Divisionsturneringen 2012

Vinder: Skanderborg
Sted:

Download pgn - 360 partier

Divisionsturneringen: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 1996 1964 1963

Klik på nedenstående resultater for at gennemspille partier

1234567890PoMP
1TeamNordeaSkb*64412
2Aarhus/Skolerne*545642½13
3Jetsmark3*44439½11
4Bronshoj*5463913
5Nordkalotten244*637½10
6K413*533½8
7SK19684*433½6
8Nordre3*314
9BMSSkak2442*3308
10Obro2345*29½5

123456789PoMP
1TeamNordeaSkb 3½65 3½8 6½922½ 34½ 75½  6½1045½ 4412
2Aarhus/Skolerne 3½4956 5½1 3½10 5384½  5½742½13
3Jetsmark 4945½ 7 5½105 3½1265½  4½839½11
4Bronshoj24½  2½3 49 4½51064½  5875½  2½13913
5Nordkalotten74½  21 4243½  4385½ 104½ 9 3½637½10
6K4114½  4½810 3272½  3½493½  2½354½ 33½8
7SK1968 3½510 4385½  5½693½  2½1 2½422½ 33½6
8Nordre 4½1063½ 14½  2½793½  2½54 3½233½ 314
9BMSSkak3 22411½  4½8 4½7 4½6 2510308
10Obro83½  47 3632½  2424½  3½511½  5929½5

TeamNordeaSkb123456789Po
Mads Andersen246111½101½½1
Davor Palo255111½0½01116
Nicolai Vesterbaek Pedersen24430½01½1½½04
Steffen Pedersen2419½½11 10½½5
Klaus Berg2390  ½1½½11½5
Jan Pedersen2392      1  1
Jens Kjeldsen2396       112
Mads Boe23620½1½ 0½11
Jackie Andersen23451½ 1½½11½6
Jan Rode Pedersen221501010    2
Kristian Seegert2148010 0    1
Nicolai Lowenstein2189    ½½   1
 644

 

Aarhus/Skolerne123456789Po
Jan Sorensen2429½½011000½
Karsten Rasmussen2435½1 0½11½1
Rasmus Skytte2406½1½1½ 11½6
Tobias Christensen2362½½½1½11½1
Finn Pedersen2291½1½1½0011
Anna Gasik2235011      2
Bo Jacobsen2309   110   2
John Rendboe2233½½1  ½½104
Thomas Ochsner2317  ½01 1½½
Kresten Skytte Hagen2186½½00½0½013
Sjurdur Thorsteinsson2144     1   1
 645542½

 

Jetsmark123456789Po
Allan Stig Rasmussen25110½01101½½
Christian Kyndel Pedersen2443011  101½
Bjorn Moller Ochsner23221½½100   3
Stefan Christensen22960½0½½001½3
Martin Baekgaard2313½ 10½½0½½
Andreas Wiwe22721000111½1
Bjarke Jensen22881111½½0  5
Anders Helledie2236 1 10 ½0½3
Martin Lund2142       101
Jakob Rathlev2238½1½1½½½  
Henning Rasmussen2170       112
 444339½

 

Bronshoj123456789Po
Tiger Hillarp Persson2556   ½1 ½103
Jacob Aagaard2517½½ 11½ 10
Carsten Hoi2370  0  01½1
Kim Pilgaard2432½0 ½1 ½1½4
Thorbjorn Bromann2378½½½010 10
Jacob Carstensen2362½½11 10½½5
Roland Greger2364½10001½  3
Jakob Aabling Thomsen2341101100½00
Nikolaj Palm2307½0½½111½½
Henrik Holmsgaard2294½01 11   
Steffen Nielsen2182  0      0
Morten Lund Ligaard2269      1  1
 46539

 

