DM-liste

DM-evighedstabel

Spiller#🏆Pa.+=-År
Lars Schandorff30128077165381983, 1986, 1987, 1988, 1989, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2016, 2021, 2022
Ole Jakobsen24326790117601963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1969, 1970, 1971, 1972, 1973, 1977, 1978, 1979, 1980, 1982, 1983, 1984, 1985, 1989, 2002, 2007, 2008, 2009
Jens Kristiansen24324883104611973, 1976, 1977, 1978, 1979, 1980, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986, 1988, 1989, 1991, 1992, 1993, 1995, 1996, 2007, 2008, 2011, 2012, 2013, 2015
Carsten Høi24324561116681976, 1977, 1978, 1979, 1980, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1991, 1992, 1993, 1995, 1996, 1998, 2002, 2003, 2007, 2008, 2022
Jens Enevoldsen2352088684381929, 1930, 1931, 1933, 1935, 1937, 1938, 1939, 1940, 1942, 1943, 1944, 1947, 1948, 1949, 1950, 1952, 1955, 1956, 1960, 1967, 1970, 1972
Erling Mortensen2342338394561976, 1977, 1978, 1979, 1980, 1981, 1986, 1987, 1989, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004
Jens Ove Fries Nielsen23022349111631977, 1978, 1979, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2010, 2015, 2020, 2021
Sune Berg Hansen22720579104221992, 1993, 1996, 1997, 1998, 1999, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2019, 2020, 2021
Bjørn Brinck-Claussen22323978107541963, 1964, 1966, 1969, 1970, 1971, 1973, 1974, 1975, 1976, 1977, 1978, 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1987, 1988, 1991, 2007
Christian Poulsen2222049155581935, 1936, 1937, 1938, 1939, 1940, 1941, 1942, 1943, 1944, 1945, 1946, 1947, 1948, 1949, 1950, 1951, 1952, 1953, 1954, 1956, 1958
Hartvig Nielsen2101936044891929, 1930, 1931, 1932, 1933, 1935, 1936, 1941, 1945, 1946, 1947, 1950, 1954, 1955, 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1961, 1974
Øjvind Larsen2001514350581923, 1924, 1925, 1926, 1927, 1928, 1929, 1930, 1931, 1932, 1933, 1934, 1935, 1936, 1937, 1939, 1941, 1943, 1945, 1947
Eigil Pedersen1932058275481949, 1950, 1951, 1952, 1953, 1954, 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1961, 1962, 1963, 1964, 1966, 1967, 1972, 1973
Bjørn Nielsen1841447347241932, 1933, 1934, 1935, 1936, 1937, 1938, 1939, 1940, 1941, 1942, 1943, 1944, 1945, 1946, 1947, 1948, 1949
Julius Nielsen1801513183371933, 1934, 1935, 1936, 1937, 1938, 1939, 1941, 1942, 1943, 1944, 1945, 1946, 1947, 1949, 1950, 1951, 1952
Thorkild Haahr1701723663731936, 1937, 1949, 1950, 1951, 1952, 1953, 1954, 1955, 1957, 1958, 1959, 1960, 1961, 1963, 1965, 1972
Erik Andersen1512107772281922, 1923, 1924, 1925, 1926, 1927, 1929, 1930, 1931, 1932, 1933, 1934, 1935, 1936, 1937
Curt Hansen1461506471151981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986, 1994, 1997, 1998, 1999, 2000, 2005, 2015, 2016
Bent Larsen1461427339301953, 1954, 1955, 1956, 1959, 1963, 1964, 1989, 1991, 1994, 1997, 1998, 1999, 2000
Peter Heine Nielsen1451454885121990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2003, 2008
Allan Stig Rasmussen1451266540212007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021
Børge Andersen1441537448311955, 1956, 1957, 1958, 1959, 1961, 1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1973
Poul Hage1441184943261931, 1935, 1936, 1937, 1938, 1939, 1941, 1945, 1946, 1948, 1949, 1950, 1951, 1957
Axel Nielsen1401454960361944, 1945, 1946, 1948, 1953, 1954, 1955, 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1961, 1962
