Divisionsturneringen 2009

Vinder: Aarhus/Skolerne
Sted:

Download pgn - 360 partier

Divisionsturneringen: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 1996

Klik på nedenstående resultater for at gennemspille partier

1234567890PoMP
1Aarhus/skolerne*435645½15
2K41*6774512
3Bronshoj4*27864413
4Jetsmark*4743½11
5Nordkalotten564*35374111
6Sydostfyn15*63812
7SK196832*4634½7
8Norresundby½34*6285
9Naestved2105*3222
10Aalborg12112225*18½2

123456789PoMP
1Aarhus/skolerne 4½6105½ 86½  3597 5½4 4325½ 45½15
2K419 4½4 710 3½67 4½533½ 86½  2½14512
3Bronshoj42½  895 4½785½  76 4½21 6104413
4Jetsmark 5½323½ 74½  7½863½  71012½  4595½ 43½11
5Nordkalotten 586 631 71023½ 94 4½74111
6Sydostfyn13½  55 5½924½  4½43 3½710 4½83812
7SK1968 6108 3½433½  22 3164½  4½953½ 34½7
8Norresundby5 47 1½14½  2½395½ 10 1½263½ 285
9Naestved 12362½ 10 21 2½8 5573½  2½4222
10Aalborg7 2½12 5954 28 26318½2

Aarhus/skolerne123456789Po
Karsten Rasmussen2429½½100½½104
Jan Sorensen242300½1½0½½14
Rasmus Skytte23861½1  110½5
Erik Jelling2365   ½1    
Bo Jacobsen2306  ½01½1  3
Tobias Christensen2352 11½11101
Mads Boe2326½1½½11½117
Finn Pedersen23340½1½½½10½
Jackie Andersen227411 01    3
Poul Rewitz2298111  ½0½15
Bjorn Moller Ochsner2155½        ½
John Rendboe2247       1½
 365445½

 

K41123456789Po
Daniel Semcesen2460½½½½10   3
Silas Lund24111011100116
Jacob Ost Hansen2380      ½  ½
Andreas Skytte Hagen2331½½101½1½05
Roland Greger23821110½101½6
Casper Dahl Rasmussen2373101½1½0105
Karsten Larsen2319       101
Sebastian Nilsson2312111½½1   5
Kresten Schmidt22811½100½11½
Flovin Tor Naes226211½  1½105
Bo Garner Christensen2280   11 ½0½3
 77645

 

Bronshoj123456789Po
Tiger Hillarp Persson2576½10  ½1014
Thorbjorn Bromann2434010½11½½1
Carsten Hoi2393½11½110117
Simon Bekker Jensen2407   1½11  
Kim Pilgaard2435 1   1 114
Jacob Carstensen231711000½100
David Bekker Jensen2343   01 01½
Bjorn Brinck Claussen2300010 1 ½½½
Nikolaj Palm2276010111½01
Oksana Vovk2145  0      0
Morten Lund Ligaard224001   1   2
Peter Brondt Pedersen2134½  ½0    1
Steen Petersen2154  11     2
 8274644

 

Jetsmark123456789Po
Allan Stig Rasmussen2534½½110½½004
Jakob Vang Glud24811111½1½½1
Christian Kyndel Pedersen2452½½01½10½04
Martin Baekgaard2287000½0101½3
Stefan Christensen22281111½½0½1
Andreas Wiwe223910½111½016
Bjarke Jensen22531½01½10½1
Jakob Rathlev2237½011½11117
 7443½

 

Nordkalotten123456789Po
Jonny Hector25721111111119
Stellan Brynell24721½1011 ½05
Bjorn Ahlander241911 ½1½1½1
Esben Kjems Hove2269½0011000½3
Kaare Kristensen2258  1½1½0½0
Lars Aaes Nielsen2248½½1½1011 
Peter Jakobsen2225101½0½ ½1
Esben Ejsing2141      00½½
Soren A Koch21890011100  3
Martin Stampe Noer19560       ½½
Peter Vestergaard Andersen0 00   0  0
 536573441