Nordkalotten123456789Po
Jonny Hector2539½01½0½110
Bjorn Ahlander242210       1
Stellan Brynell2500  ½0111½15
Kaare Hove Kristensen2336 ½½½½101½
Jacob Sylvan23131½½1½ 11 
Esben Kjems Hove2267½½0001 1½
Lars Aaes Nielsen22601 ½1½½1½05
Daniel V Pedersen2274½½0  ½010
Peter Jakobsen22550010½1½0½
Esben Ejsing215900 ½100 1
 244637½

 

K41123456789Po
Andreas Skytte Hagen24160½½01½1½15
John Arni Nilssen2364  1  10002
Sebastian Nilsson23300½ 1½ 00½
Bjorn Brinck Claussen2260101001½½½
Flovin Tor Naes2271½10000½  2
Niels Norskov Laursen22611½1010 ½15
Kresten Schmidt226401½001 11
Bo Garner Christensen224310110010½
Jens Hartung Nielsen22411101000003
Kasper Moller Jorgensen2060      ½  ½
 5333½

 

SK1968123456789Po
Arne Matthiesen2345½½1½00½0½
Lars Hansen22670½00½00001
Jan Magnus Lindfeldt22690½½11½½½½5
Martin Matthiesen2266½½11101005
Poul Rewitz22520½0½010002
Bjarne Hansen2260  11110  4
Pelle Rodkjaer Bank2220½1 1 1½½½5
Thomas Christensen2248100  0   1
Gunnar Pedersen22311½½½1 011
Torben Kyhl Sorensen2179    1  ½0
 4433½

 

Nordre123456789Po
Igor Teplyi2386½½½½½½½1½5
Jorn Sloth23401½½1000½½4
Tom Petri Petersen2331½11000½0½
Johny Veng2239½0   01½½
Jan Christensen2252½½000½ 00
Poul Erik Nielsen2215½0½½1½½½½
Thomas Klitgaard2186  0010½01
Nina Hoiberg2196½11011010
Per Holst2108½0 ½  0  1
Per Hansen2173  1 0    1
 331

 

BMSSkak123456789Po
Henrik Danielsen25241½       
Jens Kristiansen24191010½100½4
Bjarke Sahl2355       ½½1
Dara Sevkan Akdag225100  111  3
Tobias Valentin Rostgaard22291½½11½10½6
Thomas Bach Nielsen2188½00011½0½
Martin Haubro2151001000½01
Sven Pedersen21140½0000 00½
Nicolai Kvist Brondt2177     00½ ½
Sigfred Haubro2130½½½½     2
Michael E Vesterli2038  001    1
Jacob Abildlund Brorsen2129   0011103
William Horup Philipsen1911  1      1
Lars Henrik Bech Hansen2022      ½  ½
Kim Nyvang Andersen1986        00
 4242330

 

Obro123456789Po
Mads Smith Hansen2364½½½0010½ 3
Soren Bech Hansen23290½ 000  ½1
Nikolai Skousen2198½½0½ 000½2
Dennis Jorgensen2207½½0 011½½4
Jacob Kaaber Hansen2257½½11010½½5
Thomas Schou Moldt2226½0 11½0003
Sixten Thestrup2072 10  11014
Carsten Simonsen2187½ ½01 ½01
Alexander Rhee2183 ½000 101
Jesper Vej2103½ 1000   
 432529½

 

Runde 1

SK1968Nordkalotten
Arne Matthiesen½½Jonny Hector
Lars Hansen01Bjorn Ahlander
Jan Magnus Lindfeldt01Jacob Sylvan
Martin Matthiesen½½Esben Kjems Hove
Poul Rewitz01Lars Aaes Nielsen
Pelle Rodkjaer Bank½½Daniel V Pedersen
Thomas Christensen10Peter Jakobsen
Gunnar Pedersen10Esben Ejsing
 