Mikkel Antonsen1401263455371995, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2021
Karsten Rasmussen1401244150331984, 1985, 1991, 1992, 1993, 2001, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2017
Ernst Sørensen1401102248401933, 1934, 1935, 1936, 1937, 1938, 1939, 1940, 1941, 1944, 1945, 1946, 1947, 1948
Svend Hamann1311414769251959, 1960, 1961, 1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1968, 1969, 1971, 1972, 1973
E Verner Nielsen1301212848451925, 1927, 1929, 1946, 1947, 1948, 1949, 1950, 1952, 1953, 1954, 1955, 1956
Klaus Berg1301211865381982, 1986, 1988, 1989, 1991, 1992, 1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2004, 2006
Niels Lie130942537321923, 1925, 1926, 1928, 1930, 1931, 1932, 1934, 1935, 1936, 1937, 1948, 1949
Bo Jacobsen1211224235451970, 1971, 1973, 1974, 1975, 1976, 1981, 1989, 1990, 2007, 2008, 2009
Jacob Erhard Gemzøe121953130341928, 1929, 1930, 1931, 1932, 1933, 1935, 1936, 1943, 1944, 1955, 1958
Peter Nørby1201344157361964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1969, 1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1975
Sigfred From1201284425591960, 1961, 1962, 1963, 1964, 1965, 1968, 1970, 1972, 1973, 1974, 1976
Jørgen Hvenekilde1201282947521965, 1967, 1968, 1971, 1972, 1973, 1975, 1976, 1978, 1979, 1981, 1984
Victor Juul Hansen1201232261401944, 1945, 1946, 1951, 1952, 1953, 1955, 1958, 1960, 1961, 1962, 1965
Johannes Petersen120853622271923, 1924, 1927, 1928, 1930, 1931, 1933, 1934, 1935, 1936, 1937, 1938
Finn Petersen1101252459421959, 1960, 1964, 1966, 1967, 1968, 1969, 1970, 1971, 1972, 1973
Jacob Øst Hansen1101143753241972, 1973, 1974, 1976, 1977, 1978, 1979, 1980, 1982, 1984, 1985
Bjarke Sahl1101142754331976, 1980, 1981, 1982, 1987, 1988, 1994, 1995, 1997, 1998, 2007
Lars Bo Hansen1021013751131988, 1991, 1992, 1993, 1994, 1996, 1997, 1999, 2000, 2007
Steffen Pedersen101842435251994, 2000, 2001, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2010, 2011
Kaj Blom1001103344331957, 1959, 1960, 1961, 1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1967
Arno Desler100731927271925, 1927, 1928, 1929, 1930, 1931, 1933, 1935, 1942, 1943
Sejer Holm Petersen91983538251961, 1962, 1964, 1965, 1966, 1968, 1969, 1970, 1973
Evald Lauridsen90942441291947, 1949, 1950, 1952, 1953, 1954, 1955, 1957, 1958
Jens Kølbæk90912439281965, 1966, 1967, 1971, 1974, 1975, 1976, 1977, 1978
Henrik Danielsen90903131281987, 1988, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 2000
Peter Korning90821717481932, 1935, 1936, 1937, 1945, 1953, 1959, 1962, 1963
Mads Andersen83722928152009, 2010, 2011, 2013, 2014, 2016, 2017, 2020
Erik Pedersen81912251181978, 1979, 1980, 1983, 1984, 1985, 1987, 1990
Gert Iskov81832428311972, 1973, 1974, 1975, 1977, 1978, 1982, 1983
Holger Norman-Hansen81792827241936, 1938, 1939, 1941, 1956, 1957, 1958, 1973
Jørn Sloth8086136491966, 1969, 1971, 1975, 1976, 1983, 1986, 1987
Åge Ingerslev80833232191954, 1956, 1957, 1972, 1973, 1974, 1975, 1976
Niels Jørgen Fries Nielsen80791445201979, 1981, 1982, 1984, 1986, 1987, 1989, 2004
Axel Cruusberg80561717221922, 1925, 1926, 1929, 1931, 1933, 1935, 1936
Bjørn Møller Ochsner71632322182009, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2022
Mogens Moe70813122281965, 1967, 1968, 1969, 1970, 1972, 1974
Karl Pedersen70743318231967, 1968, 1970, 1971, 1972, 1973, 1974
