Divisionsturneringen 2022

Vinder: Køge
Sted:
Spillet: 29/10-2022 - 26/3-2023

Download pgn - 360 partier

Divisionsturneringen: 2023 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 1996 1995 1994 1993 1992 1991 1990 1989 1988 1987 1986 1985 1984 1983 1982 1981 1980 1979 1978 1977 1976 1975 1974 1973 1972 1971 1970 1969 1968 1967 1966 1965 1964 1963 1962

Turneringstabel: https://holdskak.skak.dk/TeamTour/Table?teamTourGroupId=381&teamTourId=79 

Foromtale på skak.dk før 1ste runde: https://nyheder.skak.dk/2022/10/28/skakligaen-starter-med-dobbeltrunde/ 
Omtale efter afslutning på skak.dk: https://nyheder.skak.dk/2023/03/26/team-xtracon-koege-danske-mestre/ 

Matchpoint afgørende i Skakliagen: Placeringerne i Skakligaen blev i denne sæson for første gang afgjort ved matchpoint. I de øvrige divisioner under Skakligaen var det fortsat brætpoint, som afgjorde placeringerne.

Klik på nedenstående resultater for at gennemspille partier

1234567890PoMP
1Koge*356848½16
2Skanderborg5*56644½16
3Nordkalotten*4537½11
4Bronshoj4*35638½9
5Hillerod*38½8
6AarhusSkolerne3335*6637½8
7BMS23*5368
8SK19682*66326
9Obro2222*26½6
10Nordre0232*20½2

123456789PoMP
1Koge35½ 2 6½4 4½7 4½869 81055½ 48½16
2Skanderborg9 5185½ 6 6734½ 103½  4½544½ 44½16
3Nordkalotten 2½184½  4½7 4½5105½  3½2493½  5637½11
4Bronshoj105½  5711½  3½956½ 8 43 36 3½238½9
5Hillerod 6½864½  6½933½  1½4 6½1073½ 23½  2½138½8
6AarhusSkolerne74½  3½5 610 329 3183½ 4337½8
7BMS 3½6433½ 13½ 2 5½9 4½5 5½810368
8SK196851½  3½3 2½21013½  24 4½672½  69326
9Obro 22 5½1051½ 44½  2672½  21 4½3826½6
10Nordre 2½492½ 6 28 2½351½  4½21 3720½2

Koge123456789Po
Arturs Neiksans25941½     11
Jesper Sondergaard Thybo249810½0½011½
Eduardas Rozentalis25001½1½01½11
Henrik Danielsen2496   1  11½
Boris Chatalbashev2488½01½1½ 1½5
Axel Smith24020½½½1½11½
Bjorn Ahlander2406½½111111½
Brian Jorgensen2262  1 ½½   2
Henrik Dahl Pedersen2233½½100½½  3
Paulius Meskenas20381½½1½1111
Henrik Molvig2051      0  0
 356848½

 

Skanderborg123456789Po
Rasmus Svane26151½  ½½   
Jonas Buhl Bjerre261211101½ ½½
Mads Andersen26041½½½1111½7
Filip Boe Olsen24331½11011½17
Frederik Svane256611  10 115
Nicolai Vesterbaek Pedersen2367½½1½1½1005
Jakob Leon Pajeken2458  11   ½1
Nicolai Kvist Brondt2248½½0½½½0½03
Klaus Berg22780½1½1½½½½5
Jackie Andersen2390   1     1
Antonio Clerico2107      0  0
Tavs Bjerre2004      0  0
Kai S Munk1937  0      0
Jonas Chul Bistrup Larsen1974      0  0
 655644½

 

Nordkalotten123456789Po
Jonny Hector245401111½½117
Christian Jepson2401000 ½½ 0½
Martin Jogstad2373   ½     ½
Stellan Brynell2383011 100115
Jacob Sylvan2310½½½0 1½1½
Esben Kjems Hove23051100½0½ ½
Kristen Schmidt2273½½11½½½0 
Kaare Hove Kristensen2267½0½½½½½½½4
Peter Jakobsen2175 ½½1½ 10½4
Esben Ejsing21160  ½ ½ 0½
Lars Aaes Nielsen2182    1 ½  
 4537½

