Divisionsturneringen 2019

Vinder: Køge
Sted:

Download pgn - 360 partier

Divisionsturneringen: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 1996 1964 1963

Omtale hos Dansk Skak Union på skak.dk: http://skak.dk/index.php?option=com_content&view=article&id=2754:koge-klar-vinder-af-xtracon-skakligaen&catid=10:topnyheder&Itemid=148 
Turneringstabellen: http://holdskak.skak.dk/TeamTour/Table?teamTourGroupId=236&teamTourId=49 

NB. Kampen i 3. runde mellem Køge og Øbro blev dømt til resultatet 5-3 pga at Køge stillede op med bræt 6 og 7 i forkert rækkefølge.

Klik på nedenstående resultater for at gennemspille partier

1234567890PoMP
1Koge*374575015
2Bronshoj5*544½16
3Jetsmark½*5541½14
4Skanderborg1*5554537½11
5Nordkalotten33*53610
6Hillerod4333*35½7
7OBRO3*66336
8Aarhus Skolerne33*5336
9BMS42*27½5
10Nordre1½323*21½0

123456789PoMP
1Koge10 7½3 5½794½  46 748 3256½ 5015
2Bronshoj44½  5½8104½  5½575½ 93½  561 5½344½16
3Jetsmark 4½71½  4½4 7½1085½ 6 55 6½922½ 41½14
4Skanderborg 3½2533½  5½8101 49 57637½11
5Nordkalotten8 3464½ 22½  4½9 6½73105½  1½13610
6Hillerod95½  5½10 3½5 4½71 33283½  3435½7
7OBRO33½  6912½ 63½  2½251½  6104 4½8336
8Aarhus Skolerne 3522½ 96½ 42½  2½310 31 4½673½ 336
9BMS 2½67 1½8 3½153½  4½2431½  4½1027½5
10Nordre 1162½  3½23½  34 387 2½593½ 21½0

Koge123456789Po
Jon Ludvig Hammer262511       2
Ferenc Berkes2647   1½11½15
Eduardas Rozentalis2547  1  11½½4
Tamas Banusz262011   1   3
Aryan Tari2629   ½½    1
Gabor Papp2589     ½½  1
Boris Chatalbashev2530  ½00  01
Deep Sengupta255711 0½    
Sabino Brunello2549   1011  3
Henrik Danielsen24971101111½1
Johan Salomon250711       2
Axel Smith24651½10½½011
Bjorn Ahlander2414  1  1 0½
Mikkel Antonsen239001½   001
Erik Zude2382  ½      ½
Martin Percivaldi238411 11 ½  
Brian Jorgensen2252  1    ½½2
 7475350

 

Bronshoj123456789Po
Tiger Hillarp Persson2542½½11½0½½½5
Jacob Aagaard24731½ 1½    3
Aref Vasli23971½½0½  ½14
Thorbjorn Bromann2399    ½0½  1
Carsten Hoi231701½110111
Kim Pilgaard2411  1      1
Jakob Aabling Thomsen23470½½½ 1½½1
Nikolaj Palm22820½½½11½0½
Jacob Carstensen2354       1½
Niels Norskov Laursen2251110½½½½105
Roland Reinhard Greger227611 11½½  5
Henrik Holmsgaard2221  ½  ½1½1
 5544½

 

Jetsmark123456789Po
Jesper Sondergaard Thybo257410½11111½7
Allan Stig Rasmussen25591011½½½1 
Rasmus Thogersen2248½01½100003
Hilmir Freyr Heimisson223400011½ 10
Alexander Rosenkilde225200 11½ ½03
Bjarke Jensen23281½01½111½
Andreas Wiwe2304  ½1½ ½ ½3
Jakob Rathlev2233    01½10
Sandi Stojanovski2193  1      1
Stefan Christensen2248       112
Christian Grubert2133½0½1 ½½  3
Simon Pil Wilbrandt2097½0       ½
Henning Rasmussen2150      1  1
 ½5541½

 

