greger10Lars Hansen
Casper Dahl Rasmussen½½Lars Ren Andersen
Andreas Skytte Hagen10Bjarne Hansen
Kresten Schmidt10Kristine Thornvig Sorensen
Bo Garner Christensen10Pelle O Larsen
Flovin Tor Naes10Niels Danstrup
 
Sydostfyn44BMS
Jacob Aagaard½½Henrik Danielsen
Lars Schandorff½½Nikolaj Mikkelsen
Sabino Brunello10Jens Kristiansen
John Shaw½½Bjorn Brinck Claussen
Steffen Pedersen½½Thomas Bach Nielsen
Torben N Sorensen½½Nicolai Kvist Brondt Pedersen
Lars Borbjerggaard01Dara Sevkan Akdag
Jan Nordenbaek½½Tobias Valentin Rostgaard
 
Nordkalotten62Bronshoj
Jonny Hector10Carsten Hoi
Stellan Brynell½½Kim Pilgaard
Daniel V Pedersen½½Thorbjorn Bromann
Lars Aaes Nielsen10Jakob Aabling Thomsen
Esben Kjems Hove10Jacob Carstensen
Kaare Kristensen10Nikolaj Palm
Peter Jakobsen½½Morten Lund Ligaard
Esben Ejsing½½Peter Brondt Pedersen
 
Jetsmark53Nordre
Allan Stig Rasmussen½½Igor Teplyi
Christian Kyndel Pedersen½½Johny Veng
Jakob Vang Glud½½Tom Petri Petersen
Stefan Christensen½½Poul Erik Nielsen
Andreas Wiwe½½Jan Christensen
Martin Baekgaard10Nina Hoiberg
Bjarke Jensen10Per Holst
Jakob Rathlev½½Karl Pedersen
 
Norresundby½Aarhus/Skolerne
Per Naesby Andreasen01Karsten Rasmussen
Bent Sorensen½½Rasmus Skytte
Jens Kolbaek01Jan Sorensen
Jorgen Jorgensen01Tobias Christensen
Henrik Willumsen01Mads Boe
John Bauneborg Nielsen01John Rendboe
Jens Jorgen Christiansen01Finn Pedersen
Ulrik Flinta01Poul Rewitz
 

Runde 3

Nordkalotten35Sydostfyn
Jonny Hector01Jacob Aagaard
Stellan Brynell½½Lars Schandorff
Daniel V Pedersen01John Shaw
Lars Aaes Nielsen01Steffen Pedersen
Esben Kjems Hove01Lars Borbjerggaard
Kaare Kristensen10Jan Nordenbaek
Peter Jakobsen10Finn Nohr
Soren A Koch½½Niels-Peter Nielsen
 
Aarhus/SkolerneSK1968
Karsten Rasmussen01Arne Matthiesen
Rasmus Skytte10Martin Matthiesen
Jan Sorensen10Pelle Rodkjaer Bank
Tobias Christensen01Jan Magnus Lindfeldt
Mads Boe10Lars Ren Andersen
John Rendboe10Bjarne Hansen
Bo Jacobsen10Soren Holst Nielsen
Poul Rewitz½½Niels Danstrup
 
Jetsmark53Bronshoj
Allan Stig Rasmussen01Tiger Hillarp Persson
Christian Kyndel Pedersen½½Simon Bekker Jensen
Jakob Vang Glud10Carsten Hoi
Stefan Christensen01Thorbjorn Bromann
Andreas Wiwe10David Bekker Jensen
Martin Baekgaard½½Jakob Aabling Thomsen
Bjarke Jensen10Nikolaj Palm
Jakob Rathlev10Peter Brondt Pedersen
 
NorresundbyK41
Per Naesby Andreasen01Sebastian Nilsson
Bent Sorensen½½Jasmin Bejtovic
Jens Kolbaek01Roland Greger
Jorgen Jorgensen10Casper Dahl Rasmussen
Henrik Willumsen10Andreas Skytte Hagen
John Bauneborg Nielsen01Kresten Schmidt
Poul Erik Norgaard Olesen01Bo Garner Christensen
Jens Jorgen Christiansen01Flovin Tor Naes
 