Moses Kupferstich70711526301948, 1951, 1952, 1953, 1954, 1955, 1957
Jacob Aagaard70581531121993, 2005, 2006, 2010, 2011, 2012, 2014
Lavrits T Andersen704958361931, 1932, 1933, 1934, 1935, 1936, 1937
Harald Enevoldsen60631726201939, 1950, 1951, 1952, 1954, 1958
Thorbjørn Rosenlund60572022151973, 1974, 1975, 1976, 1977, 1978
Kai Bjerring60571327171973, 1974, 1975, 1976, 1977, 1988
Jesper Søndergaard Thybo60542618102017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022
Jakob Vang Glud60541523162006, 2007, 2008, 2010, 2014, 2016
Nikolaj Borge60541118251996, 1998, 1999, 2018, 2021, 2022
Alfred Christensen60481416181935, 1936, 1937, 1939, 1942, 1944
Kim Pilgaard60471417162001, 2002, 2004, 2006, 2007, 2012
Simon Bekker Jensen6047626152005, 2006, 2011, 2014, 2015, 2016
Nicolai Vesterbæk Pedersen6046152562002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007
Maximilian Gundersen6042116251928, 1929, 1930, 1931, 1932, 1936
Thomas Chr Jensen6042312271923, 1924, 1925, 1926, 1928, 1929
Bent Kølvig51552516141960, 1961, 1962, 1963, 1964
Eric Brøndum5051928141972, 1973, 1975, 1976, 1980
Igor Teplyi5045725132008, 2009, 2015, 2017, 2019
Karl Ruben50351411101927, 1928, 1929, 1930, 1933
Henry Pedersen50351210131927, 1928, 1931, 1933, 1936
Rasmus Skytte5033517112004, 2005, 2011, 2014, 2018
Aage Kier412818641924, 1925, 1926, 1927
Davor Palo4128141042003, 2004, 2005, 2013
Frode Søby4042914191962, 1963, 1972, 1974
Bent Sørensen4042226141971, 1972, 1973, 1979
Palle Møller Nielsen404182851951, 1952, 1953, 1954
Allan Astrup Jensen4041813201969, 1972, 1973, 1974
Kaj Rosell4040112181972, 1973, 1974, 1976
Jonas Buhl Bjerre4036171272018, 2019, 2020, 2022
Jacob Carstensen4036711182009, 2012, 2015, 2017
Allan Poulsen4034139121972, 1973, 1974, 1977
John Nielsen403099121928, 1929, 1930, 1946
Mads Boe4029411142001, 2004, 2007, 2008
Johannes Giersing402811891922, 1925, 1927, 1928
Viggo Klausen402897121935, 1936, 1937, 1941
Niels Bruun402878131924, 1925, 1926, 1928
Ulrik Rath3130121531973, 1974, 1975
Martin Haubro3127125102020, 2021, 2022
Erik Broue Jensen3033711151959, 1960, 1962
Erik Jelling303362071987, 1988, 1989
Frode Fihl-Jensen30321111101968, 1969, 1973
Ralph Kock Iversen3032613131968, 1970, 1972
John Rødgaard3032418101973, 1979, 1980
Leif Søgaard Kristensen3031106151974, 1976, 1981
Steen Fedder303181851972, 1973, 1980
Per Auchenberg3030131071972, 1973, 1974
Erik Bang303081661972, 1973, 1976
Silas Lund302711792007, 2008, 2009
Boris Chatalbashev302711792019, 2020, 2021
Martin Matthiesen302789102007, 2008, 2009
Poul Rewitz302764172009, 2018, 2021
Kaare Hove Kristensen3027510122007, 2008, 2009
Thorbjørn Bromann3027510122007, 2010, 2016
Jakob Aabling Thomsen302758142009, 2014, 2019
Jan Sørensen3026313101989, 1991, 2004
Eigil Hansen302181031923, 1927, 1929
Niels Chr Nielsen302154121931, 1936, 1937
Osvald Jørgensen302133151930, 1931, 1936
Christian Kyndel Pedersen30205872005, 2012, 2013
Kasper Wilken Damm302046102005, 2007, 2009
Henrik El Kher301921071999, 2004, 2005
Palle Ravn212211471956, 1957
Ove Kroll202561271984, 1990
Svend Petersen20228771955, 1956
Mads Reinert20225981981, 1985
Troels Bjerre202241081969, 1971
Torben Sørensen202241081986, 1988
Jesper Nørgaard202231091982, 1983
Johannes Christensen202228121952, 1953
Jørgen Gustav Nielsen202219121966, 1980
Poul Erik Nielsen202151151976, 1981
Poul Frausing202156101970, 1972