Skanderborg123456789Po
Mads Andersen2601  ½½00 ½½2
Bjorn Moller Ochsner2491½½0½1½½1½5
Jonas Buhl Bjerre2529  0110 114
Filip Boe Olsen2348001½½00  2
Nicolai Vesterbaek Pedersen239101 11011½
Mads Hansen24081½1000½  3
Jackie Andersen239911½   0½14
Tobias Valentin Rostgaard235711011½11½7
Mads Boe2280      1  1
Nicolai Kvist Brondt224401½1½000½
Jan Rode Pedersen216500       0
Jonas Chul Bistrup Larsen1729       0 0
Colin Watson1854        ½½
 55145537½

 

Nordkalotten123456789Po
Jonny Hector2478½½1011 105
Christian Jepson2383  ½0½ 0½½2
Stellan Brynell2412½111½½½106
Martin Jogstad2305  0  1   1
Esben Kjems Hove232310½0½11105
Jacob Sylvan2323½½½½110½0
Kaare Hove Kristensen2345½0 ½1½½1½
Peter Jakobsen2211½01½01½½04
Lars Aaes Nielsen2221½0   ½½0½2
Esben Ejsing214911000 0  2
 53336

 

Hillerod123456789Po
Sune Berg Hansen2574½½01½ ½1½
Lars Schandorff2480½½½½½0½½0
Nikolaj Borge237211 ½½½0  
Steffen Pedersen2308110½11½½½6
Tim Jaksland22181½1½1½½½½6
Jens Ostergaard2228½1 ½0½½½0
Christopher Hofman Laursen2257  ½½  ½  
Jan Nordenbaek22391½½½½0 0½
Soren Bull Andersen2090  0      0
Dan Erichsen2068       0½½
Peter Willer Svendsen19810    0   0
Lars Kjoller Nilsson1912 ½  0½   1
Carsten Erlandsen2058  1   0  1
Finn Nohr1914       ½½1
 433335½

 

OBRO123456789Po
Javier Marchena Hurtado2356000  00½½1
Viktor Haarmark Nielsen226801½0½½10½4
Mads Smith Hansen2361½ 1½½ 10½4
Casper Dahl Rasmussen2304100 ½0100
Soren Bech Hansen2221   ½½0½½½
Karsten Larsen2259110½00101
Carsten Simonsen223201½½0½½1½
Brian Jorgen Jorgensen2219½1½  0 114
Thomas Schou Moldt2173½10½½½1  4
Janus Christensen2095   ½0    ½
Niels Bindzus2188 1       1
Niels Skou2101   ½     ½
 66333

 

Aarhus Skolerne123456789Po
Jakob Vang Glud2550  ½½0½00½2
Rasmus Skytte2373 ½1½½½½½½
Jan Sorensen2395½½½ 0½0½½3
Karsten Rasmussen2417   0   ½ ½
Uffe Vinter Schou2361½½1½010½15
Thomas Ochsner226500      ½½
Erik Sobjerg2289½½10½½0104
Tobias Christensen2337    0    0
Kresten Skytte Hagen2167½½½0   ½ 2
Christian Korup Schmidt1981½0       ½
Soren Sogaard2248  11½½1  4
Henrik Ochsner1889½0       ½
John Filip Rendboe2119  1  ½11½4
Charles Dumas2254   011½  
Spielfrei00        0
Jacob Bjerre Jensen2169        00
 35333

 

BMS123456789Po
Mikkel Manosri Jacobsen2330½1½001½00
Philip Lindgren2353   ½½    1
Martin Haubro2358½001½11015
Bjarke Sahl232601 0½  1½3
Michael E Vesterli223400½101000
Kristian Seegert223400000 ½½12
Dara Akdag2209   1101014
Casper Yukun Liu2171000      0
Jacob Abildlund Brorsen2164   0100001
Thomas Bach Nielsen2119½0   ½ 012
Sigfred Haubro2089100  ½0  
Jacob Pallesen2043  0   1  1
Sander Stage Steffensen2104  ½  ½   1
 2427½

 

Nordre123456789Po
Martin Baekgaard2299  001½101
Tom Petri Petersen23090½½00½0½02
Jorn Sloth23130½½½0½00½
Johnni Veng22530000½00  ½
Jan Schleicher Christensen217700½00½½01
Thomas Klitgaard21730½½01½0½03
Per Holst2153  1  0½00
Nina Hoiberg218700½0½½0½13
Jens Abildlund21870½       ½
Poul Erik Nielsen2187   00    0
Jan Rewitz20941½     10
 1½33221½