 

Bronshoj123456789Po
Tiger Hillarp Persson25111½½011½½½
Renier Castellanos Rodriguez2474½1  11   
Jacob Aagaard245501 1½0 ½½
Aref Vasli23741100111½0
Carsten Hoi2344½00½½½½½03
Kim Pilgaard23791½     00
Thorbjorn Bromann237411½1 1½½1
Jakob Aabling Thomsen2349      ½01
Nikolaj Palm2308½00½½½½½½
Niels Norskov Laursen2166  0 1 ½  
Henrik Holmsgaard2170   ½     ½
Oksana Kryger2107  00     0
Mogens Henrik Thuesen2137    110  2
Soren Mikkel Andersen2110  ½      ½
 564338½

 

Hillerod123456789Po
Sune Berg Hansen25251½½001½½04
Lars Schandorff24761½1½01½0½5
Martin Percivaldi24001111½1½006
Nikolaj Borge23881011010½½5
Isak Storme2424111    ½½4
Jens Ostergaard22531110½111½7
Tim Jaksland21000½½½½½0½½
Jan Nordenbaek Pedersen2132½0½00½1½03
Christopher Hofman Laursen2239   ½0    ½
Dan Erichsen2069     ½0  ½
 38½

 

AarhusSkolerne123456789Po
Bjorn Moller Ochsner2504½½11111½0
Karsten Rasmussen2392   ½    ½1
Uffe Vinter Schou23820½ 0001½02
Rasmus Skytte23541010½½ ½½4
Jan Sorensen2370½1½½1½01½
Mads Boe2302  ½ ½0   1
Hilmir Freyr Heimisson2293½0½0  ½  
Martin Baekgaard2296001   ½½½
Finn Pedersen22661½½½1½0½½5
Erik Sobjerg2252111½1½ 1½
John Filip Rendboe2181    10½½ 2
Kresten Skytte Hagen2138      0  0
 63635337½

 

BMS123456789Po
Nikolaj Mikkelsen2475½½  ½1½½ 
Martin Haubro2398100100½½14
Casper Yukun Liu2317001½01½104
Tobias Valentin Rostgaard2323½00 01101
Nicolai Kistrup2274½½½011011
Mikkel Manosri Jacobsen2267111½0½1117
Jacob Abildlund Brorsen2201000½  0½ 1
Kristian Seegert22110  0  11½
Michael E Vesterli2184  ½1     
Bjarke Sahl2251     ½   ½
Sigfred Haubro2215 1  ½   ½2
Dara Sevkan Akdag2172  ½0     ½
Thomas Bach Nielsen2206    0½   ½
Bye0        00
 32536

 

SK1968123456789Po
Jan Pedersen2383   ½     ½
Martin Matthiesen2328000½½00½½2
Rasmus Thogersen2323 1 1100½½4
Jens Albert Ramsdal231800½10110½4
Arne Matthiesen23140½    ½113
Pelle Rodkjaer Bank2291  0     ½½
Magnus Lindfeldt2261  0      0
Lars Hansen2259000½00½012
Poul Rewitz21720½ 10½½01
Jesper Morch Lauridsen2221  11  1 14
Gunnar Pedersen2221010½½01½ 
Thomas K Christensen21871   1½ 0 
Martin Krejci2058½½       1
Soren Holst Nielsen2163  1      1
Torben Kyhl Sorensen2165    ½0   ½
 62632

 

Obro123456789Po
Viktor Haarmark Nielsen238401½10000½3
Ruben Domingo Nunez2383010011½1½5
Mads Smith Hansen2375   1½000½2
Stefan Christensen22930½0½000001
Casper Dahl Rasmussen22890½00 001½2
Soren Bech Hansen22750½  ½½½½0
Karsten Larsen2241½10½0½ 10
Carsten Simonsen2234½½0½0½0  2
Brian Jorgen Jorgensen21501 ½   1  
Ellen Kakulidis2021 ½       ½
Niels Skou2119  ½ 0  10
Aksel Wetke Hallundbaek2093   1     1
 222226½

 