 

Sydostfyn123456789Po
Lars Schandorff2501½0½½1½0115
Jacob Aagaard25381½½0  1115
Steffen Pedersen2428½111½01½½6
Sabino Brunello250700       0
Torben N Sorensen24231½ 1½    3
Lars Borbjerggaard2335  1½10 1½4
Jan Nordenbaek2210  ½½½0½1½
Finn Nohr207901½1000½½
Niels-Peter Nielsen218401½ ½½½ ½
Martin Strandby2159     0   0
Jepp Frederiksen0      ½  ½
Lars Gronborg Bjerre0     0 ½ ½
Arne Andersen2075½110½    3
Per Smidt Sorensen2105      0  0
Ib Lynaes Hansen1920       ½0½
 51638

 

SK1968123456789Po
Arne Matthiesen2322½½0½0½1003
Martin Matthiesen22951½0½010014
Jan Magnus Lindfeldt2237½½    00 1
Pelle Rodkjaer Bank2261 0 00    0
Lars Hansen22091½11½0½10
Bjarne Hansen224811110½½1½
Thomas Christensen22521     1  2
Soren Holst Nielsen2214 100  ½½13
Jens Riis2152     011½
Ole Alkaersig2162  ½ ½    1
Torben Steffensen2187½    0   ½
Salomeja Zaksaite2201       101
Niels Danstrup2129  1      1
Allan Bangsbro2126     ½   ½
Pelle O Larsen2132½0 ½1½   
Bjarne Pedersen2113  0      0
Frank Andersen2162   00    0
Thomas Hauge Vestergaard0        ½½
 642334½

 

Norresundby123456789Po
Jakob Aabling Thomsen23120½0000½001
Per Naesby Andreasen22300½½00½1½03
Jorgen Jorgensen2315  00½110½3
Bent Sorensen22400½½½1½10½
Jens Kolbaek2344½1000110½4
Jens Jorgen Christiansen2197½½000½½0½
Svend Pedersen2253  ½001½0½
John Bauneborg Nielsen2171000 11½11
Tommy Nielsen216810       1
Eddie Grosbol-Rais011       2
Henrik Kaysfeld2195   0     0
 34½628

 

Naestved123456789Po
Mikkel Antonsen2439½0½1110116
Brian Jorgen Jorgensen2267 0½1½ 0103
Nils Linde Olsen225600000½111
Evgenia Peicheva Hansen2164½00 0010½2
Brian Schyberg212600½00½0001
Martin Hansen208200½1001½03
Dimon Paul Pedersen20850 ½0½01002
Bjarne Haar2060 0       0
Flemming Preuss20560    ½ 00½
Kim Norgaard2084  000    0
Mads Tudvad191900   0   0
Kai Sten Nielsen2162   0  1  1
 1032522

 

Aalborg123456789Po
Daniel V Pedersen2303½½½00 ½002
Carsten Hellegaard2225     ½ 00½
Torben Hjorth21650100000  1
Jorgen G Nielsen2171½½01000½0
Finn Winther Nielsen20280001000001
Soren Andersen208200000½001
John Nyholm Hansen20890½ 100½½½3
Bjarne Sonderstrup2094½00110½½½4
Sune Kovshoj2037½00  0½ 01
Kim Houlberg2047  ½      ½
Jan Peter Lysberg2034   10    1
Jens Johan Christensen2009       ½ ½
 2151122218½

 

Runde 1

Aarhus/skolerneSydostfyn
Karsten Rasmussen½½Lars Schandorff
Jan Sorensen01Jacob Aagaard
Rasmus Skytte10Sabino Brunello
Mads Boe½½Steffen Pedersen
Finn Pedersen01Torben N Sorensen
Jackie Andersen10Finn Nohr
Poul Rewitz10Niels-Peter Nielsen
Bjorn Moller Ochsner½½Arne Andersen
 
