Københavnsmesterskabet 2008

Vinder: Silas Lund
Sted: København

Download pgn - 237 partier

Københavnsmesterskaber: 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 1996 1995 1994 1993 1992 1991 1990 1988 1987 1986 1985 1984 1983 1982 1981 1980 1979 1978 1977 1976 1975 1974 1973 1972 1971 1970 1969 1968 1967 1966 1965 1964 1962 1961 1960 1959 1958 1957 1956 1955 1954 1953 1952 1951 1950 1949 1948 1947 1946 1944 1943 1942 1941 1940 1939 1938 1937 1936 1935 1934 1933 1932 1931 1930 1929 1928 1927 1926 1925 1924 1923 1921 1919 1918 1917

OBRO Nytår og KM 2008

KM 2008 Rating ELO 1 2 3 4 5 6 7 Po Pl We Rn
1 IM Allan Stig Rasmussen 2501 2513
35
½
16
1
20
1
12
1
2
1
7
1
5
½
6 1 5,7 2504
2 IM Esben Lund 2426 2425
36
1
21
1
11
1
5
1
1
0
3
1
7
½
2-3 4,85 2433
3

IM Simon Bekker-Jensen

2415 2410
37
1
22
1
12
½
14
½
4
1
2
0
10
1
5 4-10 5,25 2413
4 FM Jacob Carstensen 2298 2319
38
1
23
1
13
1
7
½
3
0
11
0
25
1
11-18 4,5 2298
5 David Bekker-Jensen 2294 2310
39
1
24
1
18
1
2
0
25
1
8
1
1
½
2-3 4,25 2319
6 FM Per Andreasen 2281 2279
40
½
42
½
36
½
38
1
19
½
31
½
23
1
11-18 5,6 2259
7 Jakob Aabling-Thomsen 2247 2276
41
1
28
1
15
1
4
½
10
1
1
0
2
½
5 4-10 3,65 2274
8 IM B. Brinck-Claussen - 2275
42
½
40
1
25
½
27
1
21
1
5
0
44
0
4 19-26 - -
9 Nikolai Skousen 2235 2274
43
0
55
1
60
1
26
1
18
½
14
½
28
1
5 4-10 5,4 2227
10 Andreas Skytte Hagen 2162 2270
44
1
25
½
29
1
19
1
7
0
18
1
3
0
11-18 3,65 2179
11 Igor Teplyi 2261 2267
45
1
30
1
2
0
28
½
32
1
4
1
14
½
5 4-10 4,65 2268
12 Peter Nicolai Skovgaard 2228 2250
46
1
27
1
3
½
1
0
36
1
20
½
21
½
11-18 4,1 2236
13 Jan Nordenbæk Pedersen 2205 2248
47
1
32
1
4
0
35
½
28
0
43
½
41
½
27-42 5,05 2174
14 Peter Erik Olsen 2194 2220
48
1
29
½
33
1
3
½
44
1
9
½
11
½
5 4-10 4,15 2211
15 Jens Hartung Nielsen 2184 2209
49
1
34
1
7
0
44
0
46
1
25
½
40
1
11-18 5,05 2173
16 Aage Sinkbæk 2141 2203
50
½
1
0
38
0
58
0
65
1
67
1
46
1
27-42 5,55 2100
17 Jørgen Hvenekilde 2178 2168
51
1
43
½
35
½
32
0
41
1
28
½
34
½
4 19-26 5,25 2153
18 Dara Akdag 2144 2167
52
1
31
1
5
0
48
1
9
½
10
0
53
1
11-18 4,45 2145
19 Steen Brustrup Petersen 2165 2164
53
1
20
½
43
1
10
0
6
½
45
0
49
½
27-42 4,7 2141
20 Mads Andersen 2218 2156
54
1
19
½
1
0
40
1
35
1
12
½
45
1
5 4-10 4,7 2224
21 Thomas Struch 2079 2151
55
1
2
0
37
1
41
1
8
0
49
1
12
½
11-18 3,65 2096
22 Asger Paaske 2094 2138
56
1
3
0
42
½
50
½
34
½
36
½
35
½
27-42 4,55 2073
23 Alexander Kasper Rhee 2103 2125
57
1
4
0
41
0
63
1
42
1
58
½
6
0
27-42 4,75 2078
24 Martin Hansen 2073 2125
58
1
5
0
44
0
60
1
48
½
40
0
  51-60 4 2043
25 Sigfred Haubro 2043 2115
59
1
10
½
8
½
51
1
5
0
15
½
4
0
27-42 3,1 2051
26 Søren Peschardt 2061 2110
60
0
53
1
45
1
9
0
50
½
48
½
36
½
27-42 5,1 2029
27 Christian Eriksson 2015 2110
61
1
12
0
47
1
8
0
43
½
53
0
  51-60 3,45 1994
28 Niels Kristian Kragh 2068 2107
62
1
7
0
46
1
11
½
13
1
17
½
9
0
4 19-26 3,3 2082
29 Jan Mose 2000 2100
63
1
14
½
10
0
43
½
45
0
47
1
60
½
27-42 4,35 1974
30 Poul Henrik Madsen 1991 2100
64
1
11
0
48
0
45
0
61
1
42
1
39
1
4 19-26 4,75 1969
31 Nils Petersen 2039 2076
65
1
18
0
49
½
42
½
51
1
6
½
58
1
11-18 4,8 2033
32 Michael Agermose Jensen 2013 2071
66
1
13
0
56
1
17
1
11
0
44
0
48
0
3 43-50 3,8 1995
33 Lars Bo Rasmussen 2027 2070
67
1
60
½
14
0
49
½
58
0
51
1
43
0
3 43-50 5,3 1971
34 Rune Egede Andersen 2062 2049
68
1
15
0
51
0
47
1
22
½
50
1
17
½
4 19-26 4,75 2047
35 Esben Christensen 1990 2038
1
½
50
1
17
½
13
½
20
0
60
½
22
½
27-42 2,9 2005
36 Ib Skovgaard 2047 2031
2
0
57
1
6
½
52
1
12
0
22
½
26
½
27-42 3,15 2054
37 Rasmus Jørgensen 2036 2025
3
0
54
1
21
0
53
½
49
0
64
½
50
½
51-60 4,95 1980
38 Anil Surender - 2004
4
0
59
½
16
1
6
0
56
½
46
½
57
½
3 43-50 - -
39 Kasper Møller Jørgensen 1932 2004
5
0
56
0
52
0