Nordre123456789Po
Tom Petri Petersen2300000½00000½
Johnni Veng2214½00½  0  1
Jorn Sloth22961½½0½0001
Jan Schleicher Christensen21670½½0001002
Thomas Klitgaard Andersen21370½½½½0½00
Jens Abildlund2183½000½01002
Nina Hoiberg21440½½0½½10½
Per Holst2075  0½½½10½3
Peer Ole Pedersen2085½½  0½ 01
 220320½

 

Runde 1

HillerodSK1968
Sune Berg Hansen10Martin Matthiesen
Lars Schandorff10Jens Albert Ramsdal
Martin Percivaldi10Arne Matthiesen
Nikolaj Borge10Lars Hansen
Isak Storme10Poul Rewitz
Jens Ostergaard10Gunnar Pedersen
Tim Jaksland01Thomas K Christensen
Jan Nordenbaek Pedersen½½Martin Krejci
 
BMSAarhusSkolerne
Nikolaj Mikkelsen½½Bjorn Moller Ochsner
Martin Haubro10Uffe Vinter Schou
Casper Yukun Liu01Rasmus Skytte
Tobias Valentin Rostgaard½½Jan Sorensen
Nicolai Kistrup½½Hilmir Freyr Heimisson
Mikkel Manosri Jacobsen10Martin Baekgaard
Jacob Abildlund Brorsen01Finn Pedersen
Kristian Seegert01Erik Sobjerg
 
NordreBronshoj
Tom Petri Petersen01Tiger Hillarp Persson
Johnni Veng½½Renier Castellanos Rodriguez
Jorn Sloth10Jacob Aagaard
Jan Schleicher Christensen01Aref Vasli
Thomas Klitgaard Andersen01Kim Pilgaard
Jens Abildlund½½Carsten Hoi
Nina Hoiberg01Thorbjorn Bromann
Peer Ole Pedersen½½Nikolaj Palm
 
NordkalottenKoge
Jonny Hector01Arturs Neiksans
Christian Jepson01Jesper Sondergaard Thybo
Stellan Brynell01Eduardas Rozentalis
Jacob Sylvan½½Boris Chatalbashev
Esben Kjems Hove10Axel Smith
Kristen Schmidt½½Bjorn Ahlander
Kaare Hove Kristensen½½Henrik Dahl Pedersen
Esben Ejsing01Paulius Meskenas
 
Obro26Skanderborg
Viktor Haarmark Nielsen01Rasmus Svane
Ruben Domingo Nunez01Jonas Buhl Bjerre
Stefan Christensen01Mads Andersen
Casper Dahl Rasmussen01Frederik Svane
Soren Bech Hansen01Filip Boe Olsen
Karsten Larsen½½Nicolai Vesterbaek Pedersen
Carsten Simonsen½½Nicolai Kvist Brondt
Brian Jorgen Jorgensen10Klaus Berg
 

Runde 2

AarhusSkolerneHillerod
Bjorn Moller Ochsner½½Sune Berg Hansen
Uffe Vinter Schou½½Lars Schandorff
Rasmus Skytte01Martin Percivaldi
Jan Sorensen10Nikolaj Borge
Hilmir Freyr Heimisson01Isak Storme
Martin Baekgaard01Jens Ostergaard
Finn Pedersen½½Tim Jaksland
Erik Sobjerg10Jan Nordenbaek Pedersen
 
Bronshoj53BMS
Tiger Hillarp Persson½½Nikolaj Mikkelsen
Renier Castellanos Rodriguez10Martin Haubro
Jacob Aagaard10Casper Yukun Liu
Aref Vasli10Tobias Valentin Rostgaard
Kim Pilgaard½½Nicolai Kistrup
Carsten Hoi01Mikkel Manosri Jacobsen
Thorbjorn Bromann10Jacob Abildlund Brorsen
Nikolaj Palm01Sigfred Haubro
 
SK1968Nordkalotten
Martin Matthiesen01Jonny Hector
Rasmus Thogersen10Christian Jepson
Jens Albert Ramsdal01Stellan Brynell
Arne Matthiesen½½Jacob Sylvan
Lars Hansen01Esben Kjems Hove
Poul Rewitz½½Kristen Schmidt
Gunnar Pedersen10Kaare Hove Kristensen
Martin Krejci½½Peter Jakobsen
 
