Divisionsturneringen 2021

Vinder: Køge
Sted:
Spillet: 30/10-2021 - 20/3-2022

Download pgn - 334 af 360 partier

Divisionsturneringen: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 1996 1995 1994 1993 1992 1991 1990 1989 1988 1987 1986 1985 1984 1983 1982 1981 1980 1979 1978 1977 1976 1975 1974 1973 1972 1971 1970 1969 1968 1967 1966 1965 1964 1963 1962

Turneringstabel: https://holdskak.skak.dk/TeamTour/Table?teamTourGroupId=328&teamTourId=69 
Omtale hos Dansk Skak Union på skak.dk: https://nyheder.skak.dk/2022/03/20/team-xtracon-koege-mestre-igen/ 
Jetsmark fik i slutstillingen fratrukket et point i straf,  jf. omtale på skak.dk her: https://nyheder.skak.dk/2022/03/21/strafpoint-til-jetsmark/ 

Indsamling af partier er kun sket mangelfuldt i denne sæson, hvorfor turneringen er ukomplet her.

MANGLENDE PARTIER: 26 stk.

Runde 3

Skanderborg - Øbro (7 partier mangler)    
Viktor Haarmark Nielsen - Mads Andersen ½-½
Soren Bech Hansen - Jackie Andersen ½-½
Nicolai Vesterbaek Pedersen - Karsten Larsen 1-0
Brian Jorgen Jorgensen - Nicolai Kvist Brondt 0-1
Klaus Berg - Carsten Simonsen ½-½
Ellen Kakulidis - Tavs Bjerre ½-½
Jonas Chul Bistrup Larsen - Niels Skou 0-1

Jetsmark - Fredericia (1 parti mangler)
Bjarke Jensen - Carsten Bank Friis ½-½

Runde 5

Øbro – Nordkalotten (1 parti mangler)
Niels Skou - Lars Aaes Nielsen ½-½

Runde 6

Køge – Øbro (7 partier mangler)
Jesper Sondergaard Thybo - Soren Bech Hansen 1-0
Karsten Larsen - Arturs Neiksans 0-1
Boris Chatalbashev - Brian Jorgen Jorgensen 1-0
Carsten Simonsen - Henrik Danielsen 0-1
Deep Sengupta - Ellen Kakulidis 1-0
Niels Skou - Axel Smith 1-0
Bjorn Ahlander - Aksel Wetke Hallundbaek 1-0

Hillerød – Brønshøj (4 partier mangler)
Lars Schandorff - Carsten Hoi ½-½
Nikolaj Borge - Jakob Aabling Thomsen 1-0
Niels Norskov Laursen - Tim Jaksland 1-0
Jens Ostergaard - Mogens Henrik Thuesen 1-0

Runde 9

Brønshøj - Øbro (1 parti mangler)
Nikolaj Palm - Carsten Simonsen 1-0

Fredericia - SK1968 (3 partier mangler)
Daniel V Pedersen - Poul Rewitz 0-1
Jens Ramsdal - Esmat Guindy 1-0
Lars Sørensen - Mark Simkin 1-0

Hillerød - Skanderborg (2 partier mangler)
Mads Andersen - Martin Percivaldi 1-0
Jackie Andersen - Steffen Pedersen 0-1

 

Klik på nedenstående resultater for at gennemspille partier

1234567890PoMP
1Koge*7175216
2Hillerod1*4647754514
3Skanderborg4*5455643½14
4SK196872*3437½7
5Bronshoj3*44536½10
6AarhusSkolerne½4454*4433½9
7Nordkalotten344*54325
8Jetsmark13*5288
9Obro1343*27½5
10Fredericia132443*24½2

123456789PoMP
1Koge10 7½6 72456½  6½9 5½734½  6½85216
2Hillerod6 641 5½710 5½598 434514
3Skanderborg 557 5910 4½4686½  3½1243½14
4SK1968 4½926 7133½  3½853½  47106½ 37½7
5Bronshoj3 5½107 58 1½122½  4½46 6½936½10
6AarhusSkolerne 421½  549 3½8 4310 4574½ 33½9
7Nordkalotten83½  33 4522½ 9 41012½ 4 3½6325
8Jetsmark 4½792½  510564½ 44½  1½3 1211½ 288
9Obro43½  5½83 46 3711½  12 4½1051½ 27½5
10Fredericia 1152½ 8 23 327 4693½  1½424½2