Vagn Jensen202125141969, 1976
Lars Møller20206681973, 1974
Sten Grabow202041151974, 1975
Erik Pedersen Nørresundby202031251973, 1974
Torben Kjeldsen20202991974, 1975
Thomas Ochsner202026121986, 1997
Per Knudsen202019101981, 2008
Allan Holst202019101991, 1998
M A Kupferstich20194961947, 1949
Arne Matthiesen20186932008, 2009
Mads Hansen20186392017, 2018
Dara Akdag201862102009, 2013
Helgi Dam Ziska201841042012, 2013
Martin Percivaldi20184772018, 2022
Kristian Seegert201834112009, 2011
Filip Boe Olsen20182972019, 2022
Jacob Sylvan201805132017, 2022
Gudmundur Arnlaugsson20164661941, 1943
G Andersen20148061928, 1932
Magnus Weye20146351925, 1936
Viggo Brodersen20146171929, 1930
Axel Pritzel20145181922, 1931
Orla Strange Petersen20144461923, 1928
Eberhard Skifter20144191922, 1923
Laurits Laursen20143651936, 1937
Viktor Hansen20143291935, 1937
Govert Arthur Nielsen20142481926, 1928
Harald Wandall20140951928, 1936
Ejnar Knudsen201404101924, 1925
Per Andreasen20110291996, 2005
Egil Jacobsen1176101922
Ole Schøller Larsen10114431958
Søren Søgaard10114431990
Tobias Christensen10114431990
Frode Terkelsen10114341959
Nina Høiberg10113441990
Per Møller10113261961
Uffe Vinther-Schou10112811990
Nils Specht Nilsson10112631983
Carsten Bank Friis10112631987
Finn Pedersen10112541990
Kresten Schmidt10112451986
Jan Christensen10112451990
Erling Høiberg10112271985
Ernst Larsen10111731979
Jens Hartung Nielsen10111731985
Lars August Meyer10111461990
Steen Skovlund Larsen10110921990
Ove Ekebjærg10110471967
Svend Pedersen10104421973
Peder Madsen10104151974
Michael Kjærbye10103521974
Arne Sørensen10103521974
Palle V Henriksen10103431973
Leif Berg10103341973
Helge Hjort10103341974
Gunnar Nielsen10103251974
Per Holst10102711974
Jens Otto Pedersen10102531972
Ivan Sørensen10102441972
Aksel J Ros10102441973
Kurt Nielsen10102441974
Steffen Zeuthen10102351972
Jes K Nielsen10102351973
Poul Elgaard Hansen10102351974
Jens Christian Lund10102351975
Jørgen Jørgensen10102261974
Henning T Nielsen10102171973
Viggo Bové Quist10101631973
Tage Sørensen10101361974
Søren F Eriksen10101271975
Svend Erik Christensen10100911973
Viggo Rasmussen10100551945
Bo Garner Christensen1095222009
Kassa Korley1094232015
Stefan Christensen1094142009
Casper Dahl Rasmussen1093332007
Tom Petri Petersen1092522008
John Filip Rendboe1092522009
Christian Altenburg Eriksson1092432009
Lasse Simoni Nielsen1092342009
Brian Jørgen Jørgensen1092342009
Nikolaj Mikkelsen1092342016
Tim Jaksland1092252007
Rune Andersen1092252009
John Bauneborg Nielsen1092252009
Jens Kjeldsen1091621995
Henrik Holmsgaard1091622008
Jan Pedersen1091532002
Martin Rosenkilde Pedersen1091532009
Henrik Mølvig1091442009
Martin Reib Petersen1091442009
Stefan Wiecker1091442009
Nicolai Kvist Brondt1091442020
Søren Brautsch1091262007
Jan Magnus Lindfeldt1091172001
Nicholas Roland Nielsen1091172009
Tobias R Boje1090632009
Halfdan Christian Kongsted1090452006
Svend Kinch1074121922
Aage Olsen1073221930
Jørgen Petersen1073221931
Karl Poulsen1073221935
Frederik Weilbach1073131924
Johannes Kruse1073041925
Jens Peter Petersen1072321925
Jørgen Fabricius1072231931
GH Nyquist1072141922
Gotfred Jacobsen1072141937
HE Steffensen1071241928
Bernhard Larsen1071241928
Hans Pedersen1071241936
K Lykke1070341937
Tomas Hutters1042022005
John Arni Nilssen1021012004
Daniel Vesterbæk Pedersen1020112004
Lars Borbjerggaard1020022004