ObroNordre
Viktor Haarmark Nielsen10Tom Petri Petersen
Ruben Domingo Nunez10Johnni Veng
Stefan Christensen½½Jorn Sloth
Casper Dahl Rasmussen½½Jan Schleicher Christensen
Soren Bech Hansen½½Thomas Klitgaard Andersen
Karsten Larsen10Jens Abildlund
Carsten Simonsen½½Nina Hoiberg
Ellen Kakulidis½½Peer Ole Pedersen
 
Skanderborg53Koge
Rasmus Svane½½Arturs Neiksans
Jonas Buhl Bjerre10Jesper Sondergaard Thybo
Mads Andersen½½Eduardas Rozentalis
Frederik Svane10Boris Chatalbashev
Filip Boe Olsen½½Axel Smith
Nicolai Vesterbaek Pedersen½½Bjorn Ahlander
Nicolai Kvist Brondt½½Henrik Dahl Pedersen
Klaus Berg½½Paulius Meskenas
 

Runde 3

HillerodObro
Sune Berg Hansen½½Viktor Haarmark Nielsen
Lars Schandorff10Ruben Domingo Nunez
Martin Percivaldi10Stefan Christensen
Nikolaj Borge10Casper Dahl Rasmussen
Isak Storme10Karsten Larsen
Jens Ostergaard10Carsten Simonsen
Tim Jaksland½½Brian Jorgen Jorgensen
Jan Nordenbaek Pedersen½½Niels Skou
 
KogeBronshoj
Jesper Sondergaard Thybo½½Tiger Hillarp Persson
Eduardas Rozentalis10Aref Vasli
Boris Chatalbashev10Carsten Hoi
Axel Smith½½Thorbjorn Bromann
Bjorn Ahlander10Nikolaj Palm
Brian Jorgensen10Niels Norskov Laursen
Henrik Dahl Pedersen10Oksana Kryger
Paulius Meskenas½½Soren Mikkel Andersen
 
NordkalottenBMS
Jonny Hector10Martin Haubro
Christian Jepson01Casper Yukun Liu
Stellan Brynell10Tobias Valentin Rostgaard
Jacob Sylvan½½Nicolai Kistrup
Esben Kjems Hove01Mikkel Manosri Jacobsen
Kristen Schmidt10Jacob Abildlund Brorsen
Kaare Hove Kristensen½½Michael E Vesterli
Peter Jakobsen½½Dara Sevkan Akdag
 
SK1968Skanderborg
Martin Matthiesen01Jonas Buhl Bjerre
Jens Albert Ramsdal½½Mads Andersen
Pelle Rodkjaer Bank01Filip Boe Olsen
Magnus Lindfeldt01Jakob Leon Pajeken
Lars Hansen01Nicolai Vesterbaek Pedersen
Jesper Morch Lauridsen10Nicolai Kvist Brondt
Gunnar Pedersen01Klaus Berg
Soren Holst Nielsen10Kai S Munk
 
AarhusSkolerne62Nordre
Bjorn Moller Ochsner10Tom Petri Petersen
Rasmus Skytte10Johnni Veng
Jan Sorensen½½Jorn Sloth
Mads Boe½½Jan Schleicher Christensen
Hilmir Freyr Heimisson½½Thomas Klitgaard Andersen
Martin Baekgaard10Jens Abildlund
Finn Pedersen½½Nina Hoiberg
Erik Sobjerg10Per Holst
 

Runde 4

KogeBMS
Jesper Sondergaard Thybo01Martin Haubro
Eduardas Rozentalis½½Casper Yukun Liu
Henrik Danielsen10Nicolai Kistrup
Boris Chatalbashev½½Mikkel Manosri Jacobsen
Axel Smith½½Jacob Abildlund Brorsen
Bjorn Ahlander10Kristian Seegert
Henrik Dahl Pedersen01Michael E Vesterli
Paulius Meskenas10Dara Sevkan Akdag
 
NordkalottenHillerod
Jonny Hector10Sune Berg Hansen
Martin Jogstad½½Lars Schandorff
Jacob Sylvan01Martin Percivaldi
Esben Kjems Hove01Nikolaj Borge
Kristen Schmidt10Jens Ostergaard
Kaare Hove Kristensen½½Tim Jaksland
Peter Jakobsen10Jan Nordenbaek Pedersen
Esben Ejsing½½Christopher Hofman Laursen
 