Koge123456789Po
Ferenc Berkes2671½1½      2
Tamas Banusz2591  1    ½1
Gabor Papp2578    1½ 0½2
Jesper Sondergaard Thybo2602111 ½1000
Henrik Dahl Pedersen2227  1½  1  
Kasper Henriksen2117   0     0
Jon Ludvig Hammer260811       2
Alberto David2545      ½11
Paulius Meskenas2135   0     0
Arturs Neiksans2571  1 11 ½1
Eduardas Rozentalis2513111   ½11
Stig Frandsen2052   0     0
Boris Chatalbashev2517  ½ 01 ½13
Henrik Danielsen251711  111117
Henrik Andersen1977   0     0
Sabino Brunello249911    1  3
Niels Georg Larsen2000   0     0
Deep Sengupta2535    11   2
Axel Smith24351½1 10½  4
Klaus Hestehauge1885   ½     ½
Bjorn Ahlander2363½1  111  
Virginija Meskeniene1614   0     0
 77152

 

Hillerod123456789Po
Sune Berg Hansen2528½1½1½½1½0
Lars Schandorff24581½0½½½11½
Martin Percivaldi2385½101½11106
Nikolaj Borge2381½10 11111
Steffen Pedersen23381½ ½1½½½1
Isak Storme2352   ½½1   2
Tim Jaksland2212½1½0½0½1½
Jens Ostergaard22300½01 111½5
Jan Nordenbaek21570½01½ 11½
Christopher H Larsen2261  0      0
 461577445

 

Skanderborg123456789Po
Rasmus Svane26251½     ½13
Jonas Buhl Bjerre2586   1  11½
Frederik Svane247011  1½   
Mads Andersen2572½1½1  ½11
Filip Boe Olsen23571 111½½½0
Jackie Andersen239801½1½11005
Nicolai Vesterbaek Pedersen2365½½1½1½1½½6
Nicolai Kvist Brondt22170½1½½½10½
Henrik Svane2073    ½0   ½
Klaus Berg22871½½1  ½  
Kai S Munk1961     ½   ½
Niels Chr Christensen1769    0    0
Tavs Bjerre1996  ½      ½
Tobias Valentin Rostgaard2343       0½½
Jan Rode Pedersen2121   0     0
Torkild Salling1736    0    0
Jonas Chul Bistrup Larsen1802 00      0
Poul Norgaard1775     ½   ½
Colin Watson1908      1  1
 55564443½

 

SK1968123456789Po
Rasmus Thogersen2278001½  011
Martin Matthiesen23251½½1001½1
Pelle Rodkjaer Bank2322100 00   1
Arne Matthiesen2312  0 ½½½½13
Poul Rewitz226410110½½½1
Jens Albert Ramsdal2289  01½0½½1
Lars Hansen21881½½1½10½16
Gunnar Pedersen222000 ½   ½½
Jesper Morch Lauridsen2208   11½   
Thomas K Christensen21970½    ½  1
Magnus Lindfeldt2272  0      0
Mark Simkin2096½½  11 003
Martin Krejci2050   1  ½  
 237437½

 

Bronshoj123456789Po
Tiger Hillarp Persson25210101  1½1
Thorbjorn Bromann2374  ½½ ½½ 13
Carsten Hoi23480½½10½½½½4
Jacob Aagaard2461½11      
Kim Pilgaard2403   ½     ½
Aref Vasli238001    0113
Jacob Carstensen23611½ 0½0½0½3
Nikolaj Palm2281½½½10½1½1
Jakob Aabling Thomsen2348  1  0   1
Roland Reinhard Greger22771½½½10½0 4
Niels Norskov Laursen2195  0½01½½½3
Henrik Holmsgaard2189    0    0
Mogens Henrik Thuesen2172    00 112
Ralph Junge22280½       ½
Oksana Kryger2105    0    0
 345436½

 

AarhusSkolerne123456789Po
Bjorn Moller Ochsner2506½0011½ ½1
Rasmus Skytte2378½0½0  ½0½2
Jakob Vang Glud252400       0
Jan Sorensen2369½011 ½½½½
Uffe Vinter Schou229700111011½
Finn Pedersen22941½0 0½ ½½3
Soren Sogaard2282½0    ½  1
Mads Boe224310 0½½½  
Kresten Skytte Hagen2173   00½00½1
Erik Sobjerg2232  1½   1½3
Michael Tettinek2012    ½    ½
Thomas Ochsner2260  1  1½  
Jesper Hammer Larsen2005    0    0
John Filip Rendboe2186  ½½  ½½½
Henrik Ochsner1880    ½    ½
Jacob Arnbjerg1959     ½   ½
 4½5444433½

 

Nordkalotten123456789Po
Jonny Hector24430½101½1004
Stellan Brynell2431½00½½½½  
Kaare Hove Kristensen234500½½½0½½½3
Christian Jepson2402  ½0     ½
Esben Kjems Hove2335½00 1½0½½3
Kristen Schmidt2315½½½½1½0½½
Jacob Sylvan22951½½1½1½½½6
Peter Jakobsen21941½100½0½½4
Lars Aaes Nielsen2189    ½  ½½
Esben Ejsing212701 0 ½01½3
 3454432