BMSNordre
Nikolaj Mikkelsen01Igor Teplyi
Jens Kristiansen½½Johny Veng
Bjorn Brinck Claussen½½Tom Petri Petersen
Thomas Bach Nielsen10Poul Erik Nielsen
Nicolai Kvist Brondt Pedersen01Jan Christensen
Dara Sevkan Akdag10Nina Hoiberg
Tobias Valentin Rostgaard½½Per Holst
Sven Pedersen10Karl Pedersen
 

Runde 4

NordreNordkalotten
Johny Veng01Jonny Hector
Jorn Sloth10Lars Aaes Nielsen
Tom Petri Petersen10Esben Kjems Hove
Jan Christensen01Kaare Kristensen
Nina Hoiberg01Peter Jakobsen
Per Holst½½Esben Ejsing
Karl Pedersen½½Soren A Koch
Martin Koch Clausen½½Peter Vestergaard Andersen
 
K4135Bronshoj
John Arni Nilssen½½Tiger Hillarp Persson
Roland Greger01Simon Bekker Jensen
Jacob Ost Hansen½½Carsten Hoi
Casper Dahl Rasmussen01Kim Pilgaard
Andreas Skytte Hagen01Jakob Aabling Thomsen
Kresten Schmidt10Jacob Carstensen
Bo Garner Christensen½½Nikolaj Palm
Flovin Tor Naes½½Peter Brondt Pedersen
 
NorresundbySydostfyn
Per Naesby Andreasen½½Jacob Aagaard
Bent Sorensen½½Lars Schandorff
Jens Kolbaek01Sabino Brunello
Jorgen Jorgensen01John Shaw
Henrik Willumsen01Steffen Pedersen
John Bauneborg Nielsen01Lars Borbjerggaard
Poul Erik Norgaard Olesen½½Jan Nordenbaek
Jens Jorgen Christiansen01Jesper Morch Lauridsen
 
Jetsmark53SK1968
Allan Stig Rasmussen10Arne Matthiesen
Christian Kyndel Pedersen01Martin Matthiesen
Jakob Vang Glud10Lars Hansen
Andreas Wiwe10Pelle Rodkjaer Bank
Martin Baekgaard½½Lars Ren Andersen
Bjarke Jensen10Bjarne Hansen
Anders Helledie½½Torben Steffensen
Jakob Rathlev01Kristine Thornvig Sorensen
 
Aarhus/Skolerne53BMS
Karsten Rasmussen10Nikolaj Mikkelsen
Rasmus Skytte01Jens Kristiansen
Jan Sorensen10Thomas Bach Nielsen
Tobias Christensen½½Sigfred Haubro
Mads Boe½½Nicolai Kvist Brondt Pedersen
John Rendboe10Dara Sevkan Akdag
Bo Jacobsen01Tobias Valentin Rostgaard
Poul Rewitz10Sven Pedersen
 

Runde 5

SydostfynAarhus/Skolerne
Jacob Aagaard10Karsten Rasmussen
Lars Schandorff10Rasmus Skytte
Sabino Brunello½½Jan Sorensen
John Shaw10Tobias Christensen
Steffen Pedersen½½Mads Boe
Lars Borbjerggaard½½John Rendboe
Jan Nordenbaek½½Bo Jacobsen
Jesper Morch Lauridsen½½Poul Rewitz
 
Nordkalotten35K41
Jonny Hector½½Sebastian Nilsson
Stellan Brynell10John Arni Nilssen
Bjorn Ahlander10Roland Greger
Esben Kjems Hove½½Casper Dahl Rasmussen
Kaare Kristensen01Andreas Skytte Hagen
Peter Jakobsen01Kresten Schmidt
Esben Ejsing01Bo Garner Christensen
Soren A Koch01Flovin Tor Naes
 
BronshojNordre
Simon Bekker Jensen½½Johny Veng
Carsten Hoi½½Jorn Sloth
Kim Pilgaard½½Tom Petri Petersen
Jakob Aabling Thomsen10Jan Christensen
Jacob Carstensen10Nina Hoiberg
Nikolaj Palm10Per Holst
Morten Lund Ligaard10Karl Pedersen
Peter Brondt Pedersen10Martin Koch Clausen
 