68
1
Klik på nedenstående resultater for at gennemspille partier

Elo1234567Po
1
Allan Stig Rasmussen
2513
44
40
9
12
3
6
2
6
2
David Bekker Jensen
2310
51
30
11
3
31
26
1
3
Silas Lund
2425
43
32
7
2
1
8
6
4
Nikolai Skousen
2274
25
58
54
33
11
5
45
5
5
Peter Erik Olsen
2219
20
36
19
8
24
4
7
5
6
Jakob Aabling Thomsen
2276
42
45
15
10
17
1
3
5
7
Igor Teplyi
2267
23
18
3
45
46
10
5
5
8
Simon Bekker Jensen
2410
60
29
12
5
10
3
17
5
9
Mads Andersen
2156
34
27
1
39
44
12
23
5
10
Jacob Carstensen
2319
49
28
16
6
8
7
31
11
Dara Sevkan Akdag
2167
35
41
2
20
4
17
57
12
Peter Nicolai Skovgaard
2250
53
55
8
1
43
9
32
13
Per Naesby Andreasen
2279
39
48
43
49
27
41
28
14
Jan Lofberg
1937
15
66
41
19
60
32
27
15
Jens Hartung Nielsen
2209
14
22
6
24
53
31
39
16
Jan Nordenbaek
2248
50
46
10
44
45
25
42
17
Andreas Skytte Hagen
2282
24
31
36
27
6
11
8
18
Poul Henrik Madsen
2100
38
7
20
23
56
48
51
4
19
Lars Bo Rasmussen
2070
64
54
5
14
37
59
25
4
20
Daniel Andersen
1940
5
68
18
11
30
33
46
4
21
Jorgen Hvenekilde
2168
59
25
44
46
42
45
22
4
22
Rune Egede Andersen
2049
61
15
59
50
29
52
21
4
23
Morten Nielsen
1987
7
63
33
18
36
27
9
4
24
Bjorn Moller Ochsner
1974
17
56
30
15
5
46
26
4
25
Mstilav Efimov
1976
4
21
27
36
55
16
19
4
26
Bjorn Brinck Claussen
2275
48
39
31
55
32
2
24
4
27
Steen Petersen
2164
57
9
25
17
13
23
14
28
Alexander Rhee
2125
47
10
42
67
48
37
13
29
Asger Paaske
2138
62
8
48
52
22
43
44
30
Martin Hansen
2125
37
2
24
54
20
39
*
31
Sigfred Haubro
2115
65
17
26
59
2
15
10
32
Thomas Struch
2151
58
3
60
42
26
14
12
33
Soren Peschardt
2110
54
57
23
4
52
20
43
34
Cipriano Sande Caceres
1753
9
60
67
63
61
65
64
35
Denis Ryberg
1806
11
64
51
43
54
47
65
36
Jan Mose Nielsen
2130
67
5
17
25
23
50
54
37
Lars Moller Larsen
1733
30
42
68
40
19
28
41
38
Martin Justesen
1417
18
50
58
64
57
60
59
39
Jes West Knudsen
1999
13
26
64
9
47
30
15
40
Aage Sinkbaek
2203
52
1
49
37
68
64
53
41
Nils Petersen
2076
68
11
14
48
59
13
37
42
Martin Reib Petersen
1991
6
37
28
32
21
62
16
43
Ib Skovgaard
2031
3
47
13
35
12
29
33
44
Esben Christensen
2038
1
52
21
16
9
54
29
45
Niels Kristian Kragh
2107
63
6
53
7
16
21
4
3
46
Michael Agermose Jensen
2071
66
16
62
21
7
24
20
3
47
Henning Rasmussen
1959
28
43
66
62
39
35
49
3
48
Tom Skovgaard
1978
26
13
29
41
28
18
67
3
49
Anil Surender
2004
10
65
40
13
62
53
47
3
50
Arne Moller
1949
16
38
55
22
63
36
62
3
51
Kasper Moller Jorgensen
2004
2
62
35
61
65
67
18
3
52
Mark Hartsteen
1887
40
44
65
29
33
22
60
3
53
Michael Tandrup
1973
12
67
45
56
15
49
40
54
Carsten John Andersen
1617
33
19
4
30
35
44
36
55
Christian Eriksson
2111
56
12
50
26
25
57
*
56
Sebastian Dam
1481
55
24
61
53
18
66
58
57
Martin Haubro
1763
27
33
63
60
38
55
11
58
Claus E Mikkelsen
1711
32
4
38
65
67
63
56
59
Michael Draeger
1862
21
61
22
31
41
19
38
60
Rasmus Jorgensen
2025
8
34
32
57
14
38
52
61
Niels Arup
1229
22
59
56
51
34
68
66
2
62
Jon Gotz Capion
1632
29
51
46
47
49
42
50
2
63
Michael E Vesterli
1463
45
23
57
34
50
58
68
64
Emil Wulff Rasmussen
1254
19
35
39
38
66
40
34
65
Hans Raahauge
1623
31
49
52
58
51
34
35
66
Simon Rise Madsen
1299
46
14
47
68
64
56
61
1
67
Lars Pomerencke
1424
36
53
34
28
58
51
48
1
68
Jacob Hein
1352
41
20
37
66
40
61
63
½