 

Jetsmark123456789Po
Allan Stig Rasmussen25661½00010½ 3
Martin Baekgaard2311½00½1½ 00
Hilmir Freyr Heimisson2322  1½01   
Bjarke Jensen2349½½½01½½0½4
Andreas Wiwe23141½  ½    2
Stefan Christensen2266½½ 1  ½01
Jakob Rathlev22010010 10½ 
Christian Grubert211200½½½0000
Henning Lau Rasmussen2159  1 1½000
Bye0        00
Lasse Luther2093  1½  ½  2
Anders Helledie23141½       
Tobias Breinholt Hoffmann2081    ½00  ½
Bjarne Sondergaard1805       0 0
 53128

 

Obro123456789Po
Kassa Korley24071½       
Viktor Haarmark Nielsen229601½00½0103
Casper Dahl Rasmussen2289  01  0102
Soren Bech Hansen22960½½ ½00½02
Karsten Larsen22520½00½00½½2
Brian Jorgen Jorgensen22300½0000½0½
Carsten Simonsen221811½100 ½04
Niels Bindzus2195   ½     ½
Ellen Kakulidis205411½ 10½0½
Janus Christensen2135   ½½    1
Niels Skou2045½½11½1010
Aksel Wetke Hallundbaek1785     00  0
 343127½

 

Fredericia123456789Po
Jens Ove Fries Nielsen2378½010½½½003
Bjarne Light2234 000  ½00½
Frank Schwarz22240 10½½0  2
Carsten Bank Friis221200½0½1½½03
Daniel Vesterbaek Pedersen21390½ ½  ½½02
Esmat Susanne Guindy21130½0½0½½103
Adesh Easwaralingam21360½½00½½½0
Rasmus Thestrup Ostergaard2102 ½  ½0   1
Lars Desmond Sorensen20480   ½½ 012
Michael Baehring Madsen2046 ½0   11½3
Niels Nybo Jakobsen2025½  1½    2
Hans Ulrich Falk Christensen2007  0  ½   ½
 13234424½

 

Runde 1

Fredericia17Koge
Jens Ove Fries Nielsen½½Ferenc Berkes
Frank Schwarz01Jon Ludvig Hammer
Carsten Bank Friis01Jesper Sondergaard Thybo
Daniel Vesterbaek Pedersen01Eduardas Rozentalis
Esmat Susanne Guindy01Henrik Danielsen
Adesh Easwaralingam01Sabino Brunello
Lars Desmond Sorensen01Axel Smith
Niels Nybo Jakobsen½½Bjorn Ahlander
 
JetsmarkNordkalotten
Allan Stig Rasmussen10Jonny Hector
Martin Baekgaard½½Stellan Brynell
Andreas Wiwe10Kaare Hove Kristensen
Bjarke Jensen½½Esben Kjems Hove
Stefan Christensen½½Kristen Schmidt
Jakob Rathlev01Jacob Sylvan
Christian Grubert01Peter Jakobsen
Anders Helledie10Esben Ejsing
 
SK1968Obro
Rasmus Thogersen01Kassa Korley
Martin Matthiesen10Viktor Haarmark Nielsen
Pelle Rodkjaer Bank10Soren Bech Hansen
Poul Rewitz10Karsten Larsen
Lars Hansen10Brian Jorgen Jorgensen
Gunnar Pedersen01Carsten Simonsen
Thomas K Christensen01Ellen Kakulidis
Mark Simkin½½Niels Skou
 
AarhusSkolerne44Hillerod
Bjorn Moller Ochsner½½Sune Berg Hansen
Jakob Vang Glud01Lars Schandorff
Rasmus Skytte½½Martin Percivaldi
Jan Sorensen½½Nikolaj Borge
Uffe Vinter Schou01Steffen Pedersen
Soren Sogaard½½Tim Jaksland
Finn Pedersen10Jens Ostergaard
Mads Boe10Jan Nordenbaek
 
Skanderborg53Bronshoj
Rasmus Svane10Tiger Hillarp Persson
Mads Andersen½½Jacob Aagaard
Frederik Svane10Aref Vasli
Filip Boe Olsen10Carsten Hoi
Jackie Andersen01Jacob Carstensen
Nicolai Vesterbaek Pedersen½½Nikolaj Palm
Nicolai Kvist Brondt01Roland Reinhard Greger
Klaus Berg10Ralph Junge
 