 

Runde 1

Nordre17Koge
Tom Petri Petersen01Jon Ludvig Hammer
Jorn Sloth01Tamas Banusz
Johnni Veng01Deep Sengupta
Jan Schleicher Christensen01Johan Salomon
Thomas Klitgaard01Henrik Danielsen
Nina Hoiberg01Axel Smith
Jens Abildlund01Martin Percivaldi
Jan Rewitz10Mikkel Antonsen
 
JetsmarkOBRO
Jesper Sondergaard Thybo10Javier Marchena Hurtado
Allan Stig Rasmussen10Viktor Haarmark Nielsen
Rasmus Thogersen½½Mads Smith Hansen
Hilmir Freyr Heimisson01Casper Dahl Rasmussen
Alexander Rosenkilde01Karsten Larsen
Bjarke Jensen10Carsten Simonsen
Christian Grubert½½Brian Jorgen Jorgensen
Simon Pil Wilbrandt½½Thomas Schou Moldt
 
BMSHillerod
Mikkel Manosri Jacobsen½½Sune Berg Hansen
Martin Haubro½½Lars Schandorff
Bjarke Sahl01Nikolaj Borge
Michael E Vesterli01Steffen Pedersen
Kristian Seegert01Tim Jaksland
Thomas Bach Nielsen½½Jens Ostergaard
Casper Yukun Liu01Jan Nordenbaek
Sigfred Haubro10Peter Willer Svendsen
 
SkanderborgBronshoj
Bjorn Moller Ochsner½½Tiger Hillarp Persson
Filip Boe Olsen01Jacob Aagaard
Nicolai Vesterbaek Pedersen01Aref Vasli
Mads Hansen10Carsten Hoi
Jackie Andersen10Jakob Aabling Thomsen
Tobias Valentin Rostgaard10Nikolaj Palm
Nicolai Kvist Brondt01Niels Norskov Laursen
Jan Rode Pedersen01Roland Reinhard Greger
 
Aarhus Skolerne35Nordkalotten
Jan Sorensen½½Jonny Hector
Uffe Vinter Schou½½Stellan Brynell
Thomas Ochsner01Esben Kjems Hove
Erik Sobjerg½½Jacob Sylvan
Kresten Skytte Hagen½½Kaare Hove Kristensen
Christian Korup Schmidt½½Peter Jakobsen
Henrik Ochsner½½Lars Aaes Nielsen
Spielfrei01Esben Ejsing
 

Runde 2

Koge½Jetsmark
Jon Ludvig Hammer10Jesper Sondergaard Thybo
Tamas Banusz10Allan Stig Rasmussen
Deep Sengupta10Rasmus Thogersen
Johan Salomon10Hilmir Freyr Heimisson
Henrik Danielsen10Alexander Rosenkilde
Axel Smith½½Bjarke Jensen
Martin Percivaldi10Christian Grubert
Mikkel Antonsen10Simon Pil Wilbrandt
 
OBRO62BMS
Javier Marchena Hurtado01Mikkel Manosri Jacobsen
Viktor Haarmark Nielsen10Martin Haubro
Casper Dahl Rasmussen01Bjarke Sahl
Karsten Larsen10Michael E Vesterli
Carsten Simonsen10Kristian Seegert
Brian Jorgen Jorgensen10Thomas Bach Nielsen
Thomas Schou Moldt10Casper Yukun Liu
Niels Bindzus10Sigfred Haubro
 
Nordkalotten35Skanderborg
Jonny Hector½½Bjorn Moller Ochsner
Stellan Brynell10Filip Boe Olsen
Esben Kjems Hove01Nicolai Vesterbaek Pedersen
Jacob Sylvan½½Mads Hansen
Kaare Hove Kristensen01Jackie Andersen
Peter Jakobsen01Tobias Valentin Rostgaard
Lars Aaes Nielsen01Nicolai Kvist Brondt
Esben Ejsing10Jan Rode Pedersen
 