Aarhus/SkolerneBronshoj
Jan Sorensen½½Jacob Aagaard
Karsten Rasmussen½½Kim Pilgaard
Rasmus Skytte½½Thorbjorn Bromann
Tobias Christensen½½Jacob Carstensen
Finn Pedersen½½Roland Greger
Anna Gasik01Jakob Aabling Thomsen
John Rendboe½½Nikolaj Palm
Kresten Skytte Hagen½½Henrik Holmsgaard
 
NordreObro
Igor Teplyi½½Mads Smith Hansen
Jorn Sloth10Soren Bech Hansen
Tom Petri Petersen½½Nikolai Skousen
Johny Veng½½Dennis Jorgensen
Jan Christensen½½Jacob Kaaber Hansen
Poul Erik Nielsen½½Thomas Schou Moldt
Nina Hoiberg½½Carsten Simonsen
Per Holst½½Jesper Vej
 
TeamNordeaSkbK41
Mads Andersen10Andreas Skytte Hagen
Davor Palo10Sebastian Nilsson
Nicolai Vesterbaek Pedersen01Bjorn Brinck Claussen
Steffen Pedersen½½Flovin Tor Naes
Mads Boe01Niels Norskov Laursen
Jackie Andersen10Kresten Schmidt
Jan Rode Pedersen01Bo Garner Christensen
Kristian Seegert01Jens Hartung Nielsen
 
Jetsmark44BMSSkak
Allan Stig Rasmussen01Henrik Danielsen
Christian Kyndel Pedersen01Jens Kristiansen
Bjorn Moller Ochsner10Dara Sevkan Akdag
Stefan Christensen01Tobias Valentin Rostgaard
Martin Baekgaard½½Thomas Bach Nielsen
Andreas Wiwe10Martin Haubro
Bjarke Jensen10Sven Pedersen
Jakob Rathlev½½Sigfred Haubro
 

Runde 2

BronshojJetsmark
Jacob Aagaard½½Allan Stig Rasmussen
Kim Pilgaard01Christian Kyndel Pedersen
Thorbjorn Bromann½½Bjorn Moller Ochsner
Jacob Carstensen½½Stefan Christensen
Roland Greger10Andreas Wiwe
Jakob Aabling Thomsen01Bjarke Jensen
Nikolaj Palm01Jakob Rathlev
Henrik Holmsgaard01Anders Helledie
 
Nordkalotten26TeamNordeaSkb
Jonny Hector01Mads Andersen
Bjorn Ahlander01Davor Palo
Kaare Hove Kristensen½½Nicolai Vesterbaek Pedersen
Jacob Sylvan½½Steffen Pedersen
Esben Kjems Hove½½Mads Boe
Daniel V Pedersen½½Jackie Andersen
Peter Jakobsen01Jan Rode Pedersen
Esben Ejsing01Kristian Seegert
 
Obro44SK1968
Mads Smith Hansen½½Arne Matthiesen
Soren Bech Hansen½½Lars Hansen
Nikolai Skousen½½Jan Magnus Lindfeldt
Dennis Jorgensen½½Martin Matthiesen
Jacob Kaaber Hansen½½Poul Rewitz
Thomas Schou Moldt01Pelle Rodkjaer Bank
Sixten Thestrup10Thomas Christensen
Alexander Rhee½½Gunnar Pedersen
 
K41Nordre
Andreas Skytte Hagen½½Igor Teplyi
Sebastian Nilsson½½Jorn Sloth
Bjorn Brinck Claussen01Tom Petri Petersen
Flovin Tor Naes10Johny Veng
Niels Norskov Laursen½½Jan Christensen
Kresten Schmidt10Poul Erik Nielsen
Bo Garner Christensen01Nina Hoiberg
Jens Hartung Nielsen10Per Holst
 
BMSSkak26Aarhus/Skolerne
Henrik Danielsen½½Jan Sorensen
Jens Kristiansen01Karsten Rasmussen
Dara Sevkan Akdag01Rasmus Skytte
Tobias Valentin Rostgaard½½Tobias Christensen
Thomas Bach Nielsen01Finn Pedersen
Martin Haubro01Anna Gasik
Sven Pedersen½½John Rendboe
Sigfred Haubro½½Kresten Skytte Hagen
 