Vis alle spillere

+20202020 2021 2022
+20102010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
+20002000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
+19901990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999
+19801980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989
+19701970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979
+19601960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969
+19501950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959
+19401940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949
+19301930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939
+19201920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929
+19101910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919
+19001900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909
+18901890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899

Turneringer
Danmarksmesterskaber
Divisionsturneringen
Nordiske Mesterskaber
OL
EM for Landshold
Landskampe
Lynskak-DM
Københavnsmesterskaber
Århusmesterskaber
Odensemesterskaber
Copenhagen Open
Copenhagen Chess Challenge
Vesterhavsturneringer
Seniorturneringer og mesterskaber
Ungdomsturneringer og mesterskaber
Kvindeturneringer

Danske GM
Mads Andersen
Jonas Buhl Bjerre
Henrik Danielsen
Jakob Vang Glud
Curt Hansen
Lars Bo Hansen
Sune Berg Hansen
Carsten Hoi
Jens Kristiansen
Bent Larsen
Peter Heine Nielsen
Davor Palo
Allan Stig Rasmussen
Lars Schandorff
Jesper Sondergaard Thybo
Jacob Aagaard

Danske IM
Borge Andersen
Mikkel Antonsen
Simon Bekker Jensen
Klaus Berg
Kai Bjerring
Filip Boe Olsen
Lars Borbjerggaard
Nikolaj Borge
Bjorn Brinck Claussen
Thorbjorn Bromann
Jacob Carstensen
Tobias Christensen
Jens Enevoldsen
Steen Fedder
Jens Ove Fries Nielsen
Andreas Skytte Hagen
Svend Hamann
Mads Hansen
Martin Haubro
Tomas Hutters
Gert Iskov
Ole Jakobsen
Erik Jelling
Jens Kjeldsen
Kassa Korley
Kaare Hove Kristensen
Leif Sogaard Kristensen
Silas Lund
Nikolaj Mikkelsen
Erling Mortensen
Bjorn Moller Ochsner
Christian Kyndel Pedersen
Jan Pedersen
Nicolai Vesterbaek Pedersen
Steffen Pedersen
Kim Pilgaard
Karsten Rasmussen
Rasmus Skytte
Jan Sorensen
Jacob Sylvan
Igor Teplyi
Jakob Aabling Thomsen
Martin Percivaldi
Bent Sorensen
Erik Pedersen
Torben N Sorensen
Bjarke Sahl
Uffe Vinter Schou

Danske Topspillere
Erik Andersen
Poul Hage
Holger Norman Hansen
Sejer Holm
Bent Kolvig
Eigil Pedersen
Christian Poulsen
Ulrik Rath
Palle Ravn

Spilleres egne partisamlinger
Julius Nielsen

Download Danbase inkl. partisamlinger