Runde 2

BronshojFredericia
Tiger Hillarp Persson10Jens Ove Fries Nielsen
Jacob Aagaard10Bjarne Light
Aref Vasli10Carsten Bank Friis
Carsten Hoi½½Daniel Vesterbaek Pedersen
Jacob Carstensen½½Esmat Susanne Guindy
Nikolaj Palm½½Adesh Easwaralingam
Roland Reinhard Greger½½Rasmus Thestrup Ostergaard
Ralph Junge½½Michael Baehring Madsen
 
Hillerod62SK1968
Sune Berg Hansen10Rasmus Thogersen
Lars Schandorff½½Martin Matthiesen
Martin Percivaldi10Pelle Rodkjaer Bank
Nikolaj Borge10Poul Rewitz
Steffen Pedersen½½Lars Hansen
Tim Jaksland10Gunnar Pedersen
Jens Ostergaard½½Thomas K Christensen
Jan Nordenbaek½½Mark Simkin
 
Koge½AarhusSkolerne
Ferenc Berkes10Bjorn Moller Ochsner
Jon Ludvig Hammer10Jakob Vang Glud
Jesper Sondergaard Thybo10Rasmus Skytte
Eduardas Rozentalis10Jan Sorensen
Henrik Danielsen10Uffe Vinter Schou
Sabino Brunello10Soren Sogaard
Axel Smith½½Finn Pedersen
Bjorn Ahlander10Mads Boe
 
Nordkalotten35Skanderborg
Jonny Hector½½Rasmus Svane
Stellan Brynell01Mads Andersen
Kaare Hove Kristensen01Frederik Svane
Esben Kjems Hove01Jackie Andersen
Kristen Schmidt½½Nicolai Vesterbaek Pedersen
Jacob Sylvan½½Nicolai Kvist Brondt
Peter Jakobsen½½Klaus Berg
Esben Ejsing10Jonas Chul Bistrup Larsen
 
ObroJetsmark
Kassa Korley½½Allan Stig Rasmussen
Viktor Haarmark Nielsen10Martin Baekgaard
Soren Bech Hansen½½Andreas Wiwe
Karsten Larsen½½Bjarke Jensen
Brian Jorgen Jorgensen½½Stefan Christensen
Carsten Simonsen10Jakob Rathlev
Ellen Kakulidis10Christian Grubert
Niels Skou½½Anders Helledie
 

Runde 3

Jetsmark53Fredericia
Allan Stig Rasmussen01Jens Ove Fries Nielsen
Hilmir Freyr Heimisson10Bjarne Light
Martin Baekgaard01Frank Schwarz
Bjarke Jensen½½Carsten Bank Friis
Jakob Rathlev10Esmat Susanne Guindy
Christian Grubert½½Adesh Easwaralingam
Henning Lau Rasmussen10Michael Baehring Madsen
Lasse Luther10Hans Ulrich Falk Christensen
 
Koge71Hillerod
Ferenc Berkes½½Sune Berg Hansen
Tamas Banusz10Lars Schandorff
Jesper Sondergaard Thybo10Martin Percivaldi
Arturs Neiksans10Nikolaj Borge
Boris Chatalbashev½½Tim Jaksland
Eduardas Rozentalis10Jens Ostergaard
Axel Smith10Jan Nordenbaek
Henrik Dahl Pedersen10Christopher H Larsen
 
Nordkalotten44Bronshoj
Jonny Hector10Tiger Hillarp Persson
Stellan Brynell01Jacob Aagaard
Christian Jepson½½Thorbjorn Bromann
Kaare Hove Kristensen½½Carsten Hoi
Esben Kjems Hove01Jakob Aabling Thomsen
Kristen Schmidt½½Nikolaj Palm
Jacob Sylvan½½Roland Reinhard Greger
Peter Jakobsen10Niels Norskov Laursen
 
AarhusSkolerne53SK1968
Bjorn Moller Ochsner01Rasmus Thogersen
Rasmus Skytte½½Martin Matthiesen
Jan Sorensen10Pelle Rodkjaer Bank
Uffe Vinter Schou10Arne Matthiesen
Finn Pedersen01Poul Rewitz
Erik Sobjerg10Jens Albert Ramsdal
Thomas Ochsner10Magnus Lindfeldt
John Filip Rendboe½½Lars Hansen
 
Skanderborg53Obro
Mads Andersen½½Viktor Haarmark Nielsen
Filip Boe Olsen10Casper Dahl Rasmussen
Jackie Andersen½½Soren Bech Hansen
Nicolai Vesterbaek Pedersen10Karsten Larsen
Nicolai Kvist Brondt10Brian Jorgen Jorgensen
Klaus Berg½½Carsten Simonsen
Tavs Bjerre½½Ellen Kakulidis
Jonas Chul Bistrup Larsen01Niels Skou
 