Runde 3

SK196844Jetsmark
Arne Matthiesen10Allan Stig Rasmussen
Lars Hansen01Christian Kyndel Pedersen
Jan Magnus Lindfeldt½½Bjorn Moller Ochsner
Martin Matthiesen10Stefan Christensen
Poul Rewitz01Martin Baekgaard
Bjarne Hansen10Andreas Wiwe
Thomas Christensen01Bjarke Jensen
Gunnar Pedersen½½Jakob Rathlev
 
TeamNordeaSkbNordre
Mads Andersen½½Igor Teplyi
Davor Palo½½Jorn Sloth
Nicolai Vesterbaek Pedersen01Tom Petri Petersen
Steffen Pedersen10Jan Christensen
Klaus Berg½½Poul Erik Nielsen
Mads Boe10Thomas Klitgaard
Jan Rode Pedersen01Nina Hoiberg
Kristian Seegert01Per Hansen
 
Nordkalotten44Aarhus/Skolerne
Jonny Hector10Jan Sorensen
Stellan Brynell½½Rasmus Skytte
Kaare Hove Kristensen½½Tobias Christensen
Jacob Sylvan½½Finn Pedersen
Esben Kjems Hove01Anna Gasik
Lars Aaes Nielsen½½Thomas Ochsner
Daniel V Pedersen01John Rendboe
Peter Jakobsen10Kresten Skytte Hagen
 
Obro35K41
Mads Smith Hansen½½Andreas Skytte Hagen
Nikolai Skousen01John Arni Nilssen
Dennis Jorgensen01Bjorn Brinck Claussen
Jacob Kaaber Hansen10Flovin Tor Naes
Sixten Thestrup01Niels Norskov Laursen
Carsten Simonsen½½Kresten Schmidt
Alexander Rhee01Bo Garner Christensen
Jesper Vej10Jens Hartung Nielsen
 
Bronshoj44BMSSkak
Carsten Hoi01Jens Kristiansen
Thorbjorn Bromann½½Tobias Valentin Rostgaard
Jacob Carstensen10Thomas Bach Nielsen
Roland Greger01Martin Haubro
Jakob Aabling Thomsen10Sven Pedersen
Nikolaj Palm½½Sigfred Haubro
Henrik Holmsgaard10Michael E Vesterli
Steffen Nielsen01William Horup Philipsen
 

Runde 4

BronshojNordkalotten
Tiger Hillarp Persson½½Jonny Hector
Jacob Aagaard10Stellan Brynell
Kim Pilgaard½½Kaare Hove Kristensen
Thorbjorn Bromann01Jacob Sylvan
Jacob Carstensen10Esben Kjems Hove
Roland Greger01Lars Aaes Nielsen
Jakob Aabling Thomsen10Peter Jakobsen
Nikolaj Palm½½Esben Ejsing
 
K4135Aarhus/Skolerne
Andreas Skytte Hagen01Jan Sorensen
Sebastian Nilsson10Karsten Rasmussen
Bjorn Brinck Claussen01Rasmus Skytte
Flovin Tor Naes01Tobias Christensen
Niels Norskov Laursen01Finn Pedersen
Kresten Schmidt01Bo Jacobsen
Bo Garner Christensen10Thomas Ochsner
Jens Hartung Nielsen10Kresten Skytte Hagen
 
NordreSK1968
Igor Teplyi½½Arne Matthiesen
Jorn Sloth10Lars Hansen
Tom Petri Petersen01Jan Magnus Lindfeldt
Jan Christensen01Martin Matthiesen
Poul Erik Nielsen½½Poul Rewitz
Thomas Klitgaard01Bjarne Hansen
Nina Hoiberg01Pelle Rodkjaer Bank
Per Holst½½Gunnar Pedersen
 