HillerodNordre
Sune Berg Hansen½½Tom Petri Petersen
Lars Schandorff½½Jorn Sloth
Nikolaj Borge10Johnni Veng
Steffen Pedersen10Jan Schleicher Christensen
Tim Jaksland½½Thomas Klitgaard
Jens Ostergaard10Nina Hoiberg
Jan Nordenbaek½½Jens Abildlund
Lars Kjoller Nilsson½½Jan Rewitz
 
BronshojAarhus Skolerne
Tiger Hillarp Persson½½Rasmus Skytte
Jacob Aagaard½½Jan Sorensen
Aref Vasli½½Uffe Vinter Schou
Carsten Hoi10Thomas Ochsner
Jakob Aabling Thomsen½½Erik Sobjerg
Nikolaj Palm½½Kresten Skytte Hagen
Niels Norskov Laursen10Christian Korup Schmidt
Roland Reinhard Greger10Henrik Ochsner
 

Runde 3

KogeOBRO
Eduardas Rozentalis10Javier Marchena Hurtado
Boris Chatalbashev½½Viktor Haarmark Nielsen
Henrik Danielsen01Mads Smith Hansen
Axel Smith10Casper Dahl Rasmussen
Bjorn Ahlander10Karsten Larsen
Mikkel Antonsen½½Carsten Simonsen
Erik Zude½½Brian Jorgen Jorgensen
Brian Jorgensen10Thomas Schou Moldt
 
BMSAarhus Skolerne
Mikkel Manosri Jacobsen½½Jakob Vang Glud
Martin Haubro01Rasmus Skytte
Michael E Vesterli½½Jan Sorensen
Kristian Seegert01Uffe Vinter Schou
Casper Yukun Liu01Erik Sobjerg
Sigfred Haubro01Soren Sogaard
Jacob Pallesen01John Filip Rendboe
Sander Stage Steffensen½½Kresten Skytte Hagen
 
JetsmarkSkanderborg
Jesper Sondergaard Thybo½½Mads Andersen
Allan Stig Rasmussen10Jonas Buhl Bjerre
Rasmus Thogersen10Bjorn Moller Ochsner
Hilmir Freyr Heimisson01Filip Boe Olsen
Bjarke Jensen01Mads Hansen
Andreas Wiwe½½Jackie Andersen
Sandi Stojanovski10Tobias Valentin Rostgaard
Christian Grubert½½Nicolai Kvist Brondt
 
HillerodNordkalotten
Sune Berg Hansen01Jonny Hector
Lars Schandorff½½Christian Jepson
Steffen Pedersen01Stellan Brynell
Tim Jaksland10Martin Jogstad
Christopher Hofman Laursen½½Esben Kjems Hove
Jan Nordenbaek½½Jacob Sylvan
Soren Bull Andersen01Peter Jakobsen
Carsten Erlandsen10Esben Ejsing
 
NordreBronshoj
Martin Baekgaard01Tiger Hillarp Persson
Tom Petri Petersen½½Aref Vasli
Jorn Sloth½½Carsten Hoi
Johnni Veng01Kim Pilgaard
Jan Schleicher Christensen½½Jakob Aabling Thomsen
Thomas Klitgaard½½Nikolaj Palm
Per Holst10Niels Norskov Laursen
Nina Hoiberg½½Henrik Holmsgaard
 

Runde 4

BMSKoge
Mikkel Manosri Jacobsen01Ferenc Berkes
Philip Lindgren½½Aryan Tari
Martin Haubro10Deep Sengupta
Bjarke Sahl01Sabino Brunello
Michael E Vesterli10Boris Chatalbashev
Kristian Seegert01Henrik Danielsen
Dara Akdag10Axel Smith
Jacob Abildlund Brorsen01Martin Percivaldi
 
HillerodOBRO
Sune Berg Hansen10Viktor Haarmark Nielsen
Lars Schandorff½½Mads Smith Hansen
Nikolaj Borge½½Soren Bech Hansen
Steffen Pedersen½½Karsten Larsen
Tim Jaksland½½Carsten Simonsen
Jens Ostergaard½½Thomas Schou Moldt
Christopher Hofman Laursen½½Janus Christensen
Jan Nordenbaek½½Niels Skou
 