Mangler
Nikolai Skousen-Mstilav Efimov 0-1, runde 1
Bjorn Moller Ochsner-Andreas Skytte Hagen 0-1, runde 1
Igor Teplyi-Morten Nielsen 1-0, runde 1
Michael Tandrup-Peter Nicolai Skovgaard 0-1, runde 1
Jan Nordenbaek-Arne Moller 1-0, runde 1
Daniel Andersen-Peter Erik Olsen 0-1, runde 1
Jens Hartung Nielsen-Jan Lofberg 1-0, runde 1
Mark Hartsteen-Aage Sinkbaek ½-½, runde 1
Jorgen Hvenekilde-Michael Draeger 1-0, runde 1
Denis Ryberg-Dara Sevkan Akdag 0-1, runde 1
Steen Petersen-Martin Haubro 1-0, runde 1
Cipriano Sande Caceres-Mads Andersen 0-1, runde 1
Thomas Struch-Claus E Mikkelsen 1-0, runde 1
Jon Gotz Capion-Asger Paaske 0-1, runde 1
Alexander Rhee-Henning Rasmussen 1-0, runde 1
Lars Moller Larsen-Martin Hansen 0-1, runde 1
Sigfred Haubro-Hans Raahauge 1-0, runde 1
Carsten John Andersen-Soren Peschardt 1-0, runde 1
Christian Eriksson-Sebastian Dam 1-0, runde 1
Michael E Vesterli-Niels Kristian Kragh 0-1, runde 1
Jan Mose Nielsen-Lars Pomerencke 1-0, runde 1
Martin Justesen-Poul Henrik Madsen 0-1, runde 1
Nils Petersen-Jacob Hein 1-0, runde 1
Simon Rise Madsen-Michael Agermose Jensen 0-1, runde 1
Lars Bo Rasmussen-Emil Wulff Rasmussen 1-0, runde 1
Niels Arup-Rune Egede Andersen 0-1, runde 1
Niels Kristian Kragh-Jakob Aabling Thomsen 0-1, runde 2
Peter Erik Olsen-Jan Mose Nielsen ½-½, runde 2
Rune Egede Andersen-Jens Hartung Nielsen 0-1, runde 2
Mstilav Efimov-Jorgen Hvenekilde ½-½, runde 2
Dara Sevkan Akdag-Nils Petersen 1-0, runde 2
Mads Andersen-Steen Petersen ½-½, runde 2
Carsten John Andersen-Lars Bo Rasmussen ½-½, runde 2
Aage Sinkbaek-Allan Stig Rasmussen 0-1, runde 2
Per Naesby Andreasen-Tom Skovgaard ½-½, runde 2
Jes West Knudsen-Bjorn Brinck Claussen 0-1, runde 2
Esben Christensen-Mark Hartsteen 1-0, runde 2
Claus E Mikkelsen-Nikolai Skousen 0-1, runde 2
Martin Haubro-Soren Peschardt 0-1, runde 2
Henning Rasmussen-Ib Skovgaard 0-1, runde 2
Rasmus Jorgensen-Cipriano Sande Caceres 1-0, runde 2
Hans Raahauge-Anil Surender ½-½, runde 2
Kasper Moller Jorgensen-Jon Gotz Capion 0-1, runde 2
Martin Reib Petersen-Lars Moller Larsen 1-0, runde 2
Sebastian Dam-Bjorn Moller Ochsner 0-1, runde 2
Morten Nielsen-Michael E Vesterli 1-0, runde 2
Lars Pomerencke-Michael Tandrup 0-1, runde 2
Arne Moller-Martin Justesen 1-0, runde 2
Jacob Hein-Daniel Andersen 0-1, runde 2
Jan Lofberg-Simon Rise Madsen 1-0, runde 2
Michael Draeger-Niels Arup 1-0, runde 2
Emil Wulff Rasmussen-Denis Ryberg ½-½, runde 2
Lars Bo Rasmussen-Peter Erik Olsen 0-1, runde 3