Runde 4

Bronshoj53Jetsmark
Tiger Hillarp Persson10Allan Stig Rasmussen
Kim Pilgaard½½Hilmir Freyr Heimisson
Thorbjorn Bromann½½Martin Baekgaard
Carsten Hoi10Bjarke Jensen
Jacob Carstensen01Stefan Christensen
Nikolaj Palm10Jakob Rathlev
Roland Reinhard Greger½½Christian Grubert
Niels Norskov Laursen½½Lasse Luther
 
Fredericia26Skanderborg
Jens Ove Fries Nielsen01Jonas Buhl Bjerre
Bjarne Light01Mads Andersen
Frank Schwarz01Filip Boe Olsen
Carsten Bank Friis01Jackie Andersen
Daniel Vesterbaek Pedersen½½Nicolai Vesterbaek Pedersen
Esmat Susanne Guindy½½Nicolai Kvist Brondt
Adesh Easwaralingam01Klaus Berg
Niels Nybo Jakobsen10Jan Rode Pedersen
 
HillerodNordkalotten
Sune Berg Hansen10Jonny Hector
Lars Schandorff½½Stellan Brynell
Martin Percivaldi10Christian Jepson
Steffen Pedersen½½Kaare Hove Kristensen
Isak Storme½½Kristen Schmidt
Tim Jaksland01Jacob Sylvan
Jens Ostergaard10Peter Jakobsen
Jan Nordenbaek10Esben Ejsing
 
Obro44AarhusSkolerne
Viktor Haarmark Nielsen01Bjorn Moller Ochsner
Casper Dahl Rasmussen10Rasmus Skytte
Karsten Larsen01Jan Sorensen
Brian Jorgen Jorgensen01Uffe Vinter Schou
Carsten Simonsen10Mads Boe
Niels Bindzus½½Erik Sobjerg
Janus Christensen½½John Filip Rendboe
Niels Skou10Kresten Skytte Hagen
 
SK196871Koge
Rasmus Thogersen½½Henrik Dahl Pedersen
Martin Matthiesen10Kasper Henriksen
Poul Rewitz10Paulius Meskenas
Jens Albert Ramsdal10Stig Frandsen
Lars Hansen10Henrik Andersen
Jesper Morch Lauridsen10Niels Georg Larsen
Gunnar Pedersen½½Klaus Hestehauge
Martin Krejci10Virginija Meskeniene
 

Runde 5

BronshojKoge
Carsten Hoi01Gabor Papp
Jacob Carstensen½½Jesper Sondergaard Thybo
Nikolaj Palm01Arturs Neiksans
Roland Reinhard Greger10Boris Chatalbashev
Niels Norskov Laursen01Henrik Danielsen
Henrik Holmsgaard01Deep Sengupta
Mogens Henrik Thuesen01Axel Smith
Oksana Kryger01Bjorn Ahlander
 
Fredericia35Hillerod
Jens Ove Fries Nielsen½½Sune Berg Hansen
Frank Schwarz½½Lars Schandorff
Carsten Bank Friis½½Martin Percivaldi
Esmat Susanne Guindy01Nikolaj Borge
Adesh Easwaralingam01Steffen Pedersen
Rasmus Thestrup Ostergaard½½Isak Storme
Lars Desmond Sorensen½½Tim Jaksland
Niels Nybo Jakobsen½½Jan Nordenbaek
 
SkanderborgSK1968
Frederik Svane10Martin Matthiesen
Filip Boe Olsen10Pelle Rodkjaer Bank
Jackie Andersen½½Arne Matthiesen
Nicolai Vesterbaek Pedersen10Poul Rewitz
Nicolai Kvist Brondt½½Jens Albert Ramsdal
Henrik Svane½½Lars Hansen
Niels Chr Christensen01Jesper Morch Lauridsen
Torkild Salling01Mark Simkin
 
AarhusSkolerneJetsmark
Bjorn Moller Ochsner10Allan Stig Rasmussen
Uffe Vinter Schou10Hilmir Freyr Heimisson
Finn Pedersen01Martin Baekgaard
Mads Boe½½Andreas Wiwe
Kresten Skytte Hagen01Bjarke Jensen
Michael Tettinek½½Christian Grubert
Jesper Hammer Larsen01Henning Lau Rasmussen
Henrik Ochsner½½Tobias Breinholt Hoffmann
 
Obro35Nordkalotten
Viktor Haarmark Nielsen01Jonny Hector
Soren Bech Hansen½½Stellan Brynell
Karsten Larsen½½Kaare Hove Kristensen
Brian Jorgen Jorgensen01Esben Kjems Hove
Carsten Simonsen01Kristen Schmidt
Janus Christensen½½Jacob Sylvan
Ellen Kakulidis10Peter Jakobsen
Niels Skou½½Lars Aaes Nielsen
 