BMSJetsmark
Nikolaj Mikkelsen01Allan Stig Rasmussen
Jens Kristiansen½½Christian Kyndel Pedersen
Thomas Bach Nielsen½½Jakob Vang Glud
Sigfred Haubro½½Andreas Wiwe
Nicolai Kvist Brondt Pedersen½½Martin Baekgaard
Dara Sevkan Akdag01Bjarke Jensen
Tobias Valentin Rostgaard10Anders Helledie
Sven Pedersen½½Jakob Rathlev
 
SK196835Norresundby
Arne Matthiesen½½Per Naesby Andreasen
Martin Matthiesen01Bent Sorensen
Lars Hansen½½Jens Kolbaek
Pelle Rodkjaer Bank01Jorgen Jorgensen
Jan Magnus Lindfeldt10Henrik Willumsen
Lars Ren Andersen01John Bauneborg Nielsen
Bjarne Hansen10Poul Erik Norgaard Olesen
Soren Holst Nielsen01Jens Jorgen Christiansen
 

Runde 6

SK1968Nordre
Arne Matthiesen01Igor Teplyi
Martin Matthiesen01Johny Veng
Lars Hansen½½Tom Petri Petersen
Pelle Rodkjaer Bank10Poul Erik Nielsen
Jan Magnus Lindfeldt½½Jan Christensen
Bjarne Hansen10Nina Hoiberg
Kristine Thornvig Sorensen½½Per Holst
Pelle O Larsen10Karl Pedersen
 
BronshojBMS
Simon Bekker Jensen01Henrik Danielsen
Carsten Hoi10Nikolaj Mikkelsen
Thorbjorn Bromann½½Jens Kristiansen
Nikolaj Palm½½Bjorn Brinck Claussen
Steen Petersen10Thomas Bach Nielsen
Kenneth Varberg½½Sigfred Haubro
Klaus Yssing01Dara Sevkan Akdag
Trine Treppendahl01Tobias Valentin Rostgaard
 
Jetsmark71Norresundby
Allan Stig Rasmussen½½Bent Sorensen
Christian Kyndel Pedersen10Jens Kolbaek
Jakob Vang Glud10Jorgen Jorgensen
Stefan Christensen10Henrik Willumsen
Andreas Wiwe10Svend Pedersen
Martin Baekgaard10John Bauneborg Nielsen
Bjarke Jensen10Poul Erik Norgaard Olesen
Jakob Rathlev½½Jens Jorgen Christiansen
 
NordkalottenAarhus/Skolerne
Jonny Hector10Tobias Christensen
Stellan Brynell10Erik Jelling
Bjorn Ahlander½½Mads Boe
Esben Kjems Hove½½John Rendboe
Kaare Kristensen½½Finn Pedersen
Peter Jakobsen01Poul Rewitz
Esben Ejsing01Bjorn Moller Ochsner
Soren A Koch10Kresten Skytte Hagen
 
SydostfynK41
Jacob Aagaard½½Sebastian Nilsson
Lars Schandorff10Roland Greger
John Shaw01Jacob Ost Hansen
Steffen Pedersen10Casper Dahl Rasmussen
Lars Borbjerggaard½½Andreas Skytte Hagen
Jan Nordenbaek01Kresten Schmidt
Jesper Morch Lauridsen01Bo Garner Christensen
Finn Nohr½½Flovin Tor Naes
 

Runde 7

Bronshoj71Norresundby
Tiger Hillarp Persson10Per Naesby Andreasen
Simon Bekker Jensen10Bent Sorensen
Carsten Hoi½½Jens Kolbaek
Thorbjorn Bromann10Jorgen Jorgensen
Jakob Aabling Thomsen10Henrik Willumsen
Jacob Carstensen10Svend Pedersen
Nikolaj Palm½½John Bauneborg Nielsen
Morten Lund Ligaard10Poul Erik Norgaard Olesen
 
BMS44Nordkalotten
Henrik Danielsen10Jonny Hector
Nikolaj Mikkelsen01Stellan Brynell
Jens Kristiansen10Daniel V Pedersen
Thomas Bach Nielsen10Lars Aaes Nielsen
Nicolai Kvist Brondt Pedersen01Esben Kjems Hove
Benjamin Skjoldan01Kaare Kristensen
Tobias Valentin Rostgaard10Peter Jakobsen
Jacob Abildlund Brorsen01Esben Ejsing
 