SkanderborgAarhus Skolerne
Mads Andersen½½Jakob Vang Glud
Jonas Buhl Bjerre10Karsten Rasmussen
Bjorn Moller Ochsner½½Rasmus Skytte
Filip Boe Olsen½½Uffe Vinter Schou
Nicolai Vesterbaek Pedersen10Erik Sobjerg
Mads Hansen01Soren Sogaard
Tobias Valentin Rostgaard10Charles Dumas
Nicolai Kvist Brondt10Kresten Skytte Hagen
 
BronshojNordkalotten
Tiger Hillarp Persson10Jonny Hector
Jacob Aagaard10Christian Jepson
Aref Vasli01Stellan Brynell
Carsten Hoi10Esben Kjems Hove
Jakob Aabling Thomsen½½Jacob Sylvan
Nikolaj Palm½½Kaare Hove Kristensen
Niels Norskov Laursen½½Peter Jakobsen
Roland Reinhard Greger10Esben Ejsing
 
Jetsmark½Nordre
Jesper Sondergaard Thybo10Martin Baekgaard
Allan Stig Rasmussen10Tom Petri Petersen
Rasmus Thogersen½½Jorn Sloth
Hilmir Freyr Heimisson10Johnni Veng
Alexander Rosenkilde10Jan Schleicher Christensen
Bjarke Jensen10Thomas Klitgaard
Andreas Wiwe10Poul Erik Nielsen
Christian Grubert10Nina Hoiberg
 

Runde 5

Koge44Hillerod
Ferenc Berkes½½Sune Berg Hansen
Aryan Tari½½Lars Schandorff
Deep Sengupta½½Nikolaj Borge
Sabino Brunello01Steffen Pedersen
Boris Chatalbashev01Tim Jaksland
Henrik Danielsen10Jens Ostergaard
Axel Smith½½Jan Nordenbaek
Martin Percivaldi10Lars Kjoller Nilsson
 
OBROBronshoj
Viktor Haarmark Nielsen½½Tiger Hillarp Persson
Mads Smith Hansen½½Jacob Aagaard
Casper Dahl Rasmussen½½Aref Vasli
Soren Bech Hansen½½Thorbjorn Bromann
Karsten Larsen01Carsten Hoi
Carsten Simonsen01Nikolaj Palm
Thomas Schou Moldt½½Niels Norskov Laursen
Janus Christensen01Roland Reinhard Greger
 
NordkalottenBMS
Jonny Hector10Mikkel Manosri Jacobsen
Christian Jepson½½Philip Lindgren
Stellan Brynell½½Martin Haubro
Esben Kjems Hove½½Bjarke Sahl
Jacob Sylvan10Michael E Vesterli
Kaare Hove Kristensen10Kristian Seegert
Peter Jakobsen01Dara Akdag
Esben Ejsing01Jacob Abildlund Brorsen
 
Nordre35Skanderborg
Martin Baekgaard10Mads Andersen
Tom Petri Petersen01Jonas Buhl Bjerre
Jorn Sloth01Bjorn Moller Ochsner
Johnni Veng½½Filip Boe Olsen
Jan Schleicher Christensen01Nicolai Vesterbaek Pedersen
Thomas Klitgaard10Mads Hansen
Poul Erik Nielsen01Tobias Valentin Rostgaard
Nina Hoiberg½½Nicolai Kvist Brondt
 
Aarhus SkolerneJetsmark
Jakob Vang Glud01Jesper Sondergaard Thybo
Rasmus Skytte½½Allan Stig Rasmussen
Jan Sorensen01Rasmus Thogersen
Uffe Vinter Schou01Hilmir Freyr Heimisson
Tobias Christensen01Alexander Rosenkilde
Erik Sobjerg½½Bjarke Jensen
Soren Sogaard½½Andreas Wiwe
Charles Dumas10Jakob Rathlev
 