Runde 6

Nordkalotten44Fredericia
Jonny Hector½½Jens Ove Fries Nielsen
Stellan Brynell½½Frank Schwarz
Kaare Hove Kristensen01Carsten Bank Friis
Esben Kjems Hove½½Esmat Susanne Guindy
Kristen Schmidt½½Adesh Easwaralingam
Jacob Sylvan10Rasmus Thestrup Ostergaard
Peter Jakobsen½½Lars Desmond Sorensen
Esben Ejsing½½Hans Ulrich Falk Christensen
 
SK1968Jetsmark
Martin Matthiesen01Allan Stig Rasmussen
Pelle Rodkjaer Bank01Hilmir Freyr Heimisson
Arne Matthiesen½½Martin Baekgaard
Poul Rewitz½½Bjarke Jensen
Jens Albert Ramsdal01Jakob Rathlev
Lars Hansen10Christian Grubert
Jesper Morch Lauridsen½½Henning Lau Rasmussen
Mark Simkin10Tobias Breinholt Hoffmann
 
KogeObro
Gabor Papp½½Viktor Haarmark Nielsen
Jesper Sondergaard Thybo10Soren Bech Hansen
Arturs Neiksans10Karsten Larsen
Boris Chatalbashev10Brian Jorgen Jorgensen
Henrik Danielsen10Carsten Simonsen
Deep Sengupta10Ellen Kakulidis
Axel Smith01Niels Skou
Bjorn Ahlander10Aksel Wetke Hallundbaek
 
HillerodBronshoj
Sune Berg Hansen½½Thorbjorn Bromann
Lars Schandorff½½Carsten Hoi
Martin Percivaldi10Jacob Carstensen
Nikolaj Borge10Jakob Aabling Thomsen
Steffen Pedersen½½Nikolaj Palm
Isak Storme10Roland Reinhard Greger
Tim Jaksland01Niels Norskov Laursen
Jens Ostergaard10Mogens Henrik Thuesen
 
AarhusSkolerne44Skanderborg
Bjorn Moller Ochsner½½Frederik Svane
Jan Sorensen½½Filip Boe Olsen
Uffe Vinter Schou01Jackie Andersen
Finn Pedersen½½Nicolai Vesterbaek Pedersen
Mads Boe½½Nicolai Kvist Brondt
Thomas Ochsner10Henrik Svane
Kresten Skytte Hagen½½Kai S Munk
Jacob Arnbjerg½½Poul Norgaard
 

Runde 7

BronshojSK1968
Tiger Hillarp Persson10Rasmus Thogersen
Aref Vasli01Martin Matthiesen
Thorbjorn Bromann½½Arne Matthiesen
Carsten Hoi½½Poul Rewitz
Jacob Carstensen½½Jens Albert Ramsdal
Nikolaj Palm10Lars Hansen
Roland Reinhard Greger½½Thomas K Christensen
Niels Norskov Laursen½½Martin Krejci
 
Fredericia44AarhusSkolerne
Jens Ove Fries Nielsen½½Rasmus Skytte
Bjarne Light½½Jan Sorensen
Frank Schwarz01Uffe Vinter Schou
Carsten Bank Friis½½Soren Sogaard
Daniel Vesterbaek Pedersen½½Mads Boe
Esmat Susanne Guindy½½Thomas Ochsner
Adesh Easwaralingam½½John Filip Rendboe
Michael Baehring Madsen10Kresten Skytte Hagen
 
JetsmarkSkanderborg
Allan Stig Rasmussen01Jonas Buhl Bjerre
Bjarke Jensen½½Mads Andersen
Stefan Christensen½½Filip Boe Olsen
Jakob Rathlev01Jackie Andersen
Christian Grubert01Nicolai Vesterbaek Pedersen
Henning Lau Rasmussen01Nicolai Kvist Brondt
Lasse Luther½½Klaus Berg
Tobias Breinholt Hoffmann01Colin Watson
 
KogeNordkalotten
Jesper Sondergaard Thybo01Jonny Hector
Alberto David½½Stellan Brynell
Eduardas Rozentalis½½Kaare Hove Kristensen
Henrik Danielsen10Esben Kjems Hove
Sabino Brunello10Kristen Schmidt
Axel Smith½½Jacob Sylvan
Bjorn Ahlander10Peter Jakobsen
Henrik Dahl Pedersen10Esben Ejsing
 
Obro17Hillerod
Viktor Haarmark Nielsen01Sune Berg Hansen
Casper Dahl Rasmussen01Lars Schandorff
Soren Bech Hansen01Martin Percivaldi
Karsten Larsen01Nikolaj Borge
Brian Jorgen Jorgensen½½Steffen Pedersen
Ellen Kakulidis½½Tim Jaksland
Niels Skou01Jens Ostergaard
Aksel Wetke Hallundbaek01Jan Nordenbaek
 