Nordkalotten53Norresundby
Jonny Hector10Jakob Aabling Thomsen
Stellan Brynell10Per Naesby Andreasen
Bjorn Ahlander10Bent Sorensen
Esben Kjems Hove½½Jens Kolbaek
Lars Aaes Nielsen½½Jens Jorgen Christiansen
Peter Jakobsen10John Bauneborg Nielsen
Soren A Koch01Tommy Nielsen
Martin Stampe Noer01Eddie Grosbol-Rais
 
Naestved17K41
Mikkel Antonsen½½Daniel Semcesen
Nils Linde Olsen01Silas Lund
Evgenia Peicheva Hansen½½Andreas Skytte Hagen
Brian Schyberg01Roland Greger
Martin Hansen01Casper Dahl Rasmussen
Dimon Paul Pedersen01Sebastian Nilsson
Flemming Preuss01Kresten Schmidt
Mads Tudvad01Flovin Tor Naes
 
SK196862Aalborg
Arne Matthiesen½½Daniel V Pedersen
Martin Matthiesen10Torben Hjorth
Jan Magnus Lindfeldt½½Jorgen G Nielsen
Lars Hansen10Finn Winther Nielsen
Thomas Christensen10Soren Andersen
Bjarne Hansen10John Nyholm Hansen
Torben Steffensen½½Bjarne Sonderstrup
Pelle O Larsen½½Sune Kovshoj
 
JetsmarkBronshoj
Allan Stig Rasmussen½½Tiger Hillarp Persson
Jakob Vang Glud10Thorbjorn Bromann
Christian Kyndel Pedersen½½Carsten Hoi
Martin Baekgaard01Jacob Carstensen
Stefan Christensen10Bjorn Brinck Claussen
Andreas Wiwe10Nikolaj Palm
Bjarke Jensen10Morten Lund Ligaard
Jakob Rathlev½½Peter Brondt Pedersen
 

Runde 2

K41Jetsmark
Daniel Semcesen½½Allan Stig Rasmussen
Silas Lund01Jakob Vang Glud
Andreas Skytte Hagen½½Christian Kyndel Pedersen
Roland Greger10Martin Baekgaard
Casper Dahl Rasmussen01Stefan Christensen
Sebastian Nilsson10Andreas Wiwe
Kresten Schmidt½½Bjarke Jensen
Flovin Tor Naes10Jakob Rathlev
 
Sydostfyn53Nordkalotten
Lars Schandorff01Jonny Hector
Jacob Aagaard½½Stellan Brynell
Sabino Brunello01Bjorn Ahlander
Steffen Pedersen10Esben Kjems Hove
Torben N Sorensen½½Lars Aaes Nielsen
Finn Nohr10Peter Jakobsen
Niels-Peter Nielsen10Soren A Koch
Arne Andersen10Peter Vestergaard Andersen
 
Norresundby44SK1968
Jakob Aabling Thomsen½½Arne Matthiesen
Per Naesby Andreasen½½Martin Matthiesen
Bent Sorensen½½Jan Magnus Lindfeldt
Jens Kolbaek10Pelle Rodkjaer Bank
Jens Jorgen Christiansen½½Lars Hansen
John Bauneborg Nielsen01Bjarne Hansen
Tommy Nielsen01Soren Holst Nielsen
Eddie Grosbol-Rais10Pelle O Larsen
 
AalborgAarhus/skolerne
Daniel V Pedersen½½Karsten Rasmussen
Torben Hjorth10Jan Sorensen
Jorgen G Nielsen½½Rasmus Skytte
Finn Winther Nielsen01Tobias Christensen
Soren Andersen01Mads Boe
John Nyholm Hansen½½Finn Pedersen
Bjarne Sonderstrup01Jackie Andersen
Sune Kovshoj01Poul Rewitz
 