K4144Jetsmark
Jasmin Bejtovic½½Allan Stig Rasmussen
John Arni Nilssen10Christian Kyndel Pedersen
Roland Greger01Jakob Vang Glud
Casper Dahl Rasmussen½½Stefan Christensen
Andreas Skytte Hagen½½Andreas Wiwe
Kresten Schmidt½½Martin Baekgaard
Bo Garner Christensen½½Bjarke Jensen
Flovin Tor Naes½½Jakob Rathlev
 
Nordre44Aarhus/Skolerne
Igor Teplyi01Karsten Rasmussen
Johny Veng½½Rasmus Skytte
Tom Petri Petersen01Jan Sorensen
Poul Erik Nielsen10Tobias Christensen
Jan Christensen01Mads Boe
Nina Hoiberg10John Rendboe
Per Holst½½Finn Pedersen
Karl Pedersen10Poul Rewitz
 
SydostfynSK1968
Jacob Aagaard½½Arne Matthiesen
Lars Schandorff10Martin Matthiesen
John Shaw10Lars Hansen
Steffen Pedersen10Pelle Rodkjaer Bank
Lars Borbjerggaard½½Jan Magnus Lindfeldt
Jan Nordenbaek½½Lars Ren Andersen
Finn Nohr½½Thomas Christensen
Niels-Peter Nielsen½½Bjarne Hansen
 

Runde 8

Aarhus/SkolerneBronshoj
Karsten Rasmussen01Simon Bekker Jensen
Rasmus Skytte½½Carsten Hoi
Jan Sorensen½½Kim Pilgaard
John Rendboe½½Thorbjorn Bromann
Finn Pedersen01David Bekker Jensen
Bo Jacobsen10Jakob Aabling Thomsen
Poul Rewitz01Nikolaj Palm
Kresten Skytte Hagen10Steen Petersen
 
Jetsmark44Sydostfyn
Allan Stig Rasmussen½½Jacob Aagaard
Christian Kyndel Pedersen01Lars Schandorff
Jakob Vang Glud½½Sabino Brunello
Stefan Christensen10John Shaw
Andreas Wiwe01Steffen Pedersen
Martin Baekgaard10Torben N Sorensen
Bjarke Jensen01Lars Borbjerggaard
Jakob Rathlev10Jan Nordenbaek
 
NorresundbyNordkalotten
Per Naesby Andreasen01Jonny Hector
Bent Sorensen10Daniel V Pedersen
Jens Kolbaek01Lars Aaes Nielsen
Jorgen Jorgensen01Esben Kjems Hove
Henrik Willumsen½½Kaare Kristensen
Poul Erik Norgaard Olesen½½Peter Jakobsen
Jens Jorgen Christiansen½½Esben Ejsing
Ulrik Flinta01Soren A Koch
 
Nordre26K41
Igor Teplyi½½Roland Greger
Johny Veng½½Jacob Ost Hansen
Tom Petri Petersen½½Casper Dahl Rasmussen
Poul Erik Nielsen01Andreas Skytte Hagen
Jan Christensen01Bo Garner Christensen
Nina Hoiberg½½Flovin Tor Naes
Per Holst01Joan Hendrik Andreasen
Karl Pedersen01Niels Norskov Laursen
 
SK196844BMS
Arne Matthiesen01Nikolaj Mikkelsen
Martin Matthiesen01Jens Kristiansen
Lars Hansen10Bjorn Brinck Claussen
Pelle Rodkjaer Bank10Thomas Bach Nielsen
Jan Magnus Lindfeldt½½Sigfred Haubro
Lars Ren Andersen½½Nicolai Kvist Brondt Pedersen
Bjarne Hansen10Dara Sevkan Akdag
Pelle O Larsen01Tobias Valentin Rostgaard
 

Runde 9

K4153Aarhus/Skolerne
Roland Greger10Karsten Rasmussen
Jacob Ost Hansen½½Rasmus Skytte
Casper Dahl Rasmussen01Jan Sorensen
Andreas Skytte Hagen10Mads Boe
Bo Garner Christensen01John Rendboe
Flovin Tor Naes10Finn Pedersen
Joan Hendrik Andreasen10Bo Jacobsen
Niels Norskov Laursen½½Poul Rewitz
 