Runde 8

ObroFredericia
Viktor Haarmark Nielsen10Jens Ove Fries Nielsen
Casper Dahl Rasmussen10Bjarne Light
Soren Bech Hansen½½Carsten Bank Friis
Karsten Larsen½½Daniel Vesterbaek Pedersen
Brian Jorgen Jorgensen01Esmat Susanne Guindy
Carsten Simonsen½½Adesh Easwaralingam
Ellen Kakulidis01Michael Baehring Madsen
Niels Skou10Lars Desmond Sorensen
 
Jetsmark17Hillerod
Allan Stig Rasmussen½½Sune Berg Hansen
Martin Baekgaard01Lars Schandorff
Bjarke Jensen01Martin Percivaldi
Stefan Christensen01Nikolaj Borge
Jakob Rathlev½½Steffen Pedersen
Christian Grubert01Tim Jaksland
Henning Lau Rasmussen01Jens Ostergaard
Bjarne Sondergaard01Jan Nordenbaek
 
SK196844Nordkalotten
Rasmus Thogersen10Jonny Hector
Martin Matthiesen½½Kaare Hove Kristensen
Arne Matthiesen½½Esben Kjems Hove
Poul Rewitz½½Kristen Schmidt
Jens Albert Ramsdal½½Jacob Sylvan
Lars Hansen½½Peter Jakobsen
Gunnar Pedersen½½Lars Aaes Nielsen
Mark Simkin01Esben Ejsing
 
SkanderborgKoge
Rasmus Svane½½Tamas Banusz
Jonas Buhl Bjerre10Gabor Papp
Mads Andersen10Jesper Sondergaard Thybo
Filip Boe Olsen½½Arturs Neiksans
Jackie Andersen01Alberto David
Nicolai Vesterbaek Pedersen½½Boris Chatalbashev
Tobias Valentin Rostgaard01Eduardas Rozentalis
Nicolai Kvist Brondt01Henrik Danielsen
 
AarhusSkolerne44Bronshoj
Bjorn Moller Ochsner½½Tiger Hillarp Persson
Rasmus Skytte01Aref Vasli
Jan Sorensen½½Carsten Hoi
Uffe Vinter Schou10Jacob Carstensen
Finn Pedersen½½Nikolaj Palm
Erik Sobjerg10Roland Reinhard Greger
John Filip Rendboe½½Niels Norskov Laursen
Kresten Skytte Hagen01Mogens Henrik Thuesen
 

Runde 9

NordkalottenAarhusSkolerne
Jonny Hector01Bjorn Moller Ochsner
Kaare Hove Kristensen½½Rasmus Skytte
Esben Kjems Hove½½Jan Sorensen
Kristen Schmidt½½Uffe Vinter Schou
Jacob Sylvan½½Finn Pedersen
Peter Jakobsen½½Erik Sobjerg
Lars Aaes Nielsen½½John Filip Rendboe
Esben Ejsing½½Kresten Skytte Hagen
 
KogeJetsmark
Tamas Banusz10Martin Baekgaard
Gabor Papp½½Bjarke Jensen
Jesper Sondergaard Thybo01Stefan Christensen
Arturs Neiksans10Christian Grubert
Alberto David10Henning Lau Rasmussen
Boris Chatalbashev10Bye
Eduardas Rozentalis10Bye
Henrik Danielsen10Bye
 
BronshojObro
Tiger Hillarp Persson10Viktor Haarmark Nielsen
Aref Vasli10Casper Dahl Rasmussen
Thorbjorn Bromann10Soren Bech Hansen
Carsten Hoi½½Karsten Larsen
Jacob Carstensen½½Brian Jorgen Jorgensen
Nikolaj Palm10Carsten Simonsen
Niels Norskov Laursen½½Ellen Kakulidis
Mogens Henrik Thuesen10Niels Skou
 
FredericiaSK1968
Jens Ove Fries Nielsen01Rasmus Thogersen
Bjarne Light01Martin Matthiesen
Carsten Bank Friis01Arne Matthiesen
Daniel Vesterbaek Pedersen01Poul Rewitz
Esmat Susanne Guindy01Jens Albert Ramsdal
Adesh Easwaralingam01Lars Hansen
Michael Baehring Madsen½½Gunnar Pedersen
Lars Desmond Sorensen10Mark Simkin
 
