Lars Borbjerggaard

TurneringStedVinderPartier
Lynskak-DM Finalegruppe 2 2016 Svendborg Jacob Carstensen / Thorbjørn Bromann 28
Brønshøj Lang Weekend 2012 Brønshøj Nikolaj Mikkelsen 154
Divisionsturneringen 2011  Jetsmark 360
Divisionsturneringen 2010  Jetsmark 360
Divisionsturneringen 2009  Aarhus/Skolerne 360
Divisionsturneringen 2007  Helsinge 352 af 360
Danmarksmesterskabet 2004 Køge Steffen Pedersen 30
Kandidatklassen 2003 Horsens Allan Stig Rasmussen 63
Kandidatklassen 2002 Greve Davor Palo 63
Kandidatklassen 2001 Nyborg Jan Pedersen 84
Kandidatklassen 2000 Aalborg Jan Magnus Lindfeldt 61 af 63
Divisionsturneringen 1999  Nykøbing Falster 224
Kandidatklassen 1999 Århus Jacob Aagaard / Steffen Pedersen 89
Divisionsturneringen 1998  Nykøbing Falster 224
Kandidatklassen 1998 Taastrup Henrik El-Kher 63
Divisionsturneringen 1997  Gistrup 224
18. Copenhagen Open 1996 Brøndby Viktor Kortschnoj 990
Divisionsturneringen 1996  Espergærde 224
Århusmesterskabet 1996 Århus Uffe V Nielsen / Jan Pedersen / Nicolai Vesterbæk Pedersen 28
Kandidatklassen 1994 Aalborg Jens Kjeldsen 105
Junior DM 1993 Århus Roland Berzinsh / Pawel Jaracz 78 af 81
Århus A 1993 Århus Poul Rewitz 28

Download spillers Danbase-partier

Vis alle spillere

2017

+20102010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
+20002000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
+19901990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999
+19801980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989
+19701970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979
+19601960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969
+19501950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959
+19401940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949
+19301930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939
+19201920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929
+19101910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919
+19001900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909
+18901890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899

Turneringer
Danmarksmesterskaber
Divisionsturneringen
Nordiske Mesterskaber
OL
EM for Landshold
Landskampe
Københavnsmesterskaber
Århusmesterskaber
Copenhagen Open
Copenhagen Chess Challenge
Vesterhavsturneringer
Seniorturneringer og mesterskaber
Ungdomsturneringer og mesterskaber
Kvindeturneringer

Danske GM
Jacob Aagaard
Mads Andersen
Jakob Vang Glud
Curt Hansen
Lars Bo Hansen
Sune Berg Hansen
Carsten Hoi
Jens Kristiansen
Bent Larsen
Peter Heine Nielsen
Davor Palo
Allan Stig Rasmussen
Lars Schandorff

Danske IM
Borge Andersen
Mikkel Antonsen
Simon Bekker Jensen
Klaus Berg
Kai Bjerring
Lars Borbjerggaard
Nikolaj Borge
Bjorn Brinck Claussen
Thorbjorn Bromann
Jacob Carstensen
Tobias Christensen
Jens Enevoldsen
Steen Fedder
Andreas Skytte Hagen
Svend Hamann
Mads Hansen
Martin Haubro
Tomas Hutters
Ole Jakobsen
Erik Jelling
Jens Kjeldsen
Kassa Korley
Leif Sogaard Kristensen
Silas Lund
Nikolaj Mikkelsen
Erling Mortensen
Bjorn Moller Ochsner
Christian Kyndel Pedersen
Jan Pedersen
Nicolai Vesterbaek Pedersen
Steffen Pedersen
Kim Pilgaard
Karsten Rasmussen
Rasmus Skytte
Jan Sorensen
Igor Teplyi
Jakob Aabling Thomsen
Jesper Sondergaard Thybo
Martin Percivaldi

Danske Topspillere
Erik Andersen
Poul Hage
Holger Norman Hansen
Bent Kolvig
Eigil Pedersen
Sejer Holm Petersen
Christian Poulsen
Ulrik Rath
Palle Ravn

Spilleres egne partisamlinger
Julius Nielsen
Jacob Pallesen

Download Danbase inkl. partisamlinger