Bronshoj80Naestved
Tiger Hillarp Persson10Mikkel Antonsen
Thorbjorn Bromann10Brian Jorgen Jorgensen
Carsten Hoi10Nils Linde Olsen
Kim Pilgaard10Evgenia Peicheva Hansen
Jacob Carstensen10Brian Schyberg
Bjorn Brinck Claussen10Martin Hansen
Nikolaj Palm10Bjarne Haar
Morten Lund Ligaard10Mads Tudvad
 

Runde 3

SK1968Jetsmark
Arne Matthiesen01Allan Stig Rasmussen
Martin Matthiesen01Jakob Vang Glud
Lars Hansen10Christian Kyndel Pedersen
Bjarne Hansen10Martin Baekgaard
Soren Holst Nielsen01Stefan Christensen
Ole Alkaersig½½Andreas Wiwe
Niels Danstrup10Bjarke Jensen
Bjarne Pedersen01Jakob Rathlev
 
SydostfynNaestved
Lars Schandorff½½Mikkel Antonsen
Jacob Aagaard½½Brian Jorgen Jorgensen
Steffen Pedersen10Nils Linde Olsen
Lars Borbjerggaard10Evgenia Peicheva Hansen
Jan Nordenbaek½½Brian Schyberg
Finn Nohr½½Martin Hansen
Niels-Peter Nielsen½½Dimon Paul Pedersen
Arne Andersen10Kim Norgaard
 
NorresundbyAarhus/skolerne
Jakob Aabling Thomsen01Karsten Rasmussen
Per Naesby Andreasen½½Jan Sorensen
Jorgen Jorgensen01Rasmus Skytte
Bent Sorensen½½Bo Jacobsen
Jens Kolbaek01Tobias Christensen
Svend Pedersen½½Mads Boe
Jens Jorgen Christiansen01Finn Pedersen
John Bauneborg Nielsen01Poul Rewitz
 
Nordkalotten62Bronshoj
Jonny Hector10Tiger Hillarp Persson
Stellan Brynell10Thorbjorn Bromann
Esben Kjems Hove01Carsten Hoi
Kaare Kristensen10Jacob Carstensen
Lars Aaes Nielsen10Bjorn Brinck Claussen
Peter Jakobsen10Nikolaj Palm
Soren A Koch10Oksana Vovk
Peter Vestergaard Andersen01Steen Petersen
 
K4171Aalborg
Daniel Semcesen½½Daniel V Pedersen
Silas Lund10Torben Hjorth
Andreas Skytte Hagen10Jorgen G Nielsen
Roland Greger10Finn Winther Nielsen
Casper Dahl Rasmussen10Soren Andersen
Sebastian Nilsson10Bjarne Sonderstrup
Kresten Schmidt10Sune Kovshoj
Flovin Tor Naes½½Kim Houlberg
 

Runde 4

Aarhus/skolerne35Nordkalotten
Karsten Rasmussen01Jonny Hector
Jan Sorensen10Stellan Brynell
Erik Jelling½½Bjorn Ahlander
Bo Jacobsen01Esben Kjems Hove
Tobias Christensen½½Kaare Kristensen
Mads Boe½½Lars Aaes Nielsen
Finn Pedersen½½Peter Jakobsen
Jackie Andersen01Soren A Koch
 
K41Sydostfyn
Daniel Semcesen½½Lars Schandorff
Silas Lund10Jacob Aagaard
Andreas Skytte Hagen01Steffen Pedersen
Roland Greger01Torben N Sorensen
Casper Dahl Rasmussen½½Lars Borbjerggaard
Sebastian Nilsson½½Jan Nordenbaek
Kresten Schmidt01Finn Nohr
Bo Garner Christensen10Arne Andersen
 