BronshojObro
Tiger Hillarp Persson01Viktor Haarmark Nielsen
Jacob Aagaard10Ruben Domingo Nunez
Aref Vasli01Mads Smith Hansen
Carsten Hoi½½Stefan Christensen
Thorbjorn Bromann10Casper Dahl Rasmussen
Nikolaj Palm½½Karsten Larsen
Henrik Holmsgaard½½Carsten Simonsen
Oksana Kryger01Aksel Wetke Hallundbaek
 
Nordre26SK1968
Tom Petri Petersen½½Jan Pedersen
Johnni Veng½½Martin Matthiesen
Jorn Sloth01Rasmus Thogersen
Jan Schleicher Christensen01Jens Albert Ramsdal
Thomas Klitgaard Andersen½½Lars Hansen
Jens Abildlund01Jesper Morch Lauridsen
Nina Hoiberg01Poul Rewitz
Per Holst½½Gunnar Pedersen
 
AarhusSkolerne35Skanderborg
Bjorn Moller Ochsner10Jonas Buhl Bjerre
Karsten Rasmussen½½Mads Andersen
Uffe Vinter Schou01Filip Boe Olsen
Rasmus Skytte01Jakob Leon Pajeken
Jan Sorensen½½Nicolai Vesterbaek Pedersen
Hilmir Freyr Heimisson01Jackie Andersen
Finn Pedersen½½Nicolai Kvist Brondt
Erik Sobjerg½½Klaus Berg
 

Runde 5

HillerodBronshoj
Sune Berg Hansen01Tiger Hillarp Persson
Lars Schandorff01Renier Castellanos Rodriguez
Martin Percivaldi½½Jacob Aagaard
Nikolaj Borge01Aref Vasli
Jens Ostergaard½½Carsten Hoi
Tim Jaksland½½Nikolaj Palm
Jan Nordenbaek Pedersen01Mogens Henrik Thuesen
Christopher Hofman Laursen01Niels Norskov Laursen
 
Obro26AarhusSkolerne
Viktor Haarmark Nielsen01Bjorn Moller Ochsner
Ruben Domingo Nunez10Uffe Vinter Schou
Mads Smith Hansen½½Rasmus Skytte
Stefan Christensen01Jan Sorensen
Soren Bech Hansen½½Mads Boe
Karsten Larsen01Finn Pedersen
Carsten Simonsen01Erik Sobjerg
Niels Skou01John Filip Rendboe
 
NordreNordkalotten
Tom Petri Petersen01Jonny Hector
Jorn Sloth½½Christian Jepson
Jan Schleicher Christensen01Stellan Brynell
Thomas Klitgaard Andersen½½Esben Kjems Hove
Jens Abildlund½½Kristen Schmidt
Nina Hoiberg½½Kaare Hove Kristensen
Per Holst½½Peter Jakobsen
Peer Ole Pedersen01Lars Aaes Nielsen
 
Skanderborg62BMS
Rasmus Svane½½Nikolaj Mikkelsen
Jonas Buhl Bjerre10Martin Haubro
Mads Andersen10Casper Yukun Liu
Frederik Svane10Tobias Valentin Rostgaard
Filip Boe Olsen01Nicolai Kistrup
Nicolai Vesterbaek Pedersen10Mikkel Manosri Jacobsen
Nicolai Kvist Brondt½½Sigfred Haubro
Klaus Berg10Thomas Bach Nielsen
 
KogeSK1968
Jesper Sondergaard Thybo½½Martin Matthiesen
Eduardas Rozentalis01Rasmus Thogersen
Boris Chatalbashev10Jens Albert Ramsdal
Axel Smith10Lars Hansen
Bjorn Ahlander10Poul Rewitz
Brian Jorgensen½½Gunnar Pedersen
Henrik Dahl Pedersen01Thomas K Christensen
Paulius Meskenas½½Torben Kyhl Sorensen
 