Jorgen Hvenekilde-Esben Christensen ½-½, runde 3
Steen Petersen-Mstilav Efimov 1-0, runde 3
Nikolai Skousen-Carsten John Andersen 1-0, runde 3
Ib Skovgaard-Per Naesby Andreasen ½-½, runde 3
Thomas Struch-Rasmus Jorgensen 1-0, runde 3
Tom Skovgaard-Asger Paaske ½-½, runde 3
Alexander Rhee-Martin Reib Petersen 0-1, runde 3
Bjorn Moller Ochsner-Martin Hansen 0-1, runde 3
Soren Peschardt-Morten Nielsen 1-0, runde 3
Christian Eriksson-Arne Moller 1-0, runde 3
Michael Tandrup-Niels Kristian Kragh 0-1, runde 3
Daniel Andersen-Poul Henrik Madsen 1-0, runde 3
Nils Petersen-Jan Lofberg ½-½, runde 3
Jon Gotz Capion-Michael Agermose Jensen 0-1, runde 3
Michael Draeger-Rune Egede Andersen 1-0, runde 3
Anil Surender-Aage Sinkbaek 1-0, runde 3
Jes West Knudsen-Emil Wulff Rasmussen 1-0, runde 3
Mark Hartsteen-Hans Raahauge 1-0, runde 3
Denis Ryberg-Kasper Moller Jorgensen 1-0, runde 3
Michael E Vesterli-Martin Haubro 0-1, runde 3
Cipriano Sande Caceres-Lars Pomerencke 0-1, runde 3
Martin Justesen-Claus E Mikkelsen ½-½, runde 3
Simon Rise Madsen-Henning Rasmussen 0-1, runde 3
Lars Moller Larsen-Jacob Hein 1-0, runde 3
Niels Arup-Sebastian Dam 0-1, runde 3
Silas Lund-David Bekker Jensen 1-0, runde 4
Jacob Carstensen-Jakob Aabling Thomsen ½-½, runde 4
Peter Nicolai Skovgaard-Allan Stig Rasmussen 0-1, runde 4
Peter Erik Olsen-Simon Bekker Jensen ½-½, runde 4
Andreas Skytte Hagen-Steen Petersen 1-0, runde 4
Bjorn Brinck Claussen-Christian Eriksson 1-0, runde 4
Soren Peschardt-Nikolai Skousen 0-1, runde 4
Niels Kristian Kragh-Igor Teplyi ½-½, runde 4
Esben Christensen-Jan Nordenbaek ½-½, runde 4
Michael Agermose Jensen-Jorgen Hvenekilde 1-0, runde 4
Dara Sevkan Akdag-Daniel Andersen 1-0, runde 4
Martin Reib Petersen-Thomas Struch 0-1, runde 4
Sigfred Haubro-Michael Draeger 1-0, runde 4
Martin Hansen-Carsten John Andersen 1-0, runde 4
Jens Hartung Nielsen-Bjorn Moller Ochsner 0-1, runde 4
Per Naesby Andreasen-Anil Surender 1-0, runde 4
Mads Andersen-Jes West Knudsen 1-0, runde 4
Asger Paaske-Mark Hartsteen ½-½, runde 4
Mstilav Efimov-Jan Mose Nielsen ½-½, runde 4
Tom Skovgaard-Nils Petersen ½-½, runde 4
Jan Lofberg-Lars Bo Rasmussen ½-½, runde 4
Denis Ryberg-Ib Skovgaard 0-1, runde 4
Lars Pomerencke-Alexander Rhee 0-1, runde 4
Morten Nielsen-Poul Henrik Madsen 1-0, runde 4
Arne Moller-Rune Egede Andersen 0-1, runde 4
Martin Haubro-Rasmus Jorgensen ½-½, runde 4
Sebastian Dam-Michael Tandrup 0-1, runde 4
Henning Rasmussen-Jon Gotz Capion ½-½, runde 4
Aage Sinkbaek-Lars Moller Larsen 0-1, runde 4