BronshojSK1968
Thorbjorn Bromann½½Arne Matthiesen
Carsten Hoi½½Martin Matthiesen
Simon Bekker Jensen10Pelle Rodkjaer Bank
Jacob Carstensen01Lars Hansen
David Bekker Jensen01Bjarne Hansen
Nikolaj Palm10Soren Holst Nielsen
Peter Brondt Pedersen½½Pelle O Larsen
Steen Petersen10Frank Andersen
 
Aalborg53Naestved
Daniel V Pedersen01Mikkel Antonsen
Torben Hjorth01Brian Jorgen Jorgensen
Jorgen G Nielsen10Nils Linde Olsen
Finn Winther Nielsen10Brian Schyberg
Soren Andersen01Martin Hansen
John Nyholm Hansen10Dimon Paul Pedersen
Bjarne Sonderstrup10Kim Norgaard
Jan Peter Lysberg10Kai Sten Nielsen
 
Jetsmark½Norresundby
Allan Stig Rasmussen10Jakob Aabling Thomsen
Jakob Vang Glud10Per Naesby Andreasen
Christian Kyndel Pedersen10Jorgen Jorgensen
Martin Baekgaard½½Bent Sorensen
Stefan Christensen10Jens Kolbaek
Andreas Wiwe10Svend Pedersen
Bjarke Jensen10Jens Jorgen Christiansen
Jakob Rathlev10Henrik Kaysfeld
 

Runde 5

SK196826K41
Arne Matthiesen01Daniel Semcesen
Martin Matthiesen01Silas Lund
Pelle Rodkjaer Bank01Andreas Skytte Hagen
Lars Hansen½½Roland Greger
Bjarne Hansen01Casper Dahl Rasmussen
Ole Alkaersig½½Sebastian Nilsson
Pelle O Larsen10Kresten Schmidt
Frank Andersen01Bo Garner Christensen
 
Naestved26Aarhus/skolerne
Mikkel Antonsen10Karsten Rasmussen
Brian Jorgen Jorgensen½½Jan Sorensen
Nils Linde Olsen01Erik Jelling
Evgenia Peicheva Hansen01Bo Jacobsen
Brian Schyberg01Tobias Christensen
Martin Hansen01Mads Boe
Dimon Paul Pedersen½½Finn Pedersen
Kim Norgaard01Jackie Andersen
 
SydostfynJetsmark
Lars Schandorff10Allan Stig Rasmussen
Steffen Pedersen½½Jakob Vang Glud
Torben N Sorensen½½Christian Kyndel Pedersen
Lars Borbjerggaard10Martin Baekgaard
Jan Nordenbaek½½Stefan Christensen
Finn Nohr01Andreas Wiwe
Niels-Peter Nielsen½½Bjarke Jensen
Arne Andersen½½Jakob Rathlev
 
NorresundbyBronshoj
Jakob Aabling Thomsen01Thorbjorn Bromann
Per Naesby Andreasen01Carsten Hoi
Jorgen Jorgensen½½Simon Bekker Jensen
Bent Sorensen10Jacob Carstensen
Jens Kolbaek01David Bekker Jensen
Svend Pedersen01Bjorn Brinck Claussen
Jens Jorgen Christiansen01Nikolaj Palm
John Bauneborg Nielsen10Peter Brondt Pedersen
 
Nordkalotten71Aalborg
Jonny Hector10Daniel V Pedersen
Stellan Brynell10Torben Hjorth
Bjorn Ahlander10Jorgen G Nielsen
Esben Kjems Hove10Finn Winther Nielsen
Kaare Kristensen10Soren Andersen
Lars Aaes Nielsen10John Nyholm Hansen
Peter Jakobsen01Bjarne Sonderstrup
Soren A Koch10Jan Peter Lysberg
 

Runde 6

SK196835Aarhus/skolerne
Arne Matthiesen½½Karsten Rasmussen
Martin Matthiesen10Jan Sorensen
Lars Hansen01Rasmus Skytte
Bjarne Hansen½½Bo Jacobsen
Jens Riis01Tobias Christensen
Torben Steffensen01Mads Boe
Allan Bangsbro½½Finn Pedersen
Pelle O Larsen½½Poul Rewitz
 