Runde 6

Koge71Skanderborg
Ferenc Berkes10Mads Andersen
Tamas Banusz10Jonas Buhl Bjerre
Gabor Papp½½Bjorn Moller Ochsner
Sabino Brunello10Filip Boe Olsen
Eduardas Rozentalis10Nicolai Vesterbaek Pedersen
Henrik Danielsen10Mads Hansen
Axel Smith½½Tobias Valentin Rostgaard
Bjorn Ahlander10Nicolai Kvist Brondt
 
NordkalottenOBRO
Jonny Hector10Javier Marchena Hurtado
Stellan Brynell½½Viktor Haarmark Nielsen
Martin Jogstad10Casper Dahl Rasmussen
Esben Kjems Hove10Soren Bech Hansen
Jacob Sylvan10Karsten Larsen
Kaare Hove Kristensen½½Carsten Simonsen
Peter Jakobsen10Brian Jorgen Jorgensen
Lars Aaes Nielsen½½Thomas Schou Moldt
 
BMSBronshoj
Mikkel Manosri Jacobsen10Tiger Hillarp Persson
Martin Haubro10Thorbjorn Bromann
Michael E Vesterli10Carsten Hoi
Dara Akdag01Jakob Aabling Thomsen
Jacob Abildlund Brorsen01Nikolaj Palm
Thomas Bach Nielsen½½Niels Norskov Laursen
Sigfred Haubro½½Roland Reinhard Greger
Sander Stage Steffensen½½Henrik Holmsgaard
 
Hillerod35Jetsmark
Lars Schandorff01Jesper Sondergaard Thybo
Nikolaj Borge½½Allan Stig Rasmussen
Steffen Pedersen10Rasmus Thogersen
Tim Jaksland½½Hilmir Freyr Heimisson
Jens Ostergaard½½Alexander Rosenkilde
Jan Nordenbaek01Bjarke Jensen
Peter Willer Svendsen01Jakob Rathlev
Lars Kjoller Nilsson½½Christian Grubert
 
Nordre35Aarhus Skolerne
Martin Baekgaard½½Jakob Vang Glud
Tom Petri Petersen½½Rasmus Skytte
Jorn Sloth½½Jan Sorensen
Johnni Veng01Uffe Vinter Schou
Jan Schleicher Christensen½½Erik Sobjerg
Thomas Klitgaard½½Soren Sogaard
Per Holst01Charles Dumas
Nina Hoiberg½½John Filip Rendboe
 

Runde 7

Aarhus Skolerne35Koge
Jakob Vang Glud01Ferenc Berkes
Rasmus Skytte½½Gabor Papp
Jan Sorensen01Sabino Brunello
Uffe Vinter Schou01Eduardas Rozentalis
Erik Sobjerg01Henrik Danielsen
Soren Sogaard10Axel Smith
Charles Dumas½½Martin Percivaldi
John Filip Rendboe10Mikkel Antonsen
 
OBRO62Nordre
Javier Marchena Hurtado01Martin Baekgaard
Viktor Haarmark Nielsen10Tom Petri Petersen
Mads Smith Hansen10Jorn Sloth
Casper Dahl Rasmussen10Johnni Veng
Soren Bech Hansen½½Jan Schleicher Christensen
Karsten Larsen10Thomas Klitgaard
Carsten Simonsen½½Per Holst
Thomas Schou Moldt10Nina Hoiberg
 
Skanderborg44BMS
Bjorn Moller Ochsner½½Mikkel Manosri Jacobsen
Filip Boe Olsen01Martin Haubro
Nicolai Vesterbaek Pedersen10Michael E Vesterli
Mads Hansen½½Kristian Seegert
Jackie Andersen01Dara Akdag
Tobias Valentin Rostgaard10Jacob Abildlund Brorsen
Mads Boe10Sigfred Haubro
Nicolai Kvist Brondt01Jacob Pallesen
 
Bronshoj53Hillerod
Tiger Hillarp Persson½½Sune Berg Hansen
Thorbjorn Bromann½½Lars Schandorff
Carsten Hoi10Nikolaj Borge
Jakob Aabling Thomsen½½Steffen Pedersen
Nikolaj Palm½½Tim Jaksland
Niels Norskov Laursen½½Jens Ostergaard
Roland Reinhard Greger½½Christopher Hofman Laursen
Henrik Holmsgaard10Carsten Erlandsen
 