TeamNordeaSkbBMSSkak
Mads Andersen10Jens Kristiansen
Davor Palo01Tobias Valentin Rostgaard
Nicolai Vesterbaek Pedersen10Thomas Bach Nielsen
Steffen Pedersen10Martin Haubro
Klaus Berg10Sven Pedersen
Mads Boe½½Sigfred Haubro
Jackie Andersen10Jacob Abildlund Brorsen
Jan Rode Pedersen10Michael E Vesterli
 
JetsmarkObro
Allan Stig Rasmussen10Mads Smith Hansen
Bjorn Moller Ochsner10Soren Bech Hansen
Stefan Christensen½½Nikolai Skousen
Martin Baekgaard01Jacob Kaaber Hansen
Andreas Wiwe01Thomas Schou Moldt
Bjarke Jensen10Carsten Simonsen
Jakob Rathlev10Alexander Rhee
Anders Helledie10Jesper Vej
 

Runde 5

Nordkalotten44Jetsmark
Jonny Hector01Allan Stig Rasmussen
Stellan Brynell10Bjorn Moller Ochsner
Kaare Hove Kristensen½½Stefan Christensen
Jacob Sylvan½½Martin Baekgaard
Esben Kjems Hove01Andreas Wiwe
Lars Aaes Nielsen½½Bjarke Jensen
Peter Jakobsen½½Jakob Rathlev
Esben Ejsing10Anders Helledie
 
Obro26Bronshoj
Mads Smith Hansen01Tiger Hillarp Persson
Soren Bech Hansen01Jacob Aagaard
Dennis Jorgensen01Kim Pilgaard
Jacob Kaaber Hansen01Thorbjorn Bromann
Thomas Schou Moldt10Roland Greger
Carsten Simonsen10Jakob Aabling Thomsen
Alexander Rhee01Nikolaj Palm
Jesper Vej01Henrik Holmsgaard
 
Aarhus/SkolerneTeamNordeaSkb
Jan Sorensen10Mads Andersen
Karsten Rasmussen½½Davor Palo
Rasmus Skytte½½Nicolai Vesterbaek Pedersen
Tobias Christensen½½Klaus Berg
Finn Pedersen½½Jackie Andersen
Bo Jacobsen10Jan Rode Pedersen
Thomas Ochsner10Kristian Seegert
Kresten Skytte Hagen½½Nicolai Lowenstein
 
BMSSkakNordre
Jens Kristiansen½½Igor Teplyi
Dara Sevkan Akdag10Jorn Sloth
Tobias Valentin Rostgaard10Tom Petri Petersen
Thomas Bach Nielsen10Jan Christensen
Martin Haubro01Poul Erik Nielsen
Sven Pedersen01Thomas Klitgaard
Jacob Abildlund Brorsen01Nina Hoiberg
Michael E Vesterli10Per Hansen
 
SK1968K41
Arne Matthiesen01Andreas Skytte Hagen
Lars Hansen½½Sebastian Nilsson
Jan Magnus Lindfeldt10Bjorn Brinck Claussen
Martin Matthiesen10Flovin Tor Naes
Poul Rewitz01Niels Norskov Laursen
Bjarne Hansen10Kresten Schmidt
Gunnar Pedersen10Bo Garner Christensen
Torben Kyhl Sorensen10Jens Hartung Nielsen
 

Runde 6

BMSSkakSK1968
Jens Kristiansen10Arne Matthiesen
Dara Sevkan Akdag10Lars Hansen
Tobias Valentin Rostgaard½½Jan Magnus Lindfeldt
Thomas Bach Nielsen10Martin Matthiesen
Martin Haubro01Poul Rewitz
Nicolai Kvist Brondt01Bjarne Hansen
Sven Pedersen01Pelle Rodkjaer Bank
Jacob Abildlund Brorsen10Thomas Christensen
 