K41Nordkalotten
Daniel Semcesen01Jonny Hector
Silas Lund01Stellan Brynell
Andreas Skytte Hagen½½Bjorn Ahlander
Roland Greger10Esben Kjems Hove
Casper Dahl Rasmussen½½Kaare Kristensen
Sebastian Nilsson10Lars Aaes Nielsen
Kresten Schmidt½½Peter Jakobsen
Flovin Tor Naes10Soren A Koch
 
Bronshoj71Sydostfyn
Tiger Hillarp Persson½½Lars Schandorff
Thorbjorn Bromann10Steffen Pedersen
Carsten Hoi10Lars Borbjerggaard
Simon Bekker Jensen10Jan Nordenbaek
Kim Pilgaard10Finn Nohr
Jacob Carstensen½½Niels-Peter Nielsen
Nikolaj Palm10Martin Strandby
Morten Lund Ligaard10Lars Gronborg Bjerre
 
NaestvedNorresundby
Mikkel Antonsen10Jakob Aabling Thomsen
Nils Linde Olsen½½Per Naesby Andreasen
Evgenia Peicheva Hansen01Jorgen Jorgensen
Brian Schyberg½½Bent Sorensen
Martin Hansen01Jens Kolbaek
Dimon Paul Pedersen01Svend Pedersen
Flemming Preuss½½Jens Jorgen Christiansen
Mads Tudvad01John Bauneborg Nielsen
 
Jetsmark71Aalborg
Allan Stig Rasmussen½½Carsten Hellegaard
Jakob Vang Glud10Torben Hjorth
Christian Kyndel Pedersen10Jorgen G Nielsen
Martin Baekgaard10Finn Winther Nielsen
Stefan Christensen½½Soren Andersen
Andreas Wiwe10John Nyholm Hansen
Bjarke Jensen10Bjarne Sonderstrup
Jakob Rathlev10Sune Kovshoj
 

Runde 7

SydostfynSK1968
Lars Schandorff01Arne Matthiesen
Jacob Aagaard10Martin Matthiesen
Steffen Pedersen10Jan Magnus Lindfeldt
Jan Nordenbaek½½Lars Hansen
Finn Nohr01Thomas Christensen
Niels-Peter Nielsen½½Bjarne Hansen
Jepp Frederiksen½½Soren Holst Nielsen
Per Smidt Sorensen01Jens Riis
 
Naestved53Nordkalotten
Mikkel Antonsen01Jonny Hector
Brian Jorgen Jorgensen01Bjorn Ahlander
Nils Linde Olsen10Esben Kjems Hove
Evgenia Peicheva Hansen10Kaare Kristensen
Brian Schyberg01Lars Aaes Nielsen
Martin Hansen10Esben Ejsing
Dimon Paul Pedersen10Soren A Koch
Kai Sten Nielsen10Peter Vestergaard Andersen
 
Aalborg26Norresundby
Daniel V Pedersen½½Jakob Aabling Thomsen
Torben Hjorth01Per Naesby Andreasen
Jorgen G Nielsen01Jorgen Jorgensen
Finn Winther Nielsen01Bent Sorensen
Soren Andersen01Jens Kolbaek
John Nyholm Hansen½½Svend Pedersen
Bjarne Sonderstrup½½Jens Jorgen Christiansen
Sune Kovshoj½½John Bauneborg Nielsen
 
BronshojK41
Tiger Hillarp Persson10Silas Lund
Thorbjorn Bromann½½Jacob Ost Hansen
Carsten Hoi01Andreas Skytte Hagen
Simon Bekker Jensen10Roland Greger
Jacob Carstensen10Casper Dahl Rasmussen
David Bekker Jensen01Kresten Schmidt
Bjorn Brinck Claussen½½Flovin Tor Naes
Nikolaj Palm½½Bo Garner Christensen
 