Jetsmark53Nordkalotten
Jesper Sondergaard Thybo10Christian Jepson
Allan Stig Rasmussen½½Stellan Brynell
Rasmus Thogersen01Esben Kjems Hove
Bjarke Jensen10Jacob Sylvan
Andreas Wiwe½½Kaare Hove Kristensen
Jakob Rathlev½½Peter Jakobsen
Christian Grubert½½Lars Aaes Nielsen
Henning Rasmussen10Esben Ejsing
 

Runde 8

Koge35Bronshoj
Ferenc Berkes½½Tiger Hillarp Persson
Eduardas Rozentalis½½Aref Vasli
Boris Chatalbashev01Carsten Hoi
Henrik Danielsen½½Jakob Aabling Thomsen
Axel Smith10Nikolaj Palm
Bjorn Ahlander01Jacob Carstensen
Mikkel Antonsen01Niels Norskov Laursen
Brian Jorgensen½½Henrik Holmsgaard
 
Skanderborg53OBRO
Mads Andersen½½Javier Marchena Hurtado
Jonas Buhl Bjerre10Viktor Haarmark Nielsen
Bjorn Moller Ochsner10Mads Smith Hansen
Nicolai Vesterbaek Pedersen10Casper Dahl Rasmussen
Jackie Andersen½½Soren Bech Hansen
Tobias Valentin Rostgaard10Karsten Larsen
Nicolai Kvist Brondt01Carsten Simonsen
Jonas Chul Bistrup Larsen01Brian Jorgen Jorgensen
 
JetsmarkBMS
Jesper Sondergaard Thybo10Mikkel Manosri Jacobsen
Allan Stig Rasmussen10Martin Haubro
Rasmus Thogersen01Bjarke Sahl
Hilmir Freyr Heimisson10Michael E Vesterli
Alexander Rosenkilde½½Kristian Seegert
Bjarke Jensen10Dara Akdag
Stefan Christensen10Jacob Abildlund Brorsen
Jakob Rathlev10Thomas Bach Nielsen
 
Aarhus SkolerneHillerod
Jakob Vang Glud01Sune Berg Hansen
Karsten Rasmussen½½Lars Schandorff
Rasmus Skytte½½Steffen Pedersen
Jan Sorensen½½Tim Jaksland
Uffe Vinter Schou½½Jens Ostergaard
Erik Sobjerg10Jan Nordenbaek
John Filip Rendboe10Dan Erichsen
Kresten Skytte Hagen½½Finn Nohr
 
NordreNordkalotten
Martin Baekgaard01Jonny Hector
Tom Petri Petersen½½Christian Jepson
Jorn Sloth01Stellan Brynell
Jan Schleicher Christensen01Esben Kjems Hove
Thomas Klitgaard½½Jacob Sylvan
Per Holst01Kaare Hove Kristensen
Nina Hoiberg½½Peter Jakobsen
Jan Rewitz10Lars Aaes Nielsen
 

Runde 9

NordkalottenKoge
Jonny Hector01Ferenc Berkes
Christian Jepson½½Eduardas Rozentalis
Stellan Brynell01Boris Chatalbashev
Esben Kjems Hove01Henrik Danielsen
Jacob Sylvan01Axel Smith
Kaare Hove Kristensen½½Bjorn Ahlander
Peter Jakobsen01Mikkel Antonsen
Lars Aaes Nielsen½½Brian Jorgensen
 
OBROAarhus Skolerne
Javier Marchena Hurtado½½Jakob Vang Glud
Viktor Haarmark Nielsen½½Rasmus Skytte
Mads Smith Hansen½½Jan Sorensen
Casper Dahl Rasmussen01Uffe Vinter Schou
Soren Bech Hansen½½Thomas Ochsner
Karsten Larsen10Erik Sobjerg
Carsten Simonsen½½John Filip Rendboe
Brian Jorgen Jorgensen10Jacob Bjerre Jensen
 