Runde 6

HillerodNordre
Sune Berg Hansen10Tom Petri Petersen
Lars Schandorff10Jorn Sloth
Martin Percivaldi10Jan Schleicher Christensen
Nikolaj Borge10Thomas Klitgaard Andersen
Jens Ostergaard10Jens Abildlund
Tim Jaksland½½Nina Hoiberg
Jan Nordenbaek Pedersen½½Per Holst
Dan Erichsen½½Peer Ole Pedersen
 
BMSObro
Nikolaj Mikkelsen10Viktor Haarmark Nielsen
Martin Haubro01Ruben Domingo Nunez
Casper Yukun Liu10Mads Smith Hansen
Tobias Valentin Rostgaard10Stefan Christensen
Nicolai Kistrup10Casper Dahl Rasmussen
Mikkel Manosri Jacobsen½½Soren Bech Hansen
Bjarke Sahl½½Karsten Larsen
Thomas Bach Nielsen½½Carsten Simonsen
 
NordkalottenSkanderborg
Jonny Hector½½Rasmus Svane
Christian Jepson½½Jonas Buhl Bjerre
Stellan Brynell01Mads Andersen
Jacob Sylvan10Frederik Svane
Esben Kjems Hove01Filip Boe Olsen
Kristen Schmidt½½Nicolai Vesterbaek Pedersen
Kaare Hove Kristensen½½Nicolai Kvist Brondt
Esben Ejsing½½Klaus Berg
 
SK196826Bronshoj
Martin Matthiesen01Tiger Hillarp Persson
Rasmus Thogersen01Renier Castellanos Rodriguez
Jens Albert Ramsdal10Jacob Aagaard
Lars Hansen01Aref Vasli
Poul Rewitz½½Carsten Hoi
Gunnar Pedersen01Thorbjorn Bromann
Thomas K Christensen½½Nikolaj Palm
Torben Kyhl Sorensen01Mogens Henrik Thuesen
 
AarhusSkolerne35Koge
Bjorn Moller Ochsner10Jesper Sondergaard Thybo
Uffe Vinter Schou01Eduardas Rozentalis
Rasmus Skytte½½Boris Chatalbashev
Jan Sorensen½½Axel Smith
Mads Boe01Bjorn Ahlander
Finn Pedersen½½Brian Jorgensen
Erik Sobjerg½½Henrik Dahl Pedersen
John Filip Rendboe01Paulius Meskenas
 

Runde 7

BMSHillerod
Nikolaj Mikkelsen½½Sune Berg Hansen
Martin Haubro½½Lars Schandorff
Casper Yukun Liu½½Martin Percivaldi
Tobias Valentin Rostgaard10Nikolaj Borge
Nicolai Kistrup01Jens Ostergaard
Mikkel Manosri Jacobsen10Tim Jaksland
Jacob Abildlund Brorsen01Jan Nordenbaek Pedersen
Kristian Seegert10Dan Erichsen
 
Bronshoj44Nordkalotten
Tiger Hillarp Persson½½Jonny Hector
Aref Vasli10Stellan Brynell
Carsten Hoi½½Jacob Sylvan
Thorbjorn Bromann½½Esben Kjems Hove
Jakob Aabling Thomsen½½Kristen Schmidt
Nikolaj Palm½½Kaare Hove Kristensen
Mogens Henrik Thuesen01Peter Jakobsen
Niels Norskov Laursen½½Lars Aaes Nielsen
 
NordreSkanderborg
Tom Petri Petersen01Mads Andersen
Johnni Veng01Filip Boe Olsen
Jorn Sloth01Nicolai Vesterbaek Pedersen
Jan Schleicher Christensen10Nicolai Kvist Brondt
Thomas Klitgaard Andersen½½Klaus Berg
Jens Abildlund10Antonio Clerico
Nina Hoiberg10Tavs Bjerre
Per Holst10Jonas Chul Bistrup Larsen
 
SK1968AarhusSkolerne
Martin Matthiesen01Bjorn Moller Ochsner
Rasmus Thogersen01Uffe Vinter Schou
Jens Albert Ramsdal10Jan Sorensen
Arne Matthiesen½½Hilmir Freyr Heimisson
Lars Hansen½½Martin Baekgaard
Jesper Morch Lauridsen10Finn Pedersen
Poul Rewitz½½John Filip Rendboe
Gunnar Pedersen10Kresten Skytte Hagen
 