Aarhus/skolerneJetsmark
Karsten Rasmussen½½Allan Stig Rasmussen
Jan Sorensen½½Jakob Vang Glud
Rasmus Skytte10Christian Kyndel Pedersen
Bo Jacobsen10Martin Baekgaard
Tobias Christensen10Stefan Christensen
Mads Boe½½Andreas Wiwe
Finn Pedersen10Bjarke Jensen
Poul Rewitz01Jakob Rathlev
 

Runde 8

Jetsmark44Nordkalotten
Allan Stig Rasmussen01Jonny Hector
Jakob Vang Glud½½Stellan Brynell
Christian Kyndel Pedersen½½Bjorn Ahlander
Martin Baekgaard10Esben Kjems Hove
Stefan Christensen½½Kaare Kristensen
Andreas Wiwe01Lars Aaes Nielsen
Bjarke Jensen½½Peter Jakobsen
Jakob Rathlev10Esben Ejsing
 
SK1968Naestved
Arne Matthiesen01Mikkel Antonsen
Martin Matthiesen01Brian Jorgen Jorgensen
Jan Magnus Lindfeldt01Nils Linde Olsen
Lars Hansen10Evgenia Peicheva Hansen
Bjarne Hansen10Brian Schyberg
Soren Holst Nielsen½½Martin Hansen
Salomeja Zaksaite10Dimon Paul Pedersen
Jens Riis10Flemming Preuss
 
NorresundbyK41
Jakob Aabling Thomsen01Silas Lund
Per Naesby Andreasen½½Andreas Skytte Hagen
Jorgen Jorgensen01Roland Greger
Bent Sorensen01Casper Dahl Rasmussen
Jens Kolbaek01Karsten Larsen
Svend Pedersen01Kresten Schmidt
Jens Jorgen Christiansen01Flovin Tor Naes
John Bauneborg Nielsen10Bo Garner Christensen
 
Aalborg26Sydostfyn
Daniel V Pedersen01Lars Schandorff
Carsten Hellegaard01Jacob Aagaard
Jorgen G Nielsen½½Steffen Pedersen
Finn Winther Nielsen01Lars Borbjerggaard
Soren Andersen01Jan Nordenbaek
John Nyholm Hansen½½Finn Nohr
Bjarne Sonderstrup½½Lars Gronborg Bjerre
Jens Johan Christensen½½Ib Lynaes Hansen
 
Aarhus/skolerne44Bronshoj
Karsten Rasmussen10Tiger Hillarp Persson
Jan Sorensen½½Thorbjorn Bromann
Rasmus Skytte01Carsten Hoi
Tobias Christensen01Kim Pilgaard
Mads Boe10Jacob Carstensen
Finn Pedersen01David Bekker Jensen
Poul Rewitz½½Bjorn Brinck Claussen
John Rendboe10Nikolaj Palm
 

Runde 9

K41Aarhus/skolerne
Silas Lund10Karsten Rasmussen
Andreas Skytte Hagen01Jan Sorensen
Roland Greger½½Rasmus Skytte
Casper Dahl Rasmussen01Tobias Christensen
Karsten Larsen01Mads Boe
Kresten Schmidt½½Finn Pedersen
Flovin Tor Naes01Poul Rewitz
Bo Garner Christensen½½John Rendboe
 
Bronshoj62Aalborg
Tiger Hillarp Persson10Daniel V Pedersen
Thorbjorn Bromann10Carsten Hellegaard
Carsten Hoi10Jorgen G Nielsen
Kim Pilgaard10Finn Winther Nielsen
Jacob Carstensen01Soren Andersen
David Bekker Jensen½½John Nyholm Hansen
Bjorn Brinck Claussen½½Bjarne Sonderstrup
Nikolaj Palm10Sune Kovshoj
 