Aarhus/SkolerneObro
Jan Sorensen01Mads Smith Hansen
Karsten Rasmussen10Soren Bech Hansen
Tobias Christensen10Nikolai Skousen
Finn Pedersen01Dennis Jorgensen
Bo Jacobsen01Jacob Kaaber Hansen
John Rendboe½½Thomas Schou Moldt
Kresten Skytte Hagen01Sixten Thestrup
Sjurdur Thorsteinsson10Jesper Vej
 
K41Bronshoj
Andreas Skytte Hagen½½Jacob Aagaard
John Arni Nilssen10Carsten Hoi
Bjorn Brinck Claussen10Thorbjorn Bromann
Flovin Tor Naes01Jacob Carstensen
Niels Norskov Laursen01Roland Greger
Kresten Schmidt10Jakob Aabling Thomsen
Bo Garner Christensen01Nikolaj Palm
Jens Hartung Nielsen01Henrik Holmsgaard
 
NordreNordkalotten
Igor Teplyi½½Jonny Hector
Jorn Sloth01Stellan Brynell
Tom Petri Petersen01Kaare Hove Kristensen
Johny Veng01Esben Kjems Hove
Jan Christensen½½Lars Aaes Nielsen
Poul Erik Nielsen½½Daniel V Pedersen
Thomas Klitgaard01Peter Jakobsen
Nina Hoiberg10Esben Ejsing
 
JetsmarkTeamNordeaSkb
Allan Stig Rasmussen01Mads Andersen
Christian Kyndel Pedersen10Davor Palo
Bjorn Moller Ochsner01Nicolai Vesterbaek Pedersen
Stefan Christensen01Steffen Pedersen
Martin Baekgaard½½Klaus Berg
Andreas Wiwe10Mads Boe
Bjarke Jensen½½Jackie Andersen
Jakob Rathlev½½Nicolai Lowenstein
 

Runde 7

ObroNordkalotten
Mads Smith Hansen01Jonny Hector
Nikolai Skousen01Stellan Brynell
Dennis Jorgensen10Kaare Hove Kristensen
Jacob Kaaber Hansen01Jacob Sylvan
Thomas Schou Moldt01Lars Aaes Nielsen
Sixten Thestrup10Daniel V Pedersen
Carsten Simonsen½½Peter Jakobsen
Alexander Rhee10Esben Ejsing
 
Aarhus/Skolerne53Jetsmark
Jan Sorensen01Allan Stig Rasmussen
Karsten Rasmussen10Christian Kyndel Pedersen
Rasmus Skytte10Stefan Christensen
Tobias Christensen10Martin Baekgaard
Finn Pedersen01Andreas Wiwe
Thomas Ochsner10Bjarke Jensen
John Rendboe½½Jakob Rathlev
Kresten Skytte Hagen½½Anders Helledie
 
BMSSkakK41
Jens Kristiansen01Andreas Skytte Hagen
Dara Sevkan Akdag10John Arni Nilssen
Tobias Valentin Rostgaard10Sebastian Nilsson
Thomas Bach Nielsen½½Bjorn Brinck Claussen
Martin Haubro½½Flovin Tor Naes
Nicolai Kvist Brondt01Bo Garner Christensen
Jacob Abildlund Brorsen10Jens Hartung Nielsen
Lars Henrik Bech Hansen½½Kasper Moller Jorgensen
 
Bronshoj53Nordre
Tiger Hillarp Persson½½Igor Teplyi
Carsten Hoi10Jorn Sloth
Kim Pilgaard½½Tom Petri Petersen
Jacob Carstensen01Johny Veng
Roland Greger½½Poul Erik Nielsen
Jakob Aabling Thomsen½½Thomas Klitgaard
Nikolaj Palm10Nina Hoiberg
Morten Lund Ligaard10Per Holst
 