Obro26Koge
Viktor Haarmark Nielsen01Jesper Sondergaard Thybo
Ruben Domingo Nunez½½Eduardas Rozentalis
Mads Smith Hansen01Henrik Danielsen
Stefan Christensen01Axel Smith
Casper Dahl Rasmussen01Bjorn Ahlander
Soren Bech Hansen½½Henrik Dahl Pedersen
Carsten Simonsen01Paulius Meskenas
Brian Jorgen Jorgensen10Henrik Molvig
 

Runde 8

BMSSK1968
Nikolaj Mikkelsen½½Martin Matthiesen
Martin Haubro½½Rasmus Thogersen
Casper Yukun Liu10Jens Albert Ramsdal
Tobias Valentin Rostgaard01Arne Matthiesen
Nicolai Kistrup10Lars Hansen
Mikkel Manosri Jacobsen10Poul Rewitz
Jacob Abildlund Brorsen½½Gunnar Pedersen
Kristian Seegert10Thomas K Christensen
 
Bronshoj35AarhusSkolerne
Tiger Hillarp Persson½½Bjorn Moller Ochsner
Jacob Aagaard½½Uffe Vinter Schou
Aref Vasli½½Rasmus Skytte
Kim Pilgaard01Jan Sorensen
Carsten Hoi½½Martin Baekgaard
Thorbjorn Bromann½½Finn Pedersen
Jakob Aabling Thomsen01Erik Sobjerg
Nikolaj Palm½½John Filip Rendboe
 
SkanderborgHillerod
Jonas Buhl Bjerre½½Sune Berg Hansen
Mads Andersen10Lars Schandorff
Frederik Svane10Martin Percivaldi
Filip Boe Olsen½½Nikolaj Borge
Jakob Leon Pajeken½½Isak Storme
Nicolai Vesterbaek Pedersen01Jens Ostergaard
Nicolai Kvist Brondt½½Tim Jaksland
Klaus Berg½½Jan Nordenbaek Pedersen
 
ObroNordkalotten
Viktor Haarmark Nielsen01Jonny Hector
Ruben Domingo Nunez10Christian Jepson
Mads Smith Hansen01Stellan Brynell
Stefan Christensen01Jacob Sylvan
Casper Dahl Rasmussen10Kristen Schmidt
Soren Bech Hansen½½Kaare Hove Kristensen
Karsten Larsen10Peter Jakobsen
Niels Skou10Esben Ejsing
 
Koge80Nordre
Arturs Neiksans10Tom Petri Petersen
Jesper Sondergaard Thybo10Jorn Sloth
Eduardas Rozentalis10Jan Schleicher Christensen
Henrik Danielsen10Thomas Klitgaard Andersen
Boris Chatalbashev10Jens Abildlund
Axel Smith10Nina Hoiberg
Bjorn Ahlander10Per Holst
Paulius Meskenas10Peer Ole Pedersen
 

Runde 9

HillerodKoge
Sune Berg Hansen01Arturs Neiksans
Lars Schandorff½½Jesper Sondergaard Thybo
Martin Percivaldi01Eduardas Rozentalis
Nikolaj Borge½½Henrik Danielsen
Isak Storme½½Boris Chatalbashev
Jens Ostergaard½½Axel Smith
Tim Jaksland½½Bjorn Ahlander
Jan Nordenbaek Pedersen01Paulius Meskenas
 
BronshojSkanderborg
Tiger Hillarp Persson½½Jonas Buhl Bjerre
Jacob Aagaard½½Mads Andersen
Aref Vasli01Frederik Svane
Kim Pilgaard01Filip Boe Olsen
Carsten Hoi01Jakob Leon Pajeken
Thorbjorn Bromann10Nicolai Vesterbaek Pedersen
Jakob Aabling Thomsen10Nicolai Kvist Brondt
Nikolaj Palm½½Klaus Berg
 