Hans Raahauge-Claus E Mikkelsen ½-½, runde 4
Emil Wulff Rasmussen-Martin Justesen 0-1, runde 4
Kasper Moller Jorgensen-Niels Arup 1-0, runde 4
Cipriano Sande Caceres-Michael E Vesterli 1-0, runde 4
Jacob Hein-Simon Rise Madsen ½-½, runde 4
Allan Stig Rasmussen-Silas Lund 1-0, runde 5
Jakob Aabling Thomsen-Andreas Skytte Hagen 1-0, runde 5
Simon Bekker Jensen-Jacob Carstensen 1-0, runde 5
David Bekker Jensen-Sigfred Haubro 1-0, runde 5
Thomas Struch-Bjorn Brinck Claussen 0-1, runde 5
Nikolai Skousen-Dara Sevkan Akdag ½-½, runde 5
Igor Teplyi-Michael Agermose Jensen 1-0, runde 5
Bjorn Moller Ochsner-Peter Erik Olsen 0-1, runde 5
Daniel Andersen-Martin Hansen ½-½, runde 5
Steen Petersen-Per Naesby Andreasen ½-½, runde 5
Ib Skovgaard-Peter Nicolai Skovgaard 0-1, runde 5
Jan Nordenbaek-Niels Kristian Kragh 1-0, runde 5
Esben Christensen-Mads Andersen 0-1, runde 5
Michael Tandrup-Jens Hartung Nielsen 0-1, runde 5
Jorgen Hvenekilde-Martin Reib Petersen 1-0, runde 5
Rune Egede Andersen-Asger Paaske ½-½, runde 5
Alexander Rhee-Tom Skovgaard 1-0, runde 5
Mark Hartsteen-Soren Peschardt ½-½, runde 5
Christian Eriksson-Mstilav Efimov ½-½, runde 5
Jan Mose Nielsen-Morten Nielsen 0-1, runde 5
Nils Petersen-Michael Draeger 1-0, runde 5
Lars Bo Rasmussen-Lars Moller Larsen 1-0, runde 5
Rasmus Jorgensen-Jan Lofberg 0-1, runde 5
Jon Gotz Capion-Anil Surender ½-½, runde 5
Jes West Knudsen-Henning Rasmussen 1-0, runde 5
Carsten John Andersen-Denis Ryberg 0-1, runde 5
Martin Justesen-Martin Haubro 1-0, runde 5
Poul Henrik Madsen-Sebastian Dam 1-0, runde 5
Kasper Moller Jorgensen-Hans Raahauge 1-0, runde 5
Claus E Mikkelsen-Lars Pomerencke 1-0, runde 5
Arne Moller-Michael E Vesterli 1-0, runde 5
Niels Arup-Cipriano Sande Caceres 0-1, runde 5
Aage Sinkbaek-Jacob Hein 1-0, runde 5
Simon Rise Madsen-Emil Wulff Rasmussen 0-1, runde 5
Jakob Aabling Thomsen-Allan Stig Rasmussen 0-1, runde 6
Silas Lund-Simon Bekker Jensen 1-0, runde 6
Bjorn Brinck Claussen-David Bekker Jensen 0-1, runde 6
Peter Erik Olsen-Nikolai Skousen ½-½, runde 6
Jacob Carstensen-Igor Teplyi 0-1, runde 6
Andreas Skytte Hagen-Dara Sevkan Akdag 1-0, runde 6
Peter Nicolai Skovgaard-Mads Andersen ½-½, runde 6
Mstilav Efimov-Jan Nordenbaek ½-½, runde 6
Martin Hansen-Jes West Knudsen 0-1, runde 6
Per Naesby Andreasen-Nils Petersen ½-½, runde 6
Jens Hartung Nielsen-Sigfred Haubro ½-½, runde 6
Morten Nielsen-Steen Petersen 1-0, runde 6
Jan Lofberg-Thomas Struch 1-0, runde 6
Niels Kristian Kragh-Jorgen Hvenekilde ½-½, runde 6