BMSNordre
Mikkel Manosri Jacobsen01Martin Baekgaard
Martin Haubro10Tom Petri Petersen
Bjarke Sahl½½Jorn Sloth
Michael E Vesterli01Jan Schleicher Christensen
Kristian Seegert10Thomas Klitgaard
Dara Akdag10Per Holst
Jacob Abildlund Brorsen01Nina Hoiberg
Thomas Bach Nielsen10Jan Rewitz
 
Hillerod35Skanderborg
Sune Berg Hansen½½Mads Andersen
Lars Schandorff01Jonas Buhl Bjerre
Steffen Pedersen½½Bjorn Moller Ochsner
Tim Jaksland½½Nicolai Vesterbaek Pedersen
Jens Ostergaard01Jackie Andersen
Jan Nordenbaek½½Tobias Valentin Rostgaard
Dan Erichsen½½Nicolai Kvist Brondt
Finn Nohr½½Colin Watson
 
BronshojJetsmark
Tiger Hillarp Persson½½Jesper Sondergaard Thybo
Aref Vasli10Rasmus Thogersen
Carsten Hoi10Hilmir Freyr Heimisson
Jakob Aabling Thomsen10Alexander Rosenkilde
Nikolaj Palm½½Bjarke Jensen
Jacob Carstensen½½Andreas Wiwe
Niels Norskov Laursen01Stefan Christensen
Henrik Holmsgaard10Jakob Rathlev
 

 

Mangler
Jan Rewitz-Mikkel Antonsen 1-0, runde 1
Spielfrei-Esben Ejsing 0-1, runde 1
Christian Grubert-Nicolai Kvist Brondt ½-½, runde 3

Vis alle spillere

+20202020
+20102010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
+20002000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
+19901990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999
+19801980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989
+19701970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979
+19601960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969
+19501950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959
+19401940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949
+19301930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939
+19201920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929
+19101910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919
+19001900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909
+18901890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899

Turneringer
Danmarksmesterskaber
Divisionsturneringen
Nordiske Mesterskaber
OL
EM for Landshold
Landskampe
Københavnsmesterskaber
Århusmesterskaber
Copenhagen Open
Copenhagen Chess Challenge
Vesterhavsturneringer
Seniorturneringer og mesterskaber
Ungdomsturneringer og mesterskaber
Kvindeturneringer

Danske GM
Mads Andersen
Jonas Buhl Bjerre
Henrik Danielsen
Jakob Vang Glud
Curt Hansen
Lars Bo Hansen
Sune Berg Hansen
Carsten Hoi
Jens Kristiansen
Bent Larsen
Peter Heine Nielsen
Davor Palo
Allan Stig Rasmussen
Lars Schandorff
Jesper Sondergaard Thybo
Jacob Aagaard

Danske IM
Borge Andersen
Mikkel Antonsen
Simon Bekker Jensen
Klaus Berg
Kai Bjerring
Filip Boe Olsen
Lars Borbjerggaard
Nikolaj Borge
Bjorn Brinck Claussen
Thorbjorn Bromann
Jacob Carstensen
Tobias Christensen
Jens Enevoldsen
Steen Fedder
Andreas Skytte Hagen
Svend Hamann
Mads Hansen
Martin Haubro
Tomas Hutters
Ole Jakobsen
Erik Jelling
Jens Kjeldsen
Kassa Korley
Kaare Hove Kristensen
Leif Sogaard Kristensen
Silas Lund
Nikolaj Mikkelsen
Erling Mortensen
Bjorn Moller Ochsner
Christian Kyndel Pedersen
Jan Pedersen
Nicolai Vesterbaek Pedersen
Steffen Pedersen
Kim Pilgaard
Karsten Rasmussen
Rasmus Skytte
Jan Sorensen
Jacob Sylvan
Igor Teplyi
Jakob Aabling Thomsen
Martin Percivaldi
Bent Sorensen
Erik Pedersen
Torben N Sorensen
Bjarke Sahl
Uffe Vinter Schou

Danske Topspillere
Erik Andersen
Poul Hage
Holger Norman Hansen
Bent Kolvig
Eigil Pedersen
Sejer Holm Petersen
Christian Poulsen
Ulrik Rath
Palle Ravn

Spilleres egne partisamlinger
Julius Nielsen

Download Danbase inkl. partisamlinger