SK1968TeamNordeaSkb
Arne Matthiesen½½Mads Andersen
Lars Hansen01Davor Palo
Jan Magnus Lindfeldt½½Nicolai Vesterbaek Pedersen
Martin Matthiesen10Steffen Pedersen
Poul Rewitz01Jan Pedersen
Bjarne Hansen01Klaus Berg
Pelle Rodkjaer Bank½½Mads Boe
Gunnar Pedersen01Jackie Andersen
 

Runde 8

TeamNordeaSkbObro
Mads Andersen½½Mads Smith Hansen
Davor Palo10Nikolai Skousen
Nicolai Vesterbaek Pedersen½½Dennis Jorgensen
Steffen Pedersen½½Jacob Kaaber Hansen
Jens Kjeldsen10Thomas Schou Moldt
Klaus Berg10Sixten Thestrup
Mads Boe10Carsten Simonsen
Jackie Andersen10Alexander Rhee
 
NordreAarhus/Skolerne
Igor Teplyi10Jan Sorensen
Jorn Sloth½½Karsten Rasmussen
Tom Petri Petersen01Rasmus Skytte
Johny Veng½½Tobias Christensen
Jan Christensen01Finn Pedersen
Poul Erik Nielsen½½Thomas Ochsner
Thomas Klitgaard01John Rendboe
Nina Hoiberg10Kresten Skytte Hagen
 
K41Jetsmark
Andreas Skytte Hagen½½Allan Stig Rasmussen
John Arni Nilssen01Christian Kyndel Pedersen
Sebastian Nilsson01Stefan Christensen
Bjorn Brinck Claussen½½Martin Baekgaard
Niels Norskov Laursen½½Andreas Wiwe
Kresten Schmidt10Anders Helledie
Bo Garner Christensen01Martin Lund
Jens Hartung Nielsen01Henning Rasmussen
 
BMSSkak26Nordkalotten
Jens Kristiansen01Jonny Hector
Bjarke Sahl½½Stellan Brynell
Tobias Valentin Rostgaard01Kaare Hove Kristensen
Thomas Bach Nielsen01Jacob Sylvan
Martin Haubro01Esben Kjems Hove
Nicolai Kvist Brondt½½Lars Aaes Nielsen
Sven Pedersen01Daniel V Pedersen
Jacob Abildlund Brorsen10Peter Jakobsen
 
SK1968Bronshoj
Arne Matthiesen01Tiger Hillarp Persson
Lars Hansen01Jacob Aagaard
Jan Magnus Lindfeldt½½Carsten Hoi
Martin Matthiesen01Kim Pilgaard
Poul Rewitz01Thorbjorn Bromann
Pelle Rodkjaer Bank½½Jacob Carstensen
Gunnar Pedersen10Jakob Aabling Thomsen
Torben Kyhl Sorensen½½Nikolaj Palm
 

Runde 9

BronshojTeamNordeaSkb
Tiger Hillarp Persson01Mads Andersen
Jacob Aagaard01Davor Palo
Carsten Hoi10Nicolai Vesterbaek Pedersen
Kim Pilgaard½½Steffen Pedersen
Thorbjorn Bromann01Jens Kjeldsen
Jacob Carstensen½½Klaus Berg
Jakob Aabling Thomsen01Mads Boe
Nikolaj Palm½½Jackie Andersen
 
Aarhus/SkolerneSK1968
Jan Sorensen½½Arne Matthiesen
Karsten Rasmussen10Lars Hansen
Rasmus Skytte½½Jan Magnus Lindfeldt
Tobias Christensen10Martin Matthiesen
Finn Pedersen10Poul Rewitz
Thomas Ochsner½½Pelle Rodkjaer Bank
John Rendboe01Gunnar Pedersen
Kresten Skytte Hagen10Torben Kyhl Sorensen
 