BMSNorresundby
Nikolaj Mikkelsen½½Per Naesby Andreasen
Jens Kristiansen10Bent Sorensen
Bjorn Brinck Claussen½½Jens Kolbaek
Thomas Bach Nielsen01Jorgen Jorgensen
Sigfred Haubro½½Henrik Willumsen
Nicolai Kvist Brondt Pedersen10Poul Erik Norgaard Olesen
Dara Sevkan Akdag10Jens Jorgen Christiansen
Tobias Valentin Rostgaard01Ulrik Flinta
 
Bronshoj53SK1968
Simon Bekker Jensen½½Arne Matthiesen
Carsten Hoi½½Martin Matthiesen
Kim Pilgaard10Lars Hansen
Thorbjorn Bromann½½Pelle Rodkjaer Bank
David Bekker Jensen½½Jan Magnus Lindfeldt
Jakob Aabling Thomsen½½Lars Ren Andersen
Nikolaj Palm½½Bjarne Hansen
Steen Petersen10Pelle O Larsen
 
NordkalottenJetsmark
Jonny Hector01Allan Stig Rasmussen
Daniel V Pedersen½½Christian Kyndel Pedersen
Lars Aaes Nielsen01Jakob Vang Glud
Esben Kjems Hove½½Stefan Christensen
Kaare Kristensen10Andreas Wiwe
Peter Jakobsen½½Martin Baekgaard
Esben Ejsing01Anders Helledie
Soren A Koch01Jakob Rathlev
 
SydostfynNordre
Jacob Aagaard½½Igor Teplyi
Lars Schandorff10Johny Veng
Sabino Brunello10Tom Petri Petersen
John Shaw10Poul Erik Nielsen
Steffen Pedersen½½Jan Christensen
Torben N Sorensen½½Nina Hoiberg
Lars Borbjerggaard10Per Holst
Jan Nordenbaek10Karl Pedersen
 

 

Vis alle spillere

+20102010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
+20002000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
+19901990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999
+19801980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989
+19701970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979
+19601960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969
+19501950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959
+19401940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949
+19301930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939
+19201920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929
+19101910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919
+19001900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909
+18901890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899

Turneringer
Danmarksmesterskaber
Divisionsturneringen
Nordiske Mesterskaber
OL
EM for Landshold
Landskampe
Københavnsmesterskaber
Århusmesterskaber
Copenhagen Open
Copenhagen Chess Challenge
Vesterhavsturneringer
Seniorturneringer og mesterskaber
Ungdomsturneringer og mesterskaber
Kvindeturneringer

Danske GM
Bent Larsen
Jacob Aagaard
Mads Andersen
Henrik Danielsen
Jakob Vang Glud
Curt Hansen
Lars Bo Hansen
Sune Berg Hansen
Carsten Hoi
Jens Kristiansen
Peter Heine Nielsen
Davor Palo
Allan Stig Rasmussen
Lars Schandorff

Danske IM
Borge Andersen
Mikkel Antonsen
Simon Bekker Jensen
Klaus Berg
Kai Bjerring
Lars Borbjerggaard
Nikolaj Borge
Bjorn Brinck Claussen
Thorbjorn Bromann
Jacob Carstensen
Tobias Christensen
Jens Enevoldsen
Steen Fedder
Andreas Skytte Hagen
Svend Hamann
Mads Hansen
Martin Haubro
Tomas Hutters
Ole Jakobsen
Erik Jelling
Jens Kjeldsen
Kassa Korley
Leif Sogaard Kristensen
Silas Lund
Nikolaj Mikkelsen
Erling Mortensen
Bjorn Moller Ochsner
Christian Kyndel Pedersen
Jan Pedersen
Nicolai Vesterbaek Pedersen
Steffen Pedersen
Kim Pilgaard
Karsten Rasmussen
Rasmus Skytte
Jan Sorensen
Igor Teplyi
Jakob Aabling Thomsen
Jesper Sondergaard Thybo
Martin Percivaldi
Jonas Bjerre
Bent Sorensen
Erik Pedersen
Torben N Sorensen
Bjarke Sahl
Uffe Vinter Schou

Danske Topspillere
Erik Andersen
Poul Hage
Holger Norman Hansen
Bent Kolvig
Eigil Pedersen
Sejer Holm Petersen
Christian Poulsen
Ulrik Rath
Palle Ravn

Spilleres egne partisamlinger
Julius Nielsen
Jacob Pallesen

Download Danbase inkl. partisamlinger