Nordkalotten53AarhusSkolerne
Jonny Hector10Bjorn Moller Ochsner
Christian Jepson½½Karsten Rasmussen
Stellan Brynell10Uffe Vinter Schou
Jacob Sylvan½½Rasmus Skytte
Esben Kjems Hove½½Jan Sorensen
Kaare Hove Kristensen½½Martin Baekgaard
Peter Jakobsen½½Finn Pedersen
Esben Ejsing½½Erik Sobjerg
 
SK196862Obro
Martin Matthiesen½½Viktor Haarmark Nielsen
Rasmus Thogersen½½Ruben Domingo Nunez
Jens Albert Ramsdal½½Mads Smith Hansen
Arne Matthiesen10Stefan Christensen
Pelle Rodkjaer Bank½½Casper Dahl Rasmussen
Lars Hansen10Soren Bech Hansen
Jesper Morch Lauridsen10Karsten Larsen
Poul Rewitz10Niels Skou
 
Nordre35BMS
Tom Petri Petersen01Martin Haubro
Jorn Sloth10Casper Yukun Liu
Jan Schleicher Christensen01Tobias Valentin Rostgaard
Thomas Klitgaard Andersen01Nicolai Kistrup
Jens Abildlund01Mikkel Manosri Jacobsen
Nina Hoiberg½½Kristian Seegert
Per Holst½½Sigfred Haubro
Peer Ole Pedersen10Bye
 

 

Mangler
Jens Abildlund-Jens Ostergaard 0-1, runde 6

Vis alle spillere

+20202020 2021 2022 2023 2024
+20102010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
+20002000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
+19901990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999
+19801980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989
+19701970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979
+19601960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969
+19501950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959
+19401940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949
+19301930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939
+19201920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929
+19101910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919
+19001900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909
+18901890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899

Turneringer
Danmarksmesterskaber
Divisionsturneringen
Nordiske Mesterskaber
OL
EM for Landshold
Landskampe
Lynskak-DM
Københavnsmesterskaber
Århusmesterskaber
Aalborgmesterskaber
Odensemesterskaber
Copenhagen Open
Copenhagen Chess Challenge
Vesterhavsturneringer
Kronborg Chess Open
Seniorturneringer og mesterskaber
Ungdomsturneringer og mesterskaber
Kvindeturneringer

Danske GM
Mads Andersen
Jonas Buhl Bjerre
Henrik Danielsen
Jakob Vang Glud
Curt Hansen
Lars Bo Hansen
Sune Berg Hansen
Carsten Hoi
Jens Kristiansen
Bent Larsen
Peter Heine Nielsen
Bjorn Moller Ochsner
Davor Palo
Allan Stig Rasmussen
Lars Schandorff
Jesper Sondergaard Thybo
Jacob Aagaard

Danske IM
Borge Andersen
Mikkel Antonsen
Simon Bekker Jensen
Klaus Berg
Kai Bjerring
Filip Boe Olsen
Lars Borbjerggaard
Nikolaj Borge
Bjorn Brinck Claussen
Thorbjorn Bromann
Jacob Carstensen
Tobias Christensen
Jens Enevoldsen
Steen Fedder
Jens Ove Fries Nielsen
Andreas Skytte Hagen
Svend Hamann
Mads Hansen
Martin Haubro
Tomas Hutters
Gert Iskov
Ole Jakobsen
Erik Jelling
Jens Kjeldsen
Kassa Korley
Kaare Hove Kristensen
Leif Sogaard Kristensen
Silas Lund
Nikolaj Mikkelsen
Erling Mortensen
Christian Kyndel Pedersen
Jan Pedersen
Nicolai Vesterbaek Pedersen
Steffen Pedersen
Kim Pilgaard
Karsten Rasmussen
Rasmus Skytte
Jan Sorensen
Jacob Sylvan
Igor Teplyi
Jakob Aabling Thomsen
Martin Percivaldi
Bent Sorensen
Erik Pedersen
Torben N Sorensen
Bjarke Sahl
Uffe Vinter Schou

Danske Topspillere
Erik Andersen
Poul Hage
Holger Norman Hansen
Sejer Holm
Orla Hermann Krause
Bent Kolvig
Jorgen Moller
Eigil Pedersen
Christian Poulsen
Ulrik Rath
Palle Ravn

Spilleres egne partisamlinger
Julius Nielsen

Download Danbase inkl. partisamlinger