Kandidatklassen 2018

Vinder: Jakob Aabling-Thomsen
Sted: Svendborg

Download pgn - 95 partier

DM-Stævne 2018: Danmarksmesterskabet Kort Påske 1, gruppe 1 Kort Påske 1, gruppe 2 G5 1 G5 2 G7 gruppe 1

Klik på nedenstående resultater for at gennemspille partier

Elo1234567Po
1
Jakob Aabling-Thomsen
2360
5
25
21
7
6
4
3
2
Niels Norskov Laursen
2304
13
12
5
24
4
6
10
5
3
Viktor Haarmark Nielsen
2285
22
9
20
6
8
5
1
5
4
Tobias Valentin Rostgaard
2335
23
15
6
5
2
1
11
5
5
Mikkel Manosri Jacobsen
2162
1
26
2
4
12
3
7
6
Brian Jorgen Jorgensen
2239
27
24
4
3
1
2
15
7
Tim Jaksland
2168
20
11
10
1
25
16
5
8
Martin Haubro
2297
9
22
23
20
3
18
19
9
Jean-Philippe Miqueu
2118
8
3
28
22
11
10
20
4
10
Thomas Sondergaard Thybo
2071
12
13
7
17
22
9
2
4
11
Kasper Skaarup
1903
28
7
18
15
9
12
4
4
12
Claus Rossen
2200
10
2
22
26
5
11
16
13
Michael B. Madsen
2057
2
10
19
14
18
15
22
14
Adesh Easwaralingam
1991
21
18
24
13
27
22
26
15
Jens Hartung Nielsen
2204
19
4
16
11
23
13
6
16
Ellen Fredericia Nilssen
2007
24
27
15
18
26
7
12
17
Steen Petersen
2122
18
21
26
10
19
27
25
3
18
Per Stentebjerg-Hansen
2273
17
14
11
16
13
8
21
3
19
Asbjorn Hovgaard Schack
2075
15
23
13
27
17
25
8
3
20
Alexander Le Besq
2050
7
28
3
8
21
26
9
3
21
Nicolai Kvist Brond Pedersen
2180
14
17
1
25
20
23
18
3
22
Jacob Abildlund Brorsen
2184
3
8
12
9
10
14
13
23
Julio Guillerm Quinones-Maletti
2158
4
19
8
29
15
21
27
2
24
Rauf Murtuzov
2154
16
6
14
2
***2
25
Nicolai Kistrup
2004
26
1
27
21
7
19
17
2
26
Mogens Moe
2218
25
5
17
12
16
20
14
2
27
Johan Hardlei
2188
6
16
25
19
14
17
23
1
28
Esmat Susanne Guindy
2169
11
20
9
****½
29
BYE
 ***
23
***0

Mangler
Esmat Susanne Guindy-Jean-Philippe Miqueu 0-1, runde 3

Vis alle spillere

+20102010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018
+20002000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
+19901990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999
+19801980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989
+19701970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979
+19601960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969
+19501950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959
+19401940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949
+19301930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939
+19201920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929
+19101910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919
+19001900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909
+18901890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899

Turneringer
Danmarksmesterskaber
Divisionsturneringen
Nordiske Mesterskaber
OL
EM for Landshold
Landskampe
Københavnsmesterskaber
Århusmesterskaber
Copenhagen Open
Copenhagen Chess Challenge
Vesterhavsturneringer
Seniorturneringer og mesterskaber
Ungdomsturneringer og mesterskaber
Kvindeturneringer

Danske GM
Bent Larsen
Jacob Aagaard
Mads Andersen
Henrik Danielsen
Jakob Vang Glud
Curt Hansen
Lars Bo Hansen
Sune Berg Hansen
Carsten Hoi
Jens Kristiansen
Peter Heine Nielsen
Davor Palo
Allan Stig Rasmussen
Lars Schandorff

Danske IM
Borge Andersen
Mikkel Antonsen
Simon Bekker Jensen
Klaus Berg
Kai Bjerring
Lars Borbjerggaard
Nikolaj Borge
Bjorn Brinck Claussen
Thorbjorn Bromann
Jacob Carstensen
Tobias Christensen
Jens Enevoldsen
Steen Fedder
Andreas Skytte Hagen
Svend Hamann
Mads Hansen
Martin Haubro
Tomas Hutters
Ole Jakobsen
Erik Jelling
Jens Kjeldsen
Kassa Korley
Leif Sogaard Kristensen
Silas Lund
Nikolaj Mikkelsen
Erling Mortensen
Bjorn Moller Ochsner
Christian Kyndel Pedersen
Jan Pedersen
Nicolai Vesterbaek Pedersen
Steffen Pedersen
Kim Pilgaard
Karsten Rasmussen
Rasmus Skytte
Jan Sorensen
Igor Teplyi
Jakob Aabling Thomsen
Jesper Sondergaard Thybo
Martin Percivaldi
Jonas Bjerre
Bent Sorensen
Erik Pedersen
Torben N Sorensen
Bjarke Sahl

Danske Topspillere
Erik Andersen
Poul Hage
Holger Norman Hansen
Bent Kolvig
Eigil Pedersen
Sejer Holm Petersen
Christian Poulsen
Ulrik Rath
Palle Ravn

Spilleres egne partisamlinger
Julius Nielsen
Jacob Pallesen

Download Danbase inkl. partisamlinger