Lars Moller Larsen-Alexander Rhee ½-½, runde 6
Michael Agermose Jensen-Bjorn Moller Ochsner 0-1, runde 6
Michael Draeger-Lars Bo Rasmussen 0-1, runde 6
Asger Paaske-Ib Skovgaard ½-½, runde 6
Soren Peschardt-Daniel Andersen ½-½, runde 6
Rune Egede Andersen-Mark Hartsteen 1-0, runde 6
Martin Haubro-Christian Eriksson 1-0, runde 6
Carsten John Andersen-Esben Christensen ½-½, runde 6
Henning Rasmussen-Denis Ryberg 1-0, runde 6
Rasmus Jorgensen-Martin Justesen ½-½, runde 6
Arne Moller-Jan Mose Nielsen 0-1, runde 6
Poul Henrik Madsen-Tom Skovgaard 1-0, runde 6
Anil Surender-Michael Tandrup ½-½, runde 6
Martin Reib Petersen-Jon Gotz Capion 1-0, runde 6
Lars Pomerencke-Kasper Moller Jorgensen 0-1, runde 6
Hans Raahauge-Cipriano Sande Caceres ½-½, runde 6
Claus E Mikkelsen-Michael E Vesterli ½-½, runde 6
Emil Wulff Rasmussen-Aage Sinkbaek 0-1, runde 6
Sebastian Dam-Simon Rise Madsen ½-½, runde 6
Jacob Hein-Niels Arup 0-1, runde 6
Allan Stig Rasmussen-David Bekker Jensen ½-½, runde 7
Silas Lund-Jakob Aabling Thomsen ½-½, runde 7
Igor Teplyi-Peter Erik Olsen ½-½, runde 7
Simon Bekker Jensen-Andreas Skytte Hagen 1-0, runde 7
Mads Andersen-Morten Nielsen 1-0, runde 7
Bjorn Moller Ochsner-Bjorn Brinck Claussen 1-0, runde 7
Nikolai Skousen-Niels Kristian Kragh 1-0, runde 7
Thomas Struch-Peter Nicolai Skovgaard ½-½, runde 7
Jan Nordenbaek-Martin Reib Petersen ½-½, runde 7
Lars Bo Rasmussen-Mstilav Efimov 0-1, runde 7
Steen Petersen-Jan Lofberg ½-½, runde 7
Sigfred Haubro-Jacob Carstensen 0-1, runde 7
Alexander Rhee-Per Naesby Andreasen 0-1, runde 7
Jes West Knudsen-Jens Hartung Nielsen 0-1, runde 7
Jorgen Hvenekilde-Rune Egede Andersen ½-½, runde 7
Dara Sevkan Akdag-Martin Haubro 1-0, runde 7
Nils Petersen-Lars Moller Larsen 0-1, runde 7
Esben Christensen-Asger Paaske ½-½, runde 7
Ib Skovgaard-Soren Peschardt ½-½, runde 7
Kasper Moller Jorgensen-Poul Henrik Madsen 0-1, runde 7
Daniel Andersen-Michael Agermose Jensen 1-0, runde 7
Jan Mose Nielsen-Carsten John Andersen ½-½, runde 7
Martin Justesen-Michael Draeger ½-½, runde 7
Michael Tandrup-Aage Sinkbaek 0-1, runde 7
Anil Surender-Henning Rasmussen ½-½, runde 7
Mark Hartsteen-Rasmus Jorgensen ½-½, runde 7
Denis Ryberg-Hans Raahauge 1-0, runde 7
Cipriano Sande Caceres-Emil Wulff Rasmussen 1-0, runde 7
Sebastian Dam-Claus E Mikkelsen 1-0, runde 7
Jon Gotz Capion-Arne Moller 0-1, runde 7
Tom Skovgaard-Lars Pomerencke 1-0, runde 7
Niels Arup-Simon Rise Madsen 1-0, runde 7
Michael E Vesterli-Jacob Hein 1-0, runde 7