Hillerod44Skanderborg
Sune Berg Hansen01Rasmus Svane
Lars Schandorff½½Jonas Buhl Bjerre
Martin Percivaldi01Mads Andersen
Nikolaj Borge10Filip Boe Olsen
Steffen Pedersen10Jackie Andersen
Tim Jaksland½½Nicolai Vesterbaek Pedersen
Jens Ostergaard½½Tobias Valentin Rostgaard
Jan Nordenbaek½½Nicolai Kvist Brondt
 

 

Mangler
Bjarke Jensen-Carsten Bank Friis ½-½, runde 3
Viktor Haarmark Nielsen-Mads Andersen ½-½, runde 3
Soren Bech Hansen-Jackie Andersen ½-½, runde 3
Nicolai Vesterbaek Pedersen-Karsten Larsen 1-0, runde 3
Brian Jorgen Jorgensen-Nicolai Kvist Brondt 0-1, runde 3
Klaus Berg-Carsten Simonsen ½-½, runde 3
Ellen Kakulidis-Tavs Bjerre ½-½, runde 3
Jonas Chul Bistrup Larsen-Niels Skou 0-1, runde 3
Jesper Sondergaard Thybo-Soren Bech Hansen 1-0, runde 6
Karsten Larsen-Arturs Neiksans 0-1, runde 6
Boris Chatalbashev-Brian Jorgen Jorgensen 1-0, runde 6
Carsten Simonsen-Henrik Danielsen 0-1, runde 6
Deep Sengupta-Ellen Kakulidis 1-0, runde 6
Niels Skou-Axel Smith 1-0, runde 6
Bjorn Ahlander-Aksel Wetke Hallundbaek 1-0, runde 6
Lars Schandorff-Carsten Hoi ½-½, runde 6
Nikolaj Borge-Jakob Aabling Thomsen 1-0, runde 6
Niels Norskov Laursen-Tim Jaksland 1-0, runde 6
Jens Ostergaard-Mogens Henrik Thuesen 1-0, runde 6
Nikolaj Palm-Carsten Simonsen 1-0, runde 9
Jackie Andersen-Steffen Pedersen 0-1, runde 9

Vis alle spillere

+20202020 2021 2022
+20102010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
+20002000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
+19901990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999
+19801980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989
+19701970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979
+19601960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969
+19501950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959
+19401940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949
+19301930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939
+19201920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929
+19101910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919
+19001900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909
+18901890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899

Turneringer
Danmarksmesterskaber
Divisionsturneringen
Nordiske Mesterskaber
OL
EM for Landshold
Landskampe
Københavnsmesterskaber
Århusmesterskaber
Odensemesterskaber
Copenhagen Open
Copenhagen Chess Challenge
Vesterhavsturneringer
Seniorturneringer og mesterskaber
Ungdomsturneringer og mesterskaber
Kvindeturneringer

Danske GM
Mads Andersen
Jonas Buhl Bjerre
Henrik Danielsen
Jakob Vang Glud
Curt Hansen
Lars Bo Hansen
Sune Berg Hansen
Carsten Hoi
Jens Kristiansen
Bent Larsen
Peter Heine Nielsen
Davor Palo
Allan Stig Rasmussen
Lars Schandorff
Jesper Sondergaard Thybo
Jacob Aagaard

Danske IM
Borge Andersen
Mikkel Antonsen
Simon Bekker Jensen
Klaus Berg
Kai Bjerring
Filip Boe Olsen
Lars Borbjerggaard
Nikolaj Borge
Bjorn Brinck Claussen
Thorbjorn Bromann
Jacob Carstensen
Tobias Christensen
Jens Enevoldsen
Steen Fedder
Jens Ove Fries Nielsen
Andreas Skytte Hagen
Svend Hamann
Mads Hansen
Martin Haubro
Tomas Hutters
Gert Iskov
Ole Jakobsen
Erik Jelling
Jens Kjeldsen
Kassa Korley
Kaare Hove Kristensen
Leif Sogaard Kristensen
Silas Lund
Nikolaj Mikkelsen
Erling Mortensen
Bjorn Moller Ochsner
Christian Kyndel Pedersen
Jan Pedersen
Nicolai Vesterbaek Pedersen
Steffen Pedersen
Kim Pilgaard
Karsten Rasmussen
Rasmus Skytte
Jan Sorensen
Jacob Sylvan
Igor Teplyi
Jakob Aabling Thomsen
Martin Percivaldi
Bent Sorensen
Erik Pedersen
Torben N Sorensen
Bjarke Sahl
Uffe Vinter Schou

Danske Topspillere
Erik Andersen
Poul Hage
Holger Norman Hansen
Sejer Holm
Bent Kolvig
Eigil Pedersen
Christian Poulsen
Ulrik Rath
Palle Ravn

Spilleres egne partisamlinger
Julius Nielsen

Download Danbase inkl. partisamlinger