Obro53BMSSkak
Soren Bech Hansen½½Jens Kristiansen
Nikolai Skousen½½Bjarke Sahl
Dennis Jorgensen½½Tobias Valentin Rostgaard
Jacob Kaaber Hansen½½Thomas Bach Nielsen
Thomas Schou Moldt01Martin Haubro
Sixten Thestrup10Sven Pedersen
Carsten Simonsen10Jacob Abildlund Brorsen
Alexander Rhee10Kim Nyvang Andersen
 
NordkalottenK41
Jonny Hector01Andreas Skytte Hagen
Stellan Brynell10John Arni Nilssen
Kaare Hove Kristensen½½Sebastian Nilsson
Esben Kjems Hove½½Bjorn Brinck Claussen
Lars Aaes Nielsen01Niels Norskov Laursen
Daniel V Pedersen01Kresten Schmidt
Peter Jakobsen½½Bo Garner Christensen
Esben Ejsing10Jens Hartung Nielsen
 
JetsmarkNordre
Allan Stig Rasmussen½½Igor Teplyi
Christian Kyndel Pedersen½½Jorn Sloth
Stefan Christensen½½Tom Petri Petersen
Martin Baekgaard½½Johny Veng
Andreas Wiwe10Jan Christensen
Anders Helledie½½Poul Erik Nielsen
Martin Lund01Thomas Klitgaard
Henning Rasmussen10Nina Hoiberg
 

 

Vis alle spillere

+20202020
+20102010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
+20002000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
+19901990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999
+19801980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989
+19701970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979
+19601960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969
+19501950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959
+19401940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949
+19301930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939
+19201920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929
+19101910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919
+19001900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909
+18901890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899

Turneringer
Danmarksmesterskaber
Divisionsturneringen
Nordiske Mesterskaber
OL
EM for Landshold
Landskampe
Københavnsmesterskaber
Århusmesterskaber
Copenhagen Open
Copenhagen Chess Challenge
Vesterhavsturneringer
Seniorturneringer og mesterskaber
Ungdomsturneringer og mesterskaber
Kvindeturneringer

Danske GM
Mads Andersen
Jonas Buhl Bjerre
Henrik Danielsen
Jakob Vang Glud
Curt Hansen
Lars Bo Hansen
Sune Berg Hansen
Carsten Hoi
Jens Kristiansen
Bent Larsen
Peter Heine Nielsen
Davor Palo
Allan Stig Rasmussen
Lars Schandorff
Jesper Sondergaard Thybo
Jacob Aagaard

Danske IM
Borge Andersen
Mikkel Antonsen
Simon Bekker Jensen
Klaus Berg
Kai Bjerring
Filip Boe Olsen
Lars Borbjerggaard
Nikolaj Borge
Bjorn Brinck Claussen
Thorbjorn Bromann
Jacob Carstensen
Tobias Christensen
Jens Enevoldsen
Steen Fedder
Andreas Skytte Hagen
Svend Hamann
Mads Hansen
Martin Haubro
Tomas Hutters
Ole Jakobsen
Erik Jelling
Jens Kjeldsen
Kassa Korley
Kaare Hove Kristensen
Leif Sogaard Kristensen
Silas Lund
Nikolaj Mikkelsen
Erling Mortensen
Bjorn Moller Ochsner
Christian Kyndel Pedersen
Jan Pedersen
Nicolai Vesterbaek Pedersen
Steffen Pedersen
Kim Pilgaard
Karsten Rasmussen
Rasmus Skytte
Jan Sorensen
Jacob Sylvan
Igor Teplyi
Jakob Aabling Thomsen
Martin Percivaldi
Bent Sorensen
Erik Pedersen
Torben N Sorensen
Bjarke Sahl
Uffe Vinter Schou

Danske Topspillere
Erik Andersen
Poul Hage
Holger Norman Hansen
Bent Kolvig
Eigil Pedersen
Sejer Holm Petersen
Christian Poulsen
Ulrik Rath
Palle Ravn

Spilleres egne partisamlinger
Julius Nielsen

Download Danbase inkl. partisamlinger