Vis alle spillere

2017

+20102010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
+20002000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
+19901990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999
+19801980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989
+19701970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979
+19601960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969
+19501950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959
+19401940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949
+19301930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939
+19201920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929
+19101910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919
+19001900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909
+18901890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899

Turneringer
Danmarksmesterskaber
Divisionsturneringen
Nordiske Mesterskaber
OL
EM for Landshold
Landskampe
Københavnsmesterskaber
Århusmesterskaber
Copenhagen Open
Copenhagen Chess Challenge
Vesterhavsturneringer
Seniorturneringer og mesterskaber
Ungdomsturneringer og mesterskaber
Kvindeturneringer

Danske GM
Jacob Aagaard
Mads Andersen
Jakob Vang Glud
Curt Hansen
Lars Bo Hansen
Sune Berg Hansen
Carsten Hoi
Jens Kristiansen
Bent Larsen
Peter Heine Nielsen
Davor Palo
Allan Stig Rasmussen
Lars Schandorff

Danske IM
Borge Andersen
Mikkel Antonsen
Simon Bekker Jensen
Klaus Berg
Kai Bjerring
Lars Borbjerggaard
Nikolaj Borge
Bjorn Brinck Claussen
Thorbjorn Bromann
Jacob Carstensen
Tobias Christensen
Jens Enevoldsen
Steen Fedder
Andreas Skytte Hagen
Svend Hamann
Mads Hansen
Martin Haubro
Tomas Hutters
Ole Jakobsen
Erik Jelling
Jens Kjeldsen
Kassa Korley
Leif Sogaard Kristensen
Silas Lund
Nikolaj Mikkelsen
Erling Mortensen
Bjorn Moller Ochsner
Christian Kyndel Pedersen
Jan Pedersen
Nicolai Vesterbaek Pedersen
Steffen Pedersen
Kim Pilgaard
Karsten Rasmussen
Rasmus Skytte
Jan Sorensen
Igor Teplyi
Jakob Aabling Thomsen
Jesper Sondergaard Thybo
Martin Percivaldi

Danske Topspillere
Erik Andersen
Poul Hage
Holger Norman Hansen
Bent Kolvig
Eigil Pedersen
Sejer Holm Petersen
Christian Poulsen
Ulrik Rath
Palle Ravn

Spilleres egne partisamlinger
Julius Nielsen
Jacob Pallesen

Download Danbase inkl. partisamlinger