NordkalottenSK1968
Jonny Hector10Arne Matthiesen
Stellan Brynell01Martin Matthiesen
Bjorn Ahlander10Lars Hansen
Esben Kjems Hove½½Bjarne Hansen
Kaare Kristensen01Soren Holst Nielsen
Peter Jakobsen10Salomeja Zaksaite
Esben Ejsing½½Jens Riis
Martin Stampe Noer½½Thomas Hauge Vestergaard
 
SydostfynNorresundby
Lars Schandorff10Jakob Aabling Thomsen
Jacob Aagaard10Per Naesby Andreasen
Steffen Pedersen½½Jorgen Jorgensen
Lars Borbjerggaard½½Bent Sorensen
Jan Nordenbaek½½Jens Kolbaek
Finn Nohr½½Svend Pedersen
Niels-Peter Nielsen½½Jens Jorgen Christiansen
Ib Lynaes Hansen01John Bauneborg Nielsen
 
NaestvedJetsmark
Mikkel Antonsen10Allan Stig Rasmussen
Brian Jorgen Jorgensen01Jakob Vang Glud
Nils Linde Olsen10Christian Kyndel Pedersen
Evgenia Peicheva Hansen½½Martin Baekgaard
Brian Schyberg01Stefan Christensen
Martin Hansen01Andreas Wiwe
Dimon Paul Pedersen01Bjarke Jensen
Flemming Preuss01Jakob Rathlev
 

 

Vis alle spillere

+20102010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018
+20002000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
+19901990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999
+19801980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989
+19701970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979
+19601960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969
+19501950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959
+19401940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949
+19301930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939
+19201920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929
+19101910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919
+19001900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909
+18901890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899

Turneringer
Danmarksmesterskaber
Divisionsturneringen
Nordiske Mesterskaber
OL
EM for Landshold
Landskampe
Københavnsmesterskaber
Århusmesterskaber
Copenhagen Open
Copenhagen Chess Challenge
Vesterhavsturneringer
Seniorturneringer og mesterskaber
Ungdomsturneringer og mesterskaber
Kvindeturneringer

Danske GM
Bent Larsen
Jacob Aagaard
Mads Andersen
Henrik Danielsen
Jakob Vang Glud
Curt Hansen
Lars Bo Hansen
Sune Berg Hansen
Carsten Hoi
Jens Kristiansen
Peter Heine Nielsen
Davor Palo
Allan Stig Rasmussen
Lars Schandorff

Danske IM
Borge Andersen
Mikkel Antonsen
Simon Bekker Jensen
Klaus Berg
Kai Bjerring
Lars Borbjerggaard
Nikolaj Borge
Bjorn Brinck Claussen
Thorbjorn Bromann
Jacob Carstensen
Tobias Christensen
Jens Enevoldsen
Steen Fedder
Andreas Skytte Hagen
Svend Hamann
Mads Hansen
Martin Haubro
Tomas Hutters
Ole Jakobsen
Erik Jelling
Jens Kjeldsen
Kassa Korley
Leif Sogaard Kristensen
Silas Lund
Nikolaj Mikkelsen
Erling Mortensen
Bjorn Moller Ochsner
Christian Kyndel Pedersen
Jan Pedersen
Nicolai Vesterbaek Pedersen
Steffen Pedersen
Kim Pilgaard
Karsten Rasmussen
Rasmus Skytte
Jan Sorensen
Igor Teplyi
Jakob Aabling Thomsen
Jesper Sondergaard Thybo
Martin Percivaldi
Jonas Bjerre
Bent Sorensen
Erik Pedersen
Torben N Sorensen
Bjarke Sahl

Danske Topspillere
Erik Andersen
Poul Hage
Holger Norman Hansen
Bent Kolvig
Eigil Pedersen
Sejer Holm Petersen
Christian Poulsen
Ulrik Rath
Palle Ravn

Spilleres egne partisamlinger
Julius Nielsen
Jacob Pallesen

Download Danbase inkl. partisamlinger